Сорт Чорниця – десертний томат з цілющими властивостями. Опис та поради з вирощування

Томат, названий Чорницею з-за своєї глибокої фіолетового забарвлення, — це результат копіткої праці американських селекціонерів. Їх зусилля були спрямовані на те, щоб отримати сорт з максимально корисними властивостями для здоров’я людини. І представлений томат повністю виправдав їх очікування. Детальний опис познайомить вас з усіма перевагами та особливостями незвичайної помідорної культури.

sort chernika – desertnyjj tomat s celebnymi svojjstvami opisanie i sovety po vyrashhivaniyu28 Сорт Чорниця – десертний томат з цілющими властивостями. Опис та поради з вирощування

Опис сорту

Рідко можна зустріти сорт, що поєднує в собі розкіш смаку, надзвичайну красу і корисні властивості. Томат Чорниця від агрофірми «Біотехніка» є саме таким.

Увага! За даними досліджень, природні антиоксиданти, що містяться у шкірці та м’якоті, здатні зміцнювати судини, знижуючи тим самим ризик виникнення серцево-судинних захворювань, покращувати якість зору, і навіть боротися з раковими клітинами.

На высокорослом (1,8-2,2 м), але при цьому компактному рослині, розташовуються довгі пониклі кисті, що відносяться за своєю будовою до простого типу. На кожній знаходиться 6-8 округлих томатів чорнильно-бордового забарвлення. Наливаються помідори поступово, по мірі дозрівання фіолетовий відтінок захоплює плід від плечей до половини томату, і лише в стадії повної зрілості можна спостерігати насичене фіолетово-бордове забарвлення.

Середня вага плодів знаходиться в межах 150-180 г, консистенція щільна. М’якоть темно-бордова, на смак десертного томату відчувається і кислинка і цукристість.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий,

95-100 днів

Индетерми-нантный,

180-220 см

Для свіжого вживання Для теплиць і відкритого грунту 150-180 Теплиця: 6-8 кг

Відкритий грунт: 5-6 кг

Округлий, щільний, блискучий. Фіолетово-бордове забарвлення

Переваги і недоліки сорту

Томату Чорниця ще є чим похвалитися:

 • Відрізняється винятковою витривалістю до несприятливих умов навколишнього середовища.
 • Більшість захворювань пасльонових не страшні даному сорту.
 • Висока ступінь зав’язування.
 • Вирощується не тільки в теплиці, але і без укриття.
 • Добре транспортується.
 • Довго плодоносить.
 • У Чорниці є і кілька недоліків:

  • якщо вирощувати своїх насіння, то через пару років буде спостерігатися виродження сорту, тобто ознаки, закладені в рослину селекціонерами, будуть загублені у наступних поколінь;
  • погано дозаривается, і при цьому смак томату стає більш кислим;
  • використовується виключно в свіжому вигляді – при тепловій обробці речовини, що мають цілющу силу, руйнуються.

  sort chernika – desertnyjj tomat s celebnymi svojjstvami opisanie i sovety po vyrashhivaniyu29 Сорт Чорниця – десертний томат з цілющими властивостями. Опис та поради з вирощування

  Агротехнічні особливості та відгуки городників

  Оригінатор сорту рекомендує дотримуватися наступної техніки культивації:

  • насіння для отримання розсади (з урахуванням географічної широти) висівають від середини березня до початку квітня;
  • перевалку молодих рослин на постійну грядку роблять у середині травня – на початку червня;
  • при висадці між рядами повинна бути не менше 70 см, а між кущами в ряду 50-55 см;
  • по мірі зростання знадобиться підв’язування і опора.

  Садівники-городники, виростили цей сорт на своїх ділянках, діляться своєю думкою.

  Наталя зі Старого Оскола пише: «Вперше вирощувала фіолетовий томат. Мені рекомендували Індиго Троянд, попередника Чорниці, але в останнього за описом більш великі плоди, і тому вибір впав на нього. Схожість насіння була 90%, розсада виросла міцною. Та й за весь сезон томат нічим не хворів. Середня врожайність, зате краса плодів невимовна! До мене всі сусіди збігалися подивитися на фіолетове диво. А смак комусь припав до душі, а кому й немає».

  Андрій Петрович з Орла зазначає: «Незважаючи на прохолодний червень, цей томат зав’язав плоди дружно і одним з перших. А ось визрів самим останнім. Вже в кінці серпня збирав останні помідори. Забарвлення незвичайна для мене, а от смак нічим не примітний. Одна надія на користь від томата».

  Аліна з Самари ділиться: «Встигав томат дуже довго, довелося зірвати на дозаривание, і до листопада таки встигли всі плоди. Як не дивно, смак був таким же, як і у свіжозірваного. Мені навіть здалося, що солодощі додалося. Домочадці, розсмакувавши помідори, змели все в два рахунки».

  В підтвердження до всього вищесказаного рекомендуємо подивитися відео, в якому фахівці висвітлюють всю серію цілющих томатів в цілому.

  Корисні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради