Пральний порошок своїми руками: рецепт для машинки автомат

Щоб заощадити кошти або зменшити кількість промислової побутової хімії будинку, готують пральний порошок своїми руками — адже у складі магазинного продукту є фосфати та інші небезпечні компоненти. Покупні засоби іноді викликають алергію — це проблема для батьків маленьких дітей і людей з високою чутливістю шкіри. Для прання використовують домашній порошок, і при цьому можливо зберегти якість промислового продукту.

Саморобний порошок підійде тим, хто турбується про вплив промислових хімікатів на організм людини і навколишнє середовище.

З чого приготувати?

Мило як основа для продукту

Щоб приготувати засіб для прання, підійде різне мило — туалетне, господарське, кращими вважаються бруски на основі оливкової олії або гліцерину. Зручність способу полягає в тому, що можна застосовувати різні за типом залишки мив — збирають шматочки, якими важко користуватися з-за розміру. З брусків роблять крихту (використовуючи при цьому тільки сухе мило). Важливо, щоб порошок згодом підійшов для машинки автомат, потрібна дрібна крихта (можна використовувати бік терки з найменшими отворами, та додатково блендер). Корисні властивості мила — пом’якшення тканини, подолання поверхневого натягу води (тобто, завдяки мильній піні вода краще проникає в тканину і видаляє забруднення).

Тетраборат натрію

96f73f8e1f95a20610386a60ae83ac78 Пральний порошок своїми руками: рецепт для машинки автоматВикористання тетраборату натрію при пранні дозволить домогтися антибактеріального ефекту.

Побутова назва — бура, речовина, візуально схожий на сіль. Користь компонента полягає не лише в подоланні поверхневого натягу, але і в антибактеріальній дії. Варто додати цей компонент, якщо мова йде про прання дитячих речей, одягу хворих або видалення небезпечних забруднень. Замість бури, можна використовувати борний розчин.

Карбонат натрію

Сода кальцинована — концентрований, технічний вид соди. Для досягнення ефекту білизни та ліквідації запаху використовують звичайну харчову соду, але технічна має більш інтенсивний ефект. Підійде, щоб замінити різні відбілюючі засоби. Харчова теж працює як відбілювач, усуває неприємні запахи, і, подібно до мила, допомагає воді краще проникнути у волокна. Варіант м’якший, ніж сода з кальцієм.

Ефірне масло

За бажанням використовують натуральний ароматизатор, щоб зробити пральний порошок (основні компоненти запаху не мають, навіть, навпаки, працюють як поглиначі неприємних ароматів). Оптимальний варіант — ефірні олії. Використовуючи їх, отримують не тільки приємну отдушку, але і додаткову користь, залежно від типу. Наприклад, для дезінфікуючої дії підійде олія чайного дерева, а бергамот або лимон — якщо порошок призначений для боротьби з жировими забрудненнями. Важливо дотримуватися обережності з використанням, так як вони можуть викликати алергію.

Додаткові складові

653997c9c2ada5f2ea654f69dc415945 Пральний порошок своїми руками: рецепт для машинки автоматГірчичний порошок застосовується як дезінфектор, однак рекомендовано його додавати при ручному чищенні, так як є ймовірність засмічення машинки.

Якщо треба відіпрати вовняну або шовкову тканину в домашніх умовах, в суміш додають лимонну кислоту або оцет. Гірчичний порошок діє як дезінфектор, однак потрібна обережність з цим продуктом — при контакті з водою гірчиця може збільшитися в розмірах і стати причиною засмічення пральної машини. Тому безпечніше використовувати таку суміш при пранні руками. Для усунення плям допоможе харчова сіль (при цьому не заподіявши шкоди пральній машині).

Рецепт порошку для машинки автомат

Щоб створити натуральний порошок, який задовольнить індивідуальні потреби, потрібно з’єднувати основні інгредієнти, зберігаючи пропорції, і, за необхідності, додавати додаткові речовини. Не варто надмірно переживати із-за невеликого недотримання кількостей — це не вплине на кінцевий результат. Прості рецепти порошку будинку:

  • подрібнене мило (1 шматок/1,5 склянки);
  • сода кальцинована і/або харчова (або 2 склянки одного типу, або 1,5 і 0,5 склянки різної соди);
  • бура (1 скл.);
  • при необхідності — ефірну олію (до 15 крапель).

Приготування суміші

fe47e2f3f6bb1b7d0c1c8f09b2d7a8ad Пральний порошок своїми руками: рецепт для машинки автоматДля отримання засоби для прання перетерте господарське мило необхідно перемішати з харчовою содою і бурою.

Мило для порошку подрібнюють на дрібній тертці, іноді, щоб зменшити розмір частинок, використовують блендер. Отриману крихту потрібно максимально просушити перед використанням. Сода і бура беруться в готовому вигляді. Рецепт припускає, що спочатку в ємність кладеться подрібнене мило, потім — сода та/або бура, потім компоненти ретельно змішуються. За бажанням в кінці додаються кілька крапель ефірного масла і знову суміш перемішується. Додаткові інгредієнти пускають в хід, якщо є необхідність (але тільки перед рідкими складниками, і помішуючи після кожної нової частини), але важливо враховувати їх сумісність з пральною машиною, а також можливі алергічні реакції.

Рекомендації по використанню

Ефективніше чергувати натуральний порошок і магазинний, щоб убезпечити пральну машину. Перед використанням суміші в машині краще зробити тест на тканини при ручному пранні. Готовий порошок зберігають у сухому місці. Дозування домашньої суміші для прання цілком економна (враховуючи середній обсяг прання — 5 кг білизни): для ручного прання достатньо 1 столової ложки, для машинної 1 або 2 ложок (чим більше в суміші відсоток кальцинованої соди або бури — тим вище інтенсивність суміші і тим менше потрібно порошку).

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради