Як відіпрати фарбу для волосся з одягу: на кольорових і білих тканинах

Більшість жінок воліють фарбувати волосся самостійно. Головна проблема, яка виникає при цьому — відіпрати фарбу для волосся з одягу. Сучасні барвники, особливо ті, у складі яких присутній аміак характеризуються високою стійкістю і миттєво проникають в матеріал. При попаданні фарби на тканину бажано видалити її одразу ж, адже чим довше час всмоктування, тим складніше вивести її.

421f9c66ee244e8fc3a8ad7a4af23930 Як відіпрати фарбу для волосся з одягу: на кольорових і білих тканинах

Як видалити свіжі плями?

Якщо фарба тільки потрапила на тканину, то слід негайно зняти річ і підставити забруднену ділянку під проточну воду. Це допомагає зупинити въедание пігменту у тканину і відмити. У цьому випадку миючі засоби навіть не використовуються. У деяких ситуаціях такого методу недостатньо і сліди залишаються. Щоб видалити пляму його намилюють господарським милом або речовиною для видалення плям, залишають на 5-10 хвилин і перуть річ у машинці.

Промивати тканини дозволяється тільки холодною водою, адже після обробки гарячої пігмент в’їдається ще сильніше.

Дивно, але очистити річ допомагає інший засіб для волосся — лак. Ці властивості пояснюються тим, що в його складі міститься спирт або якийсь розчинник. Лак рясно розбризкується на пляму і додатково розтирається, щоб речовина сильніше просочило тканину, після чого можна намилити його господарським милом і залишивши на 10-15 хвилин, попрати в машинці.

Чи можна позбутися від старих плям?

7d9072dc01cac618675886bbbd01f43c Як відіпрати фарбу для волосся з одягу: на кольорових і білих тканинахХімічні продовольчі кошти можуть порушити цілісність колірної гами вироби.

Вивести фарбу для волосся з одягу, яка пролежала вже деякий час набагато важче, адже барвник міцно просочив матеріал. У магазинах побутової хімії присутні плямовивідники, але їх використання небезпечно. Вони здатні знебарвити річ з яскравим принтом і на ній з’явиться потьмянілі пляма, а різнокольорові тканини після відбілювачів линяють. Вибір методу очищення залежить від типу тканини, але більшою мірою від кольору, тому їх поділяють на дві групи:

  • виведення плям з кольорових тканин;
  • очищення білого одягу.

Як відтерти сліди на кольорових речі?

Для цього необов’язково відразу ж використовувати побутові плямовивідники. Спочатку варто випробувати народні методи. Найпростіше замочити пляма в перекису водню, яка є у кожного в будинку. Час витримки залежить від інтенсивності забруднення, але не перевищує півгодини, після чого річ підлягає машинному пранні. Добре діє харчовий оцет (яблучний, винний і т. д. не підходять), що використовуються так само, як і перекис. Якщо перераховані вище способи не допомогли, то необхідно переходити до жорстких методів, до яких відносяться наступні:

a0ea4ac1745e9694afc3341e05c998c5 Як відіпрати фарбу для волосся з одягу: на кольорових і білих тканинахМиючі препарати не повинні містити хлор у своєму складі.

  • Використання відбілювачів кисневого типу, які діють м’якше, ніж хлорвмісні. До них відносяться Sama, Oxihit, Almawin та інші. Головне — чітко слідувати інструкції, що допоможе уникнути погіршення стану тканини.
  • У запущених випадках потрібно переходити на тверді хімічні барвники типу ацетону, бензину, гасу, уайт-спіриту. Замочувати пляма в них ні в якому разі не можна. Ватний диск змочується в обраному засобі, яким потім і протирається пляма. Через півгодини річ перуть. Спочатку бажано оцінити дію на маленькому непомітній ділянці, і якщо тканина не зіпсувалася, то пробувати прибрати їм пляма.

Очищення білих тканин

Щоб змити плями від фарби для волосся, підходять методи, використовувані на кольоровому одязі, оскільки малюнка на ній немає. Дозволяється використання хлорвмісних відбілювачів типу «Білизни». На щільних тканинах зразок бавовни і льону доцільно використовувати комбінацію гліцерину, кухонної солі і столового оцту. Останні два інгредієнти необхідно розвести з водою до отримання 5%-ї концентрації. Спочатку на пляму наносять гліцерин, а через 5-10 хвилин — розчини. Якщо пляма погано розчиняється, то додають нашатир і перуть річ у машинці.

Запобіжні заходи

При використанні хімічних розчинників і сильних відбілювачів необхідно захищати руки гумовими рукавичками, інакше розчин, потрапивши на шкіру, здатний викликати подразнення або навіть хімічний опік. Кімната, де відбувається процес має бути провітрювана. Якщо фарба для волосся потрапила на одяг із тканин, що вимагають дбайливого ставлення кшталт шовку, шифону, вовни або синтетики, то обробляти поверхню необхідно з обережністю, а хімічні розчинники і хлорковые відбілювачі бажано не застосовувати. Головне правило, застосовне до всіх тканин і відбілювачів — перед нанесенням речовини на слід від фарби, його дія тестують на вивороті або в непомітному місці. Якщо якість матеріалу збереглося, то приступають до виведення плями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради