Томат в смужку під назвою Зебра помаранчева: докладний опис, агротехніка, відгуки

Перед вибором різновиди городники звертають увагу не тільки на смакові характеристики томатів, але і на цікавий зовнішній вигляд плодів. У статті можна ознайомитися з сортом під назвою Зебра помаранчева, його докладним описом, особливостями агротехніки і відгуками хліборобів.

tomat v polosochku pod nazvaniem zebra oranzhevaya: podrobnoe opisanie, agrotekhnika, otzyvy34 Томат в смужку під назвою Зебра помаранчева: докладний опис, агротехніка, відгуки

Загальний вигляд рослини

Представлений томат — різновид «помідорного сімейства» з плодами, прикрашеними смужками. Культура виглядає так:

 • Томат відноситься до индетерминантному типу, тобто стебла при відповідних умовах не зупиняють зростання. Довжина пагонів досягає 1,7 м.
 • Листя на кущах середня кількість.
 • Квітки прості. Перше суцвіття з’являється над 7-8 вузлом. Далі томат утворює кисті через 2-3.
 • Плоди округлі. Поверхня не завжди рівна.
 • Колір шкірки оранжевий з малиновими смужками. М’якоть також двоколірна.
 • Середня вага помідорів 250 р. При відповідному догляді затягують 500 р.
 • За твердженням дегустаторів, томат наділений яскраво вираженим фруктовим присмаком.

  По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плодів
  Середньо-стиглий (110-115 днів) Индетерми-нантный (до 1,7 м в теплиці, до 1,5 м на грядці) Салатний Для теплиць і відкритого грунту 250-300 До 15 в городі, до 20 в теплиці Соковиті, м’ясисті, на помаранчевому тлі малинові смуги

  Переваги і недоліки

  Позитивних характеристик у смугастій різновиди достатньо для того, щоб отримати розташування городників. Основні з них:

 • Томат успішно культивують у відкритому грунті та в теплицях.
 • Насіння, які можна отримати з плодів зі свого городу, проростають практично 100%.
 • На високих стеблах зав’язується багато помідорів. Це економить місце на невеликих ділянках.
 • Томат приносить яскраві і привабливі плоди.
 • М’якоть соковита, насіння мало.
 • Висока врожайність виправдовує витрати на вирощування. За сезон 1 кущ приносить до 5 кг.
 • Особливих недоліків, на яких можна загострити увагу, у томата немає.

  Особливості агротехніки

  Томат не можна назвати невибагливим. Для отримання хорошого врожаю доведеться виконувати певні правила. Одночасно з садінням юних помідорів в сад або в теплицю встановлюють шпалеру. По мірі підростання кожну рослину підв’язують. Для отримання якісного врожаю томат формують у 1 (теплиці) або 2 (на грядці) стебла.

  tomat v polosochku pod nazvaniem zebra oranzhevaya: podrobnoe opisanie, agrotekhnika, otzyvy35 Томат в смужку під назвою Зебра помаранчева: докладний опис, агротехніка, відгуки

  Увага! Постійне обривання зайвих пагонів робить помідорний кущ вразливим. Щоб запобігти потраплянню на стебла збудників хвороб, слід регулярно проводити профілактичні заходи.

  Поливають томат, враховуючи погодні умови. Не можна допускати як перезволоження грунту, так і пересихання. Для підгодівлі високорослих сортів потрібно більше поживних речовин, ніж для їх детермінантних родичів. В якості добрив використовують органіку й мінеральні комплекси. При цьому враховують склад грунту і стан рослин.

  Відгуки городників

  • Наталія з Бєлгорода. Вже 5 років захоплююся вирощуванням томатів на дачі. Дуже подобаються сорти з незвичайними плодами. Зебру побачила на фото в мережі. З усіх підвидів найбільше сподобалася помаранчева. Замовила насіння, виростила за всіма правилами розсаду. Наприкінці весни пересадила в город, доглядала. Отримала прекрасний урожай дуже смачних і апетитних помідорів.
  • Олег з Криму. На ділянці вирощую кілька різновидів зебр, але помаранчева – моя улюблениця. Смак у цих помідорів солодкуватий, з фруктовими нотками. У вирощуванні ніяких складнощів не бачу.
  • Дмитро із Самари. Помідори у мене ростуть в теплиці. Більшість з них високорослі, сформовані в 1 стебло. Цей томат вперше посадив у минулому році. З 4 кущів зняв 2 відра плодів. Смак сподобався, вигляд теж.

  Зебра помаранчева – цікавий сорт, який можна рекомендувати не тільки любителям незвичайних овочів. Яскраві помідори на високих стеблах не залишать байдужими ні одного дачника.

  Екзотичні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради