Всі тонкощі прання і сушіння пухових хусток в домашніх умовах

Пухову хустку є одним із класичних символів російської ремесла. Виготовляються вони із суміші шовкового та козячого пуху — самого міцного, але разом з тим і самого тонкого пуху в світі, саме це пояснює їх м’якість і ніжність.

Дбайливе ставлення здатне продовжити термін життя пухової шалі, але через якийсь час все одно постає питання, як випрати пухову хустку в домашніх умовах.

Цей процес повинен бути максимально обережним і тактовним. У цій статті будуть викладені рекомендації по догляду, прання та сушіння такого тонкого вироби як пухова шаль.

Відповідні засоби для прання

Будь-пухові вироби найкраще в домашніх умовах стирати з призначеними для цього рідкими миючими засобами, пухові хустки не виняток.

Для їх бережний чищення підійдуть такі засоби як:

 • дитяче мило, розчинений у воді;
 • шампунь для волосся;
 • рідке мило без барвників, зайвих хімічних складових і різких ароматизаторів;
 • будь-які рідкі засоби для чищення виробів з вовни (звичайний пральний порошок травмує пухові волокна, і палантин буде мати «голий» вид);
 • білизняний кондиціонер.

Основні правила прання

Першим основним правилом прання пухової хустки в домашніх умовах є його гранично рідкісна прання.

Такий матеріал як пух, в ідеалі, краще взагалі не піддавати пранню, але так як це неможливо, то слід постаратися, щоб це відбувалося нечасто.

Правило 1

Таке повітряне виріб потрібно захищати від місць з великою концентрацією запахів, наприклад, місць для куріння. Шаль досить швидко вбирає різноманітні запахи.

Правило 2

Другим правилом можна поставити правильну підготовку шалі до прання. Це включає в себе обов’язкове, акуратне розчісування хустки для запобігання сваляния пуху.

Робити це потрібно гребінцем з дерев’яними зубами або гребенем закругляющимся на кінцях. Волосся повинно бути обережним, щоб не зачепити петлі.

Правило 3

Третє основне правило говорить, що пуховий палантин повинна зазнавати тільки ручне прання. Незалежно від виробника пральної техніки і її якості, хустка може не пережити автоматичного прання.

Правило 4

Четверте правило передбачає суворе дотримання температурного режиму води, в якій буде стиратися хустку.

Окремої уваги заслуговує те, що замочування, сама прання і подальше полоскання вироби повинні відбуватися у воді однакової температури.

Правило 5

Останнє правило стосуватиметься віджиму і сушіння. Правильний віджим повинен бути природним — хустку поміщається в сітку і підвішується, вода стікає сама.

Після цього на простеленій махровий рушник розкладається повністю распрямленный пухову хустку.

Підготовчий етап

Ретельна підготовка до прання пухової хустки в домашніх умовах повинна включати в себе наступні дії:

 • хустка добре струшується і розчісується. Якщо немає спеціального гребінця, можна скористатися масажною гребінцем з дерев’яними зубами.
 • Ємність, в якій планується проводити прання повинна бути досить великою і глибокою. Через брак такої варто це робити у ванній.
 • Щоб зробити прання швидкоплинної і якісної, виріб можна замочити хвилин на 20.
 • Як правильно випрати пухову хустку вручну

  Найбільш підходящим варіантом очистити від бруду або освіжити таке делікатне виріб краще всього було б в хімчистці.

  Однак не у всіх є на це час і можливості, тому розглянемо, як прати пухову шаль в домашніх умовах.

 • У ємність, де буде відбуватися прання, наливається вода не більше 35 градусів. У воді прохолодніше цього значення виріб може не отстираться або доведеться застосувати до цього додаткове зусилля, гаряче — може нашкодити пуху. Вода 30-35 градусів забезпечить м’якість і податливість вироби, чому воно не зіб’ється в грудку.
 • На всіх етапах чищення хустки, вода повинна бути однією температури — її перепад погано впливає на структуру вовняних волокон.
 • Вибране для прання засіб необхідно повністю розчинити у воді і лише після цього можна помістити у воду хустку. Дати йому полежати п’ять-сім хвилин і приступати до прання.
 • Прати шаль, потрібно обережно стискаючи її. Не можна допускати перекручування, зайве м’яття, грудкування — це може призвести до втрати форми хустки.
 • Полоскання повинно проводитися кілька разів, рекомендують не менше п’яти, кожен наступний раз, змінюючи воду. Робити це потрібно не менш ретельно, ніж при пранні, не розтягувати і не м’яти хустку.
 • Коли полоскання буде здійснюватися в останній раз, у воду слід додати пом’якшувальний засіб для вовни таке як кондиціонер для вовняних речей, або ополіскувач для волосся, або кілька крапель білого оцту або свіже вичавленого, процідженого лимонного соку. Завдяки цьому висихаючи, нитки вироби розпушиться і залишаться м’якими.
 • При пранні є неприпустимо:

  • витягати шаль за кути — це може спровокувати деформацію;
  • лити пральний засіб безпосередньо на хустку;
  • підставляти або полоскати виріб під сильним струменем води;
  • сильно терти або використовувати для очищення підручні засоби, якими можна зачепити за петлі, витягнути їх або зовсім порвати.

  Як правильно прати пухову хустку в машинці

  Якщо в силу обставин ручне прання не можлива, а прати хустку потрібно, доведеться скористатися пральною машиною на свій ризик.

  Потрібно знати, що поміщати хустку-павутинку в барабан слід тільки в чохлі або спеціальному пакеті, який обереже шаль від зіткнення з внутрішньою частиною машини.

  Природно, режим прання повинен бути налаштований на делікатний режим з мінімальним нагрівом води. Автоматичний віджим слід відключити.

  Тут слід повторитися і помітити, що машинне прання вкрай небажана для пухової шалі. Прання цієї речі — досить специфічна, а пральна машина піддасть її сильному механічному впливу, що може призвести до розтягування, деформації і просто втрати зовнішнього вигляду виробу.

  Віджимання та сушіння вироби з рамкою та без неї

  Для правильного сушіння, з виробом доведеться повозитися. В кінці полоскання виріб можна зібрати в нещільний грудку і легенько притиснути долонями для початкового віджиму основної кількості води.

  Грамотна сушка пухового вироби передбачає наявність для цього спеціальної рамки, яку можна зробити самостійно або придбати в магазині. Вартість її становить не більше 250 рублів.

  За допомогою рамки хустку сушиться наступним чином:

 • по краях виробу треба протягнути волосінь або щільну нитка, за зубчикам хустки;
 • з допомогою просмикнути нитки шаль фіксується на рамці гвоздиками або канцелярськими кнопками;
 • промокнувши хустку тканиною, для того щоб прибрати зайву вологу, він залишається на рамці на годину;
 • для повного висихання, через годину шаль потрібно зняти і розкласти на сухому рушнику. Просто розправити, не розтягувати.
 • Весь період сушіння хустку слід збивати.

  Другий спосіб, щоб шаль швидше висохла, відбувається без рамки і є більш простим. Однак, висихаючи, є ризик деформації шалі.

 • Виріб загортається рулоном в рушник хвилин на 15-20.
 • Ця процедура повторюється наскільки разів із заміною рушники на сухе.
 • Після того як основна волога збереться, хустку розладнується на сухій тканині у всю довжину. Для мінімізації ризику деформації, його можна закріпити по периметру будь-якими не важкими предметами.
 • Як розпушити хустку після прання

  Розпушити пухову шаль можна одним незвичайним способом. Після стікання води з хустки, його варто помістити у звичайний поліетиленовий пакет і в такому вигляді помістити в морозильну камеру холодильника.

  Щогодини пакет слід струшувати. Після 5-6 годин його можна дістати і гранично акуратно розкласти на чистій поверхні, під прямі промені сонця. Расширившаяся в процесі замерзання волога, коли буде танути распушит пряжу.

  Як відбілити

  З плином часу шалі з світлого пуху можуть набувати жовтуватий колір, який старить річ і зовнішній вигляд в цілому. Для відбілювання в домашніх умовах використовувати відбілювачі, компонентом яких є хлор, не можна.

  Пухову хустку відбілюють перекисом водню або гідроперитом.

  Кількість витрачається кошти буде залежати від маси хустки, пізнати яку можна зваживши виріб на кухонних вагах.

  На сто грамів ваги пухової хустки буде вимагатися 20 грам перекису або п’ять таблеток гидроперита.

  Після підрахунку потрібної кількості відбілюючого засобу його слід розчинити у воді і туди ж додати нашатирного спирту — 1 столова ложка на 1 літр води.

  У приготовлений розчин поміщається хустку на 5-6 годин. Весь цей час потрібно стежити, щоб температура була в районі 25-35 градусів.

  Після 5 годин виріб дістають і дуже ретельно полощуть кілька разів, постійно міняючи воду.

  Далі, для сушки, його слід закріпити на сітці, щоб зійшла вода і переклавши в пакет відправити в морозилку на шість годин. Після цього дістати, розкласти, струснути і просушити.

  Поради

 • Щоб після прання хустку з козячого пуху не сів, прання і полоскання повинно проводитися у воді однакової температури. Усадка якщо і буде мати місце, то буде незначною.
 • Перед тим як прати оренбурзький пухову хустку в пральній машині потрібно кілька разів подумати і зважити всі ризики.
 • Пожелтевшее біле виріб можна випрати в суміші води і перекису водню. Хустка повинна при цьому бути повністю покритий водою.
 • Кров на шалі можна вивести, розчинивши у воді аспірин і протерши отриманим розчином потрібне місце.
 • Звичайну вуличну грязь на хустці-павутинці не обов’язково відразу запирати. Після висихання її можна видалити сухою щіткою.
 • Правила зберігання шалі увазі, щоб вона була згорнута в рулон і перебувала в полотняному чохлі або мішечку. Убезпечити річ від молі можна поклавши в той же мішечок спеціальний засіб або лаванду, м’яту, полин.
 • Після зберігання розправити загини можна повісивши шаль у ванній на ніч або збризнувши на неї водою.
 • Не забувайте поділитися статтею з друзями і приєднатися до нас у соціальних мережах.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради