Жовтоплідний томат з новинок під назвою Король Сибіру: докладний опис, агротехніка, відгуки

Томати вітчизняної селекції в своїй більшості орієнтовані на вирощування в холодних областях Росії. Наприклад, недавно з’явився на ринку сорт Король Сибіру. Його детальний опис, а також правила вирощування та відгуки можна знайти в статті.

zheltoplodnyjj tomat iz novinok pod nazvaniem korol sibiri: podrobnoe opisanie, agrotekhnika, otzyvy4 Жовтоплідний томат з новинок під назвою Король Сибіру: докладний опис, агротехніка, відгуки

Як виглядає рослина

Томат Король Сибіру був отриманий вченими-селекціонерами в однойменному регіоні. Гучна назва сорту дали через воістину «королівських» плодів.

Загальний вигляд рослини:

 • Кущі ростуть без зупинки росту. Томат досягає 2 м і більше.
 • На потужних пагонах трохи листя. Пластини густо опушені, темно-зелені.
 • Квітки прості. На кожній кисті до 10 шт. Перше суцвіття томат утворює на рівні 6-7 сайту.
 • Плоди серцеподібні. Шкірочка щільна, м’якоть теж.
 • Повністю визрів томат насичено-жовтого кольору.
 • Розміри помідорів вражають: на кистях, розташованих в нижній частині стебла, зустрічаються екземпляри вагою до 700 р.
 • На зламі видно невеликі плодові камери. Насіння небагато, але достатньо для того, щоб зібрати на посадку.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плодів
  Середньо-стиглий (112-115 днів) Индетерми-нантный (в теплиці до 2 м; на грядці до 1,5 м) Салатний Для теплиць і відкритого грунту 300-350 До 15 в теплиці;

  до 10 у відкритому грунті

  Серцеподібні, жовті, м’ясисті

  Позитивні та негативні сторони

  Томат виведений пару років тому, але завдяки безлічі позитивних характеристик вже завоював прихильність городників.

  Основні переваги:

 • Томат приносить великі (до 700 м), м’ясисті і дуже смачні плоди.
 • Жовтоплідні помідори сміливо включають в раціон маленьких дітей і алергіків.
 • Різновид стійко переносить атаки збудників хвороб.
 • Томат не скидає бутони і зав’язь при зміні температурних умов.
 • Помідор наділений хорошою врожайністю. Кожен кущ дає до 4,5 кг плодів за сезон.
 • Особливих недоліків, які можна відзначити, у сорту немає.

  Особливості агротехніки

  У прохолодних областях різновид культивують лише в теплицях. На південній стороні томат прекрасно себе почуває в саду. Кращий час для робіт по посіву насіння на розсаду – останні дні березня. На постійне місце индетерминанты висаджують за наявності 6-7 вузлів. На 1 м2 розміщують не більше 4 примірників. Формують томат в 1-2 стебла. Обов’язково встановлюють шпалери або іншого виду опори. Через тиждень після посадки починають підв’язувати пагони.

  Рада. Щоб отримати плоди-важковаговики, на кистях слід регулювати кількість квіток, залишаючи по 2-3 бруньки.

  Періодичний полив і правильна підгодівля – основа догляду. Коріння не повинні пересихати. Добрива вносять раз в 2 тижні.

  zheltoplodnyjj tomat iz novinok pod nazvaniem korol sibiri: podrobnoe opisanie, agrotekhnika, otzyvy5 Жовтоплідний томат з новинок під назвою Король Сибіру: докладний опис, агротехніка, відгуки

   

  Відгуки городників

  • Вікторія з Тули. У минулому сезоні сусід по дачі поділився кількома корінцями особливо смачних помідорів (з його слів). Посадила під плівку. Новачки явно виділялися серед інших мешканців теплиці. Потужні, товсті стебла, довгі кисті з яких звисали яскраві, серцеподібні плоди. Томат дуже сподобався і на смак, і на вигляд. Зібрала насіння. В наступному році сама вирощу розсаду.
  • Наталя з Краснодарського краю. Я мама двох дітей, яких намагаюся годувати овочами та фруктами зі свого городу. Вибираю жовтоплідні сорти, так як «сонячні» помідори не викликають алергічних реакцій. Цей томат побачила на фото в мережі. Не роздумуючи замовила насіння. Помідори у вигляді жовтих сердець сподобалися і мені, і дітям.
  • Владислав з Воронежа. Завжди слідкую за помидорными новинками. Яскравий томат-гігант викликав інтерес. Дістав посадковий матеріал. Ретельно доглядав. Формував в 2 стебла, регулярно прибирав зайві пасинки, вносив добрива під корінь і з допомогою обприскувань. Отримав урожай навіть більше ніж очікував. Один з помідорів затягнув на 850 р.

  Король Сибіру поки ще не числиться серед офіційних сортів. Незважаючи на це, жовті серця все частіше можна зустріти на грядках любителів.

  Король Сибіру: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради