Прикмети про веселку: до чого побачити подвійну, навколо сонця чи місяця, взимку або восени

Прикмет і повір’їв, пов’язаних з веселкою, людина знає не так багато. Вважається, що побачити це яскраве природне явище — прикмета сприятлива. Тим, хто її помітив, буде супроводжувати удача.

408e2fd70cc8801336cb79f86e6aae07 Прикмети про веселку: до чого побачити подвійну, навколо сонця чи місяця, взимку або восени

Веселка в різних традиціях

Про веселку люди говорять різне. Сходяться в одному: побачити – придбати везіння, успіх. У різних культурах райдужна дуга свідчить про позитивні зміни в житті. Її можна бачити на сонці, під час дощу і навіть як різнобарвне світіння навколо місяця.

Райдужне коромисло, або дорогу розшифровували:

 • християни. Добрий знак для всіх без винятку. Саме веселка стала знаком закінчення Всесвітнього потопу. Ободок з різнокольорових смуг – послання Бога про швидкі зміни в кращу сторону;
 • ірландці. Веселка — дорога лепреконів, за якою вони не тільки бігають, але в кінці доріжки ховають своє золото. Якщо знайти закінчення райдужної стежки, лепрекон обдарує золотом або виконає заповітне бажання;
 • язичники, скандинави. Символ переходу в світ богів. Той, хто помітить у небі, відправиться до праотців, що вважалася кращою долею, спокутуванням гріхів.

Прикмета: якщо побачити веселку

Прикмети і забобони про радугах мають як позитивне значення, так і негативні. Зміна значень залежить від зовнішнього вигляду природного явища. Подвійна веселка або потрійна, а ще краще з семи арок – знак тривалого везіння, удачі і благополуччя у всіх починаннях. Якщо стали щасливчиком і побачили повну арку — автоматично отримуєте ефект змови на удачу і благополуччя.

Навколо місяця

Цікаве значення має подвійна місячна веселка. Райдужні арки розташовуються одна над іншою. Сприймаються більше як різнобарвне світіння навколо нічного світила. Але навколо місяця побачити таке рідко вдається.

Прикмети стародавніх людей зводилися до того, що помітив диво людина наділяється особливим магічним даром.

Навколо сонця

Про те, до чого може з’явитися гало, або веселка навколо сонця, народні прикмети трактують по-різному:

 • побачити веселку взимку з появою кількох сонць невеликого розміру – мороз посилиться. Холодні дні протримаються довго;
 • прикмета про веселку і водночас яскравому сонці, особливо якщо воно знаходиться точно під семицветным мостом, трактується неприємностями. Про такому значенні описано в літописі «Слово о полку Ігоревім»;
 • кілька райдужних кілець навколо світила – швидка смерть побачив.

Подвійну

Помітивши дві веселки, спокійно загадуйте бажання. Воно виповниться незабаром, якою б важкою вона не була. Інша прикмета: побачити подвійну веселку – до налагодженої життя, чорні смуги з’являться нескоро.

Подвійна зі свіченням — найбільш позитивна прикмета. Християни запевняють: попросити прощення в Бога в цей момент – отримати його навіть за найстрашніші гріхи. Але тільки якщо просить щиро розкаюється.

7686d415874399aa4b3ecad0e1152cf5 Прикмети про веселку: до чого побачити подвійну, навколо сонця чи місяця, взимку або восени

Над річкою

Над водою побачити подвійну веселку, і навіть потрійну, нескладно. Це означає, що погода зміниться:

 • спека на холод;
 • вітер штиль;
 • дощовий день на сонячний.

Дві арки добре видно над рікою після дощу: чекай появи яскравого сонячного дня. Якщо ж райдужна доріжка лягла вздовж берега буде затяжний дощ. Але купатися під нею можна: накличеш погибель від води, захлебнешься, потонеш.

На свято

Неоднозначними є народні прикмети на свята:

 • Так, веселка в листопаді на початок різдвяного посту — свідчення того, що гріхи простяться кожному, хто її побачить. За умови суворого дотримання всіх канонів і вимог до посту.
 • На Великдень — знак Божого благословення тих, хто її побачить і їх сімей. Повір’я говорить, що Бог бачить, пам’ятає і завжди знаходиться поруч з вірянами і почитають його.
 • Веселка з’явилася під час весілля – однозначно добрий знак для пари. Життя молодят буде яскравою, насиченою. Але головне, довгої і милостивою. Діти, народжені від шлюбу, будуть здоровими, щасливими, добрими. Якщо молоде подружжя встигнуть загадати бажання – воно здійсниться найближчим часом.

Взимку і восени

Значення повір’я про зимової райдужної арці найкращі. І, хоча зимова веселка – явище рідкісне, воно обіцяє позитивні зміни. Людина може здійснювати будь-які проекти. Всі вони закінчаться вдало, прибутково.

Народні прикмети про появу райдуги в жовтні або в листопаді пов’язані виключно з змінами погоди:

 • холод на тривалий тепло;
 • теплі дні на дощові;
 • вітряна погода на штиль.

В різні місяці

Побачити веселку можна навесні і влітку, що частіше усього і буває. Прикмета про побаченої райдуги влітку свідчить про зміну погоди. Якщо, звичайно, це не був день народження або весілля.

Перше в році гало – символ потепління. Наступні – передбачають хороші новини.

Інші прикмети, пов’язані з веселкою

Світіння в небі буває в будь-який час: вранці, ввечері, вдень. Побачити ранкову веселку – до хорошого врожаю. Денну – до зміни погодних умов. А вечірню — до багатства.

Веселка для вагітних жінок – випадок загадати стать малюка. А дівчині пророкує гарного нареченого. Чи залишиться вона з ним — залежить від дівчини. Але кольоровий шлях дарує можливість знайти щастя на довгі роки з вірним чоловіком.

При повній райдужної дузі необхідно пам’ятати про можливість загадати бажання.

Як передбачити погоду по веселці

Незалежно від того, що означає потрійна або подвійна веселка, побачене світіння передрікає зміна погоди. Якщо з’явилася веселка взимку, прикмета вказує на необхідність підготуватися до тривалих заморозків. Це не прибирає другого її значення на Різдво: благословення. Старожили і віруючі люди намагаються поєднати всі значення прикмети, щоб правильно розшифрувати послання:

 • побачити подвійну веселку восени – чекай негоди. Вітер, буря, сильний дощ – ось значення осінньої дороги на небі;
 • переважання зелених відтінків обіцяє проливні дощі. Якщо червоного багато – спека, посушливий сезон, якщо ще й з червоним сонцем — додасться сильний вітер;
 • арка високо – дощі закінчаться, низько – дощовий сезон тільки почався;
 • у ранкові години – провісник негоди, вечірні – ясний день після ночі.

e1562f5b461a3a5fbe2d5f89b205295a Прикмети про веселку: до чого побачити подвійну, навколо сонця чи місяця, взимку або восени

Веселка – таємне явище, і завжди сприймалася як провісник божественного благословення на добрі справи і вчинки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради