Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Настає момент, коли діти стають самостійними і на день народження батьків вони вже не хочуть приєднуватися до загальних привітань, висловлюють бажання вручити імениннику сюрприз особисто від себе.

Досить складно вгадати, що подарувати татові на день народження. У цьому випадку діти можуть скористатися ідеями корисних і оригінальних подарунків для коханої папи, зроблених своїми руками.

Ідеї оригінальних подарунків своїми руками

Татові обов’язково сподобаються незвичайні подарунки, зроблені власними руками його дітей. Вироби приємно здивують главу сімейства, якщо вони будуть пов’язані з його роботою, улюбленим хобі, будуть символізувати теплі почуття по відношенню до іменинника.

Що зробити доньці

Своїми руками подарунок на день народження тата можуть зробити навіть малюки. Для цього їм потрібні деякі підручні матеріали і допомога мами.

Простий подарунок для папи від найменших дітей – картинка з відбитками рук. Для виготовлення виробу потрібно щільний білий аркуш паперу і фарби.

 1. Малюк забарвлює руки різнокольоровими фарбами і залишає відбитки долоньок на папері.
 2. Відбитки він має в своєму розпорядженні по колу або в хаотичній послідовності.
 3. Зворушливий малюнок мама оформляє в красиву рамочку і підносить в подарунок папі.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu178 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Варіанти подарунків, які можна зробити своїми руками

Існує безліч нескладних презентів для батька, які може виготовити дочка або син дошкільного віку. Ідеї простого подарунок татові на день народження від дочки:

 1. Кактус з каменів. Для виготовлення виробу потрібно маленький квітковий горщик, безліч каменів різної форми, фарби (гуаш або акварель). Спочатку квітковий горщик наповнюють дрібними каменями. Потім 3-4 великих каменю фарбують у зелений колір, зверху наносять білою фарбою риски – голки.
 2. Колаж із сімейних фотографій. Для створення колажу потрібно ватман, кольорові фломастери, клей і татові знімки. Фотографії приклеюють до ватману в довільному порядку, розмальовують простір, що залишився, фломастерами або кольоровими олівцями.
 3. Шоколадні цукерки власного приготування. Для створення солодкого сюрпризу потрібна допомога мами, а також банани, яблука, плитка шоколаду та дерев’яні палички від морозива. Шоколад топлять на водяній бані, занурюють в нього половинки бананів і яблука, попередньо насаджені на палички. Отримані «цукерки» викладають на тарілку, залишають до застигання шоколаду.

Під керівництвом мами, донька може зібрати солодкий букет для батька з шоколадних батончиків, цукерок і льодяників.

Серед оригінальних подарунків татові на день народження можна виділити орігамі. Декоративні паперові листівки, гірлянди і святкові написи може виготовити як син, так і донька. Складність вироби буде залежати від віку дитини.

Дітям до 6 років для виготовлення виробів орігамі знадобиться допомога дорослих: мами, дідусі, бабусі, старшої сестри, брата. Самостійно змайструвати подібний подарунок зможе тільки дитина, яка досягла молодшого шкільного віку.

Оригінальний подарунок папі від дітей 6-7 років – закладка для книг орігамі.

Якщо батько любить читати книги, йому сподобається весела закладка – куточок у вигляді звірячої мордочки. Для її виготовлення знадобиться аркуш кольорового паперу і клей ПВА, різнокольорові фломастери. Спочатку квадратний аркуш кольорового паперу складають навпіл, у формі трикутника. Потім лівий і правий кут з’єднують у вершини, так що фігура приймає форму ромба. Його перевертають, підгинають усередину нижній квадрат, за який загинають залишилися кути. На отриманому куточку малюють очі. При бажанні, до закладці приклеюють язик і вуха, щоб перетворити її в казкового персонажа.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu179 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Подарунок з орігамі

Ідея подарунок татові на день народження від дітей 8-9 років: листівка – піджак.

Для виготовлення виробу потрібно аркуш кольорового паперу, клей, 2-3 гудзики, фломастери та атласна стрічка. Для початку прямокутний аркуш кольорового паперу поділяють на три частини, так, щоб права і ліва сторони в сумі дорівнювали середині. Потім, праву і ліву сторону згинають до центру, верхні кути вигинають назовні – це лацкани майбутнього піджака. У завершенні приклеюють гудзики, малюють фломастерами шви. Внутрішню частину листівки прикрашають краваткою, вирізаним з атласної стрічки.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu180 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Листівка-піджак

 

Презент від сина

Варіанти нескладних handmade подарунків батькові на день народження сина:

 1. Танк з шкарпеток. Для виготовлення виробу потрібно 6 красивих пар шкарпеток, кулькова ручка та атласна стрічка. Чотири пари шкарпеток згортають трубочкою, укладають в ряд і обертають п’ятим носком. Це буде гусениця танка. Поверх неї укладають шостий носок, з увіткненої посередині ручкою, попередньо оберненої атласною стрічкою. Верхню і нижню частини танка пов’язують між собою нитками або стрічкою.
 2. Рибний букет. Багато чоловіків люблять копчену та сушену рибу. Якщо тато ставиться до їх числа, то такий презент – найкраще, що можна подарувати батькові на день народження. Для виготовлення сюрпризу потрібно копчена риба, подарунковий папір і стрічка. Рибу складають у формі букета, обертають подарунковій папером, обв’язують красивою стрічкою.
 3. Листівка з машиною. Якщо батько любить автомобілі, він зрадіє саморобної листівки із намальованим авто.

Подарунок татові на день народження від сина, зроблений своїми руками, зробить свято веселим і незабутнім.

Найкращі приклади

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu181 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батьковіНабагато складніше зробити своїми руками корисний презент, ніж символічний сувенір. З цим завданням зможуть впоратися тільки діти старшого віку, оскільки їм потрібні певні навички, вміння. Але витрачені час і сили варті того, адже кращий подарунок татові на день народження – практична річ:

 1. Подушка для супермена. Для виготовлення виробу потрібно футболка з малюнком супермена (або інша цікава майка, сорочка) і невелика подушка. З футболки вирізають два прямокутника, відповідного розміру, зшивають їх між собою прямо на подушці. При бажанні до готової виробі пришивають краватка, в районі воротничковой зони.
 2. Розписний пивний келих. Для створення презенту потрібен прозорий пивний келих і акрилові фарби-контури. На келиху можна намалювати татів портрет, його машину, предмети, пов’язані з хобі: вудки, намет, мангал. Замість малюнка келих можна прикрасити веселій написом, зворушливими побажаннями татів день народження.
 3. Кубик Рубіка з сімейними фото. Якщо батько любить головоломки, його захопить збирання кубика Рубіка, обклеєного сімейними фотографіями або забавними картинками. На кожну сторону вироби потрібно одна квадратна фотографія відповідного розміру. Всього їх має бути 6 штук. Кожен знімок розрізають на 9 фрагментів, які приклеюють до кубика Рубіка.
 4. Домашні пельмені. Підліток може приготувати кулінарний шедевр самостійно, дитині молодшого віку потрібна допомога мами. Але в будь-якому випадку, батько буде радий смачного презенту, особливо якщо буде використана його улюблена начинка (м’ясо, гриби, сир).

Універсальний подарунок папі від дітей на день народження – фоторамка. Її без праці виготовить будь-який школяр, використовуючи готові шаблони з інтернету. Лицьову частину рамки можна обклеїти чим завгодно: гудзиками, бісером, капелюшками від жолудів, зернами кави.

Чудовий сюрприз для батька – вірш, скомпонував дитиною в його день народження.

Недорогі варіанти

Подарунок папі можна зробити недорогим за вартістю. Але в будь-якому випадку краще не майструвати презент поспіхом, а попрацювати, докласти зусиль, щоб сюрприз запам’ятався надовго.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu182 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батьковіОсь що можна подарувати татові, щоб це було недорого, – хороші варіанти саморобних подарунків:

 1. Розписна кухонна дошка. Для її створення потрібні фарби і спеціальний лак, яким потрібно буде розкрити готовий малюнок. На одній із сторін дерев’яної дошки син чи дочка може намалювати що завгодно: квітка, сонце, портрет, рибу, пейзаж. Після того як малюнок підсохне, його покривають лаком.
 2. Сімейне дерево. Татові обов’язково сподобається генеалогічне дерево, виготовлене у вигляді аплікації на ватмані. Для вироби потрібно ватман, кольоровий папір, клей, ножиці, фотографії всіх членів сім’ї. Спочатку з кольорового паперу вирізують всі елементи майбутнього дерева: стовбур, гілки, листя. Розміри дерева повинні відповідати кількості фотографій, які на ньому будуть розміщені. Стовбур і гілки дерева приклеюють до ватману відразу, а листя тільки після того, як будуть наклеєні фотографії.
 3. В’язані речі. Ідеально, якщо дочка вміє в’язати. Не тільки приємним, але і корисним подарунком для папи будуть в’язані шкарпетки, шарф або светр. Він високо оцінить таку турботу.
 4. Домашній торт. Якщо тато ласунка, донька може спекти торт або пиріг, під чуйним маминим керівництвом. Якщо не дуже любить солодке, краще приготувати його улюблену страву.

Кращі презенти від сина нагадають татові про його захоплення: рибалка, полювання, гра в шахи. З пластиліну хлопчик може зробити рибака з вудкою, машину, літак, шахову дошку або рушницю. Пластилінові фігурки можна приклеїти на підкладку з картону, або розмістити їх на саморобній паперової листівки із привітаннями.

Хлопчики доросліший можуть змайструвати такі презенти для батька:

 1. Картину, випалену на дереві. Її можна виготовити з використанням спеціальної выжигательной машини. Зазвичай такий технології навчають на уроках праці в школі. «Досвідчені художники» можуть самостійно намалювати попередній ескіз, іншим краще вибрати готовий шаблон.
 2. Футболку з малюнком. На звичайній білій футболці син може намалювати машину, корабель, літак або написати вітання папі. Для цього юному художнику потрібні акрилові фарби. Картина, виконана ними, збережеться навіть після численних прань.
 3. Поличку для книг. Виготовити такий презент зможе учень середніх і старших класів.
 4. Відеокліп. Татові обов’язково сподобається слайд-шоу, створене сином із сімейних фотографій. Зворушливі підписи і побажання створять святкову атмосферу, залишаться в родині на довгу пам’ять.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu183 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Можна подарувати кухоль з написом

Що подарувати батькові дівчини

Завдання ускладнюється, якщо іменинник – батько коханої дівчини або хлопця. В цьому випадку доведеться постаратися, щоб догодити винуватцеві торжества.

Універсальні варіанти, що подарувати батькові дівчини на день народження:

 1. Зроблений власноруч алкогольний напій – невеликий бочонок лікеру або вина. В меншій кількості домашнє спиртне буде виглядати занадто просто. У бутилированном вигляді краще дарувати якісний магазинний алкоголь.
 2. Чоловічий букет з різних видів копченостей, ковбас і пляшки хорошого вина.
 3. Кошик з екзотичними фруктами.

Безпрограшний варіант – запитати у дівчини, що буде доречно для подарунка її батькові. Можливо, сім’я потребує чогось, що має практичну цінність.

Що подарувати батькові хлопця

Що подарувати на день народження батька хлопця:

 1. Сімейний фотоальбом, зроблений власноруч. Його перші сторінки можна прикрасити фотографіями батька, попередньо попросивши знімки у хлопця.
 2. Домашній торт. Солодкий десерт не тільки порадує іменинника, але й покаже кулінарні можливості дівчата батькам її молодої людини.

Якщо немає впевненості в інтересах та вподобаннях батька молодої людини, можна обмежитися традиційними магазинними презентами: французьким коньяком і коробкою цукерок.

Чим порадувати літньої людини

Якщо тато – літня людина, то, роблячи подарунок на день народження, йому доцільно вибрати що-небудь з наступного:

 1. Теплий плед, пошитий власноруч або куплений в магазині. Серед готових моделей можна виділити цікавий варіант – плед з рукавами. Виготовити вручну теплу ковдрочку можна з численних лоскутов, спеціальної тканини з хутряною підкладкою, з плюшевою пряжі.
 2. Хутряні капці. Найпростіше – купити готову модель в магазині. Щоб зробити тапочки самостійно, будуть потрібні спеціальні викрійки і відповідний матеріал: овчина, щільний фліс або хутро. Також потрібно буде попередньо зняти мірки з татовою ноги, щоб не помилитися з розміром і формою.
 3. Родословная книга. Зі старих фотографій іменинника і його сімейного архіву можна змайструвати справжню історію життя, відбиту на сторінках альбому або книги. Під кожним знімком потрібно зробити підпису, що оповідають про події, що відбуваються.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu184 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батьковіЯкщо немає сорому в фінансових коштах, саморобним презентів можна віддати перевагу дорогі корисні речі, які літній тато не дозволить собі придбати самостійно. Це можуть бути:

 1. Електричний камін.
 2. Масажне крісло.
 3. Комп’ютер або ноутбук.
 4. Путівка в оздоровчий центр.
 5. Якісний іонізатор повітря.
 6. Атрибути для риболовлі або полювання.

Якщо ювіляр – дідусь, діти разом з онуками можуть піднести йому сентиментальні сюрпризи, що викликають приємні емоції:

 1. Вірш або пісню власного виконання, яка розповість дідові про теплих почуттях його улюблених онуків.
 2. Нагрудну медаль «За взяття ювілею 80 років». Її можна виготовити з кольорового картону, дерева або полімерної глини. Онуки, обдаровані кулінарними здібностями, можуть зробити медальку з написом у формі пряника.
 3. Карту відвіданих дідусем країн, якщо в молодості він багато подорожував.

Також літній татові можна піднести:

 • махровий іменний халат;
 • теплий светр;
 • велике сімейне фото в красивій рамі;
 • саморобну скриньку;
 • набір чаю або кави.

Якщо іменинник любить солодощі, можна виготовити для нього цукерковий букет. Для вироби будуть потрібні улюблені татусеві цукерки, різнобарвний фетр, дріт, подарунковий папір, клей-пістолет, атласна стрічка.

 1. Спочатку вирізають з фетру квіти, середина яких закріплюється на дроті.
 2. В центрі кожної квітки розміщують по цукерці, фіксуючи її з допомогою клею-пістолета.
 3. Підстави дроту (квіткові стебла) обмотуються подарунковій папером або атласною льотної зеленого кольору.
 4. Готові квіти пов’язують між собою в букет, обертають його подарунковій папером.

Обов’язкове доповнення до подарунку на ювілей – листівка. Кругла дата буває раз в житті і її потрібно відзначити особливими віршами, зворушливими привітаннями.

Що дарувати на день народження іншим близьким людям

Вибір презенту на день народження – нескладне завдання, якщо орієнтуватися на смаки іменинника і те, ким він доводиться поздравителю.

Чим порадувати дідуся

Існує безліч варіантів саморобних презентів і бюджетних сюрпризів, які порадують іменинника. У разі ювілею бажано підібрати дорогий пам’ятний подарунок, який збережеться на довгі роки.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu185 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Можна подарувати родовід книгу

Що подарувати чоловікові на день народження?

Вітаючи чоловіка з днем народження, в першу чергу враховують, у яких стосунках він знаходиться з поздравителем. Для родичів, друзів, колег по роботі, начальника і улюбленого підійдуть абсолютно різні подарунки.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu186 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Подарунковий набір для чоловіків

Як виразити любов і повагу братові

Підібрати презент на день народження брату досить просто: потрібно знати його смаки, інтереси, уподобання. Ціна сюрпризу не має значення, головне – щоб він припав до смаку імениннику.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu187 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Оригінальний подарунок братові

Як порадувати друга

Кого ще можна розіграти в день народження, як ні хорошого друга! Але потрібно бути впевненими, що він правильно зрозуміє і добре сприйме гумор. Серед вдалих варіантів для одного можна виділити також подарунки-враження, вибір яких залежить від віку та інтересів іменинника.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu188 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Подарунок може бути і практичним

Чим здивувати хлопця

Подарунок коханому хлопцю в день народження символізує почуття і емоції дівчини. Але далеко не всі презенти будуть доречні в цьому випадку. Також доведеться обмежити бюджет, щоб не збентежити хлопця, особливо це стосується перших місяців залицяння за дівчиною.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu189 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Варіант подарунка для хлопця

Який сюрприз зробити чоловікові

Підбирати сюрприз коханому чоловікові одночасно і просто і складно. Просто, тому що дружина добре вивчила його смаки, інтереси, знає його бажання. Складно – тому що з кожним роком зменшується кількість оригінальних варіантів, якими дружина може здивувати свого дорогого чоловіка.

idei podarkov pape na den rozhdeniya: chto dochka ili syn mogut podarit lyubimomu roditelyu190 Ідеї подарунків татові на день народження: що донька чи син можуть подарувати улюбленому батькові

Кошик-сюрприз для чоловіка

Висновок

 1. Щоб привітати з днем народження тата не обов’язково розташовувати великими грошовими засобами. Порадувати рідну людину можна і саморобними презентами, які можуть зробити навіть маленькі діти.
 2. Особливу увагу слід приділити привітань, адже для батька набагато важливіше увагу і приємні слова, ніж сам подарунок.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради