Вінчання в православній церкві: правила, прикмети

Весілля — один із найважливіших етапів у житті людини. Він вимагає відповідної підготовки. Кожна дія молодят має бути спрямоване на створення щасливої сім’ї. Тому з’явилося так багато правил, яких бажано дотримуватися при проведенні церемонії. Вінчання — не менш відповідальна подія, а для істинно віруючих людей — і більш важлива, ніж одруження в рагсі. Не можна допустити негативу з боку чужих і близьких людей. Захиститися нескладно, якщо слідувати правилам і прикметами вінчання у православній церкві.

a4d249561fc1b0f2087a8a1051ad06e3 Вінчання в православній церкві: правила, прикмети

Основні правила вінчання

Перед проведенням церемонії потрібно врахувати кілька моментів. Перше правило — вінчання проводиться тільки для пари, в якій чоловік і жінка — християни, хрещені. Бувають рідкісні винятки, коли другий з подружжя належить до іншої віри. Але якщо з’являються діти, їх вже в обов’язковому порядку хрестять в християнстві.

Згідно з другим правилом, що з’явився відносно недавно, вінчатися можуть тільки законні чоловік і дружина. Раніше люди могли і без офіційного шлюбу отримати церковне благословення союзу. В крайньому випадку можна особисто підійти до церкви і звернутися до священика. Якщо є серйозна причина, яка заважає весіллі, то вінчання можуть дозволити.

Свідки — дуже важливі люди. Обряд пов’язує їх з молодятами, і вони будуть впливати на шлюб. Тому при виборі враховують наступне:

 1. Це повинні бути гарні, надійні друзі, у всьому підтримують молодят.
 2. Молодята зі свідками не повинні перебувати у сварці.
 3. Вибирають в першу чергу сімейних людей, щоб вони поділилися досвідом і не заздрили чужого щастя.
 4. Свідками можуть бути лише хрещені.
 5. Ніколи не запрошують вітряних, безвідповідальних людей, тому що шлюб із-за цього розвалиться.

Ретельно вибирають вбрання нареченої. Щоб пара надовго зберегла відносини, сукня має бути цілісним, а не складатися з спідниці і верху. Кількість гудзиків на ньому — тільки парне. Колір — білий, як і на весілля, причому у всіх деталей одягу.

На голову обов’язково одягають фату, але ні в якому разі не вінок. Така прикраса асоціюється з русалками, нещасними і самотніми. Квіти на поясі — до важких пологах. Крім того, не вінчаються в босоніжках, з відкритими плечима або кольє з перлів. Останні принесуть сльози в сім’ю.

Вибір дня за православним календарем

Щоб домовитися про час вінчання, в храм приходять самі майбутні подружжя, або їх батьки. Хороша прикмета, якщо обговорення ведеться безпосередньо зі священиком. Звичайний час для вінчання — після Божественної літургії — з 11 до 13 дня. Намагаються зробити так, щоб церемонія проходила без інших пар, інакше на молодят може перейти чужий негатив.

Вінчання не повинно збігатися з якимись церковними святами чи постами. Особливо сувора заборона стосується наступних днів:

 • час Різдва;
 • великодній піст;
 • день Стрітення;
 • день народження Пресвятої Богородиці;
 • Воздвиження Хреста Господнього;
 • Вознесіння і Трійця;
 • Покров Святої Богородиці.

Багато свят не прив’язані до конкретної дати. Заплутатися в них легко, тому перед вінчанням уточнюють цю інформацію у батюшки, щоб свято не потрапив на один з них.

Прикмети перед дорогою

До того як відправитися на вінчання, батьки обов’язково благословляють молодих. Для цього хлопець і дівчина стають на коліна, цілують розп’яття і потім ікону Спасителя. Коли отримано благословення, пара встає, одночасно кланяється і першою сідає в машину. Слідом за ними — свідки. Батьків на вінчання традиційно не брали, але зараз це правило дотримується вже не так строго. У будь-якому разі матері молодят повинні перехрестити їх у спину.

47f5edfc4766f50f45c59376abb26765 Вінчання в православній церкві: правила, прикмети

Є ще кілька прикмет про вінчання:

 1. Добре, якщо після вибору дати молоді пройдуть службу і причащання.
 2. Збережуть сімейне життя клятви у вічній любові, вимовлені біля колодязя — символу бездонного щастя.
 3. Сльози перед вінчанням — теж хороша прикмета. Але це стосується тільки сліз радості.

Коли венчающиеся вже поїхали, батьки нареченої прибирають будинок, миють підлоги, поріг. Вважається, що таким чином вони очищають будинок від присутності дівчини, і їй не буде потреби повертатися, тому що шлюб складеться вдало. Гості на вінчанні теж повинні проявляти обережність і не переходити парі дорогу.

Гарною буде прикмета, якщо наречений і наречена їдуть до церкви одним маршрутом, а повертаються іншим. В дорозі вони не повинні кликати один одного по іменах, щоб потім не сваритися. Якщо здійметься буря або зустрінеться похоронна процесія, то читають молитви і замовляння, відводять біду.

Прикмети про венчальном торжестві

Хоча гроза під час шляху до церква — поганий знак, сніг або дощ означають, що майбутня сім’я ні в чому не потребуватимуть. Коли наречена входить у храм, вона повинна бути дуже обережною, щоб не впасти, заплутавшись у сукні. Добре, якщо при цьому вона говорить про себе молитву. Всередину заходять обов’язково з правої ноги.

У церкві сваха або свідок має покласти на місце для вінчання рушник. Згідно приймете, той з подружжя, хто першим на нього ступить, буде головним у сім’ї. Рушник забирають з собою разом з вінчальними свічками. Останні є оберегом, їх запалюють під час лиха, хвороби.

Згідно з прикметами на вінчання в церкві важливо навіть те, куди спрямовані погляди подружжя. Вони ні в якому разі не повинні дивитися один на одного — це до зрад. А ось якщо подивляться потім одночасно у дзеркало, їх любов буде довгою.

Дуже хороша прикмета — дзвін після вінчання. Вважається, що він відлякує злих духів, прибирає весь негатив. Таким чином небес ніби повідомляють про народження нової сім’ї, про любов, щоб ангели пораділи разом з людьми. Тому молодята вмовляють батюшку на дзвін дзвонів, жертвуючи церкви гроші.

До чого випадково загоряється фата

Під час вінчання людина легко може зачепити свічки. Це здається просто нещасним випадком, але іноді загоревшаяся фата прямо говорить про нещасливе життя. Родині чекають тяготи і позбавлення. Всі подібні прикмети, неприємні події під час вінчання попереджають про можливі проблеми. Швидше за все, шлюб закінчиться розлученням. Крім того, це знак, що на молодят впливає дуже багато обставин, яким складно протистояти.

Але іноді прикмету тлумачу і по-іншому. Вогонь вважають священним, він проганяє злих духів, очищає від негативу. Якщо загорілася фата, то це знак, що пара відзначена вищими силами. Можливо, життя у них буде нелегкою, але особливою. Якщо ж після такого події все одно неспокійно на душі, варто звернутися до батюшки за благословенням.

Прикмети про вінчальні кільця

Один з найважливіших атрибутів церемонії овіяний безліччю забобонів. У першу чергу потрібно пам’ятати, що кільця не дають іншим людям, тим більше для примірки. Вони символ шлюбу, нескінченної любові. Не можна, щоб такий атрибут вбирав енергетику інших людей, навіть якщо це родичі.

Крім того, існує ще кілька важливих прикмет і забобонів:

 1. Кільця купують мінімум за три дні до церемонії.
 2. Їх купують тільки вдвох, інакше загрожує самотність. Але от гроші віддає наречений.
 3. Підбирати аксесуари потрібно точно за розміром, щоб у сім’ї панували мир і любов.
 4. Ще одна важлива умова — відсутність на прикрасі каменів і візерунків.
 5. Не можна використовувати інші кільця для переплавки.
 6. Не вінчаються колечком, яке залишилося від попереднього шлюбу, адже разом з аксесуаром перейде і енергетика минулого подружжя.
 7. На рукавички кільця не надягають.

cb0f02379d6614d79797ccb874de2c2a Вінчання в православній церкві: правила, прикмети

З давніх часів прийшов звичай, згідно з яким молодята знімали прикраси перед сном клали в кубки з вином або медом і пили напій. Але потрібно дотримуватися обережності, щоб випадково не проковтнути кільця.

Побачити вінчання в церкві: до чого це

В основному прикмети говорять про погане ознак, якщо хтось стає випадковим свідком церемонії. Вважається, що після такого людина надовго залишиться самотньою чи може все життя прожити без половинки. Бачити чуже щастя, значить, не знайти ніколи свого. Навіть якщо вдасться зіграти з кимось весілля, родини не вийде, союз буде дуже недовгим. А якщо партнер вже є, то можливо швидке розставання або довга розлука.

Але іноді бувають і інші трактування. Згідно з ним, людина, побачивши випадково вінчання, заряджається його енергетикою. Тому він незабаром зустріне свою половинку і теж піде до вівтаря. Однак ця прикмета не спрацює, якщо при цьому заздрити молодим, думати про них погане. Найкраще побажати щастя і довгої любові.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради