Як випрати пухову хустку в домашніх умовах:

Питання про те, як випрати пухову хустку в домашніх умовах, цікавить багатьох жінок. Насамперед, необхідно вивчити рекомендації, які допоможуть зберегти цілісність виробу. Одяг з пуху вибаглива в носінні і вимоглива в пранні. Оскільки ажурна шаль дуже тендітна — догляд за нею також повинен бути гранично дбайливим.

kak postirat pukhovyjj platok v domashnikh usloviyakh: sredstva38 Як випрати пухову хустку в домашніх умовах:

Можна прати пухову шаль?

Пух не рекомендується прати часто, следоватлеьно, необхідно забезпечити речі максимальний захист від пилу і бруду.

Незважаючи на всю делікатність вироби, володарки ажурного аксесуара з пуху мають вибір методу прання вручну або в пральній машині. Хоч думки з приводу машинного прання хусток і розходяться, таке очищення не зашкодить тонкої пухової тканини. Перш ніж прати пухову шаль необхідно пройти кілька етапів підготовки, щоб результат був хорошим. Крім рекомендацій, не можна забувати і про заборони, які стосуються прання хусток з пуху:

  • Не можна витягувати і крутити річ.
  • Струмінь води направляється в протилежну від виробу бік.
  • Засіб не потрібно наносити на поверхню матеріалу. Шаль краще опускати у вже розведений розчин.

Підготовка виробу до прання і застосовувані засоби

kak postirat pukhovyjj platok v domashnikh usloviyakh: sredstva39 Як випрати пухову хустку в домашніх умовах:Попереднє замочування хустки на двадцять хвилин допоможе в подальшому легше позбутися від забруднень.

При контакті з водою і детергентами тонка пухова шаль може почати плутатися. Оминути проблему можна за допомогою попереднього розчісування шалі дрібнозубчастою щіткою. При цьому не можна тягнути шаль за основу, так як це зашкодить структуру виробу. Після розчісування шаль занурюється в таз з водою для замочування протягом 20 хвилин. Температура води не може перевищувати 35-40 градусів. Цей етап необхідний для прискорення подальшого процесу очищення. Під час вимочування вироби в тазу — бруд відходить швидше.

Наступним етапом буде вибір очищаючого кошти. Для цього підійде перетерте дитяче мило, звичайний шампунь для миття волосся, безбарвне рідке мило без ароматизаторів або гель для прання вовняних речей. Пожовклий від шкарпетки білу хустку необхідно попередньо відбілити. Однак використання магазинних засобів з вмістом хлору в такому випадку заборонено. Це засіб замінюється перекисом водню. Шаль необхідно занурити в таз з 100 мл перекису і 10 л води, залишити на 5 годин.

Як прати вручну або в машинці?

Після попереднього вимочування хустки можна переходити до процесу прання. У посудину з чистою і теплою водою налити рідину для прання. Прати шаль вручну необхідно обома руками, при цьому акуратно згортаючи її в кульку. Важливо стежити за тим, щоб шаль не плуталася, не крутити в руках і не стискати. Полоскання має бути неодноразовим, щоб максимально вимити миючий з тканини. По мірі забруднення води, її потрібно міняти на чисту, не допускаючи при цьому температурних перепадів. Інакше пух сяде в кілька разів.

Під час ополіскування у воду можна налити невелику кількість пом’якшувального речовини — кондиціонер для делікатних тканин або волосся. Завдяки цьому пух буде легким і приємним на дотик.

kak postirat pukhovyjj platok v domashnikh usloviyakh: sredstva40 Як випрати пухову хустку в домашніх умовах:Машинне прання виробу повинна проходити в делікатному або для вовняних речей режимі, що знизить ймовірність псування.

Машинне прання ажурного хустки має відбуватися під пильним контролем господині. Для максимального захисту від пошкоджень краще завантажити в барабан тільки хустку. Програма для прання вибирається залежно від моделі машини. Підійде «Делікатна» або «Для вовняних тканин». Крім цього, варто звернути увагу на встановлену температуру, яка не повинна перевищувати 35-40 градусів і відключити віджим.

Сушка пухової хустки

Пухова виріб також важливо правильно висушити. Є можливість скористатися одним з двох способів: сушка за допомогою дерев’яної рамки або без неї. Перший метод набагато простіше, оскільки рамка проста у використанні. Шаль розтягується за допомогою волосіні, після чого закріплюється цвяхами на рівних відстанях. Такі вироби, як теплий пуховий платок висихають протягом 8 годин, а тоненька павутинка позбавляється від вологи через пару годин.

Сушити шаль без спеціальної рами складніше. Для цього методу потрібно чиста тканина, поверх якої вистилається вологий хустку. Важливо стежити за тим, щоб під час висихання шаль не згиналася. У міру намокання тканини, її заміняють сухий, а шаль ретельно струшують. Сушка подібних виробів проводиться далеко від джерел тепла, в добре провітрюваному приміщенні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради