Як почистити шкіряний диван в домашніх умовах

Меблі, покриті шкірою, вимагає особливого догляду. Така оббивка зносостійка, але чутлива до механічних пошкоджень і впливу агресивних речовин. Найкраще справляються з доглядом за ним професіонали. Однак, можна почистити шкіряний диван в домашніх умовах і власними руками. Тільки необхідно представляти, які засоби годяться для цієї мети, а які категорично заборонені. Особливо це важливо для диванної оздоблення світлих тонів.

Основні причини забруднення шкіряних диванів

d77d59bf045e3d15d9b080766e6b8258 Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахОдна з найчастіших причин появи плям на дивані – впала їжа

Крім природного зношення і пов’язаними з цим потертостями, оббивка страждає від неправильного поводження з нею або недбалості при користуванні меблями.

Поява плям бруду та засмальцьованості в окремих місцях може бути викликано:

 • неправильним доглядом за шкіряним покриттям, що зменшує стійкість шкіри до забруднень;
 • підвищеною вологістю в приміщенні, що сприяє появі цвілі в кутах і швах дивана;
 • попаданням сторонніх рідин, крихт їжі, крапель крові і ліків на шкіряне покриття;
 • неправильної чищенням помічених плям – із застосуванням неналежних інструментів та миючих засобів;
 • попаданням бруду з лап і шерсті домашніх тварин, яким дозволено лежати на дивані.

Навіть при відсутності явних сильних забруднень делікатну оббивку потрібно регулярно очищати, так як вона все одно буде покриватися пилом, присутньої в повітрі.

Правила чищення шкіряних меблів

05ecd9f17b819643b13c8a2b1793e3da Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахПісля вологого прибирання просушіть шкіряний диван серветкою

Незважаючи на безсумнівну стійкість натуральної і штучної шкіри до забруднень, недотримання технології при її миття може погіршити ситуацію і навіть пошкодити покриття. Тому чистити такі дивани треба, дотримуючись таких правил:

 • Протирати будь-які плями і сліди круговими рухами без сильного натиску.
 • Найбільш ретельно вичищати шви і складки, в яких накопичується пил.
 • Не користуватися будь-якими засобами з абразивними частинками щітки з жорстким ворсом.
 • При розведенні миючих складів не застосовувати водопровідну воду – тільки профільтровану.
 • Чистити забруднення виключно теплою водою і розчинами, так як під дією гарячої бруд вбереться в пори шкіри.
 • Не видаляти плями з застосуванням агресивних миючих засобів, що містять хлор, і технічних рідин – ацетону, скипидару, розчинників.
 • Після вологого протирання дивана висушувати всю оброблену поверхню серветками.
 • Не використовувати при сушінні фен.

Роботу треба проводити так, щоб це не зіпсувало шкіру. Навіть невеликі пошкодження стануть накопичувати бруд, а відтерти її з тріщин і подряпин дуже складно.

При великих забрудненнях і нездатності самостійно з ними впоратися краще замовити професійну хімчистку дивана.

Застосовуються безпечні інструменти

b9279afb8073e68d977d143caefec1da Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахПил з шкіряного дивана потрібно видаляти пилососом зі спеціальною насадкою

При всій своїй міцності, шкіра – делікатний матеріал. Обробляти її потрібно щадними пристосуваннями. До них відносяться:

 • Щітки з дуже м’яким ворсом – щоб видалити нанесене миючий засіб разом з брудом.
 • Ніжні серветки з мікрофібри або фланелеві ганчірки для регулярної протирання всій поверхні дивана.
 • Ватні диски і тампони – для видалення невеликих забруднених ділянок і окремих плям.
 • Серветки-очищувачі з вже містяться в них очищаючим засобом.
 • Розпилювач рідини – для рівномірного нанесення миючих складів.

Незамінним приладом при догляді за шкіряними меблями є пилосос. Він не видалить складні забруднення. Але будь-яка чищення дивана повинна починатися з усунення пилу на поверхні. Повністю зібрати її з кутів, впадин, а особливо складок і швів, можна тільки пилососом.

Відмити найстійкіші плями здатний і пароочисник. Але застосовувати цей інструмент для шкіряних меблів потрібно з особливою обережністю, так як великий ризик нанесення непоправної шкоди самій шкірі.

При роботі з пароочищувачем потрібні спеціалізовані мийні засоби, призначені саме для такого пристрою.

Безпечна побутова хімія для шкіряних диванів

f572fbc9e9c24af306fd5c017f9c8e0a Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахМильний розчин – найбільш безпечний засіб для очищення шкіряних меблів

Здавалося б, можна використовувати будь покупної очищувач, призначений для роботи зі шкірою. Але перед вибором необхідно уважно ознайомитися з його складом і інструкцією по застосуванню. У деякі засоби для виведення плям і гелі для догляду за шкіряними покриттями входить тонуючий компонент. Білий диван відмивати таким засобом не можна – воно залишить фарбувальні сліди.

Для кольорової шкіряних меблів неприпустимо застосування складів, що містять розчинник. Він не тільки видалить брудні плями, але і вбере в себе барвник, залишивши розлучення.

З неспеціалізованих господарських засобів бажано використовувати:

 • Мильний розчин. Самий безпечний склад, яким можна почистити шкіряний диван. Готується з будь-якого мила – господарського, дитячого, рідкого, але обов’язково безбарвного. Збивається до утворення густої піни. Її і протираються забруднені ділянки, щоб менше мочити шкіру. Після видалення бруду – протерти вологою ганчіркою.
 • Косметичне молочко. Застосовується як делікатний плямовивідник. Наноситься на ватяні диски, якими обробляється забруднену ділянку.
 • Гель для миття посуду. Для безпеки використовується тільки розведеним у теплій воді. В отриманому розчині змочується м’яка ганчірка, якою відтирають виявлену бруд. Залишки видаляються вологою серветкою.

Необхідним етапом після застосування будь-якого миючого складу є висушування обробленої поверхні сухими м’якими серветками. Найкраще вбирають вологу і безпечні для делікатних покриттів тканини з мікрофібри.

Крім плямовивідників і чистячих складів необхідно придбавати та засоби для повсякденного догляду за шкіряними меблями. До них відносяться:

 • кондиціонери;
 • бальзами;
 • поліролі;
 • воскові склади.

Спеціалізовані препарати додатково оберігають поверхню шкіри, створюючи захисну плівку. Речовини, що входять до їх складу, проникають всередину пір матеріалу і зберігають його м’якість і еластичність.

Народні засоби для чищення шкіряних меблів

Якщо немає можливості придбати препарат для видалення плям промислового виробництва, можна прочистити диван нескладними сумішами, приготованими власноруч. Недорогі порошки та рідини, що використовуються в них, завжди знайдуться в домашньому господарстві. По ефективності вони часто поступаються справжнім очисникам, але зате їх дія перевірено часом.

Столовий оцет

a4f641bde7cc5215e3db5563d5c0277d Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахОцет ефективно очищає білу шкіряну оббивку

Цим засобом можна відмити більшість забруднень на білій шкіряних меблів, але навіть 9% оцет треба розводити перед застосуванням. Точні пропорції залежать від властивості шкіри дивана, тому рекомендується перевірити дію приготовленого розчину на невеликій непомітній ділянці поверхні. Співвідношення в суміші з теплою водою повинно бути не менше 1 до 1.

Оцет ефективний при видаленні яскравих кольорових плям на білому тлі – від вина, кетчупу, фломастерів. Крім забруднень ліквідує стійкий запах котячої сечі.

Молоко з яєчним білком

Пропорції перед приготуванням – 1 яйце 100 г злегка підігрітого молока. Додають тільки білок і збивають мішалкою або міксером. Готовий склад наносять ватним тампоном, а потім протирають пляма легкими круговими рухами. На завершення обов’язково змивають залишки.

Найефективніше молоко з білком діє на свіжі забруднення. Не залишає розлучень на кольорових шкіряних покриттях, але краще застосовувати його для світлих диванів.

Харчова сода

Змішується у пропорції 30 г порошку на 200 мл води. Цим розчином треба помити місце забруднення, використовуючи ватяний тампон або м’яку губку. Після завершення очищення – витерти насухо.

Сода придатна для будь шкіряних меблів.

Нашатирний спирт

77046632b2b5799544942b0b9f4fba39 Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахНашатир, розведений з водою, добре очищає шкіру

Це ефективне, але не безпечний засіб. Його розчиняють у воді у співвідношенні – 1:10 або 1:15. Але навіть розведена суміш нашатирю при тривалій обробці здатна висушити шкіру меблів. Тому діяти треба швидко, не затягуючи протирання. Відразу ж після видалення забруднення – протерти всі покриття вологою серветкою від залишків аміаку і висушити м’якою ганчіркою.

Для застарілих забруднень рекомендується міцний розчин: 25 мл нашатирю, 50 мл оцту на 200 мл води.

На самий крайній випадок, коли інші засоби неспроможні очистити серйозне забруднення, можна спробувати суміш нашатирного спирту з ацетоном або уайт-спиритом. Такий склад здатний видалити навіть застарілі плями крові або йоду. Але їм же легко пошкодити шкіряне покриття.

Для видалення складних плям безпечніше всього замовити хімчистку шкіряних меблів професіоналам з викликом на будинок.

Медичний спирт

Найкращий засіб для видалення плям фарби, штрихів від кулькової ручки, фломастера на натуральній шкірі або шкірозамінник. Нерозведений спирт висушить оббивку і зробить її ламкої. Потрібно використовувати тільки розчин цієї речовини.

Обробляти забруднення слід вологими ватними дисками, не прикладаючи зусиль, інакше пляма розтечеться по поверхні. Частіше міняти протиральні тампони.

Крохмаль

При попаданні жирних продуктів на шкіряний диван рекомендується відразу ж присипати їм забруднене місце. Видаляти крохмаль потрібно тільки через 5-10 хв, щоб він ввібрав в себе більшу частину жиру.

Для оперативного усунення таких слідів можна заздалегідь змішати цей порошок у рівних частках з содою і тальком або дитячою присипкою. Такий склад треба тримати неподалік від дивана, щоб відразу ж засипати на місце попадання будь-яких продуктів і рідин. Якщо він не видалить пляма повністю, то залишки будуть легше оттираться іншими засобами.

Аспірин

Одна таблетка, розчинена в склянці води, допоможе впоратися з плямами крові на світлій шкірі дивана. Потрібно лише змочити ватний диск або серветку цим розчином, а потім протирати без натиску, часто міняючи їх.

Зубна паста

Придатна для швидкої чистки невеликих забруднених ділянок. Наноситься на щітку з м’яким ворсом, якій і натирається виявлена пляма. Через 1-2 хв змивається холодною водою.

Для білої і просто світлою диванної шкіри вибирається паста без колірних добавок. І в ній не повинно бути абразивних частинок. Це легко перевірити, протираючи пасту між пальцями.

Лимонний сік

Цей безпечний очищувач категорично не можна застосовувати для меблів з світлої шкіри. Він неодмінно офарбить оброблену поверхню в жовтуватий колір.

Профілактика забруднення шкіряних диванів і догляд за ними

31a19f9ced546b9ccce16b8b849e21d0 Як почистити шкіряний диван в домашніх умовахРегулярно обробляйте оббивку спеціальними засобами для шкіряних меблів

Насамперед потрібно підтримувати в приміщенні умови, при яких меблі не буде погіршувати свої якості. Вологість повітря рекомендується підтримувати на рівні 60-70%.

Часті провітрювання через відкриті вікна сприяють проникненню пилу. Тому бажано кімнату з шкіряним диваном забезпечити кондиціонером.

Делікатну меблі потрібно розташовувати не ближче 1 м від панелей і приладів опалення, щоб тепле повітря не висушував шкіру.

На додаток до створеним умовам – кілька простих правил:

 • Регулярно обробляти диван пилососом, приділяючи особливу увагу швах та складках, після чого протерти всю поверхню вологими серветками.
 • Застосовувати чистячі засоби тільки для видалення виявлених забруднень.
 • Не викладати на світлий диван подушки і покривала темних кольорів.
 • Захищати меблі від прямих сонячних променів.
 • На період тривалої відсутності накривати диван чохлом.

Всіх цих заходів буде недостатньо, якщо не підтримувати якість шкіряної оббивки. Для цього треба періодично змащувати її спеціалізованими засобами – бальзамами і кондиціонерами. Вони пом’якшать навіть підсохлу шкіру і збережуть її гнучкість. При їх відсутності можна скористатися гліцерином або косметичним вазеліном.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради