Чому вагітним не можна стригти волосся – прикмети, думка церкви, лікарів і психологів

У народі кажуть, що вагітним жінкам не можна стригти волосся. Чому ж це питання такий хвилюючий? І яким чином необхідно доглядати за волоссям, щоб не накликати неприємності?

ea42a1d49e3716d46487e543cfa4b00d Чому вагітним не можна стригти волосся – прикмети, думка церкви, лікарів і психологів

Чому вагітним не можна стригти волосся?

З-за того, що поширена прикмета забороняє стригти волосся дівчатам у становищі, багато хто з них до кінця терміну вагітності мають практично однакову зачіску – це скромний хвостик, зібране на потилиці. Пропонуємо розібратися в цьому питанні і з’ясувати, чому не можна коригувати стрижку в період вагітності, згідно з повір’ями та забобонів.

 • Волосся з давніх часів символізували життєву енергію, і якщо вагітна їх відрізала, то тим самим позбавляла себе сил, які необхідні для сприятливого народження дитини. Особливо важкими обіцяють бути пологи, якщо жінка робить стрижку на останніх тижнях.
 • Забобонні люди кажуть, що, зістригаючи волосся під час вагітності, майбутня мати вкорочує дитині життя. Дане повір’я засноване на тому факті, що довге волосся є символом довголіття.
 • Інша прикмета стверджує, що такий вчинок притягує біду – малюк може народитися бездиханним.
 • Зістригаючи волосся під час вагітності, дівчина ризикує внести несприятливі зміни у власну долю.
 • Здавна склалася думка, що стрижка в період вагітності здатна спровокувати передчасні пологи.
 • Одна із старовинних прийме після стрижки волосся обіцяє народження дівчинки. Цю ознаку не можна назвати поганою, але разом з тим вона обіцяла припинення продовження роду. А в давні часи саме хлопчик був бажаною дитиною.
 • Довге волосся у майбутньої мами – знак того, що дитина буде розумним. А якщо дівчина вирішувала зістригти їх, то це віщувало, що малюк життя проживе з «коротким» розумом, тобто буде дурним.
 • Але якщо дитина народжувалася з волоссям на голові, то по прикметі це означало, що він буде володіти видатними інтелектуальними здібностями, причому незалежно від того, стригла його мама волосся при вагітності чи ні.

  Думка медицини

  Лікарі не мають нічого проти того, щоб жінки в період вагітності стригли волосся. Медики кажуть, що ніякого зв’язку між цією процедурою і розвитком плоду в утробі не існує, а тому не мають нічого проти того, щоб майбутня породілля доглядала за собою і виглядала добре.

  Лікарі стверджують, що вагітним дівчатам стригти волосся можна. Єдине, на що необхідно звернути увагу, це засоби по догляду за волоссям: лаки, фарби, шампуні, кондиціонери і т. п. Деякі з них здатні спровокувати алергію.

  Крім того, майбутня мама може відчути прояви токсикозу під час використання подібних препаратів. З цієї причини варто переглянути тюбики на полиці у ванній кімнаті, відмовившись від засобів, до складу яких входять занадто агресивні хімічні сполуки. А при ознаках токсикозу на запахи перукарні, краще викликати майстра на дім.

  8e7b11aafd423849feb2580af35571dd Чому вагітним не можна стригти волосся – прикмети, думка церкви, лікарів і психологів

  Думка нетрадиційної медицини

  Представники нетрадиційної медицини кажуть, що волосся є якимись провідниками енергетичних потоків. При зачатті їх циклічність замикається; потоки енергії починають циркулювати декілька інакше: з двох кіл. Зовнішній коло дозволяє майбутній мамі отримувати силу ззовні, внутрішній – забезпечує енергією плід.

  Таким чином, вагітним краще не стригти волосся, в іншому випадку подача енергії із зовнішнього середовища буде припинена. Але це стосується тільки кардинальної зміни зачіски, коли обрізається значна частина волосся.

  Що стосується підрізання кінчиків, то дана процедура не тільки не заборонено, але і вітається: завдяки їй надходження нової порції енергії буде постійно стимулюватися.

  Фахівці в галузі нетрадиційної медицини дають наступні поради:

  • Стригти волосся найкраще в четвер. Цей день тижня найбільш підходящий для звільнення від накопиченого в волоссі негативу.
  • Після стрижки обполіскувати волосся бажано сіллю. Це речовина поглинає негативну енергію, завдяки чому зміцнює здоров’я і покращує самопочуття. Використовувати сіль необхідно наступним чином: перед тим, як помити голову, втерти невелику її кількість в коріння і змийте через чверть години.
  • Після соляної процедури укутайте голову рушником зеленого кольору. Так ви встановите захист від негативу і забезпечити приплив здорової енергії.

  2494d21d21a972f78455eed8a20cbeb0 Чому вагітним не можна стригти волосся – прикмети, думка церкви, лікарів і психологів

  Думка вчених

  У період вагітності відбувається активізація зростання «сплячих» цибулин, завдяки чому поліпшується стан волосся. Цей факт доведений вченими вже давно, а тому вони приходять в подив, коли забобонні люди розповідають, чому вагітним жінкам не можна стригти волосся.

  Їх думка протилежна: якщо не подбати про волосся в даний період, то з’являється ризик через кілька місяців після пологів отримати посічені кінчики і пучки випали волосся.

  Науковці в цьому питанні солідарні з медиками і заперечують зв’язок між стрижкою волосся і станом майбутньої дитини. Як показує статистика, відомі випадки викиднів і народження дітей з патологіями у довговолосих породіль. І в той же час дівчата з короткою стрижкою народжують розумних і здорових малюків. В даному питанні, на думку вчених, роль грає саме генетика.

  Думка психологів

  У період вагітності гормональний фон зазнає серйозні зміни, з-за чого жінка здатна приймати прикмети, як кажуть, дуже близько до серця. З цієї причини, будь-яке висловлювання і думка зі сторони сприймається занадто емоційно.

  І якщо майбутня мама буде постійно чути, що стригти волосся перед пологами не можна, вона з часом почне сильно сумніватися, чи можна ходити в перукарню і піддавати змінам свою зачіску.

  Результат у даному випадку може бути не самим сприятливим, і що найцікавіше, може здатися, що прикмета дійсно працює. Дівчина вселить собі, що стрижка згубно позначиться на стані здоров’я її дитини, і станеться те, чого вона боїться найбільше.

  Однак, якщо людина відрізняється високою емоційною стійкістю і здатний зберігати ясність розуму і розважливість у будь-якій ситуації, подібні висловлювання його не чіпатимуть. Жінка в цьому випадку не допустить, щоб забобони як-небудь вплинули на хід подій.

  У підсумку вона буде стригти волосся, виглядати при цьому привабливо, що неодмінно позитивно позначиться на її настрої, і в цьому випадку здоров’ю малюка точно ніщо не зможе зашкодити.

  Психологи сходяться в єдиній думці: сам процес стрижки жодним чином не здатний вплинути на внутрішньоутробний розвиток плода. Головний фактор – це емоційний стан дівчини, яка очікує народження малюка.

  8b19ba57226b3e928289e82d9939d5f4 Чому вагітним не можна стригти волосся – прикмети, думка церкви, лікарів і психологів

  Думка церкви

  Православна церква вважає будь-яке марновірство гріхом. Священнослужителі наголошують, що вагітним жінкам не варто звертати увагу на різні прикмети. Таких розмов краще остерігатися, щоб зберігати позитивний настрій і віру в те, що дитина народиться абсолютно здоровим.

  Церква завжди закликала своїх відвідувачів, щоб ті зберігали тверезість розуму і не втрачали здоровий глузд. Стрижка в період вагітності не може бути карною, так як Бог не звертає уваги на зовнішній вигляд дівчини в положенні. Для нього важливо, щоб її душа була чистою і в ній жила віра.

  У старовину стригти волосся не вважалося гріховним справою, і навіть незважаючи на те, що довга коса була гордістю будь-якої дівчини.

  Думка сучасної мами

  Вагітна жінка повинна відчувати себе щасливою. А для цього необхідно задовольняти власні бажання. І тут не має значення, чого саме хочеться: зручну і красиву одяг, смачне тістечко або нову зачіску.

  Сучасні мами воліють не звертати увагу на прикмети і інші подібні «страшилки». Вони вважають все це забобонами. Краще думати про себе і власне самопочуття.

  Більш того, оновивши стрижку, дівчина буде відчувати себе більш впевненою в собі, отже, привнесе в повсякденність позитивні емоції, які обов’язково добре позначаться на розвитку плоду.

  9b3f1bdf39258ca33bf011d3ba404bc3 Чому вагітним не можна стригти волосся – прикмети, думка церкви, лікарів і психологів

  Догляд за волоссям під час вагітності

  Рекомендації можна звести до декільком загальним положенням:

  • Волоссю необхідний постійний догляд. Нехай він буде мінімальним – досить підрізати кінчики один раз на 1-3 місяці. В іншому випадку вони можуть почати сіктися, з-за чого будуть виглядати неохайно.
  • Вибираючи засоби по догляду за, віддавайте перевагу тим, до складу яких входить мінімальна кількість хімії. Режим повинен бути максимально щадним. І тут не йдеться про те, що не можна міняти колір. Просто скажіть своєму майстрові, що чекаєте малюка, і він підбере для вас максимально підходящий засіб.
  • Для того щоб гормональна перебудова не позначилася на стані волосся, намагайтеся один раз на тиждень наносити на коріння живильну маску.
  • Намагайтеся уникати засобів для укладки, які у своєму складі містять спирт.

  Не приймайте прикмети про стрижку під час вагітності близько до серця. Адже в цей важливий період на першому місці повинно знаходитись настрій і самопочуття. Якщо ж забобони не дають спокою, підрізайте тільки кінчики – з-за цього точно не станеться.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради