Народні прикмети та заговори на 25 листопада (день Івана Милостивого) — звичаї, іменинники, заготовляє трави

633781ae03a0911b4ac1f6b4fae7a453 Народні прикмети та заговори на 25 листопада (день Івана Милостивого) — звичаї, іменинники, заготовляє трави

25 листопада церква вшановує пам’ять Івана (Іоанна) Милостивого, який відомий добрими справами і милосердьем до бідняків. Відповідно до історії, він народився в сім’ї губернатора Єпіфанія і жив в Олександрії життям простого смертного. Але незабаром, за збігом обставин, Іван втратив дружину і дітей, після чого вирішив присвятити життя служінню Богу.

Іоанн Милостивий не був ченцем, але за заслуги перед людьми, народ вирішив зробити його патріархом. Після цього Іван продовжував допомагати біднякам, викуповувати полонених, давати притулок бездомним. Він також роздав своє майно на благо простого народу, і в результаті благодіянь був названий Милостивим. Пропонуємо різні прикмети, звичаї і забобони на 25 листопада.

Звичаї

У цей день закінчується осіння пора весіль, тому дівчата, які не знайшли собі пару, залишаться одні до Масляної, а наступний весільний цикл починається перед Різдвом.

Згідно з прикметами і звичаями, 25 листопада – сприятлива дата для здійснення дорогих покупок. Адже речі, придбані в це свято, прослужать довго і будуть радувати господарів. Але 25 листопада жінкам не варто купувати нове взуття. Це може приректи на сварки в сім’ї і самотність.

Щоб зробити чоловіка добрішими і ласкавіше, дружині варто просто нагодувати його горіхами.

25 листопада потрібно молитися Івана Милостивого за здоров’я і майбутнє дітей. Добрі справи в цей день зарахуються покійним родичам і їм буде легше на тому світі.

Погода цього дня зазвичай морозна і вітряна, можливо, навіть снігова. Тому і свято в народі часто називають — День Івана Сніжного.

1c7e36f267771208a87a694b12532102 Народні прикмети та заговори на 25 листопада (день Івана Милостивого) — звичаї, іменинники, заготовляє трави

Прикмети

Народні прикмети 25 листопада прогнозують погоду наступної зими, клімат і врожайність на наступний рік.

 • Яка погода на Івана Милостивого, такою вона буде протягом грудня.
 • За прикметами, ранковий мороз пророкує заморозки на вечір.
 • Хмари, що пливуть проти вітру, означають, що скоро піде сніг.
 • Якщо хмари знаходяться низько – чекайте похолодань.
 • Згідно з прикметами, дощ у цей день – до вогкості і холодів, які протримаються до новорічних свят.
 • Якщо холоду до 25 листопада не настали – прикмети обіцяють ранню весну.
 • Про холодною пізньої весни говорить сніжна і морозна погода на Івана.
 • Випав 25 листопада сніг, згідно з прикметами, пролежить до Різдва.
 • Яскравий вогонь у печі, і горять з тріском дрова – до заморозків і сухої погоди на найближчий місяць, а якщо багато золи – то буде потепління. Тому, якщо у вас в будинку камін, або навіть піч – зверніть увагу на цю прикмету.
 • Прикмети кажуть, що чоловіки, навіть самі буркотливі, в цей день стають добрими і щедрими.
 • За народними прикметами, покупки, зроблені в цей день, будуть вдалими і прослужать дуже довго.
 • 25 листопада батьки читають молитву Івана Милостивого за здоров’я дітей. А молитва в церкві вважається сильною і дієвою.
 • Прислухайтеся до порад, які дають у цей день. Згідно з народними прикметами, вони виявляться вірними.
 • b47b0ee1e05e807d6467b979088cb0e5 Народні прикмети та заговори на 25 листопада (день Івана Милостивого) — звичаї, іменинники, заготовляє трави

  Іменинники

  25 листопада за православним календарем іменини відзначає Іван, а також: Олександр, Борис, Володимир, Дмитро, Костянтин, Марія, Матвій, Микола, Степан, Катерина (за католицьким календарем).

  Люди, народжені в цей день добрі і милосердні. Вони схильні захищати слабких і пропонувати допомогу всім, хто її потребує. Вони справедливі, тому їм варто вибирати професії, пов’язані з правосуддям — адвокат, прокурор, або суддя.

  Кращим талісманом для іменинників 25 листопада стане камінь-бірюза. Він здатний захистити від бід і неприємностей, а також додасть впевненості у власних силах.

  Ще один камінь-талісман для народжених 25 листопада – берил, який допомагає зберегти любов, оберігає стабільність матеріального становища. Його сильна енергетика очищає від негативу і поганих думок.

  Замовляння 25 листопада

  В цей день святий Йоан захищає всіх, хто до нього звертається. Тому існує чимало старовинних змов, які здатні допомогти в різних ситуаціях.

  Для жінок, у яких злий і сварливий чоловік, 25 листопада потрібно напоїти його святою водою, при цьому про себе читаючи змова.

  04cf9f75fc016981c2e9b1338cd981e5 Народні прикмети та заговори на 25 листопада (день Івана Милостивого) — звичаї, іменинники, заготовляє трави

  Для людей, які часто травмуються, існують магічні слова, які допомагають уберегтися від травм.

  f18b95f5b2141164eb480a2923352e34 Народні прикмети та заговори на 25 листопада (день Івана Милостивого) — звичаї, іменинники, заготовляє трави

  Заміжнім жінкам, щоб посилити силу змови, вимовляючи слова потрібно водити обручкою по травмованого місця.

  Заготовляє трави

  Цей день підходить для заготівлі на зиму наступних лікувальних рослин, які використовують для лікування і профілактики простудних захворювань:

  • алое деревоподібна;
  • гілочки ялини;
  • вільха і омела;
  • чилибуха.

  Постарайтеся в день Івана Милостивого відвідати церкви і помолитися за себе і рідних. Дотримуйтесь прикметами і звичаями цього дня і у вашій родині пануватиме благополуччя і взаєморозуміння. І не забувайте робити добрі справи, щоб очистити душу.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради