Як почистити мікрохвильовку лимоном, оцтом і содою?

Мікрохвильова піч — одна з незамінних речей на кухні. Вона полегшує і прискорює процес готування. Але поряд з цим постає питання про те, як відмити мікрохвильовку. Неправильний догляд може призвести до збоїв у роботі або ж вивести піч з ладу. Для того щоб якісно очистити мікрохвильову піч, потрібно знати, з якого матеріалу вона виготовлена і врахувати нюанси по очищенню.

ff6f4bfc1826646065bfce128877d358 Як почистити мікрохвильовку лимоном, оцтом і содою?

Які бувають забруднення?

Мікрохвильовка брудниться всередині і зовні. Внутрішні забруднення пов’язані з приготуванням їжі — це частинки їжі, жир, краплі рідини. Свіжі плями легше відмити, а от якщо цього не зробити вони висохнуть, жир в’їсться і відчистити їх буде складніше. Зовнішня бруд — це жир, краплі, пил і кіптява, що осідає в процесі приготування їжі.

Мити мікрохвильову піч можна буде рідше, якщо використовувати пластикову кришку.

Яку хімію використовувати?

Для того щоб почистити мікрохвильовку всередині, можна користуватися побутовою хімією. Якщо забруднення не сильно в’їлися, зробити це буде простіше і швидше. Але коли плями застарі і висохли, доведеться докласти трохи зусиль. Користуватися можна засобами для миття посуду, для очищення стекол і спеціальними для СВЧ печей. Ось приклади деяких з них:

d20d86fbcc0fabb9bb2daa5e168d45a0 Як почистити мікрохвильовку лимоном, оцтом і содою?Рідина для миття посуду усуне незначні плями.

  • Fairy. Його можна використовувати при несильних забрудненнях. На вологу губку потрібно налити гель, покласти всередину і включити на 15-30 секунд на низькій потужності. Після такої процедури легко позбутися від жиру та інших забруднень.
  • Mr. Muskul. Засіб можна трохи розбавити водою і розпорошити по поверхні, після чого включити піч на 1 хвилину. Залишки забруднення видалити вологою ганчіркою.
  • Гелі та розпилювачі для СВЧ печей. Такі кошти з легкістю справляються з будь-якими видами бруду. Досить нанести їх на стінки мікрохвильової печі, залишити на 5-10 хвилин, а після витерти губкою або ганчіркою. Забруднення зникнуть без особливих зусиль.

Як впоратися з забрудненнями народними методами?

Як і будь-який інший предмет, мити мікрохвильовку в домашніх умовах можна за допомогою перевірених народних засобів. Вони менш затратні, що не може не радувати, і зручні адже за ними не потрібно спеціально нікуди йти, будь-яка з них практично завжди знайдеться на кухні у господині. Також ці засоби хороші для алергетиків, так як багато хто воліють не використовувати побутову хімію.

Як помити оцтом?

9965d7c05b0ef5a13d025ecdb2d0a1bc Як почистити мікрохвильовку лимоном, оцтом і содою?Водний розчин необхідно залишити в працюючій печі на кілька хвилин.

На 0,5 л води знадобиться 2-3 ст. л. оцту або 1 л есенції. Ємність з розчином потрібно помістити всередину і включити піч на 2-5 хвилин, в залежності від ступеня забруднення. Після виключення почекати ще 2 хвилини, а потім губкою або щіткою з м’яким ворсом витерти стінки. Важливо знати, що очищення таким методом не підходить для виробів з нержавіючої сталі.

Оцет має різкий запах. Перед його використанням необхідно відкрити вікна.

Як мити лимоном або кислотою?

Для такого способу потрібно 0,4 л води і 2 лимона. Лимони слід розрізати, видавити сік і покласти. СВЧ включити на 2-6 хвилин і після відключення не відкривати ще 15 хвилин. Якщо в будинку немає лимона, можна скористатися лимонною кислотою в кількості 2-3 ст. л. Такий метод хороший ще й тим, що усуває зсередини не тільки бруд, але і неприємний запах. Така чистка не підійде для печей з емальованим покриттям.

Як чистити содою?

464761ad9adcb813abd7e8e122afe05a Як почистити мікрохвильовку лимоном, оцтом і содою?Порошок підходить для пристроїв з будь-яким покриттям поверхні.

У воді об’ємом 0,4—0,5 л розчинити столову ложку соди. Включену мікрохвильовку на повній потужності залишити на 2-5 хвилин, і відкрити ще через 5 хвилин. Протирати губкою. Якщо плями не сходять, можна змочувати губку в розчині і трохи потерти. Використовуючи цей спосіб, можна швидко домогтися не тільки чистота, але і блиску. Підходить цей метод для будь-якого типу покриття. Для більшого ефекту можна поєднувати оцет з содою.

Можливо відмити з допомогою водяної лазні?

Потрібно поставити в піч ємність з водою 400-500 мл і включити на 15 хвилин на повну потужність. Відкрити через 5-7 хвилин після включення і м’якою ганчіркою або губкою видаляти осілу бруд. Спосіб швидкий та простий, так як інгредієнти не будуть потрібні. Такої кількості часу буде досить, якщо забруднення не серйозні, якщо плями в’їлися потрібно довше тримати.

Чим ще можна мити?

Щоб вимити мікрохвильовку всередині можна використовувати звичайне господарське мило. Цей спосіб дієвий, хоча і не дуже привабливий на перший погляд. Мило необхідно натерти на тертці і залити невеликою кількістю води, тільки щоб воно раскисло. У розчині змочити губку і спінити, обробити складом стінки мікрохвильової печі, через 5-6 хвилин, вже чистою губкою, ретельно змити, намагаючись не залишати частинки мила, так як це може позначитися на запах їжі, що готується. Також у мильний розчин можна додати нашатирний спирт і включити піч на 2-3 хвилини. Потім помити і витерти насухо.

Для того щоб СВЧ піч як можна довше залишалася в робочому стані, важливо правильно за нею доглядати. Якщо в процесі приготування їжі утворилися бризки, потрібно відразу видалити їх. Розлиту воду потрібно витерти інакше це може призвести до іржі. Мити мікрохвильовку рекомендується 1-2 рази в місяць при відсутності видимих забруднень. Для очищення використовувати неабразивні речовини і м’які неметалеві губки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради