Томат великоплідний Вірне серце: характеристики, опис, відгуки

Томат під назвою Вірне серце — один з великоплідних сортів для вашого присадибної ділянки. Вирощується на відкритій грядці, в парнику або теплиці. По багатьом важливим для садівника показниками характеристики томату вище середнього. Ознайомтеся в деталях з описом і агротехнікою цієї городньої культури, а також думкою дачників.

tomat krupnoplodnyjj vernoe serdce: kharakteristiki, opisanie, otzyvy8 Томат великоплідний Вірне серце: характеристики, опис, відгуки

Опис сорту і особливості

Урожайний біф-томат Вірне серце — результат селекції московських фахівців агрофірми Аеліта. В селекційному Держреєстрі РФ перебуває з 2013 р. Рослина не занадто висока для индетерминанта. Листки звичайні, невеликі.

Увага! Суцвіття у сорту складного типу. Перше з’являється над 7-8-м листком. Потім — через кожні 2-3 шт.

При коректній технології вирощування окремі плоди томата досягають маси 700 р. Але зазвичай вони трохи менше. Помідори середньої щільності, м’ясисті і ароматні. З-за розміру не піддаються цілісної консервації. Зате яскравий смак і приємний оку малиновий колір (див. фото) роблять томати відмінними умовами для свіжих салатів, соків, соусів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-115 днів) Индетерми-нантный (1,4-1,7 м) Салатний Для відкритого та захищеного грунту 300-400 до 14 в парнику, 11-12 у саду Малинового кольору, плоско-округлої форми, з ребристістю і великою кількістю гнізд (8)

Переваги і недоліки культури

Ключове гідність сорту — якість врожаю. Смачні і соковиті помідори впишуться в багато кулінарні рецепти. Хоча самі селекціонери в анотації до насіння рекомендують їсти томати свіжими. Інші переваги біф-плодів:

 • Гідна врожайність. З одного куща збирають по 4-4,5 кг.
 • Товарний вигляд. Кількість якісних томатів із загального обсягу врожаю становить близько 90%.
 • Універсальність способів культивації. В залежності від конкретних умов місцевості ви можете вибрати відкритий або захищений ділянку.
 • Подовжений період плодоношення. Рослина дає томати до осінніх заморозків.
 • Негативні характеристики у сорту теж є:

 • Обмеженість кулінарних ролей. Томати не призначені для засолювання в банках.
 • Потреба в додаткових заходах по догляду. Кущам потрібна опора, формування, пасинкування.
 • Невисокі показники лежання і транспортабельності.
 • Увага! Творці томату і практикуючі городники не наводять даних про його імунітет до тих чи інших захворювань.

  Особливості агротехніки біф-томату, відгуки і досвід садівників

  Вирощувати томат ефективно тільки розсадним способом. Технологія та рекомендації по роботі:

  tomat krupnoplodnyjj vernoe serdce: kharakteristiki, opisanie, otzyvy9 Томат великоплідний Вірне серце: характеристики, опис, відгуки

  • висаджуйте насіння в першій половині березня, за 60-65 діб. до запланованого перенесення розсади в грунт;
  • для пересадки вибирайте час у другій половині травня або початку червня (залежить від способу вирощування — сад, парничок або теплиця);
  • формуйте рослина в 1 стебло — так виростають найбільші плоди і досягається найбільша врожайність;
  • фахівці радять розміщувати 3 куща на 1 кв. м;
  • рекомендована для висадки схема — 50?60 см;
  • в обов’язковому порядку видаляйте всі з’являються відростки.

  В мережі мало відгуків про це томаті. Городники порівнюють його з популярним старим сортом Бичаче серце. Про це пише дачниця Дар’я (нік — dishe4-ka). Обидва рослини сильні, високі, гіллясті. Але їх плоди різні за формою, хоч і знаходяться в одній ваговій категорії.

  Ірина з Чернігівської обл. підтверджує габарити помідорів. Урожай на її кущах вийшов вирівняний. Лариса (Підмосков’я) характеризує смак томатів як «незрівнянний». Городники відзначають: зібрати хороший урожай можна і при формуванні куща в 2 стебла. Але потрібна додаткова порція мінеральних підживлень.

  Відгуки підтверджують стабільність високих показників Вірного серця. Томат може зацікавити садівників, хоч і має кілька мінусів.

  Урожайні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради