Неперевершений за смаком томат Бальзам F1: докладний опис, правила вирощування, відгуки

Справжні цінителі томатів в першу чергу орієнтуються на якість плоду. Гібрид Бальзам F1 відрізняється неперевершеним смаком і ароматом. У статті можна ознайомитися з описом різновиди, агротехнікою відгуками і городників.

neprevzojjdennyjj po vkusu tomat balzam f1: podrobnoe opisanie, pravila vyrashhivaniya, otzyvy4 Неперевершений за смаком томат Бальзам F1: докладний опис, правила вирощування, відгуки

Як виглядає рослина

Томат Бальзам неможливо не помітити на грядці. Ефектні, соковито-червоні плоди на пишних кущах виглядають дуже нарядно.

Загалом рослина виглядає так:

 • Томат відноситься до индетерминантным різновидам. У відповідних умовах стебло досягає 2 м.
 • Листя на пагонах небагато. Пластини великі, звичайної для помідорів форми.
 • Шкірка плоду в незрілому вигляді з темними смужками. Поступово томат червоніє. Зелене пляма біля плодоніжки зникає.
 • Середня вага помідора 250-300 р.
 • На кисті наливається 4-5 шт.
 • М’якоть м’ясиста, насіння мало.
 • Увага! Дегустаційна оцінка гібрида перевищує максимальні 5 балів за загальноприйнятою системою.

  По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
  Ранньо-стиглий (95-105 днів) Индетерми-нантный

  В теплиці до 2 м;

  на грядці до 1,80 м

  Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 250-300 В теплиці до 15;

  на грядці до 13

  Округлий, яскраво-червоний, м’ясистий

  Переваги і недоліки

  Завдяки позитивним характеристикам, якими щедро обдарували гібрид творці, томат Бальзам завойовує все більше прихильників.

  Основні переваги такі:

 • Томат рано віддає урожай. Від появи сходів до дозрівання помідорів проходить близько 100 днів.
 • Плоди дуже смачні, великого розміру, апетитні на вигляд.
 • Гарантована висока врожайність. За сезон з куща знімають до 5 кг.
 • Хороший імунітет до більшості збудників хвороб культури приносить менше клопоту городникам.
 • Томат вживають у свіжому вигляді і відправляють на переробку.
 • До переваг можна додати і красу куща, як з недозрілі смугастими плодами, так і зі стиглими червоними.
 • З недоліків відзначають дорожнечу садивного матеріалу.

  Особливості агротехніки

  Вирощують томат, дотримуючись правил культивації індетермінантних сортів. Посів насіння на розсаду проводять за 2 місяці до дня пересадки молодих рослин в грунт на постійне місце. Після появи 2-х справжніх листочків виконують пікіровку. На 1 м2 доцільно розмістити 3 рослини. Так томат буде мати достатню площу для харчування.

  neprevzojjdennyjj po vkusu tomat balzam f1: podrobnoe opisanie, pravila vyrashhivaniya, otzyvy5 Неперевершений за смаком томат Бальзам F1: докладний опис, правила вирощування, відгуки

  Високі пагони підв’язують до шпалери або до інших опорах. У теплиці формують у 1 стебло. Після того як батіг досягне найвищої точки, її просто перекидають через шпалеру. У відкритому грунті залишають 2 втечі. Після дозрівання нижніх кистей верхівку прищипують, залишивши над кистю 2 аркуша.

  Відгуки

  Ірина з Воронежа. Цей ошатний томат перший раз побачила у знайомих в теплиці. Плоди ще були зеленими і виділялися наявністю темних смужок. У наступному сезоні посадила в себе на дачі. Не могла намилуватися красивими батогами. Смак також вразив. Таких помідорів ніколи раніше не пробувала.

  Сергій з Тули. Розсаду приніс син від знайомого фермера. Сказав, що новий, дуже смачний сорт. Посадили в плівковій теплиці, розміщеної у будинку. Відразу підв’язали рослини до шпалери. Формували томат в 1 стебло, поливали і підгодовували за правилами. В результаті отримали чудовий урожай. З 6 рослин зібрали 3 відра смачних помідорів.

  Віталій з Краснодарського краю. Гібрид порекомендував брат, який займається вирощуванням томатів на продаж. Я вирішив посадити по кілька примірників в теплиці, і в саду. Результат приємно здивував. І в першому, і в другому випадку отримав відмінний урожай, але помідори, вирощені під сонцем, були набагато смачніше. Крім того, всі гості звертали увагу на кущі, обвішані великими яскравими плодами.

  Томат Бальзам F1 можна рекомендувати тим городникам, які цінують не тільки за смак і кількість помідорів, але ще і красу рослини. Невибагливий гібрид нікому не дозволить пройти повз без захвату.

  Як підвищити кількість помідорів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради