Прикмети про весільну сукню: колір, можна брати нарокат, йти в червоному?

Сучасні тенденції у оформленні весілля найчастіше не вписуються в традиційні уявлення про класичному обряді. Просунуті молодята сьогодні воліють стилі лофт або урбан сіті, в яких біле вбрання і довга фата не актуальні. При цьому якщо враховувати народні передвесільні прикмети, відходити від «класики жанру» молодятам не рекомендується.

b0335df9df0617e41ac91a9ee2891dcb Прикмети про весільну сукню: колір, можна брати нарокат, йти в червоному?

Якого кольору має бути весільне плаття?

Кращий варіант для весілля – класичне біле плаття. Такий колір символізує божественну благодать, гармонію з духовним світом. Вважається, то наречена в білому вбранні приваблює ангелів, які будуть оберігати мир і гармонію в майбутній осередок товариства. Додаткове оформлення золотом обіцяє багатство і зростаючих дохід подружжя.

Вдала альтернатива білому кольору весільного плаття – рожеві відтінки, як символ любові і сексуального потягу. Сім’ї визначене нев’януча пристрасть і потяг один до одного, що виключає ймовірність зрад.

Тлумачення кольору вбрання

 • сріблясті, сірі сукні обіцяють невдалий союз з ризиком швидкого розлучення;
 • синє і блакитне – почуття «покриються інеєм», пристрасть і любов охолоне, вірогідні зради;
 • коричневий тон обіцяє гучний розлучення з розділом майна;
 • червоне весільне плаття – народна прикмета свідчить, що відносини в шлюбі стануть яскравими і контрастними, але існує високий ризик переважання негативних емоцій (також йти в червоному не рекомендується і гостям);
 • зелений – фінансові труднощі, ймовірність труднощів із зачаттям;
 • бузковий – розлад у відносинах через 5-7 років;
 • фіолетовий – магічний довгостроковий союз;
 • чорний – ранній відхід чоловіка.

І, незважаючи на настільки грізні перспективи, нинішні модниці виходять заміж у контрастних яскравих нарядах, будучи впевнені, що народні прикмети про тону весільних суконь, це всього лише забобони. Ось до питання вибору місяці для одруження молодята ставляться більш серйозно.

Весілля по місяцях (народні прикмети)

Згідно з існуючим весільними прикметами по місяцях, найвдаліший час для весілля – літо. Шлюб, який відбувся з червня по серпень, обіцяє благополучне сімейне життя, гармонію у відносинах й нев’янучу пристрасть. Але якщо весілля заплановане на інший час року, шанси на щасливе життя не виключаються.

 • Січень – несприятливий місяць для одруження. Такий шлюб ризикує швидко розпастися, є ймовірність раннього вдівства подружжя.
 • Лютий – вдалий період. Шлюб буде щасливим, почуття теплими і постійними. Зради виключені.
 • Березень – місяць нейтральний. Весілля допускаються, є ймовірність частих переїздів сім’ї, або еміграцію в іншу країну.
 • Квітень – союз буде нестабільним, імпульсивним. Ймовірний розлучення, необдумані зради подружжя.
 • Травень – шлюб віщує матеріальні складнощі, побутові проблеми, швидке охолодження почуттів.
 • Червень – найкращий місяць для одруження. Союз буде міцним, а почуття збережуться і примножаться.
 • Липень – обіцяє стабільну, комфортну сімейне життя. Складності липневу пару лише згуртують.
 • Серпень – життя наповниться романтикою, трепетними почуттями та емоціями. У такій сім’ї прогнозується більше двох дітей.
 • Вересень – тиха, розмірене життя з постійно наростаючим повагою подружжя один до одного.
 • Жовтень – імовірний швидке розлучення, самотнє материнство, зради.
 • Листопад – весілля подарує повну чашу благосостояний (матеріального, духовного і сімейного).
 • Грудень – шлюб буде міцним і благополучним, і, найімовірніше, єдиним у житті подружжя.
 • Уявлення про те, що весняні шлюби недовговічні і ненадійні помилково. Навесні вдалим часом для одруження визнається великодній тиждень або свято Червона гірка. Молодятам сулится мирне сімейне життя, без сварок і розбіжностей.

  Можна надіти на весілля сукню б/у?

  А ось питання новизни весільного вбрання нареченої сприймають гостріше. Вважається, що, якщо виходити заміж у сукні б/у, жінка повторить сімейну долю колишньої власниці (якій, у свою чергу, також не рекомендується продавати своє плаття). Адже цей предмет одягу –символ подружнього щастя і довголіття, і весільну повір’я заповідає зберігати його тільки в одній родині все спільне життя.

  Якщо жінка все ж таки зважилася на покупку весільного плаття «з чужого плеча», є спосіб виключити негативні наслідки. Екстрасенси рекомендують на виворітній стороні виробу, вздовж центрального шва, нашити двухпетельный хрестик (0,5 см). Такий знак «обнулить» історію весільного плаття б/у, забезпечуючи сім’ї чистий аркуш нової щасливого життя.

  Весільні забобони категорично забороняють надягати «вінчані сукні» б/у. У цьому випадку жоден обряд або символіка не змінять заповіданої долі власниці сукні. Ідея взяти весільну сукню напрокат також не підтримується народними забобонами. Вважається, що на такому вбранні зберігається енергетика попередніх молодят, яка зашкодить формуванню нової сімейного життя.

  b5ae5070f17f89658135e3797db7bbbe Прикмети про весільну сукню: колір, можна брати нарокат, йти в червоному?

  Можна вибирати весільну сукню з нареченим?

  Народні забобони категорично відповідають – ні. У цьому випадку життя в шлюбі не складеться, або весілля не відбудеться зовсім. Ключова загроза –другий варіант. Вважається, що трепет і хвилювання повинні супроводжувати молодят до моменту обміну кільцями. І чим несподіванішою ефект від краси нареченої, тим емоційніше і міцніше стане клятва нареченого.

  Вважається, що прикмета про те, що нареченому не можна бачити плаття нареченої, найдавніша у весільній тематиці. Ще в X–XII століттях до весільного обряду жінку готували таємно. При цьому нареченого представляли на вибір кілька жінок, що стоять спиною, в однакових сукнях (наряд був обов’язково білим).

  Люблячий лицар повинен був визначити свою кохану в новій туніці. Якщо він визначав музу безпомилково, сім’ї пророкувала довга і сите життя.

  Можна бачити себе у весільній сукні до весілля?

  Народна прикмета з цього приводу говорить – нареченій не рекомендується бачити себе до весілля сукню, в повний зріст. Якщо порушити традицію, сімейне життя не виправдає очікувань – сім’я ризикує охолонути один до одного, вірогідні зради і відсутність взаємоповаги. З цієї ж причини не варто купувати весільну сукню заздалегідь, і міряти його ще до появи в долю нареченого.

  Багато сучасних жінок ігнорують дане повір’я, адже не глянути на себе в дзеркало перед весіллям неможливо. Оцінити своє вбрання до весілля допускається, але тільки не у повному комплекті. Наприклад, якщо приміряти вбрання без рукавичок або підв’язки, прикмета «не спрацює».

  Що робити з сукню після весілля?

  Якщо виключити раціональний підхід і мотиви матеріальної вигоди від продажу, плаття краще зберегти в родині. На це є 2 основні причини:

 • Пам’ять. Наряд зберігається, як символ найщасливішого дня в житті жінки. Плаття краще скласти в ошатну коробку, разом з ним упакувати футляри від кілець і весільні аксесуари. У дні, коли стало сумно, або подружжя відчули охолодження в ставленні, психологи рекомендують діставати ці речі, і грати у гру «найкращі спогади». Такий метод повертає парі теплі почуття один до одного і стимулює прощати образи. Як варіант, жінкам можна одягати весільну сукню після весілля, дні річниці. Вважається, що така дія додасть в сімейне життя свіжих почуттів та емоцій.
 • Прикмета про весільну сукню – вбрання нареченої забороняється продавати або викидати після весілля. Такими діями жінка віддає (або викидає) любов і вірність чоловіка. Краще залишити наряд у будинку, як символ палкого кохання і пристрасті.
 • Не рекомендується залишати сукню в будинку у родичів або друзів. Так втрачається символічна сила і позитивна енергетика предмета. Чим довше наряд зберігається у будинку, тим насиченішим він просочується почуттями подружжя.

  Будь-які прикмети про весільних сукнях ґрунтуються на досвіді предків, і передаються з покоління в покоління, обростаючи новими деталями і спотворюючи глуздом. При цьому церква заперечує марновірство, як джерело язичницької культури.

  А психологи стверджують, що збувається те, у що людина істинно вірить. Вибір індивідуальний, але відповідальність за власне сімейне щастя з нареченої не знімається, ні за яких обставин.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради