Томат жовтоплідний Ідальго цукровий F1: опис, врожайність, агротехніка, відгуки

Томатний гібрид Ідальго цукровий відноситься до нових продуктів овочевий селекції. У нього жовто-золотисті плоди і високі смакові властивості. Ознайомтеся з докладним описом, агротехнікою томату, відгуками селекціонерів і простих дачників.

tomat zheltoplodnyjj idalgo sakharnyjj f1: opisanie, urozhajjnost, agrotekhnika, otzyvy78 Томат жовтоплідний Ідальго цукровий F1: опис, врожайність, агротехніка, відгуки

Детальний опис сорту

Ідальго цукровий F1 вивели для любителів жовтоплідних томатів. Високоврожайний гібрид належить селекції агрофірми Седек (Москва). У Держреєстрі з 2015 р. Про нього мало інформації, крім офіційної анотації в каталозі виробника і даних з державного сертифіката.

У сорту є побратим і попередник — красноплодной Ідальго F1. По висоті куща, формою плодів та деяким іншим характеристикам він схожий на жовтий томат. Але помідори у нього трохи крупніше і дозрівають на кілька днів пізніше. Чистих сортів з такою ж назвою немає.

Томат середній по висоті, має обмежену точку росту. Лист — середній. Дрібні плоди м’ясистий за структурою, помірно щільні, з тонкою шкіркою. Зібрані в кисті по 5-7 шт. Приклад габаритів і форми — на фото.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (105-110 днів) Детермінанти-нантный (0,8-1 м) Універсальний Універсальний 50-90 До 20 у відкритому грунті, до 25 в теплиці Жовтого кольору, циліндричної форми, з коротким носиком, майже гладка, має 2 гнізда

Переваги і недоліки сорту

Томат володіє рідкісним якістю для детермінантів. Його плодоносіння поступове. Дозрівання навіть одного куща розтягується на кілька тижнів. Це сподобається людям, який їдять урожай у свіжому вигляді.

Решта плюси томату:

 • Дуже висока врожайність. З куща збирають 5-7 кг в залежності від умов вирощування.
 • Відмінний смак для гібрида: в міру солодкий, цукристий.
 • Корисні властивості. В томатах в підвищеній дозі міститься бета-каротин і мінімальна частка алергенів.
 • Кулінарна універсальність. Урожай використовують для соусного переробки, соків, свіжих салатних нарізок, цільноплодової засолювання в банках.
 • Низька сприйнятливість до типово помідорним захворювань: вертицильозу та ВТМ.
 • Стійкість томата до негативних погодних факторів.
 • Рівний розмір помідорів. Також всі плоди на кущі будуть приблизно однакові за формою.
 • Відмінна лежкість. У темному підвалі урожай може зберігатися до 5-6 міс. Томат транспортабельним.
 • tomat zheltoplodnyjj idalgo sakharnyjj f1: opisanie, urozhajjnost, agrotekhnika, otzyvy79 Томат жовтоплідний Ідальго цукровий F1: опис, врожайність, агротехніка, відгуки

  Мінуси культури:

  • посівний матеріал для майбутнього сезону зібрати неможливо;
  • стебла потребують підв’язки до опори;
  • низька стійкість до фітофторозу та бурої плямистості.

  Увага! До недоліків томатів відносять невисокий вихід товарної якості плодів. Практичні дослідження показали: в плівкових теплицях отримують в середньому 10-10,5 кг якісних помідорів з 1 квадрата ділянки.

  Особливості агротехніки желтоплодного сорту, відгуки дачників

  Томат висаджують розсадою. Посів насіння проводите в кінці лютого. До пересадки під укриття молоді екземпляри будуть готові до середини травня, на відкриту ділянку в саду — на початку червня. Перші стиглі ягоди з’являться на кистях на рубежі червня і липня.

  Поради фахівців:

  • вибирайте світлу і теплу сторону теплиці або відкритої грядки (південний захід або південний схід);
  • розташовуйте на 1 кв. м 4-5 рослин;
  • схема висадки: 50х70 см;
  • томати розлогі, тому забезпечте кожному стеблу міцну опору.

  Увага! Повноцінну врожайність культура продемонструє тільки при грамотній системі підживлень. Рослині потрібен повний набір мінеральних і органічних речовин.

  Про це гібрид менше відгуків, ніж про більш старому красноплодном Ідальго F1. Жовтий томат пробують садити сибірські городники. Ольга з Новосибірської обл. готує насіння до висадки на своїй дачі в 2019 р. Городники поки лише знайомляться з Ідальго цукровий F1. У нього привабливі характеристики, особливо — висока врожайність і властивий тільки желтоплодным різновидів смак.

  Жовтоплідні помідори: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради