Великосвітський F1 – гібрид томату, здатний дивувати. Опис особливостей і техніка вирощування

З легкої руки агрофірми «Партнер» томат з благородним найменуванням Великосвітський впевнено підкорює серця садівників-городників. Мало кого може залишити байдужим великий урожай, універсальність у використанні і несприйнятливість до багатьох помідорним хвороб. Детальний опис гібридної культури допоможе розібратися з нюансами вирощування.

velikosvetskijj f1 – gibrid tomata, sposobnyjj udivlyat opisanie osobennostejj i tekhnika vyrashhivaniya88 Великосвітський F1 – гібрид томату, здатний дивувати. Опис особливостей і техніка вирощування

Опис культури

Томат Великосвітський з необмеженою точкою зростання, тому він ідеальний для вирощування в теплицях, однак і на відкритих грядках не забороняється висаджувати його. Перше суцвіття майбутньої помідорної кисті зав’язується після 7-го аркуша, формуються наступні через кожні 2-3. Таким чином, на кущі утворюється 10-11 кистей. А на кожній кисті від 5-6 до 8-10 томатів сливовидно-кубовидної форми. Вага одного помідора коливається в межах 100-115 р.

Плодоношення даного представника пасльонових раннє – на 95-100 день вже можна збирати перший урожай. А врожайність Великосвітського томату гідна захоплення – 18, а часом і більше кілограмів з 1 кв. м.

Увага! Якщо ви вирощуєте Великосвітський у відкритому грунті, будьте готові до того, що урожай буде менший приблизно на 15% в порівнянні з тепличними мешканцями.

На розрізі виявляється м’ясиста, в міру соковита м’якоть томатів. Консистенція щільна, без пустот, насіння практично немає. Смак томатний, солодкий, кислинка виражена слабо.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 95-100 днів Индетерми-нантный,

170-250 см

Універсальний Для теплиць і відкритих ділянок 100-115 Теплиця: 17-18 кг

Відкритий грунт: 14-15 кг

Червоний. Кубовидна форма.

2-3 камери

Переваги і недоліки

Кожен сорт має свої сильні і слабкі сторони, і томат Великосвітський не виняток.

 • Головна особливість – дуже ранній томат.
 • Незважаючи на те, що характеристики культури ідеальні для культивування в тепличних умовах, томат успішно вирощують і на відкритих просторах (в підходящих по температурі географічних зонах).
 • У рослини дуже короткі міжвузля, що говорить про гарну зав’язування і подальшої врожайності гібриду.
 • Листя у томатів мало і світла потрапляє в достатній кількості для дружного дозрівання.
 • Мала кількість насіння розширює зону його застосування – не тільки для вживання у свіжому і консервованому видах, але і для переробки на соки та інші кулінарні страви.
 • Тонка, але щільна шкірочка плоду сприяє вдалій транспортуванні без втрати товарного вигляду.
 • Опірність до більшості захворювань: ВТМ, фітофторозу, бурої та бактеріальних плямистостей, гнилизни (кореневої і вершинної), бактеріального в’янення.
 • Маса достоїнств у представленого томату, і недолік лише один – гібридна форма не дозволить запастися власним насінням на наступний сезон.

  Особливості агротехніки

  Якості томату, закладені в нього селекціонерами, зможуть проявити себе максимально лише при дотриманні техніки вирощування. Ці правила прості:

  • розсаду на постійне місце висаджують по досягненню 55-65-ти денного віку;
  • посадку в теплиці не загущати (схема 80 х 40), і на 1 кв. м. можна розташувати не більше 3-х рослин. В іншому випадку врожайність значно знизиться.
  • на відкритих грядках можна посадити 4 юних томату, і формувати вже можна в 2-3 стебла, що прискорить плодоношення і зменшить висоту куща;
  • у теплиці краще формувати стебло в 1-2 стовбура, що також позитивно вплине на кількість урожаю з одного куща;
  • по мірі дозрівання томатів та часткового збору плодів варто обривати листя, спрямовуючи, таким чином, поживні речовини до вышерасположенным китицями.

  velikosvetskijj f1 – gibrid tomata, sposobnyjj udivlyat opisanie osobennostejj i tekhnika vyrashhivaniya89 Великосвітський F1 – гібрид томату, здатний дивувати. Опис особливостей і техніка вирощування

  Відгуки городників

  Незважаючи на молодість гібрида, він вже встиг себе зарекомендувати з кращого боку у любителів і професіоналів у вирощуванні томатів.

  Галина Андріївна з Пермського краю пише: «Незважаючи на холодне і дощове літо урожай не підвів – з двох кущів зібрала 15 кг! Планувала пустити на заготівлю все помідори, що отримаю, але вони такі смачні виявилися, що половину з’їли в свіжому вигляді».

  Максим з Рязанської області поділився своїм досвідом: «Вирощував у теплиці 3 куща. І вирішив все формувати по-різному (в цілях експерименту) – в один, два і три стовбура відповідно. На тих кущах, що велися в 1-2 стебла, урожай і вага томатів збігався з заявленим на пакетику з насінням, а ось на те, що з трьома стовбурами зав’язалося 10 кистей і він у підсумку завершковался, так і помідори були дрібніші».

  Озброївшись знаннями про томаті Великосвітський, вам залишається лише виростити його на своїй грядці і насолоджуватися отриманим урожаєм.

  Великосвітський: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради