Красиві картини для домашнього інтер’єру: чорно-білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Красиві картини для домашнього інтер’єру — це елемент декору, який зробить саму просту обстановку оригінальною і неповторною. У всі часи стіни будинків і квартир прикрашали живописні полотна, створені талановитими художниками, репродукції та копії їхніх художніх творів. Однак зараз більшу популярність стали набувати вироби, зроблені своїми руками з підручних матеріалів. Подібні елементи дизайну роблять оселю стильною, затишною і надають приміщенню завершеність.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty585 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Як правильно підібрати картину

Для того щоб полотно органічно вписався в навколишню обстановку, потрібно дотримувати деякі умови і нюанси.

Правила вибору для домашнього інтер’єру:

 1. Малюнок повинен відповідати загальному стилю оформлення приміщення.
 2. Потрібно, щоб колірна гамма гармоніювали з навколишньою обстановкою.
 3. Розмір полотна безпосередньо залежить від габаритів приміщення. У маленькій кімнаті можна вішати на стіну величезну картину.
 4. Центр зображення потрібно розташувати на рівні очей людини, приблизно 150-170 см від підлоги.
 5. Сюжет на полотні повинен приносити позитивні емоції.

Зараз магазини пропонують великий асортимент картин для інтер’єру на будь-який смак і до будь-якого стилю.

Сучасні картини

Сучасні картини можуть стати прикрасою будь-якого стильного дизайну.

До них відносяться:

 • олійний живопис;
 • абстрактні полотна;
 • фотографії та комп’ютерні колажі.

Художнє полотно, виконане маслом, чудово вписується в класичний стиль. Його можна писати акриловими або акварельними фарбами. Основою служить професійний полотно, загрунтованная дошка або просто щільний папір.

Абстракція — це різноманітні колірні поєднання або геометричні фігури різних розмірів, конфігурацій і пропорцій. Найбільш вдало абстрактне зображення виглядає в стилі хай-тек, модерн і мінімалізм. Його можна створити самостійно. Для цього можна намалювати градієнтне зображення, ламані вертикальні смуги у вигляді графіків, геометричні фігури різних розмірів.

Фотографія в наш час доступна кожному. Найбільш вдалі роботи цілком підійдуть для того, щоб прикрасити ними стіни своєї квартири. Щоб фото виглядали оригінально, можна розвісити їх на зразок виставки в художній галереї, використовуючи спеціальні кріплення і затиски. Також цікаво виглядає колаж із сімейних фотографій та дитячих малюнків.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty586 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Підбір картин для різних кімнат

Перш ніж купити картину або взятися за її виготовлення своїми руками, необхідно добре подумати, в якій кімнаті вона буде висіти. Сама обстановка приміщення, його функціональне призначення підкажуть, яке полотно буде тут найбільш доречним.

Вітальня

Вітальня призначена для спільного відпочинку, прийому гостей та проведення сімейних свят. Тому художні роботи в її інтер’єрі повинні виглядати гармонійно.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty587 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Існує кілька способів розміщення картин у вітальні:

 1. Полотна, розташовані симетрично, створюють відчуття стабільності і традиційності.
 2. Асиметрично розташовані один до одного елементи декору справляють враження динамізму.
 3. Яскраві фарби акцентують увагу на полотні, притягують до нього погляд.
 4. Загальний стиль оформлення рам додасть приміщенню гармонійність і завершеність.

Можна прикрасити стіну вітальні модульними картинами, підібрати колаж з декількох полотен, пов’язаних колірною гамою або тематикою. Молодь часто використовує чорно-білі картини для інтер’єру , портрети улюблених акторів і співаків.

Кухня

На кухні оригінально виглядають зображення овочів і фруктів, красивого посуду, натюрморти та квіткові мотиви. Також в цьому приміщенні часто розміщують мініатюри.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty588 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Кухня більше інших приміщень піддається забрудненню у вигляді кіптяви і жиру. Тому є негласне правило — не вішати тут дорогі вироби, так як вони набагато частіше приходять в непридатність. Бажано поміщати їх під склом, щоб уникнути забруднення.

Спальня

Спальня призначена для відпочинку і розслаблення. Яскраві постери, величезні полотна будуть заважати заснути і дратівливо впливати на нервову систему.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty589 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Тому при розміщенні картин в спальні необхідно дотримувати деякі умови:

 • доречні неяскраві, пастельні тони;
 • сюжети повинні бути спокійними і заспокійливими;
 • краще використовувати полотна середніх розмірів.

Безпрограшний варіант — пейзажі. Зображення річок, лісів і гір допомагає створити атмосферу затишку і комфорту. Сині небеса і безкрає море привнесуть нотку романтики настрій. Пасторальні сюжети і квіткові композиції допоможуть розслабитися і відновити сили.

Що таке модульні картини

Модульна картина — це зображення, розділене на кілька частин. Ці частини, поєднані загальною сюжетною лінією, створюють єдину композицію. Кількість частин, їх розташування і величина можуть бути будь-якими. Але найчастіше елементи розташовують симетрично або групують кілька невеликих частин навколо однієї великої. Тематика не обмежена — природа, абстракція, тварини, місто та інші сюжети.

Триптих

Триптих — це зображення, розділене на три частини. Малюнок на кожному елементі або є продовженням попереднього, або трохи відрізняється від зображення на сусідній частині.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty590 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Такі декоративні картини підходять для інтер’єру в будь-якому стилі.

Існують різні варіанти триптиха, крім класичного, коли зображення рівномірно розподіляється по всім трьом частинам. На кожному сегменті може бути одне і те ж зображення, відмітне або відтінками кольору, або розташуванням деталей малюнка.

Поліптих

Якщо модульної картині більше трьох сегментів, вона називається поліптих. Зображення може бути єдиним або відмінним один від одного. Часто елементи полотна мають різні розміри. Наприклад, центральна частина — найбільша, а наступні зменшуються в розмірах. І чим далі елемент від центру, тим менша вона за розміром. Або інший варіант: дві крайні частини великі, а між ними розташовуються більш дрібні елементи.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty591 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Диптих

Диптих — комплекс з двох частин. Зображення може бути або єдиним, або складатися з двох різних сюжетів, об’єднаних кольором, тематикою чи якимись іншими деталями. Частини полотна бувають одного розміру і вішаються на одному рівні. Але бувають і інші варіанти: різні за розміром частини розташовуються на різних рівнях, утворюючи красиву композицію.

Зараз багато поліграфічні підприємства виробляють і продають дизайнерські модульні картини, зокрема диптихи. Вони представлені в широкому асортименті, можна підібрати зображення на будь-який смак.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty592 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Варіанти красивих картин для інтер’єру

В даний час картини виготовляються з самих різних матеріалів. Кожному виду притаманні свої особливості і характеристики. Розглянемо їх докладніше.

Барельєф

Барельєф — вид декору, при якому опукле зображення виділяється над стіною. Створюється він вручну з гіпсу, глини, штукатурки або полістиролу. Кожен барельєф ексклюзивний і унікальний. Одне і те ж зображення в різних кімнатах буде виглядати по-різному. Тому, якщо є бажання зробити свій інтер’єр єдиним і неповторним, варто використовувати в якості декору саме барельєф.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty593 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Постери

Постери — це художні плакати з різними зображеннями, графічними малюнками або написами. Вони все частіше включаються в сучасні інтер’єрні рішення. Як правило, постери видаються поліграфічними підприємствами, але при бажанні можна замовити свій, ексклюзивний варіант. Вони популярні серед молоді, доречні для стилів хай-тек, модерн, арт-деко. Креативно виглядають цитати, улюблені вислови в рамці.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty594 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Рамки, багет

Рамки та багети широко задіяні в оформленні приміщень. Багети зонують простір, згладжують межі між різними за малюнком шпалерами. Останнім часом дизайнери пропонують новий варіант декору — настінні композиції з одних багетів без використання полотен. Для цього беруться три або більше рамок формату А3, які закріплюються на стіні в геометричному або хаотичному порядку.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty595 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Великі полотна

Великі полотна надають приміщенню незвичайну атмосферу і колорит. При цьому не важливо, в якій техніці виконано зображення. Це може бути масло, графіті або малюнок на полотні. Такий декоративний елемент можна повісити навіть в офіс . Він прикрасить інтер’єр і підніме настрій працівникам. Розташовувати великі полотна краще у просторих кімнатах, так як вони візуально зменшують обсяги приміщення.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty596 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Чорно-білі або яскраві

Чорний і білий колір в інтер’єрі — це вишуканість і чарівність, засноване на контрасті. Численні відтінки, тони і півтони надають великий простір для творчості. А для того щоб контрастні зображення не викликали сумні асоціацій, потрібно додати в навколишню обстановку 2-3 яскравих елементу декору. Це внесе свіжі нотки в атмосферу приміщення.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty597 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Яскраві картини пожвавлять строгий дизайн в нейтральних тонах. Важливо, щоб в обстановці кімнати колір меблів або елементів декору збігався з основним кольором яскравого полотна. Такий дизайн виглядає гармонійно і завершено.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty598 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

З пазлів

Вироби з пазлів можуть прикрасити будь-який сучасний інтер’єр. З особливим інтересом до такої ідеї поставляться діти. Адже зібрати зображення з улюбленими мультгероями своїми руками і повісити на стіну в своїй спальні — це дуже цікаво. Вироби з пазлів майже завжди вішають в рамі.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty599 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Важливо заздалегідь продумати, яка рама підійде для картини:

 1. Для дитячої можна зробити рамку з різнокольорових камінчиків, стрічок, шнурків, рейок.
 2. У ванній можна повісити малюнок на морську тематику в рамці з черепашок і коралів.
 3. Для кухні підійде пазл-натюрморт. В якості оформлення рами можна використовувати сухе листя і гілочки, штучні фрукти.

З шкіри

Картина з шкіри внесе родзинку в інтер’єр. Такі вироби створюються за допомогою штампування і тиснення, термообробки і формування, різьблення або гравіювання. Крім того, на шкірі вишивають, плетуть, її використовують в аплікаціях. Картини зі шкіри — ексклюзивні, створюють в будинку затишок і щодня радують око. Вони не бояться вологи, за ними легко доглядати.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty600 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

З паспарту

Паспарту — товстий картон з вирізаним в його середині чотирикутним, овальним або круглим отвором під малюнок або фотографію. У раму зі склом і паспарту оформляють зображення, виконані аквареллю, пастеллю, олівцями та іншими графічними матеріалами на папері. Це виріб захищає картину від впливу навколишнього середовища — вологості, світла і механічних пошкоджень.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty601 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

У стилі поп-арт

Поп-арт — це сучасний міський стиль, що включає портрети знаменитих співаків і акторів, всілякі предмети — напої, широко рекламовані продукти та багато іншого, що користується успіхом в комерційному світі.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty602 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Особливості стилю поп-арт:

 1. Використовуються дуже яскраві кислотні кольори.
 2. Для створення полотен застосовують різні текстури і матеріали.
 3. Можна включати написи, гасла, девізи, як на рекламному плакаті.
 4. Роботи створюються з допомогою техніки фотодруку, комбінування з реальними предметами, проектування.

Карти світу

Карти світу в якості художніх полотен воліють використовувати в своєму інтер’єрі люди, схильні до подорожей, до пізнання таємниць Всесвіту.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty603 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Варіанти розміщення зображень карт в інтер’єрі:

 1. Полотно із зображенням різних країн в дитячій кімнаті — це не тільки прикраса, але і барвисте навчальний посібник.
 2. У вітальні неповторним акцентом стане триптих, складений з карти світу.
 3. У спальні любителя подорожей можна повісити над ліжком спеціально стару карту в строгій рамці.
 4. Нестандартним рішенням для стилю хай-тек може стати чорно-біла карта.

З вишивкою або з тканини

За допомогою картин з вишивкою можна створити унікальний дизайн приміщення. Шпалери в цьому випадку повинні бути однотонними або з дрібним малюнком. Яскраві вишиті натюрморти з різноманітними овочами та фруктами підійдуть для кухні, а у вітальні або спальні добре будуть виглядати різноманітні квіткові композиції.

Багато оформляють свої квартири за допомогою полотен з тканини, які створюють своїми руками. Для цього потрібно взяти відрізок тканини з симпатичним малюнком і натягнути його на дерев’яну основу. Тканина кріпиться до основи маленькими гвоздиками або кнопками.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty604 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

З підсвічуванням

Правильно підібрана підсвічування для полотна дозволить розглянути його в найдрібніших деталях, зробить більш виразним. Створити такий акцент можна двома способами: використовуючи картину з внутрішнім підсвічуванням і з допомогою зовнішнього освітлення. В якості останнього використовуються бра, настільні лампи, вмонтовані в стіну або стелю світлодіодні лампи.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty605 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Панно

Панно — це елемент декору, який можна виготовити своїми руками з різних матеріалів.

Для цього підійдуть:

 • солоне тісто;
 • гудзики;
 • бісер;
 • тканину;
 • папір;
 • пластик;
 • дерево.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty606 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Панно можна створювати всією сім’єю: разом з дітьми придумувати, які матеріали, деталі та кольори використовувати. Тоді готова робота буде не тільки прикрашати інтер’єр, але і навіювати приємні спогади.

Гобелен

Гобелени — ткані картини, килими, покривала ручної роботи з шовкових або вовняних ниток. Спочатку виготовляються окремі частини полотна, потім вони зшиваються між собою.

Гобелени здавна використовували для прикраси жител. Оригінальний орнамент, ексклюзивний малюнок на тканині кардинально змінюють вигляд кімнати. Використання гобелена дозволяє створити затишок і внести додатковий колірний акцент в дизайн приміщення.

krasivye kartiny dlya domashnego interera: cherno belye, dekorativnye i modulnye, podbor dlya raznykh komnat, neobychnye varianty607 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Правила фен-шуй

Полотна, розвішані по фен-шуй, — не просто елемент декору. Їх правильне розташування дозволить залучити до себе удачу, любов, гроші.

Для цього потрібно слідувати деяким правилам:

 1. Не можна вішати на стіну роботи з негативним зображенням.
 2. Іноді досить просто закрити очі і прислухатися до своїх відчуттів, щоб зрозуміти, куди повісити полотно.
 3. В різних кімнатах картини служать для різних цілей. Наприклад, малюнок, що зображає мішок грошей, краще повісити в кабінеті.
 4. Необхідно правильно співвідносити сторони світу і стихії по фен-шуй. Якщо повісити полотно з зображенням полум’я в тій стороні, яка відповідає за стихію води, то нічого доброго з цього не вийде — будуть нескінченні сварки і скандали.

Слід пам’ятати, що вибір місця розташування картини в інтер’єрі приміщення не менш важливий, ніж сама картина.

Відео про вибір картин

У відео професійні архітектори-дизайнери дають поради по правильному розміщенню картин.

pinit fg en rect red 28 Красиві картини для домашнього інтерєру: чорно білі, декоративні та модульні, підбір для різних кімнат, незвичайні варіанти

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: