Еклектика в інтер’єрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Стиль еклектика в інтер’єрі вважається складним, однак придбав велику популярність. Даний напрям передбачає об’єднання різних напрямків. Еклектика — це майстерне поєднання непоєднуваних, на перший погляд предметів, відтінків, в результаті чого виходить дивовижної краси дизайн, дуже гармонійний. Основна вимога — креативність, затишок і абсолютна відсутність правил.

Зазвичай в стилі еклектика змішуються всього два напрямки, наприклад, сувора класика й пишне бароко, урочистий ампір і динамічний модерн. Таке дизайнерське рішення привносить в інтер’єр нотки екзотики, дозволяє додавати оригінальні деталі. Такий стиль прекрасно впишеться в образ життя творчих особистостей з широким спектром переваг. Напрямок підходить людям, які зберігають дорогі серцю предмети і не бояться додавати в навколишню обстановку щось нове і яскраве.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil691 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Особливості стилю еклектика

Квартиру потрібно оформити зі смаком. Для цього необхідно вибрати домінуючий стиль, який буде доповнений елементами іншого. Професіоналу і простому обивателю надається велика свобода дій. Але для цього необхідно знання основ дизайну, почуття міри і оригінальний задум, в такому випадку вдасться успішно втілити проект у реальність.

На сьогоднішній день еклектика змогла проникнути:

 • в моду — поєднання спортивного взуття з елегантним пальто;
 • на кухню — вишукані смаки, які виникають в результаті атипових зв’язків;
 • в інтер’єр — індивідуальний вибір, створення ексклюзивного дизайну.

Унікальну аранжування, відображає індивідуальність господаря будинку, його уподобання, дозволить створити поєднання різних стилів і епох, текстур і квітів. Головними перевагами еклектичного інтер’єру стануть оригінальність і неповторність.

Еклектику полюблять:

 • мандрівники;
 • художники;
 • артисти;
 • ексцентрики.

Для створення по-справжньому цікавої та унікальної композиції потрібно озброїтися знаннями, багатою уявою і тонкістю відчуттів.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil692 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Історія появи

Назву «еклектика» у перекладі з грецької мови означає «обраний». Один з найбільш популярних в даний час стилів з’явився в XIX столітті (1830-1890 — роки розквіту цього напряму). Завдяки колоніальної епохи відбулося його природне розповсюдження по всьому світу.

Колонізатори з Великобританії, Іспанії, Франції і Португалії при створенні своїх поселень намагалися відтворити атмосферу рідного дому. Таким чином, відбувалося змішання європейських стилів з традиційними, звичними для місцевих жителів. Особливою популярністю еклектика користувалася на території Америки, а завдяки Паризькій школі мистецтв цей напрямок було вдосконалено і отримало більш стрімкий розвиток.

Авангардисти XX століття прагнули кардинально змінити дизайн інтер’єру, і в цьому їм допоміг еклектизм. Вони весь час проводили паралелі з існуючими стильовими особливостями, звертаючи увагу на культури різних народів.

Так, були запозичені окремі риси й елементи у народів Індії, Китаю, Африки для майбутнього впровадження в звичну обстановку. Ідея повністю захопила дизайнерів не тільки минулого, але і XXI століття. Цей напрям, як і раніше актуально і дозволяє оформляти приміщення, грамотно поєднуючи стилі.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil693 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Характерні риси

Еклектика передбачає використання змішаної стилістики і поєднання композицій і предметів, що мають абсолютно різне походження і належать до різних епох.

Еклектичний дизайн характеризується такими основними рисами:

 • поєднання елементів, предметів з різних напрямків за рахунок збігу фактур і відтінків;
 • декор, який об’єднує різні деталі інтер’єру;
 • поєднання старовинної і сучасної, де переважають функціональність, комфорт і затишок;
 • вдале поєднання кількох стилів (максимум — три);
 • використання різних матеріалів (дерево, скло, метал, камінь, текстиль);
 • велика кількість предметів;
 • безліч драпіровок і текстилю з незвичайним орнаментом.

Створюючи цей стиль, дизайнери намагаються поєднувати не більше трьох стилістичних типів, які об’єднуються між собою текстурою, архітектурним напрямком, єдиної колірної гамою.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil694 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Що поєднується

Для естетів еклектичні інтер’єри є привабливою пропозицією. Вони мінімалістичні, авангардны, волелюбні. Власники будинків, що віддають перевагу такий стиль, цінують традиції і захоплені сучасними тенденціями.

Поєднувати можна:

 • антикварні меблі і сучасне оформлення в кімнаті;
 • дизайн початку XX століття зі скандинавським мінімалізмом;
 • романтичні акценти в строгому інтер’єрі;
 • натуральні матеріали з блискітками;
 • східні або класичні аксесуари разом з грубим цеглою.

Але необхідно пам’ятати про тонкій грані між чарівною неординарністю і несмаком, потрібно почуття стилю. Еклектика дозволяє використовувати необмежені можливості дизайну.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil695 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Правила оформлення

Насправді, еклектика — це зовсім не суміш усього можливого, а грамотно і акуратно підібрані елементи інтер’єру, які доповнюють один одного і одночасно підкреслюють неповторність кожного предмета. У цьому напрямку можна об’єднати величезну кількість різних стилів: класика, бароко, ретро, етнічний, а також сучасні — модерн і хай-тек.

Правила створення гармонійного інтер’єру:

 1. Поєднувати деталі необхідно так, щоб приміщення було затишним. Еклектика — це гармонія, в кімнаті ідеально будуть виглядати сувеніри та антикварні речі.
 2. Предмети різного розміру повинні взаємодіяти один з одним. На передньому плані треба розташувати маленькі об’єкти, а великі будуть служити певним фоном для них.
 3. Застосовувати варто схожі стилі, але гра контрастів виглядає набагато яскравіше і цікавіше. Так, антикварний столик відмінно буде виглядати в парі з сучасним стільцем, виконаним у техніці печворк.
 4. Поєднувати можна не більше трьох напрямків і 4 тонів. Навіть така кількість являє собою важку задачу для професійних дизайнерів.
 5. Використовувати найбільшу кількість текстильних елементів (подушки, серветки) і деталей на стінах (фотографії, картини).

Вважається, що створити повноцінний еклектичний стиль можна лише за умови об’єднання всіх предметів в квартирі однією ідеєю. В цьому випадку виникає відчуття цілісності.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil696 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Оформлення в еклектичному стилі

Елементи декору не повинні виглядати безладно, необхідно використовувати об’єднують деталі. Вирішити проблему допоможе єдина колірна гамма, а приглушені природні відтінки згладять безладність ліній і форм.

Живим і затишним стає будинок, оформлений в стилі еклектика, він набуває неповторний шарм. Для людей, впевнених у своєму смаку і не бояться експериментувати, це напрям безумовно підходить.

Колірна палітра і фактури

На особливому місці стоїть вибір палітри відтінків. З допомогою єдиного кольору декору можна гармонійно поєднувати елементи різних стилів. Колір фону краще вибирати з нейтральних відтінків, розбавивши їх яскравими акцентними об’єктами. Можна зробити контраст на одній стіні, а інші пофарбувати в пастельні, неяскраві тони. Текстиль варто вибирати яскравого, контрастного кольору, або, навпаки, в спокійних тонах.

Не варто забувати, що в еклектиці вітаються натуральні природні відтінки (сірий, бежевий, коричневий). Спробуйте пограти з кольором, не бійтеся експериментів. Слід врахувати, що найбільш приємна обстановка перебування для гостей та господарів створюється в приміщенні, оформленому в спокійних тонах.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil697 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Екстравагантні фактури надають характерну родзинку. При виборі деревини потрібно віддати перевагу тій, яка буде виглядати відновленої і якісною.

Допомагають створити враження унікальності:

 • сліди використання;
 • незначні дефекти, тріщини;
 • поєднання різних відтінків.

Тут природні матеріали успішно поєднуються з сучасними. Об’єднання дерева з очищеним бетоном безумовно дасть заворожливий ефект. Правильний вибір матеріалів допомагає створити незвичайний контраст.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil698 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Стіни і стелю

При обробці стелі частіше використовуються нейтральні кольори і форми, допускається монтаж навісних або натяжних стель. Елементи ліпнини, позолота застосовуються у разі, якщо одним із стилів буде вибрано класичний або бароковий. Напрямок лофт дає можливість використовувати стельові металеві конструкції або дерев’яні балки.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil699 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

В обробці стін можна використовувати абсолютно різні матеріали, а також технічні прийоми:

 • шпалери і їх комбінацію (паперові, тканинні, бамбукові, металізовані);
 • плитку (наприклад, з орнаментами);
 • дерев’яні панелі;
 • декоративні штукатурки;
 • фарбування стін;
 • імітація цегляної кладки.

При різноманітності фактур необхідно вибирати відносно спокійні тони стін, так як саме вони створюють атмосферу в приміщенні. В еклектиці переважає поєднання різних дзеркал, картин, фотографій. Незважаючи на те, що вони самі по собі кардинально відрізняються, у них може бути однаковий дизайн рамок або єдина колірна гамма.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil700 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Двері

Завершальним етапом в облаштуванні інтер’єру є установка дверей. Для створення колоніального колориту підходять конструкції з червоного дерева у вигляді розсувних воріт. Часто використовуються елементи скандинавського стилю, богемний лофт, підходять такі матеріали, як шпон, схожий на бетон, скло, масив дуба, метал.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil701 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Двері в стилі еклектика повинна бути виконана в тому ж напрямку, що і кімната. Вибір конструкції залежить від загального дизайну приміщення. Двері оформляється в класичних традиціях або містить елементи ар-деко або хай-тека.

Характерні елементи:

 • спокійний колір або, навпаки, яскравий;
 • наявність малюнка у вигляді зигзагів, кіл, ромбів, трикутників;
 • позолота;
 • ефект зістарювання;
 • декор у стилі вінтаж.

Акцент рекомендується робити на деталі та основні декоративні елементи. Тут може бути схожа фактура фасадів меблів, дверей, створені в одному напрямку картини, дзеркала.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil702 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Меблі

В еклектичному інтер’єрі чудово відчувають себе вінтажні речі. Сміливо реставруйте старі трюмо, туалетні столики, стільці, шафи, які ідеально впишуться у приміщення і будуть поєднуватися з сучасними об’єктами.

Можна встановлювати комфортну і функціональну меблі в стилі ретро, об’єднуючи її з новою. Шукайте і вибирайте стьобані варіанти, віддавайте перевагу диванів на ніжках, грайте з формами і розмірами.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil703 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Меблі можуть виконуватися з різних матеріалів. Поєднання скляних столиків з дерев’яними стільцями, масивних гарнітурів з легкими металевими табуретами дозволить зрозуміти принцип створення еклектичного стилю. Такі експерименти допоможуть відчути стиль зсередини. Він повинен відображати індивідуальність господаря помешкання.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil704 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Декор

Декор в еклектиці абсолютно різний. У ньому можуть повторюватися кольору і текстури, переважати контрастні елементи. Допустимо використання різних матеріалів: дерев’яні вази, металеві статуетки, фаянсовий посуд. Живі квіти теж відмінно впишуться в інтер’єр.

Елементи декору:

 • сувеніри з подорожей;
 • настільні лампи;
 • вази;
 • фотографії на стінах;
 • текстиль;
 • пледи;
 • килими;
 • картини.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil705 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Також цікаво виглядають вінтажні або металеві світильники, люстри. При декоруванні еклектичного приміщення потрібно особливу увагу приділити оформленню вікон. Тут будуть доречні штори з дорогих тканин (оксамиту, шовку) з прикрасами, підхватами.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil706 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Дизайн різних кімнат

Еклектика дає шанс кожному членові сім’ї відійти від правил і проявити власну фантазію при оформленні квартири, застосовуючи деталі, які належать до різних стилів.

Вітальня

Для оформлення залів, віталень, приміщень, де проходять сімейні вечори, даний стиль є найбільш підходящим, допомагає створити затишок і комфорт. Можливо поєднувати різні стилі, виходячи з переваг: поп-арт і лофт, бароко і бохо, який є класичним варіантом еклектики.

Фундаментом дизайну вітальні зазвичай стає м’які меблі. Доповненням до неї можуть служити аксесуари, старовинні елементи (полиці, буфети, масивні комоди, шафи). Головне, на що потрібно звернути увагу при виборі дивана, форма і фактура текстилю. Доречним буде використання у вітальні оксамитових або шкіряних диванів.

В даному напрямку добре виглядає все. Тут можна компонувати як предмети високої цінової категорії, так і бюджетні варіанти. Матеріальні можливості господаря вдома не впливають на створення цікавого і унікального дизайну.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil707 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Спальня

При створенні романтичного образу спальні допоможуть багаті текстури, оксамит, кришталь у комплекті з сучасними шафами і килимом. Одним з популярних способів є декорування стелі або стін дзеркальною поверхнею. Вони підкреслять вишуканість старовинної ліжка з узголів’ям, оббитим оксамитом. Створення успішного змішаного інтер’єру можна забезпечити з допомогою улюблених дрібниць і елементів, особливо це актуально для жіночої або сімейної спальні.

Любителі мінімалізму і хай-тека мають можливість урізноманітнити і доповнити інтер’єр цікавими етнічними елементами або додати речі з напрямку поп-арт.

Атмосфера кімнати повинна сприяти відпочинку, тому не варто використовувати при декоруванні безліч деталей. На стіні біля можна розвісити фотографії або картини, таким чином, і стилістика буде дотримана, і велика кількість деталей не завадить заснути.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil708 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Кухня і їдальня

Великий обідній стіл, на якому ідеально зможуть розташуватися вишиті серветки з квітами в стилі прованс, плитка з етнічним орнаментом і масивний дерев’яний гарнітур в класичному стилі — це приклади еклектики в кухні або їдальні.

Статеве покриття можна виконати з різних матеріалів:

 • ламінат;
 • паркет;
 • коркове дерево;
 • плитка.

Теплі варіанти з дерева підійдуть для обідньої зони, а плитка добре буде виглядати в місці для приготування їжі. Для кухні та їдальні варто використовувати простий у догляді текстиль, відмінно впишуться в декор оббивка з льону, бавовни, еко-шкіри.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil709 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Варіанти створення еклектичного стилю

Не лякайтеся різниці стилів, колірних гам і форм. Одне з основних правил еклектики — з’єднувати непоєднуване. Незважаючи на популярні способи поєднання напрямів, квітів, старого і нового, існують деякі секрети, які допомагають оригінально оформити інтер’єр.

Можна використовувати:

 • плитку візерункову і під цеглу;
 • печворк;
 • комбінації з деревини з плиткою;
 • не варто повторюватися в деталях (різні лампи, подушки, предмети меблів).

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil710 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Керамічна плитка під цеглу, з візерунками або печворк

Цегляна стіна — популярний варіант при створенні еклектичного інтер’єру кухні. Завдяки їй вдається отримати ефектну поверхню.

Візерунчасту плитку можна використовувати:

 • у ванній кімнаті;
 • над стільницею на кухні;
 • на підлозі в передпокої.

Печворк — поєднання декількох деталей в єдине ціле, наприклад, різні види плитки або вироби з однієї колекції, але різних відтінків. Всі деталі повинні гармоніювати один з одним.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil711 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Поєднання деревини і плитки

Гармонійно виглядає комбінація з деревини і плитки. Варіанти поєднання модних шестикутників і плиткової підлоги у вигляді шахової дошки з дерев’яним покриттям, паркетом є цікавими.

Даний стиль вважається домашнім і комфортним. Різна колірна гама плитки і деревини розширюють можливості створення цікавого дизайну кімнати.

ehklektika v interere: novye resheniya v dizajjne pomeshhenijj, sovremennyjj stil712 Еклектика в інтерєрі: нові рішення в дизайні приміщень, сучасний стиль

Відео

Подивіться відео, в якому представлені різні варіації вітальні в стилі еклектика.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради