Веселий сценарій на День медика з цікавими вікторинами «Учні лікаря»

День медичного робота – свято, присвячене всім служителям Асклепія. Відзначається в третю неділю червня. Беруть участь як старший, молодший медичний персонал, так і студенти медики — майбутні корифеї медичної науки. Прикольний сценарій «Учні лікаря» на День медичного працівника з веселими вікторинами-конкурсами та сценками сподобається всім, він розрахований на дорослих людей, працівників медичної галузі, а також їх сім’ї, запрошені на торжество.

Для його реалізації потрібні:

 • прикраси для залу (кульки, живі та штучні квіти;
 • столи, стільці, лави, ширма;
 • тонометр, термометр, клізма;
 • таблички з написами «1 хвилина» та «1 годину»;
 • білі халати;
 • пам’ятні листівки;
 • папір, олівці або фломастери і крейда для малювання;
 • листки з написами для «Вікторини про лікарів»;
 • подарунки (шоколад, цукерки, паперові медалі);
 • екран і програвач;
 • записи музичних композицій і фільму, слайди із зображенням Греції, Стародавнього Риму та Середньовічного міста;
 • тога для римського лікаря, одяг грека і мантія для лікаря Середньовіччя.

Також можуть знадобитися плакати з написами «Дня медичного працівника» і «Вітаємо!».

Дійові особи

Для реалізації сценарію потрібні:

 • дві людини для проведення свята (ведуча і ведучий);
 • учасники сценки в поліклініці (лікар та медсестра, 5-7 пацієнтів);
 • три актори, що зображують трьох учнів лікарів;
 • масовка – глядачі із залу, яких запрошують, щоб прийняти участь в конкурсах та іграх.

Музичний супровід включає композиції:

 • О. Газманова «Швидка допомога»,
 • Фаріта Фартового «Дня медика» та Максима Аверіна «Пісенька доктора.

Необхідно також підібрати якийсь урочистий гімн або марш.

95c7ec8b29fd1208ddccc06e2e999456 Веселий сценарій на День медика з цікавими вікторинами «Учні лікаря»

Звучить урочиста музика, з динаміків лунає:

«День медичного працівника є одним з найважливіших свят в календарі. Щодня, щогодини і щомиті лікарі, медсестри та санітари рятують людей і допомагають їм повернутися до колишнього життя. Саме вони стоять на сторожі здоров’я нації і країни».

(На сцену виходять ведучі)

Ведучий:

Проноситься літо, теплом нас дражнячи,

У мріях на курорті, а в думках робота,

Стривай, не поспішай, говорить нам рідня,

Адже твій вихідний – неділя—субота.

Ведуча:

Куди ти біжиш що ні світ, ні зоря?

Навіщо тобі ця велика морока,

Але знаю, що мною пишається сім’я,

Хоч їм без мене іноді самотньо.

Ведучий:

Але я військовий лікар, я життя армійської рух, прогрес (виходить на сцену військовий лікар),

Я місцевий хірург, є в мені інтерес,

До вправленню кісток, рентгену і швах (виходить хірург),

А я медсестра, допомагаю лікарям (виходить медсестра),

А я санітар, без мене нікуди (виходить санітар).

Ведуча:

Всім вам здоров’я ми хочемо, панове!

Ось він терапевт, а той окуліст,

А цей по частині бактерій великий фахівець!

Ми медики – наша велика родина,

Урочисто тут зібралася серед дня,

Щоб разом відсвяткувати професії день,

Адже жартувати, веселитися ніколи нам не лінь.

Ведучий: Дорогі друзі, сьогодні ми зібралися, щоб відсвяткувати професійне свято – «День медичного працівника». На сторожі здоров’я і життя громадян Росії коштує понад 600 тис. працівників медичних організацій з вищою медичною освітою і понад 270 тис. працівників середньої ланки – медсестер і санітарів.

Цифри немаленькі, а це значить, що сьогодні разом зі всіма присутніми тут на свято відзначають майже 1 млн. громадян. Адже це свято не тільки тих, хто задіяний в медичній сфері, але і свято для сім’ї та друзів, які очікують відмінного фахівця, але вкрай непунктуального сім’янина зі зміни, після важкого робочого дня забезпечують йому затишок і спокій.

Ведуча: Ми урочисто вітаємо (звучить урочиста музика) кожного присутнього в залі, а також медиків по всій нашій великій країні з професійним святом і оголошуємо захід, присвячений «Дню медичного працівника відкритим».

(Якщо передбачається вручення нагород, грамот, цінних призів кращим медичним працівникам, провідної потрібно запросити на сцену тих, хто вручає подарунки і оголосити ПІБ того, кого нагороджують. Їй потрібно коротко розповісти про заслуги і місце в процесії нагородженого. Наприклад:

Для вручення пам’ятних нагород працівникам хірургічного відділення лікарні (№) міста (назва) запрошується (мер, головний лікар лікарні, депутат) ПІБ. Для отримання нагороди на сцену прошу піднятися (ПІБ). (ПІБ) заслужений лікар, володар премії (назва), людина, який віддав медицині (25, 30) років свого життя. Завдяки його вмілим рукам і сміливим рішенням багато жителів нашого міста можуть жити і радіти життю. Низький вам уклін (ПІБ))

Ведучий: Пропоную вам перенестися в далеке минуле і уявити, як в різні історичні епохи лікували людей, яким лікарськими інструментами і засобами користувалися.

Ведуча: Зануритися в атмосферу минулих століть нам допоможуть учні лікаря. Зараз їх назвали б студентами, але в Стародавній Греції, Стародавньому Римі та в епоху Середніх Віків їм відводилася куди більш цікава та важлива роль, іноді талановитий учень знав набагато більше вчителя, але не міг вибитися в люди, стати лікарем до певного віку, вимушено перебуваючи при менш талановитого колеги.

Ведучий: Представляю вам трьох учнів лікарів з різних епох. Одному з них пощастило більше за інших, він бачив справжні дива, у які сучасна медицина, втім, не вірить, але ця людина стверджує, що був їх свідком. Другий жив у велике, але небезпечний час, але саме завдяки його вчителю, сучасна медицина володіє багатьма важливими знаннями. Третій пережив найстрашнішу напасти, яка коли-небудь траплялася рід людський.

Слово надається учням лікаря, а вам шановні гості належить вгадати, до якої епохи належить кожен із учнів, а також як називаються предмети і лікарські засоби, якими вони користувалися, можливо назвати сучасні аналоги.

Історична вікторина-конкурс

Брати участь в історичній вікторині може кожен глядач, підказуючи вірні відповіді команд, учасників яких ми запрошуємо на сцену.

Ведуча: Правила досить прості. Поки учень лікаря розповідає про епоху, в якій йому довелося жити, її досягнення і лекарском майстерності. Кожній команді необхідно відповісти на наступні питання (його краще записати на листочку для кожної команди):

 • Про яке часу (епохи) і країні розповідає учень?
 • Як звуть його господаря?
 • Як можливо, звуть учня?
 • Як називаються описані учнем інструменти та лікарські засоби, для чого вони могли бути використані?

Листочки з правильними відповідями здаються провідним після кожного представлення учня. Перемогла команда, яка дала найбільшу кількість правильних відповідей, отримує цінний приз.

(На сцені розставляються 10 стільців, по 5 один навпроти одного, на кожен кладеться аркуш паперу і олівець. Із залу набирають дві команди по 5 осіб, містять тиху музику, підключають проектор)

Вперед виходить перший учень.

Учень лікаря №1:

a5827d566d9e0c16569f853aa9459656 Веселий сценарій на День медика з цікавими вікторинами «Учні лікаря»

Вітаю вас, про могущественнейшие з Богів. Побачене у вашому світі повалило мене одночасно в жах і захват. Але, перебуваючи під початком мого великого вчителя, я бачив багато дивовижного і незвичайного. Зі своїх склепів мертві вставали, півні на світанку співали свої останні гімни, щоб ввечері померти во славу мого вчителя, змії увивали його посох, а дикі собаки захищали немовлят від негараздів.

Мої сучасники приносили жертви біля статуй Богів і ті відгукувалися на їх благання про здоров’я. Багато пізніше я навчився лікувати багато захворювань травами і корінням, цілющими водами, у мене проявився інтерес до будови людського тіла.

Я набрав власних учнів, які дали велику клятву ніколи не завдавати шкоди здоров’ю наших пацієнтів, завжди прагнути до лікування будь-якого, навіть самого безнадійного хворого. Я виявив, що для лікування одних захворювань допомагають оцет і мед, ячмінний суп, а для лікування інших – кровопускання і теплі ванни.

Мій учитель був знаменитий, йому поклонялися, але і моє ім’я прославилося в століттях. Я щасливий, що сьогодні в світі сотні і сотні тисяч моїх послідовників, тих, хто пішов по моїх стопах, хто лікує людей, піклуватися про здоров’я народу.

(поки учень №1 розповідає, потрібно увімкнути програвач і на екран вивести зображення різних засобів народної медицини, а також давньогрецьких храмів в якості підказки учасникам).

(Відповіді: Учень №1 живе в Стародавній Греції, це Гіппократ, він учень Асклепія – давньогрецького бога медицини, теплі ванни приймали при проблемах із диханням)

(На сцену виходить учень №2)

Учень №2:

Вітаю вас вільні громадяни. Я народився на березі однієї з найбільших річок світу в епоху воєн і політичних чвар. Мої заслуги увічнені в камені і пам’яті людській, але мого імені, ви ніколи не згадаєте, хоч і завдяки мені і моїм учням ви зобов’язані багатьма поняттями про дотримання гігієни, способі поховання мертвих, знаннями про необхідність пити виключно чисту воду.

Саме я першим наголосив, як важливо підтримувати тіло в чистоті, мити і розтирати його, піддавати фізичним навантаженням.

Саме завдяки ескулапам мого часу ви, сучасні люди, навчилися використовувати наркотичні речовини для зменшення болю, таблетки для лікування різних недуг. Так одне із захворювань, яке добре відомо й у ваші дні, ми легко лікували за допомогою таблеток з шафрану, мирра, перцю, кориці і маку.

Ми винайшли і навчилися використовувати в мирний час і на війні такі інструменти, як скальпель, зонд, гачок, пінцет. Завдяки нам сучасні породіллі можуть користуватися всіма благами медицини.

(Відповіді: Учень №2 живе в Стародавньому Римі, він один з численних лікарів, таблетками з названих трав лікували кашель, римські лікарі вперше винайшли щось на зразок пологового крісла, імовірно він може бути учнем Адамант)

(В якості підказки на екран позаду оповідача виводять зображення італійських міст)

(На сцену виходить учень №3)

Учень №3:

7c700c4749e98a26b26d9c7557295739 Веселий сценарій на День медика з цікавими вікторинами «Учні лікаря»

Мені випало жити в часи, які ви називаєте темними, багато досягнення медицини були забуті й загублені, іншими ж не дозволено було користуватися уникнути божої кари. Мої сучасники лікували хворих молитвами, хресними ходами та мощами Святого Антонія, Корнелія і Агапія. Ми забули про те, що таке санітарні норми і жили в бруді й смороді.

Від хвороби, яку ви добре знаєте і успішно лікуєте, я був змушений лікувати настоями з валеріани, півонії, полину, дурману, блекоти, омели та беладони. Багато мої пацієнти вмирали, не доживши до 30 років, а ті, кому пощастило переступити піввіковий рубіж, вважалися глибокій старості. Я щасливий дізнатися, що ті часи минули, і зараз настала зовсім інша епоха.

(Відповідь: Невідомий лікар живе в епоху середніх століть, він учень вчителя, чиє ім’я не збереглося. Св. Антоній допомагав при гарячці, Св. Корнелій лікував від конвульсій, а до Св. Агапія вдавалися при зубному болю. Зазначеними травами лікували епілепсію.)

Ведучий: Переможцем стає команда (назвати номер). Саме вона відповіла на більшу кількість запитань правильно. А зараз я хочу представити вам – Гіппократа — учня Асклепія, Тіберія – учня Адамант і Ганзу — учня невідомого середньовічного ескулапа.

Ведуча: Поаплодуємо учням лікаря, який погодився розповісти нам свої історії, попросимо їх пройти за лаштунки.

Ми трохи засиділися, пора танцювати і танцювати на сцену запрошується колектив танцю (назва) з композицією Максима Аверіна «Пісенька доктора».

(Вмикається музика, починається танець)

Ведучий: Іноді від швидкості виконання тих чи інших дій залежить життя хворого, тому пропонуємо вам взяти участь відразу в двох конкурсах.

На сцену потрібно винести ноші медичні і два ігрових медичних набору, в яких «лікаря» пропонується правильно виконати певні дії.

До участі запрошується 5 осіб – тандем з лікаря і медсестри, санітарів і «хворого». Їм потрібно на швидкість виконати певні дії.

Для початку під композицію О. Газманова «Швидка допомога» санітарам необхідно підібрати хворого в залі, покласти його на носилки і доставити до лікаря. «Команда з лікаря і медсестри» повинна швидко прооперувати «хворого» (для здійснення операції потрібно дитяча гра.

Ведуча: Про медиків у народі ходить безліч анекдотів, пропоную присутніх згадати найцікавіші з них і поділитися ними з присутніми. Анекдоти можна записати на папірець і передати провідному або зачитати самостійно зі сцени. А поки ви думаєте, ми розповімо вам парочку з тих, що припали до душі саме нам:

 • Антоніна Іванівна потрапила на прийом до гінеколога. Її направили до зовсім молоденькому лікаря, тільки яка закінчила інститут і поки з пацієнткою не знайомому. Просидівши кілька хвилин у нього, жінка вискакує звідти і починає голосно кричати, понесшись геть по коридору до виходу. Назустріч їй попався досвідчений лікар. Він перехопив пацієнтку і спробував дізнатися, в чому ж справа. В наступну хвилину він увійшов в кабінет до приймав пацієнта лікаря, вигляд у колеги був незадоволений:

– Що ти собі дозволяєш, Антоніні Іванівні 60 років, у неї доросла дочка, онуки, а ти їй кажеш, що вона в положенні!

Молодий лікар, не піднімаючи голови від картки, яку він заповнював, відповідає:

– Але икоточка-то у неї пройшла?…

Ведучий:

 • Сомалійський пірат, перебуваючи в лікарні, захопив чуже судно.

Ведуча:

 • Доктор, що хорошого ви скажете за мої сэрцэ, печінка, нирки?
  — Мисливці за органами не мають до вас вже ніякого інтересу.

Ведучий:

 • Жінка прийшла до професора психології і питає:

– Доктор, а скажіть, як визначити, нормальний перед вами людина чи ні?

– Все досить просто, наприклад, я задаю такій людині лише один питання, нормальна людина відповість на нього, не замислюючись, а от іншим доведеться поміркувати.

Наприклад: «Капітан Кук здійснив три навколосвітні подорожі. Під час одного з них він загинув. Який за рахунком цю подорож було?

– А могли б ви навести інший приклад? Розумієте, у мене ще в школі погано йшли справи з географією.

Ведуча: А зараз я запрошую знавців і любителів анекдотів на сцену.

(виходять всі бажаючі поділитися смішний жартом, можна поодинці, але краще запрошуйте всіх скопом)

Ведучий: Пропоную вам разом заспівати композицію Фаріта Фартового під назвою «День медика». Маестро, музику!

(включається мінусовка, на екран виводяться слова пісні).

Ведуча: Не секрет, що чергу в поліклініці давно вже стала притчею во язицех і немає нічого більш жахливого для кожного хворого, ніж у неї потрапити. Пропонуємо вам сценку з життя працівників поліклініки та її відвідувачів.

(На сцену виноситься ширма, сто і стілець – це кабінет лікаря. Уздовж ширми виставляють лавки, на яких розсаджують пацієнтів. У кабінеті за столом сидять лікар і медсестра).

Ведучий: В очах одних пацієнта прийом у лікаря терапевта виглядає приблизно ось так:

Один з тих, що сидять у черзі входить в кабінет. Лікар і медсестра негайно підхоплюються з місця, починають стягувати з нього одяг, в рот вставляють термометр, одночасно однією рукою тонометром заміряють тиск, а інший готують клізму.

Дзвенить будильник, пацієнт вискакує з кабінету з заповненою медичною картою і рецептом. На все це витрачається 1 хвилина. Інший пацієнт негайно забігає кабінет і все повторюється.

Ведуча: Інші ж уявляють роботу лікаря-терапевта дещо іншим чином:

Пацієнти сидять уздовж кабінету. Всередині лікар і медсестра дивляться серіал по телевізору, п’ють чай з цукерками. Дзвенить будильник і глядачам показується напис 1 годину. В кабінет заходить пацієнт, він приєднується до чаювання. Знову дзвенить будильник, глядачам знову показують напис – 1 годину.

Ведучий: А як же все відбувається насправді.

У кабінеті лікаря пацієнта опитують, оглядають, заповнюють медичну картку, виписують рецепт. Глядачам показують напис «Обід», але прийом триває.

Ведуча: Ось такі в нас лікарі, самовіддані і готові пожертвувати власним обідом заради здоров’я пацієнтів. І наостанок кілька смішних жартів про черги в поліклініці:

 1. Чергу в поліклініці, двері відкриває лікар і на весь коридор радісно повідомляє:
  — За новим законом про захист персональних даних, ми не маємо право запрошувати пацієнтів, називаючи їх по імені. Чоловік з сифілісом, зайдіть!
 2. Зубний лікар говорить пацієнту:
  — Шановний, мені необхідна ваша допомога — чи не могли б ви покричати сильніше.
  — Але, доктор, ви все робите так добре, що мені зовсім не боляче.
  — Я знаю, але справа в тому, що в приймальні зібралася велика черга, а я б хотів подивитися фінальний матч по телевізору в 5 годин.

Ведучий: На початку нашого свята ми познайомилися з трьома учнями лікарів з різних епох, дозвольте ще раз запросити на сцену і показати сучасні досягнення в медицині, про яких вони навіть мріяти не могли свого часу.

Виходять учні лікаря і сідають на стільці, навпроти екрану, з якого їм і глядачам із залу показують фільм про досягнення сучасної медицини. Це може бути, наприклад, наступні відео:

Прикольна вікторина «Відгадай-ка»

Ведуча: Пропоную взяти участь в невеликий вікторині. На сцену запрошуються 6 охочих. Їм доведеться розділити на 2 команди і відгадати, що саме в різні часи і в різних країнах називали лікарів. Підказки із залу не вітаються. Приз досить серйозний, тому раджу поставитися до конкурентної боротьби серйозно. Їм потрібно добігти до столу, на якому знаходяться аркуші з правильними відповідями, вибравши один з них, члени команди подають його ведучому і той призначає переможця.

(На сцену виходять дві команди учасників, запитання ставить ведучий, вони озвучуються вголос, пошук правильної відповіді відбувається мовчки або під швидку музику).

Питання:

 1. Як назвали перших жінок лікарів у слов’ян?
 2. Лікарів чоловіків на Стародавній Русі називали?
 3. У Стародавньому Єгипті, що займалися лікуванням жерців називали?
 4. У Стародавній Греції займалися лікарських справою жерців і навіть людей, які не мають медичної освіти, називали?
 5. У Стародавньому Римі лікаря стверджувало держава, називаючи?
 6. У Стародавній Індії фахівця, який займався лікуванням отруєння, називали?
 7. Давньоіндійського лікаря, який займався вигнанням злих духів, іменували?
 8. Лікаря, практикуючого зцілення за допомогою магічних заклинань в Стародавній Індії, іменували?

(правильні відповіді: 1 – Берегиня, 2 – лечцы, 3 – пастофор, 4 – асклепиады, 5 – архиаторы, 6 – вишахара, 7 – критьяхара, 8 – бхиша-атхарвана.

Провідний. Як же добре, що наші лікарі є фахівцями не тільки в своїй області, але знають безліч анекдотів, володіють необхідними знаннями у сфері географії та історії, вміють співати і танцювати.

Після завершення фільму, на сцену виходить лікар у супроводі двох медсестер, в обнімку з ними.

Лікар. Колеги, операція «Дня медичного працівника» завершена», доповісте про самопочуття пацієнтів.

Медсестра №1. Динаміка позитивна.

Лікар. Температурний режим? Тиск?

Медсестра №2. Задовільний, в нормі!

Лікар. Серцевий ритм?

Медсестри хором. Прискорений, радісний.

Лікар. Ну що ж, своє завдання ми виконали, спирт

Медсестра №1. Є (подає пляшку шампанського);

Лікар. Конфетті, кульки?

Медсестра №2. Є (на присутніх зі стелі падають кульки або конфетті).

Лікар. Робочий день закінчений, а свято триває (потрібно відкрити пляшку шампанського з бризками).

Ведуча: Наше свято добігає кінця. Хочеться ще раз привітати присутніх тут медиків і всіх, хто хоч якось відноситься до медицини по всій країні з вашим великим святом.

Ми бажаємо, щоб всі пацієнти йшли від вас виключно на своїх ногах, щоб слова подяки звучали частіше, ніж слова гіркоти і образи, щоб здоров’я дозволяло не залишати улюблену роботу ще багато років, щоб у вашу професію приходили тільки ті, хто дійсно готовий щоденно жертвувати власним часом і здоров’ям, відносинами заради життя і здоров’я інших.

Ви найкращі і ми це знаємо, дякуємо вам за вашу працю!

Свято завершується спільної фотосесією лікарів у білих халатах та гостей свята. Якщо на святі багато дітей медичних працівників, то деякі конкурси можна влаштувати і для них. Наприклад, поки всі дивляться фільм або співають їм можна роздати олівці і листочки і запропонувати намалювати, наприклад, символ медицини – змію, обвивающую кубок.

В кінці всіх дітей можна нагородити солодкими подарунками, влаштувати виставку малюнків. Малювати можна на асфальті кольоровою крейдою.

Кожному гостю можна запропонувати взяти на пам’ять листівку. Їх готують заздалегідь.

Шановні читачі! На моєму сайті опубліковані зображення, знайдені на просторах інтернету. Якщо ви є правовласником контенту, напишіть адміністратору (контакти в шапці сайту), і я видалю фото або залишу посилання на ваш ресурс. Дякую за розуміння!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради