Томат з серцеподібним плодами Японка. Плюси і мінуси, опис та відгуки про культуру

Хочете виростити не тільки смачний і урожайний, але і красивий томат? Тоді сорт Японка підійде для вашого відкритого ділянки або теплиці. За описом цей серцеподібний помідор зроблений наче по лекалу з рівними краями і плоскою поверхнею. У чому його особливості і незвичність, дізнаєтеся з матеріалу.

tomat s serdcevidnymi plodami yaponka plyusy i minusy, opisanie i otzyvy o kulture10 Томат з серцеподібним плодами Японка. Плюси і мінуси, опис та відгуки про культуру

Детальний опис сорту

Томат Японка — сорт від селекціонерів-любителів. Є версія про його старому походження з Нижегородської обл. Завдяки своїй продуктивності томат заслужив популярність серед городників. Але в насіннєвому Держреєстрі РФ сорт не значиться. Купити його можна тільки з рук у колекціонерів. Вартість досить висока — від 50 руб.

У відкритому грунті вирощувати томат доречно тільки в регіонах з м’яким південним кліматом. Плоди м’ясисті, соковиті і цукристі. Шкірка тонка, міцна, не схильна лопатися на гілці або під час зберігання зібраного врожаю. На кисті виростає 5-7 шт. рожевих помідорів.

Увага! Садівники звертають увагу на зв’язок томата з іншим серцеподібною сортом Кардинал. Структура і висота куща, строки плодоношення у них дійсно схожі. Але у Японки є яскраво виражене загострення на кінці плоду, як на фото.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (95-110 днів) Индетерми-нантный (1,8-2,2 м) Салатний, для переробки Для відкритого грунту і плівкових укриттів 300-500 До 15 на садовій грядці, до 20 в парнику Малинового кольору, серцеподібна плоска форма

Переваги і недоліки розовоплодного сорту

Бути затребуваним серед вітчизняних городників томату Японка допомагають такі характеристики:

 • Акуратні габарити. Кущ не розкидистий, з дрібним листям.
 • Висока врожайність. З доглянутого рослини знімають до 5 кг помідорів.
 • Оригінальний зовнішній вигляд томатів. Це підвищує товарну цінність урожаю.
 • Тривале збереження великих плодів. У кімнатних умовах томати не псуються до 2-х тижнів. Нормальна транспортабельність.
 • Відмінні смакові властивості. Томати однаково добре смакують і у вигляді соків, соусів, паст, пюре, так і в свіжих салатних нарізки.
 • Зручні терміни плодоношення. При посадці в теплиці перші малинові помідори можна отримати на початку липня, в саду — у другій половині цього ж місяця.
 • Недоліки неістотні:

  • великі томати не вийде закрити банки цілком;
  • высокорослому кущу потрібна фіксація на вертикальній опорі;
  • без формування і подальшої боротьби з пасинками урожай не буде настільки високим.

  tomat s serdcevidnymi plodami yaponka plyusy i minusy, opisanie i otzyvy o kulture11 Томат з серцеподібним плодами Японка. Плюси і мінуси, опис та відгуки про культуру

  Увага! Про імунітет томату точних відомостей немає. Проблем з вирощуванням не було на ділянках з хорошим доглядом та своєчасної профілактикою головних хвороб.

  Особливості агротехніки, реальні відгуки томатоводов

  Висаджуйте насіння на розсаду в кінці лютого. У віці 55-65 днів вона буде готова до пересадки на постійне місце. Колекційні насіння, як правило, добре сходять і не підводять пересортицею. Розміщуйте на 1 кв. м не більш 3-4 кущиків. Формуйте їх в 1-2 стебла. Точна кількість залежить від способу вирощування і клімату.

  Серед відгуків про томаті Японка в соцмережах і на форумах багато позитивних коментарів. Світлані з П’ятигорська дуже сподобався його смак. В умовах притінення від спеки її кущі добре зав’язували плоди. Вони робили це до глибокої осені. Дачниця вела томат в 3-4 стебла, щоб помідори не пеклися на сонці. З-за цього урожай був трохи дрібніше.

  Олена (Кострома) та Ірина (Вінниця) підтверджують тези щодо відмінного смаку. Світлані теж сподобався результат своєї праці в підмосковній теплиці. Дачниця Олена зазначає, що далеко не всі «серця» вийшли плоскими. Але краса від цього не сильно постраждала.

  Судячи з відгуків, томат Японка вирощують і на Півдні РФ, і в Калінінградській обл., і в Сибіру. Сорт заслужив довіру городників своїми стабільно якісними показниками.

  Японка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради