Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Особливе місце в інтер’єрі будинку або квартири займає меблі. Вироби, виконані з натуральних матеріалів, відрізняються міцністю і довговічністю. Спальні з дуба в якісному виконанні забезпечують комфортні умови для відпочинку і сну. Вони як і раніше залишаються справжньою класикою, виглядають престижно і дорого.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu487 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Особливості меблів з масиву дуба

Споживачі вже давно змогли оцінити предмети меблів, виготовлені з масиву дерева різних порід. Кожна модель має свої особливості, але головні характеристики завжди однакові — практичність і довговічність. Вироби з дубового матеріалу відрізняються особливою структурою, що робить меблі вишуканою і красивою.

Масив дуба буває різних відтінків, від білого до темно-бурих тонів. У руках майстрів такий матеріал набуває неповторний солідний зовнішній вигляд. Готові вироби поєднуються з будь-яким стилем в інтер’єрі, відрізняються сучасним дизайном.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu488 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Переваги

Благородну дубову деревину можна назвати енергетичним донором, дарованим природою. Вона володіє позитивною енергетикою і віддає її людям, тому сон на дубовому ліжку буде міцним і здоровим. Ще один плюс — безліч відтінків, які залежать від сорту дерева.

Деревина володіє і іншими достоїнствами:

 • міцність і твердість;
 • стійкість до вологи і механічних навантажень;
 • добре переносить перепади температури;
 • не гниє і не утворює пліснява;
 • реставрується;
 • надійність в експлуатації.

Матеріал володіє лікувальними властивостями і робить позитивний вплив на людину. Текстура виділяється гарним природним малюнком, що робить меблеві предмети вишуканими і привабливими.

Недоліки

Спокійний і красивий природний матеріал має багато позитивних характеристик. Однак у нього також є окремі мінуси.

Їх всього декілька:

 • висока вартість;
 • схильність до вигорання під прямими сонячними променями.

До мінусів варто віднести і те, що вирубка дерев веде до зменшення кількості зелених насаджень, а це негативно позначається на екології.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu489 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Сорти дуба

Такі дерева цінуються за стійкість до складних зовнішніх умов і декоративність, тому їх часто висаджують в звичайних парках та лісових зонах. Могутня крона здатна створювати тінь на великій ділянці землі.

До найбільш популярних сортів відносяться:

 • білий;
 • болотний;
 • іволістний;
 • каштанолистий;
 • кам’яний;
 • червоний;
 • великоплідний;
 • черешчатий;
 • монгольська.

У деревообробній промисловості найчастіше використовуються два сорти — червоний і черешковий. Останній вид відрізняється округлою формою крони. Висота дерева може досягати більше 50 м. Воно має прямі гілки, які з віком стають розлогими. Відноситься до порід-довгожителям і досягає віку до 1500 років. Потужний стовбур дорослого дерева кора покриває до 10 см завтовшки. Приріст в товщину не припиняється до тих пір, поки рослина живе.

Червоний сорт завезений до Росії з Канади. Це струнке і красиве дерево з густою шатровидной кроною. Досягає у висоту 25 м, а його стовбур покритий тонкою сірою і гладкою корою. На старих деревах вона розтріскується. Деревина виділяється шорсткою структурою і прямими волокнами. Вона добре піддається обробці і чудово полірується.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu490 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Відтінки

Велика палітра відтінків дубової деревини дозволяє легко поєднувати її в інтер’єрі з іншими квітами. Кожен має свою неповторну структуру і забарвлення. Виражений великий малюнок природного матеріалу і його велика гамма відтінків спільно з рельєфом дають неповторну глибину.

Основні відтінки мають свої назви, особливості і свої поєднання в оформленні. Межі починаються від абсолютно білої деревини, і закінчується практично чорної. В переходах кольору майже немає червоних тонів, але зате дуже багато сірих, золотих і коричневих.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu491 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Вибілений дуб

Відноситься до нових матеріалів у дизайні інтер’єру. Проте популярність вибіленої деревини дуже швидко росте, оскільки вона прекрасно поєднується з іншими видами, має багато відтінків.

Білений дуб при обробці іноді состарівают, тому він виглядає темним. У продажу є дуже світлий під назвою «арктичний» в сіро-жовтих і рожево-сірих тонах. Іноді трапляються сорти з бузковими відтінками. Меблі з такого матеріалу виготовляються в класичному та сучасному стилі.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu492 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Золотий дуб

Всі відтінки золотисто-коричневої палітри також відносять до золотим. Готову сировину часто піддається фарбуванню, що дозволяє максимально урізноманітнити колірну палітру. З такого матеріалу найчастіше виготовляють класичні варіанти меблів.

Для сучасних стилів золотий дуб не завжди підходить, оскільки в його структурі проглядаються подряпини. Видалити їх можна тільки за допомогою спеціальних засобів.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu493 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Темний дуб

Досить високо цінується меблі з масиву мореного дуба. Він володіє природним темним кольором, що завжди виглядає розкішно і ефектно. Колірна палітра темного дуба досить велика, від темно-сірого до чорно-коричневого. Зовнішній вигляд виробів відмінно підходить для оформлення дизайну не тільки в класичному, але і в сучасному стилі. Колір зберігається дуже тривалий час.

 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Чорний дуб

Майстри, що займаються обробкою деревини, на основі природних відтінків і різноманітності фактур створюють прекрасні темні відтінки. Їх вдається отримати шляхом природного і штучного моріння. Найбільшу цінність представляють дерева, що пролежали у воді до 1000 років. Вони володіють винятковими властивостями. Штучним способом обробки створюють чорні і димчасті відтінки.

Натуральним чорним кольором виділяється африканський дуб Венге, поєднує в собі темно-шоколадні і чорні прожилки. Вироби з такого матеріалу виглядають розкішно і завжди прикрашають будь-який інтер’єр. Ціни на них досить високі.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu495 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Для яких стилів підходить дубові меблі

Довговічність і висока якість роблять дубові меблі дуже популярною і затребуваною. Вона гармонійно вписується в загальний дизайн приміщень. Це добротні, шикарні і одночасно витончені вироби, тому завжди служать прикрасою спальні, і на них робиться головний акцент в інтер’єрі.

Майстри меблевого виробництва виготовляють окремі предмети і гарнітури з дуба в класичному та сучасному стилях. Для того, щоб вироби виглядали ідеально, для їх розміщення необхідно багато вільного простору.

Модерн

У перекладі «модерн» означає сучасний, але стиль був таким до XIX століття. Зараз все змінилося, і в ньому поєднується все найкраще з інших напрямків. Він став популярним серед заможних людей і чудово виглядає в просторих приміщеннях.

Для виготовлення предметів в такому стилі широко використовуються цінні породи дерева, в тому числі і дуб. Добротні і довговічні спальні та інші гарнітури стали візитною карткою стилю модерн. Прості і лаконічні лінії предметів створюють затишок і домашню обстановку, роблять меблі максимально функціональною.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu496 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Мінімалізм

Велика різноманітність відтінків дозволяє експериментувати з грою кольору в дизайні інтер’єру. В стилі мінімалізм добре уживається класичне поєднання контрастності. Наприклад, вироби з біленого дуба будуть відмінно поєднуватися з предметами декору чорного кольору.

В цьому стилі віддається перевагу гострим кутам, але окремий предмет меблів округлої форми не буде суперечити природі даного напрямку. Найкраще мінімалізм підходить для облаштування вітальні і кухні, але і в спальні виглядає непогано.

 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Класика

Насичені темні і золотисті відтінки масиву часто використовуються для виготовлення меблів у класичному стилі, який вважається уособленням розкоші та благородства.

Меблі часто прикрашає різьблення ручної роботи. Краще колірне рішення — стримані відтінки, що особливо стосується спальні з масиву дуба. В обмеженому просторі такі меблі буде виглядати занадто громіздкою.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu498 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Бароко і рококо

У стилі бароко у всьому присутній розмах. Для цього напряму дубові гарнітури підходять ідеально. Це масивні предмети з химерними ніжками і широкі ліжка з балдахіном.

Рококо по суті є продовженням бароко, тільки змінюються масштаби, а примхливість залишається. Вироби повинні бути легше, а різьблення більш тонкою. В цьому стилі більше витонченості, легкості і витонченості.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu499 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Критерії вибору меблів з натуральної деревини

Переваги предметів меблів з натуральної деревини люди змогли оцінити ще сотні років тому. Зараз вона стала ще більш актуальною. При бажанні можна купити готові комплекти або замовити меблі за індивідуальним проектом.

Покупцям пропонується великий асортимент з масиву берези, ясена, сосни, бука, вільхи, дуба та інших порід дерева. Однак для початку необхідно розібратися в деяких нюансах, які допоможуть придбати якісну і добротні меблі.

Основні критерії вибору меблів з масиву дерева:

 • технологія виробництва і якість сировини;
 • дизайн;
 • виробник.

Світлі предмети візуально розширюють простір, тому для темних варіантом необхідно більш просторе приміщення. Дизайнери радять дотримуватися єдиного стилю і колірної гами. При покупці рекомендується ретельно оглянути виріб на наявність браку. Поверхня не повинна мати подряпин і відколів. Завжди приділяється увага справності наявних механізмів.

Популярні моделі дубових ліжок

Центральне місце в будь-якій спальні займає ліжко. Вона повинна бути не тільки красивою, але і зручною, якісною, витримана в спокійних тонах. Дуб можна назвати кращим варіантом для виготовлення спального гарнітура і зокрема ліжка. Натуральна деревина випромінює позитивну енергетику і благотворно впливає на сон.

Топ 5 видів найпопулярніших моделей:

З великим і затишним узголів’ям.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu500 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

У лаконічному стилі.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu501 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

На акуратних або витончених ніжках.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu502 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Поєднують різні матеріали, текстури і тканини.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu503 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Мають незвичайні форми.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu504 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Дизайнери рекомендують, незважаючи на моду, віддавати перевагу акуратним і простим моделям ліжок для спальні. Вони не будуть виглядати занадто громіздкими і масивними, а створять тепло і домашній затишок, необхідний для повноцінного сну.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu505 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Рекомендації догляду за ліжко з масиву дуба

Натуральні матеріали потребують особливого дбайливого догляду. Сучасні ліжка з масиву дуба покривають спеціальними засобами від негативного впливу навколишнього середовища.

Однак правильний догляд продовжує їм термін служби:

 • незважаючи на довговічність дерева, краще не ставити ліжко у вологому приміщенні;
 • небажано піддавати виріб механічних пошкоджень і сильним навантаженням;
 • поверхню рекомендується протирати м’якою тканиною або замшею;
 • у сонячні дні бажано затінювати меблі від прямих променів, щоб на поверхні не з’явилися плями;
 • полірувати і чистити необхідно тільки спеціальними засобами.

Не варто економити на купівлі спеціальних засобів по догляду за меблями з натурального дерева. Недорогі склади сумнівної якості можуть швидко зруйнувати структуру дерева, після чого ліжко втратить свій привабливий вигляд.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu506 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Корисні поради від дизайнерів

При виготовленні меблів конструктори і дизайнери звертають увагу на якість сировини, його малюнок, фактуру і колір. З допомогою професійного обладнання тверді та інші породи дерева ретельно обробляються, після чого виходить матеріал з рівними зрізами і заокругленнями, найтоншими візерунками. Це дозволяє втілити дизайнерські ідеї і фантазії.

Велику роль в оформленні спальні грає не тільки колірна гама стін, але і меблів. При виборі будь-якого стильового напряму необхідно враховувати два основних фактори — практичність і комфорт. Дизайнери радять починати вибір меблів для спальні з ліжка. Всі інші предмети підбирають з урахуванням розмірів спальної кімнати і її дизайну.

Якщо приміщення велике, тоді можна поставити додатково невеликий диван. Для маленької спальні не варто купувати громіздку і масивну меблі. Краще всього зупинити свій вибір на світлому або білому гарнітурі в простому стилі. Простору кімнату мінімалізм зробить незатишною і порожній. Для неї краще підібрати меблі темних тонів насиченого кольору, доповнену нейтральними відтінками.

На меблях не можна економити. Бажано віддавати перевагу варіантам з натурального дерева вітчизняних порід. Їх виробляють елітні бренди та розробляють молоді сучасні дизайнери. Екологічність і комфорт спального гарнітура допоможе створити теплу і приємну атмосферу, справжній сімейний затишок.

spalni iz duba: obzor modelejj krovatejj iz massiva, rekomendacii po vyboru i ukhodu507 Спальні з дуба: огляд моделей ліжок з масиву, рекомендації щодо вибору та догляду

Відео про кращих моделях спалень

Подивіться відео, де показані люксові моделі спалень з натурального дуба.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради