Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Хвилясте волосся вимагають особливого догляду і щоденної укладки. Щоб економити час вранці, можна коротко підстригти кучеряві локони. Але стрижка повинна бути оформлена оригінально і поєднуватися з формою обличчя, підкреслювати достоїнства і приховувати недоліки. Щоб зробити правильний вибір, необхідно детальніше розглянути види зачісок, які підходять для кучерявого волосся.

Особливості вибору стрижки на хвилясте волосся

За хвилястим волоссям доглядати складніше, ніж за прямими або кучерявими.

Цей тип волосся має наступні недоліки:

 • волосся сильно плутаються;
 • стають пухнастими;
 • важко зробити укладку;
 • після випрямлення праскою, при вологій погоді прямі пасма знову згортаються в локони;
 • хвилясте волосся схильні пересихання сильніше, ніж інші типи;
 • утворюється багато посічених кінців.3ff4cffc91f5daba397ace8e8559fb48 Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Правильно підібрана стрижка допоможе зробити зачіску акуратною, приховає всі мінуси і зробить достоїнства більш помітними. Щоб зробити правильний вибір, необхідно орієнтуватися по 3 важливим індивідуальними параметрами хвилястих локонів.

За структурою волосся

Дрібні кучері і хвилясте волосся – це два різних типажу. Перші більш щільні, пружні, а другі мають м’яку і рихлу структуру. Лусочки нещільно закриті. Якщо розглянути хвилясту волосинку під мікроскопом, то її поверхня буде пористої і нерівною. Саме тому локони часто сплутуються і пушатся.

Волосяна фолікула (цибулина) має довгасту форму, завдяки якій волосся протягом свого життя змінює напрямок росту кілька разів.

В основному такий тип волосся більш жирний у шкіри і сухий на кінцях. Щоб зачіска виглядала акуратною і доглянутою, перукарі рекомендують не відрощувати хвилясте волосся занадто довгими. Максимальна довжина – до плечей. Такий варіант стрижки спростить догляд, і запобігти ламкість і сплутування.

За типом завитків

Хвилясте волосся поділяють на 4 типи за ступенем скрученості завитків:

Тип волос Характеристика
S-образні У зимовий період волосся виглядають рівними, без завитків. Мають гарний блиск. З дитинства в’ються ближче до кінців. Майже не пушатся.
Хвилясті Починають витися в підлітковому віці. Сильно пушатся і сохнуть кінчики. У зимовий період волосся сильніше прилягають до голови і здаються недоглянутими.
Кучері Боттічеллі В’ються з дитинства. Мають вигляд окремих, тонких пасм. Взимку локони стають більш щільними і пружними. Чим коротше стрижка, тим дрібніше хвилі.
Кучері херувима Хвилясті з дитинства. Повільно ростуть і сильно січеться. Структура м’яка і легка. Важко зробити укладку, тому що будь-яка зачіска швидко розпадається.

0138d54a432f3a5b3c9b33d6cfeb8bdf Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020Іноді важко правильно визначити тип волосся за характеристиками самостійно.

Для цього перукарі придумали вимірювати скрученность локона. Потрібно витягнути пасмо, щоб вона стала рівною і виміряти його довжину. Відзначити точку, де перебував кінчик, наприклад, пальцем на плечі. Потім відпустити локон, щоб він прийняв природне положення і зафіксувати відстань між його кінцем і зазначеною точкою.

Тип волос Ступінь скрученості Сантиметри
S-образні 2-6 см
Хвилясті 2b 6-10 см
Кучері Боттічеллі 12-18 см
Кучері херувима 18-25 см

abe019a7bbcc4ed17ca9e1714dada75e Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020На хвилясте волосся рекомендовано робити короткі стрижки, але їх вид залежить від ступеня скрученості локона. Наприклад, для 2а і 2b підходять ступінчасті стрижки. Локонам типу 2с підійде рівний зріз, а кучері херувима добре виглядають в асиметрії.

За формою обличчя

Хороша стрижка здатна візуально відкоригувати недоліки й підкреслити достоїнства овалу обличчя. Власницям круглого обличчя рекомендується робити стрижку з пасмами, які будуть приховувати пухкі щоки. Основний обсяг повинен бути в районі верхівки, щоб зробити обличчя трохи довше.

e7e9af103c0beeb716a77bff22be0ff0 Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Для овальної форми підходять зачіски з прямим проділом і чубчиком, яка доходить до середини вуха.

Квадратні форми стануть більш плавними, якщо зробити косий проділ і залишити довгі пасма прикривають вилиці. Трикутні обриси добре гармонують з чубчиками і рівними проборами. Крім форми обличчя, потрібно звернути увагу на особливості зовнішності. Правильно підібрана стрижка зможе візуально відкоригувати величину носових крил або зробити акцент на очі і губи.

Як не варто стригтися?

Короткі стрижки на хвилясте волосся виконують, дотримуючись 4 основні правила:

 • «Ні» филировке! Цей прийом здатний зробити сухі кінці більш пухнастими, ніж вони були до стрижки. Філірувані волосся будуть виглядати неохайно в зачісці. Хвилясте волосся завжди стрижуть рівному, в окремих випадках допускається невелике градуювання.
 • «Ні» занадто короткій стрижці! Це відноситься тільки до типу скрученості локона 3-а. Занадто короткі волосся будуть сильно стирчати в різні боки. Зачіска не буде мати форми.
 • «Ні» коротким першого шару! При створенні ступінчастою стрижки не можна стригти верхню частину волосся дуже коротко. Краще скористатися зворотним прийомом і продати обсягу волоссю укорочуючи нижні шари.
 • «Ні» роботі з мокрими волоссям! Від тяжкості локони сильно розтягуються, а коли волосся висохне, то пасма стискатимуться до природного стану і стануть коротшими на кілька див. Стилісти говорять, що припустимо легке зволоження з пульверизатора або нанесення м’якого кондиціонера.

При створенні стрижки рекомендується використовувати гребінець з рідкими зубцями і покриттям антистатик.

Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання на кожен день. Новинки 2020 року

Часті укладання за допомогою прасок і різних засобів для фіксації псують стан волосся і займають багато часу. Щоб позбавитися від цієї проблеми потрібно підібрати гарну стрижку для хвилястих локонів, яка стане прикрасою до повсякденного образу. Нижче представлено опис коротких зачісок, які знаходяться в тренді цього року.

Піксі

За англійський означає «лісова фея» або «ельф». Стрижка вважається універсальною, тому що підходить під всі форми особи і для будь-якого віку. Існує кілька варіантів виконання, які допоможуть приховати недоліки і підкреслити плюси кожної з форм.2f27a8e6fee6b8efeb60f2df63a92908 Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

У класичному варіанті «Піксі» являє собою коротку зачіску з об’ємною верхівкою, довгою чубчиком і відкритими вухами. Потилицю – це найкоротша частина стрижки. Для хвилястого волосся такий варіант актуальний, тому що саме на потилиці найчастіше утворюються ковтуни, які важко розрахувати.

Для кожного типу обличчя потрібно внести невеликі корективи в стрижку.

Форма обличчя Акцент в зачісці
Овал Об’ємна скронева частина і чубчик
Коло Об’єм зверху, асиметрична чубчик до вилиць
Квадрат Коса довга чолка
Трикутник Об’єм на маківці

Піксі не підходить для дівчат, які мають дрібні риси обличчя. Не рекомендується для повних жінок, а також для тих, у кого тонкі брови з нависаючим століттям.

Гарсон

Ця стрижка підходить як для молодих дівчат, так і для зрілих жінок за 50. У класичному варіанті зачіски на маківці створюється обсяг, особа прикриває довга чолка. Вуха залишаються відкритими, а потилицю коротко підстрижений. Для хвилястого волосся рекомендується вибрати стрижку середньої довжини.

Занадто короткі кучеряві пасма буде складно укласти правильно. «Гарсон» на прямих волоссі филируют, для хвилястих локонів майстер підбирає іншу методику створення «рваною» чубчика.20540c8a56f5e38e86868c0bcd703c9f Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Особливість зачіски «гарсон» полягає у можливості змінювати укладання. Довгу чубок можна поставити ірокезом за допомогою гелю. Цей варіант підійде для створення бунтарського, зухвалого образу. Якщо захочеться відкрити особа, то чубок легко заколоти шпилькою.

Вид чубчика в гарсоне може змінюватись в залежності від типу особи:

Форма обличчя Тип чубчика
Овал Коротка
Коло Довга
Квадрат Коса
Трикутник Асиметрична

Стрижка не підходить жінкам з великими рисами обличчя, широкими плечима і короткою шиєю.

Багаторівневий короткий боб

Зачіска особливо добре виглядає на локонах типи 2а і 2b. У цих типів волосся має властивість ставати більш прямими і втрачати обсяг в зимовий період. Багаторівневий боб здатний приховати цей недолік. Короткі стрижки на хвилясте волосся рятують свою власницю від щоденної витрати часу на укладання.186e5a2645702cc935cc593b350b37ae Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Зачіска «боб» не потребує особливого догляду. У багаторівневому варіанті волосся знизу стрижуть коротше, ніж зверху, за рахунок цього обсяг на потилиці і верхньої частини голови збільшується і засоби для додання додаткового ефекту стають непотрібними. У цій стрижці волосся коротше всього на потилиці. У особи залишаються довгі пасма, які допоможуть приховати пухкі щоки або високі вилиці.

Переходи між довжиною волосся плавні. В цілому, зачіска має плавні, округлі обриси.

Щоб приховати дрібні недоліки форми обличчя, можна зробити чубок особливої форми.

Форма обличчя Тип чубчика
Овал Пряма
Коло Густа рвана, з зачесом набік
Квадрат Асиметрична
Трикутник Довга

Круглолицим дівчатам з пухкими щоками необхідна консультація фахівця, який врахує всі особливості особи і порадить правильний варіант стрижки. Багаторівневий боб здатний підкреслити повноту щік.

Градуйований А-подібний боб

Зачіска відрізняється від попередньої більш різкими переходами довжини і рваною, незграбною чубчиком. Такий варіант підходить молодим дівчатам, або струнким жінкам до 45 років. Стрижка добре виглядає на мелированых хвилястих волоссі. А-образним боб називається через особливості чубчика. Її вистригають похилими лініями, поступово спускаючись до нижнього рівня стрижки.

Зачіска добре поєднується з різними видами проділів. Добре виглядає на локонах типу 3-а.

Каре

Ця стрижка вважається найуніверсальнішою по відношенню до типу скрученості хвилястих локонів. В тренди цього і наступного року буде варіант каре без чубчика, з проділом, розділяючи волосся на 2 частини, з рівним зрізом внизу. Зачіска підходить для кожного віку.adf3d175b844453e707d40993b5b758a Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Вона додає образу жіночності, романтичності і одночасно робить його лаконічним і суворим. Ідеальна довжина стрижки для кучерявих локонів – до підборіддя або до плечей. Для хвилястого волосся «каре» є оптимальним варіантом. Тому що стрижка дозволяє робити різні укладання.

У таблиці подано варіанти, які дозволять приховати недоліки різних особливостей особи:

Пухкі щоки і виступаючі вилиці Косий проділ
Вуглуваті риси обличчя Зачес набік
Вузький лоб Зачес тому

Дівчатам з короткою шиєю слід підібрати злегка подовжений варіант «каре».

Фуете

Короткі стрижки на хвилясте волосся можуть виглядати так, ніби на укладання було витрачено багато часу. «Фуете» входить в цей список, і на кучерявих волоссі виглядає красиво і акуратно. Вона підходить для всіх типів локонів, але особливо добре виглядає на волоссі типу 2с та 3а.

Незвичайний ефект покладених волосся виходить за рахунок плавного ступеневої переходу від коротких волосся до довгим. У верхній частині голови пасма остригають коротко, а потім, шар за шаром, їх довжина збільшується, немов по спіралі. Нижні пасма можуть бути до підборіддя і трохи нижче.

Стрижка підходить до всіх типів особи, тому що має декілька варіантів укладання:

Відкритий лоб За допомогою фена і лаку, передні пасма зачесують тому
Закритий лоб Роблять косою проділ і фіксують одну сторону чубчика лаком
Стирчать волосся Пасма випрямляють праскою і змащують кінці гелем

«Фуете» швидко відростає і набуває недбалий вигляд. Раз в 5-8 тижнів необхідно робити корекцію стрижки.

Гаврош

Стрижка поєднує в собі короткі і довгі волосся. Найдовша частина залишається на потилиці, а коротке волосся зверху. Обов’язково наявність чубчика. Вона може бути косою, асиметричною або трикутною. Для жінок середнього віку рекомендується стрижка з м’якими переходами, а для молодих дівчат підходить варіант з гострими, градуйованими кінцями.

Щоб відкоригувати форму обличчя, стрижку виконують по-різному.

0bbdbfa7885ee043ae5132c6b909ff56 Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Форма обличчя Особливості стрижки
Овал Класичний варіант
Коло Пасма лягають на обличчя від коротких до довгих
Трикутник Довгі пасма біля скронь, коса чілка
Квадрат Довгі скроневі пасма

Укладання можна зробити більш бунтарській, використавши віск. Для ділового образу пасмо відтягують назад, прогріваючи феном.

Афро-стайл

Ця стрижка підходить власницям локонів типу 3а. Знизу, по периметру голови коротко всі пасма зістригають, а зверху залишається пишна шапка з кучерявого пасм. Більш ексцентричним варіантом вважається асиметрична стрижка. Тоді пасма будуть нерівномірної довжини. Зачіска вийде повітряної і об’ємною.

Стрижа підходить для будь-якої форми обличчя. Великі або дрібні риси також не грають особливої ролі. Австро-стайл добре виглядає на дівчатах з тонкою шиєю і похилими плечима.

Shaggy

«Шеггі» являє собою коротку градуйовану стрижку. Вона створює недбалий, але стильний образ. Підходить для будь-якого віку. Особливо добре виглядає на волоссі типу 2-а і 2-b, тому що надає об’єм верхньої частини голови.

Під кожен тип особи в класичну стрижку вносять невеликі корективи:

Форма обличчя Особливості стрижки
Овал Чубчик трохи нижче брів
Коло Без чубчика, з довгими скронями, прилеглими до лиця
Трикутник Обсяг зміщують з маківки на віскі
Квадрат Роблять окантовку півколом

Стрижка поєднується з будь-яким видом чолок.

Сессон

Пасма стрижуть під певним градусом, знімаючи довжину нижніх пасом. За рахунок цього прийому. Волосся набувають гарний обсяг і тримають форму.

0f1a68abb32e2606eb2a0b66badd9dc4 Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

«Сессон» відрізняється від інших видів коротких стрижок напівкруглої, рівною окантовкою знизу. Зачіска підходить для жінок з густим волоссям типу 2-а і 2-b. На хвилястих локонах інших типів зачіска буде виглядати злегка недбало. Такий варіант підійде тільки молодим дівчатам. «Сессон» поєднується з будь-яким типом особи. Для круглої форми і пухких щік рекомендується зробити косий чубок.

Рвані кінчики

Короткі стрижки на хвилясте волосся роблять градуйованими, щоб надати зачісці зухвалий і сміливий вид. Такий вид стрижки підходить для молодих струнких дівчат. Короткі «рівні» пасма здатні підкреслити недоліки круглої форми обличчя, а також візуально зменшити голову і зіпсувати образ пишною дівчини.

Асиметрія

Асиметричні короткі стрижки вважаються універсальними. Вони підходять для будь-якого віку та статури. Гармоніюють з кожною формою обличчя і не вимагають особливого догляду. На хвилястих волоссі виглядають стильно і надають образу ніжності і бунтарства одночасно. Особливо добре виглядають стрижки, виконані на волоссі типу 2-з і 3-а.

Варіанти з чубком

Правильно підстрижена чубчик допоможе приховати недоліки. Для хвилястого волосся на кожен день підходять всі варіанти, крім прямій рівній чубчика. Її можна робити тільки при правильних, акуратних рисах обличчя, а також щодня укладати за допомогою додаткових коштів. Неслухняні хвилясті локони не можуть лежати в одному напрямку постійно.

Коротка зачіска з поголеними скронями

Такий варіант підходить для молодих дівчат з витонченою шиєю. Голені скроні акцентують увагу на вухах і щоках. Тому для круглолицих жінок необхідно зробити довгу косу чубок. Кучеряве волосся створюють обсяг у верхній частині голови, що нагадує ірокез, що візуально витягує особа. Можна збрити з двох сторін або з одного.

Останній варіант дозволяє укласти волосся таким чином, щоб приховати голену частина.

Коротка стрижка з виголеним потилицею

Стрижка з виголеним потилицею підходить для тих, у кого тонкі і сильно путающиеся волосся. Спереду залишають пасма довжиною до підборіддя, а ближче до потилиці стрижка плавно коротшає. Між довгими волоссям і поголеною частиною ззаду роблять різкий перехід, який ховається під звисаючими пасмами.

Коротка зачіска з поголеними скронями і потилицею

Така стрижка вважається екстравагантної і сміливою. Підходить для молодих дівчат з засмаглою шкірою і темним волоссям. Зверху з хвилястих пасом складається обсяг і довга коса чілка. Такий варіант не підходить круглолицим дівчатам. Відповідними формами для такої стрижки вважаються овальна і трикутна.

Поголені візерунки для креативних коротких стрижок

На поголених скронях або потилиці можна зробити різноманітні малюнки і узори. Вони будуть добре виглядати на темних від природи волосся. Блондинкам можна пофарбувати поголені частини темною фарбою, щоб малюнок був видний.5656fd0bbe39ec63273ce42442a62ab9 Короткі стрижки на хвилясте волосся без укладання. Фото, новинки 2020

Якими можуть бути поголені візерунки:

 • Геометричні – смужки, трикутники, стрілки.
 • Графічні – зірки, зигзаги, квіти та інші малюнки.
 • Складні візерунки з безліччю дрібних елементів і завитків.

Для створення екстравагантних і креативних зачісок можна фарбувати поголені малюнки в різні кольори, роблячи акцент на цю частину зачіски ще сильніше.

На хвилясте волосся нескладно підібрати правильну коротку стрижку. Головне – враховувати особливості особи, її форму і ступінь скрученості локона. Створення обраної стрижки краще довірити професійним перукарям, тому що зістригати кучеряві локони самостійно, складніше ніж, прямі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради