До чого скло розбилося, тріснуло або увірвався в будинку: прикмети

Гладка скляна або дзеркальна поверхня асоціюється з мирним життям без особливих проблем. Наші предки вважали розбиті шибки поганою прикметою, вважаючи, що після такої події потрібно готуватися до нещасть. Тлумачення народного забобони залежать від того, яким чином пошкоджено скло, і хто винуватець того, що сталося.

bb1c404395888209f37730537f55849f До чого скло розбилося, тріснуло або увірвався в будинку: прикмети

До чого б’ється скло

У давні часи люди переймалися при найменших пошкодженнях скляних предметів, наприклад, ваз, посуду або дзеркал. Такі речі коштували дорого, придбання нового дзеркала або віконного скла пробивало значну пролом у сімейному бюджеті. Це знайшло відображення в забобони. При цьому не мало значення, розбилася річ при падінні, лопнула або просто вкрилася тріщинами. Ушкоджене скло у будь-якому випадку сприймалося як несприятлива ознака, яка обіцяє неприємності та негаразди.

Забобони предків дійшли і до наших днів. Багато сучасні люди впевнені в наступному:

 • розбилося вікно — до невдач і конфліктів на роботі, сімейних проблем;
 • виявити в будинку захований ким-то осколок — поганий знак, застережливий про недоброзичливців, які плетуть інтриги і, можливо, наводять псування;
 • скляна річ, розбита прийшли в гості людиною, — показник негативного характеру і недобрих помислів відвідувача.

Вважалося поганою прикметою чіпати осколки голими руками. Людина, що зробив це, приймає на себе негативну енергію, що не кращим чином позначиться на його життя і долю. В цьому випадку потрібно скинути з себе негатив, вимивши руки або потримавши їх над полум’ям корящей свічки.

Скло розбивається з чиєюсь допомогою

Нерідко трапляється, що господарі житла виявляють, що вікно розбилося зовсім не з вини когось із членів сім’ї. Буває, незграбний гість випадково пошкоджує тендітну річ. Іноді скло у віконній рамі розбивається від удару вітру або через пустощі домашнього вихованця. У кожному разі трактування буде різною:

 1. Які проживають по сусідству з людьми кішки добре відчувають обстановку і енергетику в будинку. І якщо в оселі панує напружена атмосфера, то тварина може пошкодити скляну річ. Така поведінка говорить про те, що кішка намагається розрядити обстановку або попереджає про небезпеку.
 2. Погана прикмета, якщо розбилося вікно у квартирі, де проживає наречена або наречений, що готуються до весілля. Це вірна ознака майбутньої сварки.
 3. Якщо скло розбив дитина, мати повинна усунути наслідки події. Інакше в житті жінки почнуться неприємності. Малюк за прикметами знаходиться в безпеці.
 4. Келих або вазочку розбив гість — попередження про те, що візитер замислив щось недобре по відношенню до господарів дому.

Осколки містять негативну енергію. Тому від розбився предмета краще відразу позбутися. В іншому випадку родині конфлікти загрожують фінансові труднощі і життєві негаразди.

Якщо скляну річ розбили ви

Нерідко людина сам випадково пошкоджує знаходяться в його будинку речі. У таких випадках всі прикмети про розбитому склі одностайні. Це поганий знак і, можливо, в житті людини почнуться проблеми, що стосуються роботи чи особистих стосунків.

Випадково випало з рук дзеркало або скляна ваза розлітаються на дрібні частини або дають тріщину — провісник майбутніх негативних подій.

Винуватцю події варто вжити заходів, щоб нейтралізувати дію прикмети. Це особливо важливо, якщо має відбутися якась зустріч або підписання документів.

Якщо чоловік ненавмисно розбив вікно у власній квартирі, езотерики радять відразу ж замінити скло. Тріщина або дірка на скляній поверхні — шлях для негативної енергії, тому потрібно закрити цей доступ.

Тріснуло, лопнуло або розбилося саме

Практично в кожній квартирі можна побачити картини або фотографії в рамці під склом. Іноді на прозорій поверхні без видимих причин утворюються тріщини. Забобонні люди сприймають це як негативну ознаку atlantic, який пророкує неприємності:

 • виникнення конфліктів у сім’ї;
 • проблеми зі здоров’ям у домочадців;
 • життєві труднощі.

Наші предки вважали, що протікання труб скляна поверхня предмета втрачає відображають здібності. А це означає, що в оселі проникає потойбічна енергія, негативно впливає на життя і долю людини. Езотерики стверджують, що розбите скло в рамці з фотографією віщує небезпеку для здоров’я зображених на фото людей.

c7d9d5d1addbca88555e1c609511c314 До чого скло розбилося, тріснуло або увірвався в будинку: прикмети

Скептики ж запевняють, що нічого надприродного в цьому немає. Просто спрацьовують елементарні закони фізики. Взимку скло нагрівається від гарячої батареї або іншого джерела тепла. Коли ж відкривається кватирка, в приміщення проникає потік холодного повітря. З-за різниці температур скло не витримує і репається.

Де розбилося

Народні повір’я про биті вікна мають здебільшого негативний характер. Однак у кожній яка розкололася речі — своє приховане значення. Трактування залежить від того, де саме виявляються осколки або пошкодження.

Якщо віконне скло розбилося зовні, то це віщує:

 • удар по аурі житла;
 • матеріальні труднощі;
 • ослаблення енергетичної захисту будинку;
 • чорну смугу в житті всіх домочадців.

Ще один негативний наслідок — посилення конфліктів з оточуючими. Причому стосунки зіпсуються і з родичами, і з колегами. Останнім погано відіб’ється на професійній діяльності.

Якщо скло розколюється всередині житлового приміщення, це загрожує сімейними негараздами, сварками і взаємними докорами.

Що означають биті скла в окулярах або на годинах

Згідно старовинним повір’ям, пошкодження особистих речей вказує на прийдешні зміни в житті конкретної людини — власника предмета. Народні прикмети про треснувшем склі на окулярах або наручних годинниках тлумачаться негативно. Ступінь тяжкості наслідків залежить від того, наскільки сильно постраждала річ:

 • Згідно з прикметами, якщо розбилося скло на наручних годинниках, то власника аксесуара чекає смуга невезіння. Це стосується і особистих та професійних справ.
 • Сильно пошкоджений циферблат і зупинені через удару стрілки — до хвороб.
 • Розбилося скло настінних годинників — небезпека, що загрожує комусь із членів родини. Необхідно виявляти обережність та ретельно вибирати коло спілкування.

Тріснуте скельце окулярів — власника чекають проблеми зі здоров’ям. Крім того, не виключені труднощі в професійній сфері.

a06d9c20274a3abe2901597547ff5610 До чого скло розбилося, тріснуло або увірвався в будинку: прикмети

Пошкодження автомобільних стекол

Для автолюбителів машина стає важливою частиною життя. Деякі люди сприймають засіб пересування як другий дім. Езотерики стверджують, що розбите скло в автомобілі впливають на долю власника. Варто прислухатися до прогнозів і вжити заходів для того, щоб уникнути неприємностей:

 1. Лобове скло тріснуло через камінця, отскочившего від коліс проїжджає повз машини, — прикмета попереджає про можливу аварію.
 2. Якщо винуватець пошкодження — птах, то власника автомобіля наздоженуть неприємності, що стосуються особистого чи професійного життя.
 3. Тріснуте або розбилося дзеркало в машині не вважається такою вже поганою прикметою. Це віщує появу у людини нового «залізного друга».
 4. Якщо в автомобілі власник знайшов уламок невідомого походження, це поганий знак. Можливо, таємний недоброзичливець намагається з допомогою змови навести порчу на господаря транспортного засобу. Необхідно вживати термінових заходів щодо нейтралізації зла і уважніше поставитися до власного оточення.

44d14f3631959929cd5304ae956f36f0 До чого скло розбилося, тріснуло або увірвався в будинку: прикмети

Що обіцяє купа уламків у шафи

Предмети зі скла, що знаходяться в будинку, символізують відносини між домочадцями. Тому і пошкодження таких речей говорять про можливі проблеми з родичами.

Розбити скляні дверцята шафи або поличку в серванті можна випадково. Народні прикмети не дають точних прогнозів на цей випадок.

Одні стверджують, що купа уламків близько шафи — провісник погіршення відносин, сварок і навіть хвороб. Інші, навпаки, вважають розсипалася скло ознакою прийдешнього щастя.

Тому питання залишається відкритим. І в даному випадку вибір — вірити в погане або хороше — за мешканцями житла.

Як послабити дію прикмети

Не всі сучасні люди вірять у старі народні прикмети про розбитому склі. Деякі дивляться на такі події позитивно і вважають, що разом з осколками з життя йде все погане. Тим самим відкривається шлях для щастя й сприятливих подій.

Для забобонних людей, міцно зв’язують осколки з неприємностями і бідами, існує ряд способів нейтралізації негативу. Цими методами користувалися ще наші предки. Вважається, що такі дії допоможуть послабити негативні наслідки або зовсім уникнути неприємностей:

 1. Перше, що потрібно зробити — викинути осколки. При цьому не можна торкатися до скла голими руками. Дрібні частини збирають з допомогою мокрого віника, великі — обгортають тканиною і виносять із помешкання.
 2. Особливо забобонні люди радять потримати великі осколки під проточною водою і лише потім викидати.
 3. Якщо б’ються годинник, що віщує нещастя, то від речі краще відразу позбутися. Однак перш рекомендується добу потримати предмет у воді. Це допоможе зруйнувати енергетичну зв’язок з годинником. Якщо предмет дорогий як пам’ять, і не хочеться його викидати, годинник загортають у відріз фіолетової тканини.
 4. Не варто зберігати тріснуте або розбилося дзеркало. Зіпсовану річ краще відразу замінити новою.

Деякі люди намагаються склеїти розбиту річ або замаскувати тріщину. Не варто цього робити. Пошкоджений предмет все одно буде псувати життя власника.

efb8cdf4dda775e45cfaa2f73f962559 До чого скло розбилося, тріснуло або увірвався в будинку: прикмети

Народні повір’я про тріснутих і розбите скло носять здебільшого негативний характер. Тріщини, сколи або дірки — шлях, по якому в будинок і життя людини проникає негатив. Треба якомога швидше позбутися від осколків, замінити скло або придбати нову річ замість пошкодженої.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради