Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Насадки для фрезерного апарату використовуються для сухого манікюру. Він потрібний для підготовки до нарощування нігтів, при роботі з висушеній шкірою і кутикулою в техніці європейського манікюру і педикюру. Окремо виділяють насадки для обточування натуральних і штучних нігтів.

Чим відрізняються манікюрні фрези від педикюрних?

При обробці шкіри навколо нігтя і кутикули специфічні відмінності між манікюрними і педикюрними фрезами відсутні. Єдине, чим вони можуть відрізнятися один від одного, — параметрами жорсткості і розмірами. В педикюрі доводиться працювати з великою площею поверхні, тому і фрези варто вибирати відповідні.

Шкіра на п’ятах і бічних валиках грубіше. При роботі з омертвілої зоною потрібно докладати більше зусиль для видалення верхнього шару. Проста фреза не впорається з тиском – потрібно підбирати не тільки число оборотів в хвилину і потужність фрезера, але і матеріал насадок.

Матеріал насадок для манікюрного апарату

Виділяють кілька фрез по типу напилення та підстави:

 • твердосплавні;
 • з керамічним напиленням;
 • з алмазним покриттям;
 • шліфувальні;
 • корундові;
 • пісочні;
 • кремнієво-карбідні ковпаки.

5adbec8a4e3b2e630a901609ac025bbe Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Твердосплавні фрези виконуються із твердих сплавів металів, на яких прорізаються насічки. По мірі обертання вони знімають шар шкіри на стільки, наскільки дозволяє це зробити фреза. Такими маніпуляціями вирівнюється поверхня.

Чим більше глибина насічки, тим сильніше виражений слід від обробки апаратом на високих швидкостях.

Керамічні робляться з металу, поверх якого наноситься керамічне покриття. На відміну від попереднього виду вони досить крихкі. При ударі можуть утворюватися відколи, тріщини. Алмазні фрези – самі різноманітні за жорсткості, все залежить від ступеня абразивності напилення.

Корундові насадки випускаються для обробки штучних матеріалів. Вони стійкі перед високими температурами. При нагріванні в момент обертання не травмують ніготь.

Пісочні ковпаки підходять для педикюру:

 • обробка натоптишів;
 • зріз огрубілою шкіри;
 • полірування мозолів.

a29ceac6c8f9f1541913ede02888ba04 Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

В основі лежить картон, який оброблений напиленням. Одноразові ковпаки споряджені гумовими насадками, що стерилізуються після кожного використання.

Шліфувальні фрези бувають гумовими, силіконовими та тканинними. Застосовуються для чутливих областей з додаванням масла, крему або рідин, призначених для пом’якшення подразнення.

Види фрез по жорсткості

Жорсткість визначена відмітками, які є на підставі всіх фрез.

Їх об’єднують у категорії:

 • висока жорсткість;
 • середня абразивність;
 • м’яка і дуже слабка текстура.

3f6b4197180e0926567ba1dbd4ab978a Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Маркування розташована на кільці підстави фрези:

Чорний Висока жорсткість підходить для твердих покриттів: гель, акрилатик, акрил, гель-лаки.
Синій Середня абразивність призначена для шліфування бічних валиків і кутикули, якщо вона не тонка. Для опіла м’яких матеріалів підходять, але тільки в якості інструментів для вирівнюючи гелевого та акрилового покриттів. Для зрізу штучного нігтя не підійдуть.
Зелений Середня жорсткість, але для роботи з шкірою не рекомендовані. Для людей з гіпергідрозом такі фрези не підходять – викликають роздратування.
Червоний М’які насадки, що застосовуються в роботі з шкірою і натуральній пластиною. Насадки з алмазним напиленням і двома насічками вказують на підвищену м’якість інструменту.
Жовтий Дуже м’які насадки, які рекомендовані для тих, у кого бувають подразнення та алергічні реакції. Жовта фреза вдало підходить для роботи з тонкою шкірою в манікюрі.
Білий Використовують для обробки натуральної пластини при високій чутливості покривів.

Насадки для манікюрного апарату залежно від ступеня абразивності застосовуються в роботі з гель-лаками, акриловими та гелевими матеріалами з урахуванням типу шкіри.

Види насадок по функціях

На кожному етапі роботи застосовуються різні фрези:

 • Для видалення штучного матеріалу підходять будь-які фрези, які оснащені зубцями. Для гель-лаку поглиблення повинні досягати 1 мм, а насадки для щільних шарів (гель і полигель) – до 2 мм. різьблення залишає борозенки, після неї потрібно використовувати бафи і пилки.
 • Для обробки глянцевих поверхонь підійдуть конусоподібні насадки. Вони забезпечують хороше зіткнення з поверхнею великої площі.
 • Алмазні фрези потрібні для роботи з пазухами, птеригием. Добре вичищають сміття, піднімають у шкіру кутикули. Виділяють гальванічні, спечені монолітні інструменти з різною абразивністю. Їх маркування починається з білої насічки.

33464afc18d105a662131878d294e7e9 Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фотоНа схемі показано призначення насадок для манікюрного апарату.

Фрези з реверсивними зубцями можуть використовуватися лівшами і правшами. Зняття матеріалу буде рівним незалежно від напрямку руху.

Види фрез за формою і призначенням

Насадки для манікюрного апарату бувають різної форми – це забезпечує якісну роботу при чищенні і вирівнюванні нігтьової пластини.

Полум’я

Це сама ходова насадка, яка в залежності від товщини і довжини здатна обробити всі внутрішні частини нігтя. За рахунок малого діаметра вона здатна проникати глибоко, розкриваючи області птеригия. При роботі з «полум’ям» потрібно тримати фрезу під кутом в 45°. Якщо вона буде прилягати до нігтя, можливе утворення пропилів.

Голка

Нею зручно вичищати ті ділянки під кутикулою, які були «заховані». Голкою з малим діаметром можна дістатися до ліній вроста у бічних валиках. Фисурная насадка також зручна у спилюванні і корекції цього нігтя.

Кукурудза

Насадкою зручно виконувати зріз довжини штучного нігтя, зменшувати товщину з торця. Виділяють інструменти з твердосплавного матеріалу і з керамічним напиленням.

33f98c62f189c96f931141a85b039455 Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Щоб зняти кольорове покриття або дизайн важливо тримати фрезу паралельно натурального нігтя. Незважаючи на форму і глибину різьби, щоб уникнути пропилу рекомендується працювати на 20000 оборотах хв.

Конус

Це найпопулярніший інструмент для розкриття і підняття кутикули для обробки простору під нею і зрізу шкіри. Алмазний або корундовий конус не травмує покрови. Насадку потрібно тримати під прямим кутом, щоб утворилася «спідничка» кутикули.

Куля або сфера

Фреза буває різного діаметра. Її пряме і єдине призначення – видалення кутикули. Залежно від кольору насічки підбирається швидкість обертів і сила натискання на шкіру. Маленькими кульками можна прибирати птеригий, якщо не вдається впоратися з ним за допомогою інших насадок.

Сочевиця або куля

Розширюють насадки необхідні для глибокого проникнення в простір між нігтем і шкірою. Куля за рахунок тонкого «носика» проникає всередину пазух, а «пузом» розширює область. Відкрилася порожнину треба зачищати іншими фрезами.

Барабан або циліндр

Фрезою такої форми зручно працювати з бічними валиками. Великі насадки призначені для зовнішньої роботи, вузькі і тонкі – для обробки внутрішньої частини шкіри нігтів.

Валик або округлений циліндр

Така фреза потрібна для обробки зон переходу кутикули в бічний валик. За рахунок згладжених кутів ризик поранитися практично мінімальний.

Безпечні фрези

Насадки для фрезера в 90% випадків залишаються небезпечними, якщо не дотримуватися основні правила користування. Манікюрний апарат підбирається з урахуванням призначення, так як розрізняють професійні моделі і ті, які створені для домашнього використання.

8fb9a5684abbd4a6feb3c492f8682fbe Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Аспекти безпеки:

 • кут нахилу;
 • інтенсивність натиску;
 • абразивність фрези;
 • вибір швидкості обертів обертового елемента в ручці.

Найбільш безпечними вважаються силіконово-карбідні шліфувальники. Ними зручно проводити основні маніпуляції: чистку валиків, птеригия і кутикули.

Іншим безпечним інструментом є корундовий камінь. Він не має насічок, тільки ребра, які зрізають м’які задирки на великих швидкостях. При неправильному розташуванні по відношенню до нігтя може залишити пропили.

Рекомендації по вибору фрез

Новачкам досить мати мінімальний набір з 2-3 фрез. Це універсальні насадки для очищення птеригия та шліфування покривів. Додатково можна придбати інструмент для зняття штучного покриття.

Професіонали, що володіють технікою апаратного манікюру, можуть мати до 30-40 різних насадок – кожен клієнт вимагає індивідуального підходу у виборі абразивності і жорстокості. Окремо потрібні фрези для кутикули, проте для роботи з ними потрібен досвід і хороша техніка.

0d0e953068c72f1ddf380e5f307b957b Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Початківцям майстрам обов’язково знадобляться:

 • Алмазні насадки «куля», «полум’я» і «конус» з червоними насічками. Вони потрібні для відділення та підняття кутикули, шліфування бічних валиків.
 • «Куля» середньої абразивності з синьою насічкою потрібен про запас для видалення кутикули і обробки зовнішнього боку бічних валиків. Рекомендується брати фрезу розміром 1,2-2,1 мм діаметром.
 • Алмазний конус стане в нагоді в чищенні птеригия.
 • Для зняття матеріалу і кольору потрібен твердосплавний інструмент, наприклад, барабанної або циліндричної форми.
 • Керамічна «кукурудза» підійде для манікюрного покриття гель-лаком.
 • Кремнієво-карбідні ковпаки з гумовими наконечниками є основою в педикюрі – потрібні для вирівнювання, чищення і зрізу м’якої шкіри.
 • Алмазні «голки» діаметром 1-2,2 мм і довжиною 12-16 мм використовують для чищення неглибоких тріщин на ногах.

Новачкам рекомендується вибирати фрези з синіми і червоними насічками. Крім маркування слід звертати увагу на кінчики. Вони повинні бути округлими, щоб не поранитися.

Купити насадкові вироби можна у магазині з манікюрними товарами або замовити на сайті виробника. Стартові набори продаються окремо або спільно з фрезерним агрегатом.

Список найкращих брендів:

 • RuNail – якісні матеріали насадок.
 • Naomi 24 і JessNail – постачають фрези на міжнародний ринок, користуються попитом у кращих майстрів nail-індустрії.
 • Magic Bits представляє широкий асортимент.
 • Irisk Professional – краще поєднання вартості та якості матеріалів.
 • TNL Professional постачає недорогі моделі лінійки HDFreza для професійних і початківців майстрів.
 • Planet Nails – доступні фрези для професійних та ручних фрезерних машин.

Перераховані фаворити ринку встановлюють різні ціни залежно від призначення насадок і матеріалів. Вартість самого доступного інструменту починається від 100 руб. за одиницю і до 1000 руб.

Коли міняти насадки?

Карбидовые фрези схожі з металевими, але термін служби набагато нижче. Швидко виробляються керамічні насадки. Їх вистачає на 45-50 зняття матеріалу, а вартість їх досягає 600 руб. за одиницю товару.

998c383b391804f64a4692c88def31bc Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Насадки для манікюрного апарату, зроблені із сталі, більш довговічні. Відрізнити їх від карбідних можна за кольором – він темніше. Вартість їх починається від 600 руб. А фрези з кераміки прослужать довше всіх аналогів. Міняти нову насадку можна лише через 3-4 роки.

Металеві фрези з гальванічним напиленням золота або титану не має конкретних термінів експлуатації. Потрібно стежити за товщиною крупинок. Коли видніється основа з металу, потрібно змінювати інструмент.

Алмазні гальванічні фрези прослужать до 7 років і їх вистачить на 50-60 манікюр. Економічні інструменти для педикюру коштують приблизно 50-500 руб., проте термін служби сягає від 1 до 3 тижнів. Керамічні тонкі насадки для педикюру добре знімають покриття лише 3-4 місяці, потім їх потрібно змінювати.

Правила стерилізації

Дезінфекція інструментів проводиться після кожного використання.

Чистка складається з 3 етапів:

 1. Спочатку проводиться дезінфекція згідно інструкції «Роторні інструменти». Використовується розчин лужної реакції при додаванні активних миючих компонентів. Застосовуються такі засоби, як Актибор, Містраль, Мультидез. Останні 2 є концентратами – їх треба розводити у воді.
 2. Предстерилизация – другий етап ПСО, полягає у знищенні грибків, бактерій, вірусів. Склад повинен розчинити і розм’якшити залишки біологічного матеріалу. З пористої структури фрез вичищається шкіра, бруд, залишки гелю. Якщо відразу помістити насадку в сухожар, кров й шкіра запекутся, але не очистяться. Потрібно вичистити можливі залишки компонентів з фрез і промити миючими речовинами.
 3. Стерилізація – термічна обробка в спеціальному агрегаті. Можна використовувати автоклаву або сухожар. Останній стерилізує інструменти при 180 °С 60 хв паперових крафт-пакетах.

50fd76a87d18441f3f3871c6c9df3e03 Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Сушка запобігає корозії, тому навіть самі якісні інструменти потрібно піддавати такій обробці. Автоклав працює за принципом високого тиску, але при низьких температурах. Повний цикл стерилізації складає 30 хв.

Режими слід підбирати щодо розмірів фрез та їх насічок. Чим більше насадка і вище абразивність, тим довше і ретельніше потрібно обробляти інструменти.

Рейтинг кращих насадок, вартість

Найбільш популярні ті насадки, які можуть справлятись з широким колом «обов’язків».

Варто виділити основні, без яких жоден манікюр і педикюр виконати неможливо:

 • Мадіс Bits – широкий асортимент і доступні ціни. Виробник поставляє відмінні твердосплавні насадки і шліфувальні інструменти.
 • M?hle Manik?re – відмінний асортимент фрез. Найміцніші з них виконані з кераміки. Великим попитом користуються кулясті і конусоподібні інструменти.
 • Barrel Ball – відмінне співвідношення ціни і якості. Виробник поставляє хороші «кукурудзи», у яких насічки «дивляться» в різні боки. Це забезпечує рівномірний знімання матеріалу незалежно від перемикання реверсу на фрезере.

7c3faa180ee6f92d9d6756caf1ac9fcf Насадки (фрези) для манікюрного апарату. Яка для чого використовується, фото

Вартість насадок у Мадіс Bits варіюється від 400 до 700 руб. Фрези від M?hle Manik?re коштують у межах 1000-1500 руб. Це найбільш дорогі інструменти, а Barrel Ball може похвалитися доступними насадками в різних цінових категоріях. Придбати у них фрези можна за 100-300 руб.

Насадки підбираються виключно за функціональним особливостям і прямим призначенням.

Для всіх манікюрних апаратів підходять універсальні фрези з напиленням і дрібною різьбою. В залежності від потужності агрегату робота з товстою шкірою і щільними матеріалами може проходити на швидкість до 20000 обертів в хв. Слабкі фрезери вимагають більшої швидкості навіть при роботі з кутикулою – для її зрізу потрібно збільшити число обертів обертового елемента ручки до 35000 в хв.

Відео про насадки для манікюрного апарату

Як вибрати фрези:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради