5 способів пророщування картоплі перед посадкою

5 sposobov prorashhivaniya kartofelya pered posadkojj113 5 способів пророщування картоплі перед посадкою

Навесні у городників дуже багато клопоту. Однією з обов’язкових процедур є пророщування картоплі перед посадкою. Це дуже важливий етап до підготовки посадкового матеріалу, який в кінцевому підсумку допомагає отримати якісний і великий урожай картоплі восени. Здається, що тут немає нічого складного. Однак, і в цій справі є свої тонкощі.

Переваги пророщеного картоплі

 • Процес пророщування картоплі перед посадкою в грунт забезпечує ранній ріст коренів. Відповідно сходи з’являються значно раніше, рослина швидше розвивається.
 • Крім цього, пророщування перешкоджає зараженню ґрунту різними хворобами, оскільки виявити захворювання на бульбах можна до посадки в грунт.
 • Способи пророщування картоплі перед посадкою

  Пропоную вашій увазі 5 варіантів пророщування насіннєвої картоплі:

  • на світлі в приміщенні,
  • у темряві,
  • у вологому субстракте,
  • у прозорих мішках,
  • комбінований спосіб.

  Ми можете вибрати будь-який з них, який вам більше сподобається. На посадку використовують хороший посадочний матеріал, вибираючи

  • найкрасивішу картоплю, на якій немає вад,
  • не підмерзлу,
  • на якій немає ознак гнилі та інших хвороб.

  Пророщування на світлі

  Це самий популярний спосіб. Пророщують картоплю в будь-якому світлому приміщенні, де температура підтримується на рівні +12-15?С. Освітлення необхідно для утворення на бульбах товстих і міцних паростків темно-зеленого кольору. Якщо позбавити картоплю світла, то в теплому, але темному приміщенні відросте білі і довгі паростки. На відміну від паростків, що з’явилися на світлі, вони крихкі і погано тримаються на картоплині. До того ж, довгі паростки проростає в землі довше, а сама картопля проростає не рівномірно.

  Світло в приміщенні повинен бути розсіяним і важливо, щоб на картоплини не потрапляли прямі сонячні промені. Тому ящики з картоплею, які стоять біля вікна, слід прикривати світлою тканиною або просто газетою.

  5 sposobov prorashhivaniya kartofelya pered posadkojj114 5 способів пророщування картоплі перед посадкою

  Тривалість пророщування на світлі

  Тривалість пророщування на світлі залежить від

  • сорти картоплі,
  • температури,
  • вологості в приміщенні.

  Про готовність до посадки картоплі кажуть, що сформувалися на бульбах міцні проростки в 1 см і невеликих білуватих утворень близько паростків. Пізніше їх них будуть відростати коріння.

  Терміни пророщування безпосередньо залежать від температури в приміщенні. Якщо в приміщенні температура +12-15?С, паростки з’являються через 30-40 днів до посадки. При більш високій температурі картопля проростає швидше, за 30 днів. Тому задаючись питанням, коли діставати картоплю на пророщування, орієнтуйтеся на ці терміни.

  Пророщування в темряві

  У разі відсутності природного освітлення, наприклад, картопля знаходиться в підвалі, і немає можливості винести її в освітлене приміщення, картоплю теж можна проростити. Необхідно щодня включати електричне освітлення на 8-10 годин. Так надходять до самої посадки картоплі в грунт. Всі інші умови: відбір бульб на посадку, дотримання температурного режиму, провітрювання приміщення такі ж, як при вирощуванні на світлі.

  Пророщування в прозорих мішках

  Цей спосіб пророщування можна застосовувати навіть у квартирі. Можна використовувати навіть звичайні пакети-маєчки. У пакетах обов’язково роблять невеликі отвори діаметром не більше 1 см на відстані один від одного – 10 див. Це необхідно для того, щоб посадковий матеріал мав можливість дихати.

  У підготовлені пакети накладають картоплю, потім пакет зав’язується і підвішується в сухому і світлому приміщенні. Таким чином картопля знаходиться в умовах, що нагадують парник, і на бульбах досить швидко з’являються проростки. Але слід пам’ятати і не підвішувати мішки з картоплею в такому місці, де на картоплю можуть падати сонячні промені. Крім того, у приміщенні необхідно забезпечити хорошу вентиляцію.

  Періодично пакети з картоплею треба перевертати з тим, щоб світло на них падав однаково з усіх сторін. Витягуючи картоплини з мішка, будьте обережні і не поломайте паростки.

  5 sposobov prorashhivaniya kartofelya pered posadkojj115 5 способів пророщування картоплі перед посадкою

  Пророщування картоплі у вологому середовищі

  Такий спосіб дає можливість отримати урожай в більш ранні терміни, ніж, наприклад, при світловому способі. На бульбах під час пророщування утворюються не тільки паростки, але і коріння. А сходи від посаджених бульб з’являються набагато швидше. Як наслідок, бульбоутворення настає набагато раніше.

  В якості субстракта (наповнювача) використовують торф, перегній, мох, солому, тирсу та інші подібні пухкі матеріали. Головні умови, яких повинні обов’язково дотримуватися:

  • наявність тепла,
  • приплив свіжого повітря,
  • достатня, але не зайва волога,
  • дотримання оптимальної температури не нижче +12-15 С і не вище +25?С.

  5 sposobov prorashhivaniya kartofelya pered posadkojj116 5 способів пророщування картоплі перед посадкою

  Як робити?

  На дно тари (ящики, тази) насипають вологий теплий субстракт шаром в 2-3 см. Поверх вологого шару бульби розкладають, які зверху засипають тим же матеріалом на 2-3 див. Потім на нього знову викладають другий шар бульб. Так роблять до тих пір, поки ємність не буде повністю заповнена. Останній шар засипають торфом, перегноєм або тирсою.

  Бульби швидше пустять паростки у вологому наповнювачі, якщо їх обробити слабо-концентрованим розчином мідного купоросу. Розводять його з розрахунку на 10 л води 1-2 г речовини. Картоплю занурюють у розчин і розкладають на шарі наповнювача.

  Сам субстракт повинен бути помірно вологим, так як надлишок вологи витісняє повітря. А без нього паростки гинуть, а бульби задихаються і починають загнивати.

  Терміни проростання при такому методі – 15-20 днів.

  Комбінований спосіб

  Комбінований спосіб дозволяє отримати найбільш ранній врожай картоплі. Сама назва говорить про те, що використовують відразу декілька способів. Пророщування починають за 35-40 днів до посадки.

  Сама техніка полягає в тому, що спочатку бульби пророщують на світлі в теплих приміщеннях протягом 25-30 днів, аж до утворення маленьких міцних паростків. Потім картоплю укладають в ящики (корзини) з теплим субстрактом для пророщування у вологому середовищі.

  Висаджуючи пророщені таким способом, бульби входять досить швидко і дружно.

  Відео: “Пророщування картоплі перед посадкою в тирсі.”

   

  pinit fg en rect red 28 5 способів пророщування картоплі перед посадкою

  Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

  Дякуємо!
  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: