Томат великоплідний Диво ринку: характеристики, опис, базова агротехніка, відгуки

Чудо ринку — урожайний томат вітчизняної селекції. За описом у нього великі плоди хорошої якості. Із статті ви дізнаєтесь, чим цікавий томат звичайним садівникам і яка його продуктивність.

tomat krupnoplodnyjj chudo rynka: kharakteristiki, opisanie, bazovaya agrotekhnika, otzyvy32 Томат великоплідний Диво ринку: характеристики, опис, базова агротехніка, відгуки

Опис сорту: рослина і його плоди

Авторами томату Диво ринку виступили селекціонери московської агрофірми СеДеК. Рослина рекомендовано до посадки в захищеному і відкритому грунті. Територіальних обмежень оригінатор не ставить. В Держреєстр томат не включений. Хоча в окремих джерелах такий факт згадується. Можливо, раніше томат був у цьому списку.

Увага! Існує однойменний гібрид, насіння якого продає агрофірма Аеліта.

Кущ томату складається з помірно високих стебел. Вони не зможуть нормально розвиватися і повноцінно плодоносити далеко від опори і без регулярних процедур по видаленню пасинків. Помідори належать до біф-категорії. Їх м’якоть щільна, м’ясиста, цукриста, містить мало насіннєвих камер. Це помітно в розрізі.

Урожай зібраний в кисті по 5-8 шт. Шкірка томатів міцна, не тріскається. Окремі екземпляри плодів з нижніх кистей на першому етапі плодоношення досягають 700 р. На пачках фірмових насіння виробник хвалиться рекордним для себе помідором в 0,81 кг

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-пізній (від 112 днів) Индетерми-нантный (1,5-1,6 м) Салатний, для переробки Універсальний 200-350 12-14 у відкритому грунті, 10-12 в теплиці Червоний, плоско або сферичний, гладкий або слаборебристый, 4-5 гнізд

Заявлені виробником переваги і недоліки

В скляні банки для консервації плоди не втиснути — розмір не дозволяє. Зате вони гарні на смак свіжих салатах, нарізки або просто при поїданні з куща. Також помідори солять, маринують, перебивають в рідкий стан для соків, соусів, паст. Здрібнений продукт виходить густим за рахунок підвищеного вмісту сухих речовин в м’якоті.

Решта гідності томату:

 • Урожайність вище середнього. Для крупноплідного рослини показник 4 кг з куща досить високий.
 • Територіальна універсальність і різноманітність способів вирощування. Томат нормально плодоносить і в Сибіру, і в Причорномор’ї.
 • Товарна якість помідорів. Для великоплідних сортів важлива цілісність врожаю, його довга збереження та можливість перевезення. У Дива ринку такі характеристики є.
 • Розтягнутість строків плодоношення. Заспівати плоди починають в серпні, а закінчують в жовтні або поки їх не підморозить.
 • tomat krupnoplodnyjj chudo rynka: kharakteristiki, opisanie, bazovaya agrotekhnika, otzyvy33 Томат великоплідний Диво ринку: характеристики, опис, базова агротехніка, відгуки

  Мінуси томату:

  • потреба в додатковому догляді: пасинкуванні, формуванні, закріпленні на опорі;
  • зниження врожайності при посадці в саду під відкритим небом;
  • низька ефективність при вирощуванні у відкритому типі грунту в регіонах з коротким нестабільним влітку.

  Особливості агротехніки, рекомендації фахівців, відгуки городників

  Використовуйте для висадки розсаду томата. Час для посіву — перша половина березня. Оптимальний вік для вкорінення на постійному місці — 60-65 днів. У теплиці висаджувати молоді кущі можна вже в середині травня, в саду — через 2-3 тижні.

  Рада. Ведете рослина в 1 стебло — висаджуйте до 4-х кущів на 1 кв. м ділянки. Альтернатива — 2 стебла і 3 кущика на 1 квадраті.

  У мережі досить відгуків про культуру. Дачника з ніком Помидоровед (Білгородська обл.) не задовольнив посередній смак плодів. Антоніні з Іркутська сорт, навпаки, сподобався. Жінка зазначила тривалість плодоношення — до глибокої осені.

  Микола ростив сортовий томат в умовах різко континентального клімату. Збирав з куща до 3-х кг якісних плодів. Але в наступному сезоні у нього виникли проблеми з розсадою. Всі паростки загинули. Олексій (Калінінградська обл.) вказав на стійкість томата до деяких хвороб.

  Чудо ринку — цікавий сорт для присадибних ділянок. У нього трохи мінусів і досить позитивних якостей.

  Чудо ринку: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради