Прощена неділя в 2020 році: дата, історія та традиції свята

 Прощена неділя в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Прощена неділя – один з найбільш принципових православних днів, що християнам не терпиться зазначити в 2020 році. Це день прощення і духовного зростання. Його символічність дуже важко переоцінити, так як люди в цей день звільняються від тяжкості вантажу з-за доставленої болю і завданих образ.

Дата святкування

Прощена неділя – це крайній день Масляного тижня. Так як з майбутньою робочого тижня починається найсуворіший піст, цей день служить деяким готуванням до нього. Людина не може почати дотримуватися посту, поки не відчистить своє серце від гріхів.

Варто відзначити, що день цього православного події не закріплено в календарі. Пояснюється це невід’ємною зв’язком з Великим постом і Великоднем, дата якої раз у рік вираховується фахівцями з допомогою місячного календаря. З’ясувати, якого числа Прощена неділя буде в 2020 році неважко. Необхідно здійснити звичайне математичне обчислення – відняти 47 днів. Не варто забувати і про те, що 7 тижнів триває Великий піст.

Зверніть увагу! У майбутньому році Прощена неділя випадає на 1 березня, у зв’язку з тим, що Великдень припадає на 15 квітня.

proshhenoe voskresene v 2020 godu: data, istoriya i tradicii prazdnika188 Прощена неділя в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Історія виникнення

Епопея події сягає ще в старі літочислення. З’явився звичай вимолювати пробачення ще в Стародавньому Єгипті. Мешканці цієї держави зустріли Діву Марію з Ісусом Христом, коли вони рятувалися від переслідування правителя Ірода. Пізніше ці дії і посприяли для виникнення православних соборів на території країни. Їх прислужники неухильно дотримувалися всіх пророцтв Біблії та Божого сина.Священики неодмінно дотримувалися посту перед Великоднем, щоб морально і фізично загартуватися перед Великоднем, приготуватися до святкування Світлого воскресіння.

Щоб захистити себе від земних спокус і провести перевірку твердості духу і віри, вони в самоті на 40 днів відчалювали в пустелю. За межами населених пунктів священиків чекала сувора дійсність. Кожен з них усвідомлював, що може не повернутися додому живим. Дикі тварини, спекотна погода і брак води, відсутність їжі та інші перевірки могли завдати фатального удару. З цієї причини вони обов’язково откланивались і просили вибачення. Адже зрозуміло, що людина повинна входити в світ мертвих зі спокійною душею і совістю, без отяготительных гріхів.

З плином часу звичай укорінився в православному світі і його підхопили й інші спільноти. Зараз події уже виповнилося кілька століть, але про прощення перед самим строгим постом в році молять всі віруючі.

 Прощена неділя в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Традиції

В самому найменуванні події вимальовуються головні звичаї свята. В цей день неодмінно необхідно попросити вибачення у всіх людей. Важливо обов’язково звернутися до людей, яких спеціально або ненавмисно заподіяли духовну біль або образили. Однак просити вибачення слід і маловідомих людей, так як передбачається, що хоч який гріх, який був здійснений людиною, покладається на все населення землі. Слова повинні бути відвертими, звучати від чистого серця. Вкрай корисно сповідатися в учинених вчинках і гріхах.

Також принципово важливо виправдовувати людей, які звернулися за вибаченням. Потрібно відпустити жаль і засмучення, якщо людина щиро кається у власних вчинках. Час від часу зробити це важко, через духовних мук. В такому випадку необхідно повідомити: «Бог простить!».

Зверніть увагу! Під час цієї події заборонена будь-яка фізична праця. Величезним гріхом вважаються розбіжності і суперечки. Не можна тримати зло й образу на людей.

Церковні звичаї

Всі віруючі неодмінно ходять на службу ввечері в храми. У такий важливий день священнослужителі зачитують уривки з Євангелія. Під час богослужіння неодмінно згадуються походження причин, за якими Адам і Єва були «депортовані» з Едему. Розправу вони перенесли не за те, що сотворили гріх, а за те, що не зізналися у скоєному. По закінченню служби священнослужитель звертається до прихожан з благанням про прощення. Потім віруючі звертаються до священнослужителя і один до одного зі словами вибачення.

 Прощена неділя в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Пам’ять про померлих

У такий важливий день пригадують і вже померлих родичів, ходять на могили. Біля могилок моляться і вимолюють прощення у загиблих. Проводити цей обряд обов’язково необхідно, особливо, якщо при житті людині була доставлена біль або образа. Багато людей складають на могили солодощі, млинці та інші частування, однак варто зазначити, що православна церква просить цього не робити. За покійних краще помолитися, а частування віддати дітям або незаможним.

Сімейна вечеря

У багатьох областях країни у Прощену неділю за урочистим столом збираються всі рідні. Вже дорослі діти приїжджають до своїх предків. У такий важливий день дозволяється вживати звичайну їжу, проте пересичуватися не варто. Перед вечерею всі читають молитву.

Народні традиції

Так як Прощена неділя є останнім днем Масляного тижня, в такий день влаштовують народні гуляння. Розважальні програми неодмінно супроводжуються вживанням в їжу млинчиків, вікторинами, іграми і іншим дозвіллям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради