Синиця на вікні – прикмета, до чого сидить на підвіконні

Птахи на вікнах або підвіконнях тлумачаться людьми по-різному. Найчастіше така поява прийнято вважати передвісником біди або горя в сім’ї. Прикмета про синицю на вікні, навпаки, несе радість і позитивні моменти в житті. Ця невелика пташка з дзвінким голосом і красивим оперенням з давніх часів вважається символом щастя, добра і радісних звісток.

До чого синиця сідає на вікно

Всі прикмети, пов’язані з синицею, можуть тлумачитися по-різному і мати подвійне значення. Негативний відбиток на них лягає з-за вірувань наших предків. У язичників прийнято було вважати, що візит будь-якої птиці – це відвідування душ померлих людей, який скучили за своєю сім’ї. Предки вірили, що птахи біля вікон і на підвіконнях несуть у собі попередження або таємний знак. Надалі події могли розвиватися по-різному, дозволяючи кожній людині тлумачити такий візит по-своєму, закладаючи в цю прикмету позитивні і негативні значення.

sinica na okne – primeta, k chemu sidit na podokonnike42 Синиця на вікні – прикмета, до чого сидить на підвіконніЯкщо синиця поводиться незвично або навіть дивно – варто уважно поспостерігати за нею. Детальний аналіз її поведінки відкриє таємницю візиту пернатого друга.

Желтогрудые синиці не бояться людей і з радістю приймають від них ласощі в холодну пору року. Тому пташка може прилітати на вікно з метою погрітися або пошукати собі їжу.

Сіла на підвіконня

Синиця на підвіконні може поводитися абсолютно по-різному. Щоб витлумачити це поведінка, потрібно уважно поставитися до деталей:

 • якщо птах поводиться неспокійно й тривожно, весь час скаче взад-вперед і голосно цвірінькає, то це може сигналізувати про фінансові труднощі і грошові втрати в недалекому майбутньому;
 • бадьора і весело стрибає птах може сигналізувати про швидкі гостях з далеких країв, які долгожданні й улюблені в цьому будинку;
 • якщо синиця веде себе активно, весело цвірінькає і заграє з людьми – можна чекати велику удачу, виграш у лотерею, несподіване щастя;
 • залишки посліду на вікні після візиту обіцяють гарне грошове надходження;
 • якщо села хвора синиця з поламаним крилом або поганим оперенням, необхідно приділити увагу здоров’ю, хронічним хворобам і обстановці на роботі.

sinica na okne – primeta, k chemu sidit na podokonnike43 Синиця на вікні – прикмета, до чого сидить на підвіконніЯкщо прилітає відразу ціла зграя синиць – це явний провісник радісних подій і щасливою смуги в житті людини.

Коли синиця осміліла і села на руку або долоню людини – потрібно загадати бажання і вимовити його вголос. Якщо при цьому вона почала весело цвірінькають – бажання обов’язково збудеться. Якщо пташка після цього полетіла – бажання найближчим часом не виповниться.

Стародавні також помічали: якщо прилетіла синиця весело співає – це провісник потепління, а якщо цвірінькає – то потрібно чекати на сильні морози.

Села на кватирку

Візит пташки на кватирку може бути і тлумаченням глибокої туги близької людини. Можливо, він зараз далеко і не може передати важливу новину.

Якщо пернатий друг тримає при цьому в лапках або дзьобі травинку, гілочку – родині потрібно чекати раптовий дохід та поліпшення житлових умов. Якщо пташка залишить цю траву на вікні – можна розраховувати на велику удачу або великий грошовий виграш.

sinica na okne – primeta, k chemu sidit na podokonnike44 Синиця на вікні – прикмета, до чого сидить на підвіконніПрилетіла на кватирку синиця є знаком щасливого періоду в сім’ї і життя кожної людини.

Синиця на кватирці, яка вирішила залетіти в будинок і покружляти там, є небезпечним символом. Це може бути знак важку хворобу або навіть смерть близької людини. Варто уважно поставитися до здоров’я і життя домочадців.

Швидко полетіла

Зазвичай прилітають синиці до житлових вікон в пошуку їжі в холодну пору року. Якщо пташка швидко полетіла далі, можливо, її просто хтось налякав. Не варто відразу тлумачити це як поганий знак.

Однак прикмета каже: якщо пташка прилетіла і незабаром покинула підвіконня, потрібно чекати незабаром хорошу звістку або приїзд несподіваних гостей.

sinica na okne – primeta, k chemu sidit na podokonnike45 Синиця на вікні – прикмета, до чого сидить на підвіконніЯкщо синиць прилетіла ціла зграйка, почирикала і швидко полетіла – приємних подій і радісних новин може бути багато. Короткий візит влетевшей синиці в будинок теж обіцяє радісні звістки.

Птах може просто піти і спокійно себе вести на вікні короткий час. Таким чином вона може просто відпочивати і летіти далі по своїх справах.

Якщо довго не відлітає

Особливу увагу слід звертати на синицю, яка довго не відлітає. Так вона сигналізує про майбутні важливі події. Її поведінка розкаже все за неї:

 • якщо синиця села і довго не відлітають – слід чекати бажаних гостей;
 • щебече і співуча птаха – знак швидкого веселощів і щастя в будинку;
 • якщо синичка стукає дзьобом у вікно або підвіконня незаміжньої дівчини – слід чекати скорого побачення;
 • б’ється об скло крилами птах є знаком хвороб і нещасть;
 • якщо птиця загинула недалеко від вікна або будинку – з’явилися недоброзичливці і заздрісники.

Перелітає біля вікна птиця, яка не сідає, – ангельський знак згори, що оберігає цей будинок

Пищить на вікні

Птах може поводитися незвично на підвіконні. Синиця може стрибати, збуджено і голосно цвірінькають. Така поведінка є знаком швидкої матеріальної втрати. Це може бути ювелірний виріб або гаманець. Однак не варто впадати у відчай – можливо, недалеко від птиці близько знаходиться собака або кішка, лякаюча желтогрудую красуню.

Заглядає у вікно

Візит пташки на підвіконня зазвичай не лякає людей і не викликає побоювань. Швидше за все, вона втомилася і просто сіла ненадовго відпочити. Однак варто звернути увагу, якщо птах весь час заглядає у вікна стукає по склу:

 • дивиться на домочадців – їх чекають гарні новини і міцне здоров’я;
 • люто б’є крилами по склу – до швидких хвороб;
 • б’ється об скло всім тілом і намагається потрапити всередину – до великої біди або нещастя;
 • прилетіла птиця, зазирнувши в будинок і незабаром загибла, – сигнал про заздрісників і недругів сім’ї.

Як запобігти можливі неприємності

Якщо візит синиці не лякає і не обіцяє страшних новин, то господареві будинку не варто переживати з цього приводу. Варто чекати добрих вістей, грошових надходжень і поліпшення якості життя. Якщо синичка поводиться агресивно або незабаром помирає недалеко від будинку – варто подумати, як відвести від себе біду.

Щоб захистити себе і свою родину від прийдешньої небезпеки, необхідно:

 • добре вимити вікно, підвіконня, куди прилітала синиця, а потім побризкати це місце святою водою;
 • сходити в церкву і залишити підношення;
 • помолитися перед іконою і запалити свічки.

Можна спробувати самостійно захистити своє житло старим оберегом. Для цього згодяться гілки горобини. Вони мають сильну енергетику і магічну силу. Замінити грона горобини може червона стрічка, прив’язана за ручку вікна.

Весела і щебече пташка – це знак радості, добра, приємних подій і свят. Якщо поведінка синиці насторожує або лякає, не варто панікувати. Краще всього скористатися давніми методами предків, захищаючи і оберігаючи свій будинок від напастей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради