Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Повноцінний, здоровий сон — це те, чого часто не вистачає людині. Багато залежить від того, на чому він спить. Болі в спині і шиї, поганий настрій, сонний стан — все це результат використання неякісного спального місця. Тому важливо звернути увагу на матрац ліжка. З-за багатого асортименту все складніше підібрати хороший варіант. Тому важливо взяти до уваги ряд моментів, на які потрібно орієнтуватися при виборі виробу. Це допоможе не допустити помилок і придбати правильний матрац.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor81 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Чому важливо правильно підібрати розмір

Вчені підрахували, що людина витрачає на сон близько 20 років свого життя. Тому дуже важливо, щоб цей час було проведено з користю. Серйозно підійти до питання про розміри матраца. Правильно підібране виріб збереже хребет здоровим, а після пробудження людина буде бадьорим і виспавшись.

Помилки у виборі розміру можуть призвести до таких проблем:

 • порушення сну;
 • алергії;
 • захворювань опорно-рухового апарату;
 • хронічного недосипання і загального дискомфорту.

Іноді з визначенням розмірів виробу виникають труднощі. Ідеальне рішення — це підібрати матрац та ліжко однієї марки.

Щоб вибрати відповідний розмір, потрібно орієнтуватися на параметри ліжка. Зазвичай в описі товару ця інформація вказана. Коли мова йде про заміну старого матраца, то знімати з нього заміри не рекомендується. Справа в тому, що він вже деформований, і розмір може не збігатися.

Ситуацію врятує рулетка. Щоб купити матрац правильного розміру, потрібно виміряти периметр ліжка — це і буде розміром нового виробу.

Чим відрізняються ортопедичні матраци від простих

Ортопедичний використовується кожен день і призначений виключно для установ медичного профілю. А для домашнього використання виготовляють виріб з ортопедичним ефектом.

Ортопедичні моделі відрізняються:

 1. Ступенем жорсткості — вони більш жорсткі, ніж прості.
 2. Анатомічність — конструкція повторює вигини тіла і приймає його форму. Під час сну і відпочинку хребет залишається прямим і не прогинається. За рахунок рівномірного розподілу маси тіла відсутнє навантаження на спину.
 3. Наявністю сертифіката якості. Виробництво повинно бути сертифіковане і виконуватися у відповідності з усіма стандартами охорони здоров’я.
 4. Вартістю — різниця в ціні значна.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor82 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Стандартні розміри

Будь-яке відхилення на 5-10 сантиметрів може призвести до неприємних наслідків. Тому важливо знати, яких розмірів бувають матраци.

Стандартні розміри:

 1. Односпальні: ширина — 80/90 см, довжина — 190, 195, 200 див.
 2. Півтораспальні: ширина — 120 см, довжина — 190, 195, 200 див.
 3. Двоспальні: ширина — 140, 160, 180, 20 см, ширина — 190, 195, 200 див.

Крім того, розміри варіюються в залежності від категорії осіб, для яких призначено виріб: дітей, підлітків, дорослих.

Дитячі

Основним критерієм вибору є вік і ріст дитини. Якщо виріб не буде відповідати зростанню малюка, то сон буде порушений. Варті уваги і інші фактори: жорсткість, наповнювачі, висота та інші ортопедичні показники.

Розмір для дитячої коляски або колиски

Розміри коливаються від 40 x 80 см до 50 x 95 див. Такі матраци володіють анатомічним ефектом. Основна їх функція — створення рівної та безпечної поверхні. Це свого роду «подушка безпеки» для малюка. Розміри відповідають параметрам меблів. Відхилення від норми викличе дискомфорт дитини.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor83 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір Розмір дитячого ліжечка для новонароджених

Найчастіше замість колиски купують дитячу ліжечко. Розмір матраца коливається від 60 х 12 до 70 x 140 сантиметрів. Він буде згладжувати нерівності дна спального місця, зберігаючи певну жорсткість.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor84 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір Розмір дитячого ліжечка дітей з трьох років

По досягненні трьох років місця для дитини стає все менше. Найкращий варіант — це купівля ліжка і матраца, розмір яких складає від 70 ? 140 см до 80 ? 190 см. Не радять купувати ліжко односпальне або полуторну.

Діти, чий вік сягає 4-5 років, потребують певної міри жорсткості. В цей період у них підвищується активність. Вони хочуть бігати, стрибати, особливо на ліжку. Але ортопедичні матраци — це не батут для стрибків. Під навантаженням вони просто деформуються. У цьому випадку, відмінним придбанням стане виріб з пружинної конструкцією.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor85 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Підліткові

У підлітковому віці завершується формування хребта. Активізується ріст підлітка. Деякі діти в цьому віці досягають зростання своїх батьків. Тому питання про придбання нової ліжка не виникає. Це необхідність, від якої нікуди не дітися.

Оптимальний варіант — односпальне або полуторне ліжко. Стандартна ширина — від 80 до 120 см, довжина — від 190 до 200 см Добре, якщо це буде ортопедичний виріб, так як стрибати на ньому дитина не буде.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor86 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Дорослі

Дорослим потрібно максимально просторе ліжко. Якщо для дитячого матраца зайві сантиметри критичні, то довжина дорослого вироби обов’язково повинна бути більше на 15-20 см. Стандартна довжина — 190 див. Але є моделі і по 195, 200 див.

Стандартні розміри для дорослих:

 1. Односпальні — 80, 85, 90, 95 сантиметрів.
 2. Полуторні— 100, 110, 115, 120, 125, 130, 135 сантиметрів.
 3. Двоспальні — 140 см—2 м.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor87 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір Перевірити рівень комфорту можна, лежачи на ліжку протягом 10-15 хвилин. Якщо м’язи розслаблені, відчувається легкість і немає напруги, то це якісний виріб. А для перевірки міцності потрібно просто пострибати на ньому.

Нестандартні матраци

Зараз багато виробників виготовляють меблі на замовлення за індивідуальними параметрами. Таку меблі вважають нестандартною. Її відрізняє геометрична форма. Це може бути кругла, овальна, а також антикварні ліжко 19-20 століть. Матраци будуть мати таку ж форму.

Найбільш поширена нестандартна форма матраців — це коло. Доступні вони далеко не всім. Зазвичай їх купують заможні люди.

У круглих матраців свої параметри:

 • маленький — діаметр 2 метри;
 • середній діаметр 2,2 метра;
 • великий — діаметр 2,3 метра і більше.

Нестандартні матраци виготовляють за індивідуальними розмірами. Ціна на такі вироби вище на 15 %. Самостійно визначати розмір не варто, краще скористатися послугами професіоналів.

Хоча, з іншого боку, виробники матраців нестандартних розробляють і розміщують на офіційних сайтах компаній комп’ютерні програми для розрахунків. На підставі отриманих цифр можна вибирати матрац.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor88 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Висота матраців різних видів (товщина)

Товщину визначає кількість пружин (або їх відсутність) і тип наповнювача. Товщина безпружинних виробів становить 15-18 см, пружинних — 18-24 див. Але і це неокончательные параметри. Варто врахувати наявність наповнювача і його якість. У підсумку, безпружинна модель має висоту, рівну 16-20 см, а пружинна — від 18 до 30 див.

Від висоти залежить те, наскільки зручно буде вставати з ліжка і лягати. Є думка, що висота впливає на рівень комфорту. На практиці все інакше. Так, тонкий ортопедичний матрац може виявитися набагато затишніше високою моделі. Товщина дорогих преміум моделей дорівнює 50 см. Це не тільки незручно, але і не естетично.

Міцність від товщини не залежить. Всі моделі мають певний термін експлуатації. Але якщо порушувати правила використання, то конструкція вийде з ладу через 1-2 місяці. Дитячі варіанти по висоті нижче дорослих виробів з тими ж характеристиками. Ідеальним вважається варіант, який виступає за бортики меблів на 15 див.

Стандартна товщина виробу — не завжди запорука гарного сну. Наприклад, з-за зайвої ваги тонкі моделі будуть не комфортними, а людині з невеликим ве сом незручно спати на високій моделі.

Ширина

Вона визначається за шириною спального місця. Багато в чому цей параметр залежить від кількості осіб та їх статури.

Для односпальному ліжку достатньо 90 см, а для двомісної — від 140 до 200 см Розмір двоспального матраца за стандартом становить 200 см і призначений для сімейної ліжка. Якщо у людини неспокійний сон, він любить спати, розкинувши ноги і руки в сторони, то варто розглянути варіант з полуторним ліжком.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor89 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Як правильно вибрати матрац

Виробництво постільної білизни не стоїть на місці. Впроваджуються нові технології, покращується якість виробів за медичними показниками. Не дивно, що матраци, що йдуть в комплекті з ліжком, замінюються аналогами з ортопедичним ефектом. Щоб не було проблем при заміні, краще вибирати стандартизовані параметри.

Корисні поради та рекомендації:

 1. Конструкція за параметрами повинна відповідати спальному місцю.
 2. Довжина залежить від росту людини.
 3. Висота — від наявності або відсутності наповнювача і пружин.
 4. Ширину вибирають з урахуванням кількості людей, що використовують конструкцію.
 5. Важливо визначити бажану жорсткість.
 6. Перед покупкою необхідно протестувати виріб.
 7. Додатково до виробу можна докупити чохол.

Якщо слідувати всім рекомендаціям і технічної інформації при покупці, вибраний варіант буде сприяти комфортного і спокійного сну.

Довжина

Ще один важливий показник — це довжина. Проблеми можуть виникнути у людини з зростанням вище середньостатистичного, так як йому доведеться шукати меблі нестандартного розміру або замовляти індивідуально.

Стандартна довжина незалежно від зростання — 200 див. Якщо зростання становить 175 см і менше, то 190 або 195 см довжини буде цілком достатньо.

При виготовленні меблів слідують правилу: довжина меблів — на 15 см більше зростання людини. Це дозволяє вільно рухатися, витягнутися. Не доведеться постійно підбирати звисають з краю ступні.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor90 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Ступінь жорсткості

Жорсткість — не менш значущий параметр. На нього теж потрібно орієнтуватися. Ступінь жорсткості залежить від пружин, наповнювача і інших характеристик.

За цією ознакою розрізняють матраци:

 1. М’які — призначені для людей, чия вага ? 60 кг. У людей вагою більше 60 кг вигин хребта на м’якому виробі буде неправильний. Підійде літнім людям, нужденним в нічному комфорт та постійному відпочинку. Не рекомендується дітям, так як у них йде формування скелета, а м’яка основа призведе до сколіозу і інших проблем з хребтом.
 2. Напівжорсткі — не приводять до деформації опорно-рухового апарату. Підходять усім без винятку.
 3. Жорсткі — переважно призначені для молодих людей, дітей і підлітків. У них ще триває формування скелета, а жорстка форма може підтримати його і вберегти від деформації. Лікарі рекомендують такі вироби пацієнтам після операції для відновлення хребта. Без потреби після травми користуватися ними не можна — може виникнути вигин хребта і шийного відділу.

Деякі фахівці дотримуються крайніх поглядів, які полягають у тому, що матраци повинні бути жорсткими. Але комусь це може заподіяти ночами сильний біль в спині. Якщо мета — збереження здоров’я, то перед покупкою потрібно проконсультуватися з лікарем з приводу проблем опорно-рухового апарату.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor91 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Огляд популярних виробників

Зазвичай ключовим моментом при виборі стає популярність виробника. Також звертають увагу на рейтинг компанії.

Російські виробники

Ринок постільної білизни представлений як популярними, так і не дуже відомими виробниками. Більшість людей воліє мати справу виключно з вітчизняними компаніями.

Askona

Askona — найбільш авторитетна компанія з виробництва постільної білизни. Асортимент налічує понад 150 видів матраців з ортопедичним ефектом. Це основний напрямок виробника.

Бренди Askona:

 • Аскона;
 • Кінг Коил;
 • Серта;
 • Андре Рено;
 • Бикофлекс;
 • Медифлекс;
 • Sleep Professor.

Незважаючи на їх медичну приналежність, деякі серії мають недоліки. Розглянемо на прикладі серії Медифлекс і Вінтаж. У серії Вінтаж є один суттєвий недолік. Конструкція не витримує вагу понад 70 кг. З-за цього після експлуатації можуть з’явитися вм’ятини. А продукція Медифлекс має неприємний запах. Якщо він не заважає під час сну, то цієї серії можна поставити оцінку 5 з 5.

Аскона не займається пошиттям знімних чохлів. Тому перевірити якість наповнювача не представляється можливим. Виняток становить бренд «Серта» від Асконы. Термін служби — 30 років. Але на практиці їх вистачає лише на 8-10 років. А наповнювачі по гарантії прийдуть в непридатність після закінчення трьох років.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor92 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір Консул

«Консул» — це «старожил» вітчизняного виробництва. Виробництво знаходиться в Москві і включає понад 140 точок продажу. Продукція компанії дорога. Переплата йде на розкрутку бренду. Це майже 40 % від загальної вартості.

Має наступні моделі:

 • Consul;
 • Kruage;
 • Leo Desire;
 • Універсальний line;
 • Classic;
 • Sport line;
 • Veeron.

Недоліком є неякісне пошиття чохлів. З-за відсутності каркаса вони погано тримаються. Інша складність полягає в неможливості самостійно зняти чохол для заміни. Для цього потрібно з’їздити в магазин, де він купувався.

Відмінна риса серії — наявність пружинного блоку. Один квадрат конструкції включає 320 пружин. Не варто довіряти красивим речам консультантів у магазині. Помічено, що інформація, зазначена виробником, перебільшена. Наприклад, написано, що товщина наповнювач з кокосової койри — 3 див. насправді, вона не перевищує 2 див.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor93 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір Торіс

Компанія «Торіс» існує з 1992 року. Виробництво має всього дві серії: Magic Sleep і Торіс. Незважаючи на доступну ціну, є один недолік. Це неприємний запах, який практично не вивітрюється.

Здати назад купівлю або замінити її майже неможливо. Вся лінійка випускається з однаковим дефектом. Її природа криється в матеріалі — виробники використовують неякісний поролон, хоча в описі вказано латекс.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor94 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір Орматек

Це наймолодший виробник на російському ринку. Веде свою діяльність з 2001 року. Розташований у р. Кохме (Іванівська область).

Бренди компанії «Орматек»:

 • Орматек;
 • Райтон;
 • Zigflex.

Про його продукції найменше негативних відгуків. Широкий вибір моделей дозволяє поставити виробника на перше місце. Він надає достовірну інформацію і виготовляє знімні чохли. Також можна додатково замовити змінні.

 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Матраци з незалежними пружинами

Незалежний пружинний блок гарантує зносостійкість і тривалий термін служби матраца. Механізм влаштований так, що пружини рухаються окремо один від одного. Завдяки цьому виріб приймає форму тіла і прогинається там, де потрібно. Спина і шийний відділ не страждають.

Пружинні блоки з часом не деформуються і не скриплять. Ортопедичний ефект посилюється за рахунок наповнювача, який дозволяє регулювати жорсткість конструкції: латексу, кокосової койри, пінополіуретану. З недоліків можна відзначити тільки високу вартість.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor96 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Моделі без пружин

У безпружинних конструкціях в якості наповнювачів використовуються латекс, пінополіуретан, струттофайбер, кокосова койра, memory foam і інші. Частіше використовують кілька видів матеріалів. Один відповідає за жорсткість, інший — за основу. Наприклад, основа може бути з пінополіуретану, а верхній шар — з кокосового волокна.

За типом матеріалу розрізняють наповнювачі:

 1. Кокосовий — для виробництва застосовують волокна кокосових горіхів з латексної просоченням. Поверхня матеріалу — гіпоалергенна, дихаюча. Цей наповнювач застосовують для новонароджених.
 2. Латексний — приймає і зберігає анатомічну форму тіла під час сну. Латекс захищає конструкцію від появи комах (кліщів) і не нагрівається.
 3. Пінополіуретановий — екологічно чистий матеріал синтетичного походження. В складі немає хімікатів. Пружність матеріалу допомагає зберігати правильне положення спини під час відпочинку.
 4. Наповнювач з в’язкоеластичності піни зроблений з мікропористого матеріалу. Володіє функцією memory foam, тобто, запам’ятовує форму і вигини людського тіла. В складі немає хімікатів.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor97 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Із пружинами

Спеціальні пружини підтримують каркас виробу. Існує два види такої системи: Боннель і Pocket Spring».

Система Боннель складається з пружинного блоку зі слабкими ортопедичними властивостями. Проте низька ціна робить її конкурентоспроможною на меблевому ринку.

У системі «Pocket Spring» всі пружини в блоці відокремлені один від одного і покриті флизелиновым чохлом. Флізелін, відомий своєю жорсткістю, створює ортопедичний ефект.

razmery matrasov na krovati: kakie byvayut, standartnye parametry, pravilnyjj podbor98 Розміри матраців на ліжку: які бувають, стандартні параметри, правильний підбір

Вибираючи матрацне виріб, важливо перевіряти його, не соромлячись прилягти, щоб переконатися в якості і достатньої ступеня жорсткості. Незручність буде відчуватися відразу. Матрац — це такий товар, на якому краще не економити. Від нього буде залежати здоровий сон і відмінне самопочуття.

Відео про правильному виборі матраца

Як правильно вибрати тип матраца і його розміри, можна дізнатися з відео.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради