Коли набирати воду на Водохреща 2021 – дата

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data73 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Багато людей знають, що водохресна вода має цілющі властивості. Але не всі розбираються в християнських традиціях і хочуть більш детально дізнатися: коли набирати воду на Водохреща 2021 року, де краще – в церкві або водоймі, що з нею робити і як зберігати. Давайте розберемося в цьому питанні.

Хрещення: історія свята

19 січня відзначають Хрещення Господнє. Історія свята починається з часів хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. Під час таїнства хрещення з небес зійшов Дух Святий. На честь з’явлення Господа в повноті Святої Трійці свято прийнято називати Святим Богоявленням.

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data74 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Бог Отець проголошував слова з небес: «це Син Мій улюблений, в якому Моє благовоління», Син хрестився на землі, Дух Святий з’явився у вигляді голуба. У цей день Ісус Христос почав служити і проповідувати. З тієї пори вода вважається символом очищення. На свято відбувається хресний хід, в християнських церквах, на річках, озерах здійснюють обряд водосвяття. Вважається, хто тричі зануриться у йорданську воду в ополонці, той весь рік хворіти не буде.

Якщо озирнутися назад на Водохреща, історія свята Богоявлення – хрещення господнього, провела досить чітку межу між старим і новим завітом. Іван Златоуст писав: « Явище Господнє не в той день, коли він народився, а в той день, коли він хрестився». Хрещення, це мабуть, найперше подія публічної діяльності Ісуса Христа. Саме після нього приєдналися до Христа його перші учні.

У наші дні свято хрещення в деяких місцях придбав язичницький характер. Люди, далекі від православної релігії, відносяться до святої води як до своєрідного оберегу.

Коли Хрещення в 2021 році

Хрещення відзначається завжди в один і той же час, а саме 19 січня.

Більш того, у святвечір, замість суворого посту, їдять всякі наїдки та розпивають спиртні напої, що в принципі неприпустимо для православного християнина. Згідно зі словами апостола Павла: «Благодать, яку нам дав Бог, і прилучення до святині, повинні дбайливо зберігати якомога довше, що б могли продовжувати духовно рости».

Святою водою, взятою на Водохреща, можна окропляти житло. Окроплюють пучкою руки, здійснюючи хрестоподібні руху, починаючи з правого боку від вхідних дверей, рухаючись за годинниковою стрілкою.

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data75 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Коли потрібно набирати воду?

Головна традиція на Водохреща – це набір святої води з відкритих джерел. За деякими даними, вона володіє унікальними властивостями.

Історія свідчить про те, що 19 січня був хрещений Ісус, і таїнство проходило в річці Йордан. Коли немовля Ісуса занурили у воду, вона наповнилася святий енергією і розповсюдилася по всьому світу. Тому церква використовує цю воду, набрану 19 січня як святу. Тому питання про те, коли набирати воду на Водохреща 2020 не повинно виникати.
Цілющі властивості води, набраної 19 січня, відомі вже давно. Багато вчені проводили дослідження над нею. Вона дійсно змінює свій склад і стає схожою на просту воду. Ця рідина допомагає людям позбуватися від серйозних захворювань.
З позитивних властивостей цієї рідини можна виділити:

 1. Виженуть нечисті сили. Дуже часто свята вода використовується в ритуалах по очищенню жител, душі людини.
 2. Підвищує життєвий тонус і настрій. Святу воду використовують, коли у людини депресії або проблеми в житті. Досить просто вмитися нею.
 3. Позбавляє від недуг. Зараз дуже багато історій, які розповідають про те, що священна вода допомогла їм позбутися від невиліковних хвороб.

Набирати воду рекомендується у вечірній час з відкритих водойм, найкраще, щоб це були річки, колодязі або навіть свердловини. Знаючи, коли набирати воду в Хрещення в 2020 році, можна заздалегідь спланувати похід до церкви. Таким чином, ви зможете уникнути помилок.

Хрещення Господнє – священне свято, порушення правил зможе призвести до великих проблем у житті. Сьогодні ви можете бути впевнені в тому, що купання у крижаній воді – це корисно.

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data76 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Чи Правда, що вода з під крана будинку також є цілющою?

Дослідження вчених показали, що вода з крана будинку напередодні свята і 19 січня також стає структурованою. Протягом трьох днів: 17, 18, 19 січня водопровідна вода постійно змінює структуру і стає біоактивної. Змінюється:

 • біополе води;
 • кислотно-лужний баланс;
 • водневий потенціал;
 • питома електропровідність.

Фахівці також досліджували вплив такої води на організм людини. При цьому бралися до уваги результати різних лабораторних досліджень і методів, включаючи біолокацію і газорозрядну візуалізацію. Проби води бралися через певні проміжки часу і потім зберігалися протягом довгого часу і також вивчалися. Було встановлено, що водохресна водопровідна вода також не псується і довго зберігає свої особливі властивості.

В інституті імені Сысина водопровідну воду досліджували починаючи з 15 січня. Фахівцями лабораторії питної води було встановлено, що починаючи з 17 січня кількість іон-радикалів починає збільшуватися, також починає зростати рівень pH. Вода стає не такою кислотної і набагато м’якше. Пік змін відбувається ввечері 18 січня. Рівень pH стає на 1,5 пункту вище. Водопровідна вода в цей період нагадує штучно створений католіт, насичений електронами.

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data77 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Вчені на цьому не зупинилися. Вони заморозили водопровідну воду, воду з Москви-ріки і взяту в церкві. Їх структура виявилася дуже схожою.

Дослідники вважають, що вода на всій планеті в цей період змінюється завдяки особливості магнітного поля Землі. Саме 19 січня вся вода з невідомих причин намагнічується.

Російський фізик А.с Бєльський разом з НДІ ядерної фізики виявили, що в районі водохресних свят збільшується потік нейтронів з космосу. Фоновий рівень 17, 18, 19 січня збільшується в 100-2000 раз.

Фахівці Московського інституту інформаційно-хвильових технологій виявили, що випромінювання хрещенської води схоже на електромагнітне випромінювання органів людини. Цим пояснюються цілющі властивості водохресної води.

Вже 20 січня літосфера починає інтенсивно втрачати іон-радикали й електромагнітна активність води зменшується. Було помічено також, що краще заготовляти воду з 19 години до 9 години ранку. Вдень іон-радикали «відлітають» у верхні шари атмосфери.

В хрещенські дні невідомі космічні сили змушують «сидіти» заряджені частинки у водному середовищі і в літосфері. До кінця незрозуміло, чому це відбувається. Дослідники припускають, що саме в цей період відбуваються якісь зміни у взаємодії магнітних полів різних планет.

Як користуватися Водохресною водою

Тим, хто встиг запастися найактивнішою водохресною водою, причому не важливо, де ви її набирали — з водопроводу, з відкритого джерела або принесли з церкви, — вчені нагадують, що пити її треба регулярно, бажано кожен день і натщесерце.

Вона чудово піднімає імунітет і робить людину стійкою до багатьох інфекцій. Наприклад, якщо дитину регулярно поїти такою водою, він буде рідше застуджуватися. До речі, корисно не тільки пити водохресну воду, але і умивати нею обличчя вранці і на ніч. Також буде не зайвим поїти водохресною водою живність і поливати рослини.

Хрещенська вода є психотерапевтичним засобом для зняття підвищеної тривожності, дратівливості, тому після важкого, нервового дня випийте півсклянки святої води — і ви відчуєте, як напруга йде, приходять спокій і умиротворення.

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data78 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Правильне зберігання

У Храмі святу воду набирають тільки в дуже чистий посуд. Не варто кощунствувати і брати для цього пляшки з-під горілки або пива, особливо, якщо на них залишилися етикетки.

«Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в Червоному кутку поряд з іконами. Крім того, крапля святині море освячує. Можна взяти звичайну, неосвяченому воду і додати туди крапельку хрещенської, вона вся і освятиться..»
(С. Шуляк «Православні свята»).

Водохресну воду найкраще зберігати в скляному посуді. Час від часу з бутля або трилітрової банки воду відливають у меншу пляшечку, щоб нею користуватися.

Вважається, що не варто занадто часто відкривати ємність з водою або тримати її відкритою. Залишками води поливають рослини, а не зливають їх в раковину. Не варто довго тримати водохресну воду у відкритих відрах і каструлях. Вода в ставках і річках теж незабаром стає колишньою.

kogda nabirat vodu na kreshhenie 2020  data79 Коли набирати воду на Водохреща 2021  дата

Прикмети на Водохреща

Також у народі існує на Водохреща багато прикмет, знаючи які ви зможете запобігти багато неприємностей для себе і своєї сім’ї. Так, наприклад, вважається, що в цей день не можна плакати, інакше весь рік будете сльози лити.

 1. Увечері перед Водохрещем господиня будинку повинна накреслити хрестики над дверима і вікнами, щоб вберегти свою оселю від нечисті та інших злих сил.
 2. У Водохресний святвечір варто запастися водохресною водою, за якою ходять опівночі на річку або до джерел. Така вода володіє дивною цілющою силою.
 3. Перед святом Хрещення з хати не можна нічого виносити і давати гроші в борг щоб весь рік не відчувати потреби.
 4. У Водохресний святвечір найстарша жінка в сім’ї вважає скатертини. Хто так робить, у того завжди в будинку буде багато гостей.
 5. Птах, постучавшая у вікно на Водохреща, сповіщає вас про те, що душі померлих просять для себе молитов і усіляких богоугодних справ у їх прощення.
 6. 19 січня, коли хтось із сім’ї їде з дому, до його повернення не вигрібають попіл з піддувала, інакше з людиною в дорозі трапитися біда.
 7. У того, хто буде засватан на Водохреща, буде щасливе сімейне життя.
 8. Хто першим на Водохреща візьме воду з криниці чи ополонки, той весь рік жодного разу не захворіє.
 9. Якщо людина, що взяв у церкві крещеную воду, впаде або розіллє воду, то довго він на цьому світі не проживе.
 10. Якщо на Водохреща заметіль — рік буде багатим і врожайним.
 11. Хто в Святки народився — тому неодмінно потрібно купатися в йордані на Водохреща, набиратися фортеці і сили від хрещенської води.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!