Чим змастити щоб двері не скрипіли: народні рецепти, спеціальні засоби

Якщо скриплять двері, причин може бути декілька — від неправильної установки до попадання сміття в межпетлевое простір. Усунути неприємний звук реально як спеціальними засобами, але часто вони можуть влетіти в копієчку, так і за допомогою підручних компонентів, коли необхідно швидко позбутися від скрипу. Також є ряд правил, яких необхідно дотримуватися при змазуванні дверей і список інгредієнтів, якими ніколи не варто користуватися від скрипу.

902bdb83445976c8f0accf35221a3411 Чим змастити щоб двері не скрипіли: народні рецепти, спеціальні засоби

Чому скрипить двері?

Перед тим як змастити петлі міжкімнатних дверей потрібно врахувати, що скрипить не полотно, а що з’єднує його з луткою механізм, особливо ті їх частини, які при відкритті і закритті стикаються. Серед причин, за якими двері можуть видавати жалібний «писк» можуть бути такі, як:

 • Неправильний монтаж — при цьому вона починає скрипіти відразу після установки.
 • Перекіс дверей — можливий, якщо полотно виготовлене з товстого листа металу або цільного дерева, але це неправильно підібрані механізми, не розраховані на велику вагу конструкції.
 • Знос фурнітури від часу.
 • Поява корозії — найчастіше відбувається з вхідними дверима.
 • Попадання сміття і пилу в механізм.
 • Відсутність мастила між петлями виникає з-за нерегулярного обслуговування або застосування невідповідного кошти.

Для того щоб двері не скрипіла, необхідно встановити точну причину. При неправильному монтажі або зносі фурнітури допоможе тільки демонтаж і заміна кріплень — будь-які мастила тут безсилі. Прибрати неприємний звук можна лише правильно підібравши компоненти для обробки петель. Варто врахувати кліматичні умови та особливості навколишнього середовища в місці, де знаходиться двері і матеріали, з яких створено полотно і петлі.

Що робити?

e354062ea981ced3bfbf4bb64b4c33ed Чим змастити щоб двері не скрипіли: народні рецепти, спеціальні засобиЯкщо петлі є джерелом звуків, їх змінюють або змащують.

Радикальне рішення — переставити петлі. Циліндр, в якому накопичується змащувально речовина, закріплений на полотні дверей, а стрижень — на лутці. Вся мастило зі стрижня стікає в циліндр, а якщо поміняти їх місцями вона витікати не буде і двері перестане видавати жалібні звуки. Для того, щоб двері в квартирі не скрипіла, можна скористатися магазинними та підручними речовинами для обробки петель.

Перше, що необхідно зробити перед тим, як змастити двері, — визначити, яка половина механізму скрипить: внутрішня або зовнішня. Для цього слід оглянути їх: якщо зовні немає потертостей, подряпин або бруд — винна внутрішня частина петлі і працювати потрібно з нею. Мастило заливається в щілину між з’єднанням верхньої і нижньої ланки. При зовнішніх пошкодженнях слід обробити всі потертості і прибрати бруд.

Обробляти механізм рідкою речовиною потрібно з допомогою шприца або маслянки — для більш точного попадання складу в зону зіткнення. Густі засоби наносять пальцем. Прибрати скрип, не знімаючи полотна, можливо на короткий час. Для тривалого ефекту речовину наносять всередину петлі, на шарніри.

Спеціальні засоби

403b3b774295f91b2a3bda39019a16c1 Чим змастити щоб двері не скрипіли: народні рецепти, спеціальні засобиМастило нагоді при ремонті багатьох пристроїв в будинку.

Придбати їх можна в магазині. Вони містять спеціальні масла, які благотворно впливають на метал і усувають скрип. Це такі засоби, як:

 • Спрей WD-40 — універсальне речовина, підходить для будь-яких поверхонь.
 • «Солідол» або «Літол» — відштовхують вологу, рекомендується для вхідних дверей та брам.
 • «Циатим» — для будинку підходить серія 200.
 • Машинне або швейне олія — використовується як універсальний засіб.

Народні рецепти

Якщо треба терміново змастити дверні петлі, і під рукою немає жодного спеціального речовини і колись йти в магазин, варто скористатися тими засобами, що завжди є у домі. Щоб двері не скрипіла, між петель можна покласти графітовий стрижень м’якого олівця або розтоплений парафін. Ненадовго ці речовини допоможуть прибрати неприємний скрип. Перед тим як проводити маніпуляції необхідно ретельно протерти полотно, оскільки разом зі змазкою всередину петель може увійти пил, що негативно позначиться на стані механізму.

Чого не можна робити?

Є кошти, які помилково вважаються універсальним мастилом, але діють на петлях поки не висохнуть, а після випаровується волога з них викликає корозію металу і тільки посилює неприємний звук. Тому не рекомендується мазати рипучу двері такими засобами, як:

 • рослинне, ефірну олію;
 • вазелін;
 • харчові жири сало та вершкове масло.

Щоб уникнути неприємного скрипу, змащувати полотно необхідно час від часу, не допускаючи моменту, коли вони почнуть видавати жалібний звук. Профілактика дозволить механізму прослужити довше, і при цьому петлі будуть виглядати як нові ще протягом тривалого часу. Під час проведення маніпуляцій важливо дотримуватися обережності, щоб не пошкодити пальці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради