Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Для тваринників свиня представляє високу господарську цінність. Невибаглива в раціоні харчування та догляду, вона швидко набирає вагу і вже у віці 8-10 місяців готова до забою. Але щоб отримати дійсно хорошу якісну продукцію, потрібно забезпечити правильний догляд, слідкувати за станом її здоров’я. Одним з ключових факторів контролю є температура свині.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Вимірювання температури за допомогою електричного приладу

У цій статті ми детально розкриємо питання норми температури у свиней, як її вимірювати і зупинимося на основних видах захворювань.

Коли необхідно проводити вимірювання температури?

Якщо не говорити про профілактичному вимірі, який проводиться в певний час, то першим сигналом до дій має стати зміна стану тварин:

 • пасивність у поведінці;
 • слабкість;
 • відмова від їжі або просто зниження апетиту;
 • надмірне пиття;
 • бажання заритися в підстилку;
 • проблеми з травленням;
 • слабкість;
 • тремтіння при переміщенні.

Перш ніж приступити до прямого виміру температури, можна для початку обмацати вуха тварини і п’ятачок.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 1 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

П’ятачок повинен бути рожевим і злегка вологим

Сигналом до неспокою послужить сухість п’ятачка, млявість вух.

Але, щоб розуміти, в якому випадку бити тривогу і викликати ветеринара, необхідно знати, що є нормою для свині.

Замір температури – завдання досить складна, особливо якщо мова йде не про маленьких поросят вагою 30-40 кг, а про великих кабанах, чия вага може досягати 200-250 кг

Потрібно бути вкрай обережним і дотримуватися елементарних правил безпеки. Хвора тварина може проявити агресію і часто фермери можуть навіть не чекати такої вправності від тварин, чия поведінка відрізняється спокій і миролюбністю.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 2 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Нормальна температура у свиней

Слід пам’ятати, що свиня може представляти реальну загрозу, а враховуючи велику вагу, підходити до неї треба вкрай обережно.

Існує два основних способи виміру:

 • Класичний ректально з допомогою ртутного або електричного приладу. Це тривалий і складний процес, адже для виміру знадобиться не менше 5-7 хвилин і очікувати, що тварина буде вест себе спокійно в цей момент не варто.
 • З допомогою електрода.

Як вимірювати температуру ректально: покрокова інструкція

Крок 1

Необхідно підійти спереду до тварини так, щоб свиня це бачила. Не варто відразу виробляти ніяких маніпуляцій з приладом. Для психологічного комфорту, потрібно почати з «умовлянь»: погладити по холці, спокійним голосом поговорити, запропонувати які-небудь ласощі. Тепер, розташувавши до себе тварину, можна приступати до необхідних заходів.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 3 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Необхідно забезпечити тварині психологічний комфорт

Крок 2

Спокійними але, в той же час, впевненими діями, потрібно акуратно ввести термометр в анус. Якщо кабан виявляє вкрай агресивна поведінка, то варто відмовитися від затії і спробувати повторити ті ж маніпуляції через деякий час. В цілому, на замір ртутним приладом йде не менше 8-10 хвилин.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 4 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Вимірювання температури під хвостом

Більш надійним і простим способом є вимірювання температури за допомогою електронного термометра, який у вільному продажу можна знайти у ветеринарних аптеках.

Вимірювання проводиться тим же методом, ректально, але для цього потрібно набагато менше часу – близько 40-80 секунд.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 5 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Електронний термометр для виміру температури

Сьогодні існує і більш інноваційний, ефективний спосіб заміряти температуру за допомогою електричного приладу. З-за своєї високої ціни, такий прилад не користується особливою популярністю серед початківців фермерів і тих, хто розводить свиней для домашнього користування.

Електричний прилад має компактні розміри і працює за принципом термопари. У чому суть методу? Необхідно прилад прикласти до будь-якої ділянки тіла, електрод моментально робить замір та фіксує дані.

Деякі фермери використовують інший спосіб — просто прикладають ртутний термометр до шкірного покриву тварини і фіксують його за допомогою пластиру. Проте точність таких вимірювань буде під великим сумнівом. По-перше, тварина може почати проявляти занепокоєння і намагатися скинути з себе прикріплене пристрій. По-друге, з-за великого прошарку сала, дані будуть спотворені. Як правило, вони дуже занижені, адже жировий шар не проводить тепло.

Також цей спосіб малоефективний і для деяких декоративних порід свинок, з-за густого підшерстя.

Норма: визначаємо температуру у здорової свині

У кожному віці існує свої межі норми, тому виконуючи заміри, необхідно робити поправку на це.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 6 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Нормальна температура у здорової свині

Дані можуть змінюватись і від статі тварини, її породи, віку.

Таблиця 1. Норма температури

Норма температури, З Частота пульсу
Свиноматка 38-39 70
Кабан (вік від року) 38-40 70
Порося до 6 місяців 39-40 85-90

Наприклад, температури декоративних порід буде на 5-6 градусів за Цельсієм вище, ніж у домашніх тварин.

При цьому дані у самки теж завжди завищені порівняно з самками. З віком, у тварини температура може знизитися до 5-6 градусів і це теж є нормою.

У середньому, нормальною вважається температура в межах 38-39 0С для дорослих особин, і 39-40 0С у маленьких поросят до 5-6 місяців.

Сильне відхилення стовпчика термометра в ту чи іншу приводу можна сміливо вважати приводом для звернення до ветеринара. Зробити це необхідно з двох причин: з метою визначення причини недуги, і для швидкого прийняття заходів щодо інших тварин в загороді. Адже якщо симптоми вірусного/інфекційного захворювання проявилися у однієї особини, значить, незабаром хвороба наздожене і інших тварин.

Захворювання: перші симптоми і заходи

Термін «здоров’я» можна трактувати по-різному. Очевидно, що це відсутність хвороб, однак у свиней це поняття ширше. Це стан фізичних і психологічних складових, які дозволяють тварині висловлювати свій генетичний потенціал для максимізації продуктивності, репродуктивної ефективності виробництва і пісного м’яса.

Термін «хвороба» означає нездорове розлад організму і розуму, іноді з болем і тривогою, яке, ймовірно, запобіжить використання свиня генетичним потенціалом, що призведе до зниження продуктивності.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 7 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Хворі свині та поросята

Рівень клінічного захворювання описується терміном «захворюваність». Хвороба може бути клінічною (тобто уражена свиня показує клінічні ознаки) або субклінічні (уражена свиня не показує очевидних клінічних ознак). Субклінічна хвороба також може чинити несприятливий вплив на продуктивність.

Необхідно розрізняти субклінічні захворювання та субклінічні інфекції. Кожне здорове стадо, без винятку, несе безліч потенційно патогенних інфекцій, головним чином у кишечнику, але також в носі, горлі, на шкірі і статевих органах.

Існує тонкий баланс між цими потенційними патогенами та імунітетом свиней до них. Будь-яка фізична або психологічний порушення цього імунітету може призвести до сприйнятливості.

Гарний зміст, в тому числі правильний раціон, спрямоване на те, щоб уникнути таких порушень, за умови, що інші, більш вірулентні, захворювання відсутні (наприклад, атрофічний риніт, ТГЭ). Гарний зміст означає хороше житло, харчування і турботу, увагу до здоров’я свині.

Інфекційні захворювання: способи передачі

Щоб контролювати інфекційне захворювання, важливо розуміти, як поширюються мікроорганізми. Необхідно уявлення про те, як свині протистоять інфекційних захворювань.

Вважається, що захворювання відбувається, коли вірус, бактерія або паразит потрапляє в організм і починає розмножуватися. Якщо це потенційно патогенний організм, він може змінити нормальну структуру і функцію тварини. Вивчення цих змін називається патологією, а організми, що викликають хворобу, описуються як патогени.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 8 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Обстеження порося

Кожен організм володіє індивідуальними властивостями, які визначають, як довго він виживе поза свині, наскільки він заражений і наскільки легко він передається. Методи розповсюдження захворювань можуть бути наступними:

 • прямий контакт з інфікованими свинями, включаючи знову придбаних свиней;
 • поширення на транспортних засобах, зокрема переносників свиней;
 • механічно — на сільськогосподарському обладнанні, чоботях та одязі;
 • інфекція, що передається людьми (наприклад, грип);
 • передача через інших тварин, птахів;
 • забруднення середовища на фермі;
 • забруднена їжа і вода;
 • повітряна передача в аерозольних крапельках або бруду;

Терапевтичний ефект досягає свого максимуму в разі ранньої діагностики, тому розуміння основних фізіологічних особливостей тварини, інформація про норми температури допоможе починаючому фермеру своєчасно визначити захворювання і звернутися до фахівця.

Небезпечні захворювання

Незважаючи на те, що свині, на відміну від інших тварин володіють стійким імунітетом і в цілому мало схильні до захворювань, існує ряд вірусів, які можуть завдати серйозної шкоди всьому поголів’ю.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 9 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Основна причина загибелі – гострі інфекційні захворювання

Чума

Класична чума свиней — дуже заразна вірусна хвороба. Вірулентні штами CSFV викликають високу смертність у свиней. Хвороба підтримується у свиней субклінічними матерями, рожающими інфікованих поросят.

Клінічно характеризується високою температурою тіла, летаргією, жовтуватою діареєю, блювотою і пурпурним знебарвлення шкіри вух, нижньої частини живота і ніг.

Це було вперше описано на початку XIX століття в США. Пізніше було визнано, що стан в Європі, зване «свинячою лихоманкою», є одним і тим же захворюванням.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 10 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Хвора тварина слабке, не піднімається

Обидві назви продовжують використовуватися, хоча в більшості країн хвороба тепер називається класичною чумою свиней (CSF), щоб відрізнити її від африканської чуми свиней, яка є клінічно невиразною хворобою.

Профілактика і спостереження вкрай важливі, щоб виявити спалаху зараження на самих ранніх стадіях.

Рожа

Хвороба викликана бактерією Erysipelothrix rhusiopathiae, яка зустрічається у більшості, якщо не у всіх свинофермах. До 50% тварин можуть переносити їх у своїх мигдалинах. Бактерія завжди присутній в організмі тварини, так і в навколишнім середовищі, оскільки виводиться із слини, фекалій або сечі.

Бактерія також зустрічається в багатьох інших видів, включаючи птахів і овець, і може вижити за межами організму протягом декількох тижнів і більше. Таким чином, її неможливо виключити із стада. Заражені фекалії, ймовірно, є основним джерелом інфекції.

Одна тільки бактерія може викликати захворювання, але одночасні вірусні інфекції, такі як PRRS або грип, можуть викликати спалахи.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 11 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Ураження шкіри при хвороби Бешиха

Захворювання відносно рідко зустрічається у свиней у віці 8-12 тижнів захисту, забезпечуваною материнськими антитілами від свиноматки через молозиво. Найбільш сприйнятливими тваринами є зростаючі свині, не щеплені свинки.

Симптоми:

 • висока температура 40 ° C;
 • втрата апетиту;
 • блювання;
 • ураження шкіри;
 • лихоманка.

Вірус може викликати викидні у свиноматки, генетичні патології, мертвонародження, безпліддя.

При правильно підібраному курсі антибіотиків, більшість виліковується через 7 — 10 днів. Однак не рідкі випадки і летального результату.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 12 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Курс антибіотиків

Свиняча пика дуже сприйнятлива до пеніциліну. Постраждалих свиноматок слід лікувати препаратами тривалої дії, якщо хвороба не є гострою. Зазвичай достатньо однієї ін’єкції, але у важких випадках необхідно повторити це два-три дні. Нормальна доза становить 1 мл / 10 кг маси тіла.

У гострих випадках швидкодіючий пеніцилін, вводиться двічі в перші 24 години, повинен почати діяти негайно.

Дизентерія

Дизентерія свиней викликана спирохетальной бактерією під назвою Brachyspira hyodysenteriae. Цей організм викликає сильне запалення товстої кишки з кривавою слизової діареєю.

Захворювання поширене у свиней від 12 до 75 кг, але вкрай гостро проявляється на поросятах, у свиноматок.

Бактерія виживе поза організму свині терміном до 7 тижнів в холодних вологих умовах, але гине через два дні в сухих теплих умовах.

Зараження через стадо відбувається повільно, збільшуючись в кількостях, оскільки потужність дози агента накопичується у навколишньому середовищі. У тварини, яка перехворіла на дизентерію, як правило, виробляється імунну відповідь.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 14 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Діарея

Інкубаційний період польових випадках зазвичай становить від 7 до 14 днів, але може доходити до 60 днів.

Основні симптоми:

 • кривава діарея;
 • лихоманка;
 • підвищення температури тіла до 400С.

Ящур

Це гостре інфекційне вірусне захворювання тварини, що викликає лихоманку, за якою слідує розвиток пузирів (пухирів) головним чином у роті і на ногах.

Це одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань, що впливають на домашню худобу. Вірус швидко поширюється, якщо його не контролювати.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 15 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Первинні симптоми ящура

Складність полягає в труднощі діагностуванні, так як клінічні симптоми схожі ще з іншими патологіями: висип, стоматитом, везикулярным захворюванням шкіри.

Симптоми:

 • поява пухирів;
 • везикула на носі, ногах, на слизовій рота.

Вірус швидко поширюється у всіх популяціях тварин і на великих відстанях на вітрі, і тому її важко і дорого контролювати. При виявленні первинних симптомів, слід швидко звернутися до ветеринара і в терміновому порядку відокремити хвору тварину від решти стада.

Риніт

Це запалення слизової тканини всередині носа. У процесі зараження тонкі тканини стають пошкодженими і можуть стискатися або спотворюватися (атрофія). Це стан рідко викликає клінічне захворювання у зрілого тварини, але якщо свиноматка інфікована на ранній стадії життя, захворювання може носити хронічний характер.

Існують дві форми захворювання: легка і не прогресуюча, де інфекція або роздратування відбуваються протягом 2-3 тижнів. Однак запалення не прогресує, а кістки турбіни відновлюються і повертаються до нормального життя.

Симптоми:

 • чхання;
 • виділення гнійного слизу;
 • підвищення температури (незначне).

Велике значення має профілактика захворювання: збалансований раціон харчування, сухе приміщення, правильні умови утримання на фермі.

Серйозним захворюванням є прогресуючий атрофічний риніт, де токсин, які продукують штами бактерії Pasteurella multocidia, викликають хронічне та прогресуюче запалення, а також атрофію тканин і спотворення кістки.

Хвороба Ауєскі

Це небезпечне захворювання свиней, викликане вірусом герпесу. Вірус може залишатися прихованою в нервах свині в стані носія протягом тривалого періоду часу, а потім активізуватися.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 16 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Хвороба Ауєскі

Вірус може вижити протягом трьох тижнів свині поза організмом. Гострі спалахи захворювання виникають, коли вірулентні штами вірусу спочатку заражають невакцинированное сприйнятливе стадо. Вірус перетинає матку і плаценту і заражає плід.

Порося є головним носієм.

Симптоми:

 • підвищення температури;
 • лихоманка;
 • викидень;
 • мертвонародження;
 • безпліддя.

Враховуючи схожість симптомів з низкою інших інфекційних захворювань, точний діагноз ставиться тільки після проведення лабораторних досліджень.

Відео — Хвороби у свиней. Як розпізнати і чим лікувати?

Паразитичні хвороби свиней

Здоров’я свиней залежить від внутрішніх паразитів, особливо у молодих, зростаючих поросят. Паразити перебувають у шлунку і кишковому тракті, викликаючи роздратування, застуду, розлад шлунку і відсутність апетиту.

Паразити споживають поживні речовини корму, провокуючи погане травлення, виразкові хвороби кишечника і навіть втрату крові. Навіть невелика кількість великого круглого хробака (тип Ascaris suum) може пригнічувати споживання корму і щоденний приріст.

Деякі паразити можуть бути знайдені в легенях, де вони заважають диханню. Це, в свою чергу, може привести до пневмонії.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 17 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Хвора тварина

Незважаючи на те, що внутрішні паразити зазвичай пов’язані з пасовищний і сухими господарствами, деякі організми, такі як Isospora (неонатальна інфекція), можуть бути присутніми на звичайній фермі. Аскаридні паразити часто зустрічаються в звичайних сараях з бетонними підлогами.

Передача відбувається за рахунок яєць і ооцист, які важко прибрати з навколишнього середовища. Тому курси дегельмінтизації та умови санітарії є обов’язковими для програм профілактики паразитів.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 18 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Ураження організму паразитами

Більшість свиней є носієм інфекції Ascaris протягом усього життя. Ці круглі черви зазвичай зустрічаються у найбільшій кількості у свиней у віці від 2 до 3 місяців з кількома старшими свинями. Свиноматки зазвичай не схильні клінічного впливу, але служать носіями. Дорослі мікроорганізми, що мешкають в тонкому кишечнику, на підкладці кишечника і проковтують частинки, рідкі матеріали з перевареної їжі.

Яйця можуть виживати протягом 10 або більше років і цілком стійкі до холоду і дезінфікуючих засобів.

Вони можуть бути зруйновані парою високої температури і сонячним світлом. Оскільки вони липкі, яйця легко транспортуються тарганами, жуками, мухами, птахами і робочими чобітьми і одягом.

Таким чином, свині можуть бути носіями цих паразитів на протязі 1,5 – 2 місяців, перш ніж яйця будуть виявлені у фекальних зразках, але незрілі дорослі черв’яки можуть бути передані раніше. Значимість цього полягає в тому, що клінічні ознаки можуть виникати до того, як яйця виявляються у фекаліях.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 19 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Паразитичні організми

У свині, інфікованої паразитами, можуть спостерігатися наступні клінічні симптоми:

 • запалення печінки внаслідок алергічної реакції на міграцію личинок аскаридов;
 • «молочні плями» на печінці, які зазвичай зникають з часом.

Є і поведінкові чинники, що вказують на зараження:

 • пригніченість;
 • втрата апетиту;
 • блювання;
 • розлад шлунка.

Інша алергічна реакція відбувається в легенях, коли личинки переміщуються через повітряні простори. Легенева тканина стає товстою і вологою, що призводить до збою дихання. Цей процес посилюється пилом, аміаком і бактеріями.

Колическая біль у кишечнику можуть виникати з-за того, що черв’яки сильно притискаються до слизової і розтягують стінку по мірі зростання. У цьому випадку може відбутися розрив слизової.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 20 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Хворі поросята

У разі виявлення первинних симптомів зараження паразитами, необхідно звернутися до ветеринара. Фахівець може діагностувати цю інфекцію, виробляючи паркан фекальних зразків для мікроскопічного обстеження. Кожен раз, коли свині вмирають, ветеринар повинен розкрити її, щоб визначити паразитарні інфекції з наявністю аскарид в тонкому кишечнику і молочними плямами на поверхні печінки.

Незаразні захворювання

До такого типу хвороб можна віднести ті, що передаються від однієї тварини на фермі іншому. По суті, вони становлять небезпеку лише для конкретної особи, а не для всього стада.

Тому при виявленні симптомів, необхідно відокремити тварина від здорових особин і провести курс лікування.

До незаразному типом захворювань відносяться патології травлення, дихальної системи і т. д.

Серед основних можна виділити наступні:

 • пневмонія;
 • розлад шлунка;
 • хвороба нирок;
 • порушення обміну речовин.

Захворювання травної системи зустрічаються у свиней досить часто і пов’язано це переважно з неправильним раціоном харчування. Зловживанням сухим неякісним кормом, надмірно гаряча їжа, вода, грубий помел зерна може привести до запалення слизової оболонки шлунка і, як наслідок, до гастриту.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 21 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Пиття забрудненої води може стати однією з причин гастриту

Поведінка тварин в цьому випадку змінюється: з’являється апатія, частковий відмова від їжі, слабкість, діарея.

При діагностуванні подібного захворювання, необхідно велику увагу приділити раціону харчування, додати в корм вітаміни, дрібний помел зерна.

При розладі шлунка необхідно дати тварині разову частку сорбентів, тепле пиття.

У тварин, які пасуться у вільному вигулі, в їжу можуть потрапити отруйні або запліснявілі гриби. Це досить небезпечне захворювання, що викликає діарею, нездужання. Сильна інтоксикація організму, при відсутності своєчасного лікування, може вразити внутрішні органи і стати причиною смерті. При цьому захворювання може протікати в гострій режимі: від інтоксикації до перших симптомів проходить 2-3 години, або в пасивному — до появи ознак проходити 24-36 годин.

Перша допомога повинна бути надана негайно:

 • додавання в їжу сорбентів;
 • зниження порції корму;
 • огляд залишився корму на фермі на предмет виявлення цвілі.

Піднялася температура: заходи

Причини підвищення температури в більшості випадків пов’язані з бактеріальні або вірусні інфекції, або, як правило, стресом.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 22 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Пригнічений стан у поросят, відмова від їжі – симптоми захворювання

Виділимо основні причини:

 • мастит або метрит;
 • грип;
 • бактеріальні інфекції;
 • цистит / пієлонефрит;
 • гострий стрес або еклампсія;
 • тепловий удар.

Крок 1

Огляньте тварина на близькій відстані на предмет виявлення зміни шкірного покриву, появи пухирців. Необхідно виключити інфекційне захворювання.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 23 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Огляд тварини

Крок 2

Відокремте хвору тварину від здорової стада і забезпечте спокій свині. Приміщення не повинно бути яскраво освітленим, але при цьому і в темряві утримувати тварину не слід. Забезпечте в достатній кількості теплою чистою водою.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 24 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Відділення хворий особини

Крок 3

Виміряйте ректальную температуру за допомогою звичайного ртутного або електронного приладу. Порахуйте частоту дихання.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 25 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Класичне ректальне вимірювання температури

Частота дихання при 20 ? c в приміщенні повинна бути в межах 25-30 в хвилину.

При діареї, необхідно своєчасно очищати підлога приміщення, щоб поширення вірусу через фекалії.

При підозрі на харчове отруєння можна дати сорбент.

Крок 4

Викличте ветеринара. Призначення антибіотика проводиться спеціалістом. Доза призначається виходячи з ваги тварини, віку, інших особливостей.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 26 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Ветеринар

Здійснюйте постійний контроль над хворою твариною: систематичне вимірювання температури, контроль чистоти води.

Лікування складається з трьох дуже важливих аспектів: доброго догляду, гарного харчування і необхідних ліків. Саме у першому з них часто виникає недостатня обізнаність.

Хворих свиней слід залишати в ізоляції до одужання.

На кожній свинофермі має бути від 6 до 8 окремих «лікарняних» камер на сотню свиноматок.

Профілактика основних хвороб

Для викорінення патогенних мікроорганізмів з племінного стада важливу роль відіграють вакцини і особливо антибіотики.

temperatura u svinejj: norma temperatury u svinejj, kak ejo izmeryat 27 Температура у свиней: норма температури у свиней, як її вимірювати

Правильне утримання

Основні заходи профілактики:

 • не об’єднуйте ферми. По можливості краще все племінне стадо розділяти на кілька відсіків. Це дозволить своєчасно усунути хвороба, якщо відбулося інфікування. Знову придбаних особин не варто відразу підсаджувати до здорового стада. Краще розмістити їх в іншому загоні, спостерігаючи за їх поведінкою, станом здоров’я деякий час;
 • вакцинація стада. Проводиться в чіткій відповідності з інструкцією досвідченого ветеринара;
 • збалансований раціон харчування, в якому повинні бути присутніми вітаміни, корисні мікроелементи, тепле пиття;
 • підтримання умов на фермі згідно з основними санітарними нормами: сухий підлогу з глибоким шаром соломи, відсутність протягів, достатня освітленість і чиста вода в прямому доступі.

Відео — Як виміряти температуру у свині

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради