Чому в туалеті пахне каналізацією: що робити

Неприємний запах з унітазу досить швидко поширюється за межі вбиральні кімнати і приносить дискомфорт не тільки мешканцям будинку, але і їх гостям. Застосування освіжувачів повітря або інших дезодоруючих засобів приносить лише тимчасове вирішення проблеми. Тому замість нескінченних покупок хімічних препаратів потрібно сконцентруватися на встановлення джерела неполадок і його усунення.

60757c67c218a4b7aabce8077a632e30 Чому в туалеті пахне каналізацією: що робити

Причини появи

Факторів, що впливають на появу смороду у сортирі, безліч, тому перед тим, як купувати дорогі засоби для освіження повітря, необхідно встановити, звідки йде запах.

Щоб позбутися дискомфорту, викликаного присутністю в туалеті каналізаційних зловоний, необхідно визначити джерело поломки. Так як неприємний запах свідчить саме про вихід з ладу якихось частин сантехніки. Поширеними причинами того, що в туалеті пахне каналізацією, є такі фактори:

 • нерегулярний догляд за унітазом;
 • неправильний монтаж сантехнічних труб;
 • несправність гідрозатвори;
 • пошкодження каналізаційних труб і протікання в них;
 • неправильне функціонування вентиляційної системи;
 • скупчення сміття в трубах.

Що робити?

Магазинні засоби

cac3477b1f624504b743d55309cb10ef Чому в туалеті пахне каналізацією: що робитиАромат від освіжувачів повітря швидко розсіюється і зникає.

Найпростішим способом нейтралізувати запах в приміщенні є використання спреїв і розпилювачів. Недолік цього способу полягає в тривалості ефекту. Кошти є тимчасовим заходом, тому через кілька годин неприємні смороду з’являються знову. Це обумовлено тим, що подібні засоби лише маскують сморід, але ніяк не впливають на її джерело.

Освіжувачі повітря

Виробники Glade і Air Wick надають на вибір покупця такі види освіжувачів для туалету:

 • Микроспрей. Пристрій видає приємний аромат після механічного натискання на спеціальний клапан.
 • Диспенсер аромату. Являє собою пристрій з таймером, яке регулює частоту автоматичного выпрыскивания аерозолю.
 • Гелевий освіжувач. Відбувається постійне освіження повітря за рахунок ароматизованого гелю, яким наповнені спеціальні картриджі. Дія триває до повного висихання наповнювача.

Смужки і блоки

Крім аерозолів, домогосподарки часто використовують сухі або гелеві кошти, які з допомогою спеціальних пристосувань закріплюються на унітазі. Ефект від них настає при контакті з рідиною під час зливу води з бачка. Перевагою подібних блоків і смужок є їх дезинфікуючу дію. Тому крім запаху, ці засоби допомагають постійно підтримувати чистоту унітазу. Найчастіше застосовується продукція виробників Domestos, Bref, «Туалетне каченя».

Таблетки для унітазу 032c60aaaeea19954519e5464deb937b Чому в туалеті пахне каналізацією: що робитиПрепарат насичує воду приємним запахом і вбиває бактерії в ній.

Додаткову свіжість і дезінфекцію допомагають забезпечити спеціальні таблетовані форми освіжувачів, призначені для використання в зливному бачку. Таблетки розчиняються у воді не відразу, а поступово, забезпечуючи використання одного блоку на протязі декількох тижнів. На ринку представлена продукція виробників «Свіжинка», Rio, Snowter, Співаймо, Liaara. Під час зливу води забарвлена рідина виконує відразу декілька функцій, таких як:

 • очищення зливного коліна надійшов від сміття;
 • освіження повітря;
 • дезінфекція унітазу.

Регулярне провітрювання

Ванна і туалет є приміщеннями, в яких здатні накопичуватися різні запахи, тому кімнати повинні бути обладнані ефективними вентиляційними системами.

c9dce6e6c639bc074a4b23631dfec92f Чому в туалеті пахне каналізацією: що робитиПроцес повітрообміну у вбиральні вкрай важливий і не повинен зупинятися.

Якщо ці пристрої знаходяться в несправному вигляді, то їх необхідно полагодити або викликати для цього майстра. Поки несправність не усунуто, процедуру замінюють регулярним провітрюванням, так як скупчилися гази містять небезпечні для життя людини речовини. При відсутності вентиляції у ванній і туалеті скупчуються запахи від таких джерел:

 • застояна вода в каналізаційних трубах;
 • підвищена вологість, провокує розвиток грибка на стінах;
 • несправність каналізаційної системи;
 • недотримання гігієнічних правил.

Інші способи

Найчастіше причиною того, що в туалеті смердить каналізацією або сечею, стає несправність сантехнічної системи. Тому для позбавлення від неприємного запаху досить усунути поломку. Для цього вдаються до допомоги сантехніка, який швидко встановить джерело смороду і допоможе зробити ремонт пошкодженої ділянки. Найчастіше у ванній і туалеті відбувається пошкодження гідрозатвори. Робити його заміну можна самостійно, особливо якщо в будинку є чоловік. У будь-якому випадку, якщо з’явився неприємний запах у вбиральні кімнаті, необхідно встановити причину його походження, а вже потім робити якісь дії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради