Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

У світі інтер’єрного дизайну стиль лофт — це порівняно молоде дизайнерський напрямок, що з’явилося приблизно в середині минулого століття. Привабливість і велика популярність цього надзвичайно зухвалого інтер’єрного жанру в чому пояснюється застосуванням мінімальної обробки і досить оригінальним декором.

Стиль лофт, також відомий як «фабричний», або «промисловий» ідеально підходить практично для будь-яких просторих приміщень. Ванна в стилі лофт являє собою дуже атмосферне і оригінальне простір, наповнений нестандартними дизайнерськими рішеннями і особливим брутальним шиком.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki227 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Особливості стилю лофт

Стиль лофт в інтер’єрі ванної кімнати не без підстав вважається одним з найбільш багатогранних.

На сьогоднішній день дизайнери виділяють три основних його варіації:

 1. Промислове, або індустріальний напрямок повною мірою відтворює атмосферу великого виробничого приміщення. При оформленні інтер’єру основний акцент робиться на різні вентиляційні труби і будь-які інші суто інженерні комунікації. Декоративні предмети використовуються в мінімальній кількості. Меблі підбирається переважно простої геометричної форми і без химерних декоративних надмірностей.
 2. Богемний лофт , також відомий як бохо-лофт, зберігає риси величезного заводського приміщення. Обробка залишається досить грубій і простий, проте всі предмети обстановки і декоративні елементи підбираються дуже грунтовно і креативно. Старі потерті речі дуже органічно поєднуються з нечувано дорогими предметами мистецтва і різними екзотичними арт-об’єктами.
 3. Гламурна варіація мистецтво являє собою саму модну і жіночну різновид фабричного стилю. Тут в пріоритеті все та ж груба обробка і порошно-сіра кольорова гама, проте в якості акцентних квітів активно використовуються трохи приглушені пастельні відтінки (наприклад, різні брудно-рожеві і бузкові тони). Також цього напряму властива більш дорога і лаконічна меблі в поєднанні з більш хитромудрим і витонченим декором.

Варто зауважити, що промислове напрям передбачає обов’язкову наявність великого простору і високих стель, в той час як гламурна і богемна різновид лофта може вдало реалізуватися навіть у невеликий по площі квартирі.

Характерні риси

Незважаючи на різні варіації, даний інтер’єрний жанр має й деякі загальні базові елементи.

Найбільш характерними атрибутами стилю можна назвати:

 • великі вікна і дуже високі стелі;
 • грубі, неоднорідні поверхні;
 • відкриту планування і достаток вільного простору.

Також цього стильового напряму властиво велика кількість різних джерел штучного і природного світла і обов’язкова наявність відкритих погляду інженерних комунікацій.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki228 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Колірна палітра

Індустріальний стиль в інтер’єрі ванної кімнати не визнає занадто яскравою і різнобарвною обробки. В ідеалі весь інтер’єр повинен бути досить монохромним або базуються на 2-3 основних кольорах.

Найпопулярніші і гармонійно вписують тони — це різні відтінки білого, сірого і чорного кольору. В якості додаткових кольорів-компаньйонів дизайнери радять впроваджувати більш теплі червоні і теракотові відтінки, а також нейтральні бежеві тони.

Що стосується акцентних кольорів, то тут не існує яких-небудь строгих правил і обмежень. Акцентні кольори можуть бути будь-якими, головне, не допустити пересичення інтер’єру численними яскравими фарбами.

Матеріали

Ванна кімната в стилі лофт в повній мірі відображає дух старого заводського приміщення, тому всі використовувані оздоблювальні матеріали повинні бути досить грубими і фактурними. Крім традиційної цегляної кладки і штукатурки, можна сміливо використовувати в обробці керамічну плитку або керамограніт.

Сучасна керамічна плитка випускається в різних колірних варіаціях і відмінно імітує такі підходящі для лофта поверхні, як:

 • бетон;
 • цемент;
 • асфальт.

Також в особливій пошані — плитка з імітацією грубо обробленої деревини і старого проржавевшего металу.

Кому підійде

Індустріальний стиль можна назвати інтер’єром, ідеально підходить практично для кожної людини, оскільки багатьом буде не вистачати звичного затишку і домашнього тепла. Промисловий дизайн користується високим попитом в основному серед людей творчих професій, які люблять різні сміливі експерименти і незвичайне авангардне мистецтво.

Також цей стиль воліють стильні, брутальні чоловіки і неординарні молоді люди, що ведуть переважно активний і вільний спосіб життя.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki229 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Оформлення ванної

Людині, яка всерйоз замислюється про можливість оформлення свого санвузла в стилі лофт , потрібно відразу тверезо оцінити майбутній фронт робіт. Спочатку необхідно правильно вибрати матеріали для оздоблення стін, стелі та підлоги, а потім підібрати найбільш підходящу меблі та освітлювальні прилади.

Стіни

Незважаючи на те що грубі фактурні поверхні є чи не найголовнішою візитною карткою даного інтер’єрного жанру, це зовсім не означає, що в промисловому інтер’єрі всі стіни повинні бути строго цегляними, бетонними або ж дерев’яними.

В першу чергу, це дуже непрактично, особливо у приміщенні з дуже високою вологістю, оскільки всі перераховані вище матеріали не є на сто відсотків водонепроникними, навіть якщо їх покрити якісними захисними складами.

Найчастіше в сучасних варіаціях лофта можна побачити стилізовану під бетон або цегла керамічну плитку або керамограніт.

Для оформлення стін у просторих ванних кімнатах зовсім не обов’язково використовувати виключно один вид плитки. Багатьом промисловим приміщень властиве гармонійне поєднання різних по фактурі і кольору оздоблювальних матеріалів, тому одну зі стін можна оформити керамічною плиткою з імітацією старій, напівзруйнованій цегельної кладки, а всі інші поверхні можуть бути облицьовані все тієї ж керамікою, але тільки з якісної стилізацією постарілої штукатурки або бетону.

Колірна палітра настінної плитки може бути представлена різними сіро-чорно-білими тонами, хоча не забороняються і теплі коричневі, і нейтральні бежеві відтінки. Форма плитки може бути найрізноманітнішою, в тому числі і незвичайної шестикутної або ромбовидної.

Як правило, плитка незвичайної форми створює більш цікаве візуальне оформлення, особливо в поєднанні з деякими декоративними прийомами. Важливо зауважити, що настінну плитку краще всього вибирати матову з досить шорсткою і рельєфною поверхнею.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki230 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Підлога

Кераміка ідеально підходить не тільки в якості настінного покриття, але і для облицювання підлоги. В якості підлогового покриття краще всього вибирати керамогранітную плитку, візуально нагадує зістарений бетон або метал.

Також буде доречна будь матова текстурована плитка різних сірих або порошно-графітових відтінків. Як правило, така плитка не тільки відмінно імітує грубі постарені поверхні, але і додає інтер’єру особливий брутальний шарм.

Ілюзію фабричного підлоги можна також створити за допомогою наливних бетонних підлог. Колірне оформлення підлогового покриття зазвичай робиться на два-три тони темніше стін, проте в деяких випадках допускаються і більш цікаві контрастні комбінації.

Стеля

Промисловий або фабричний антураж краще всього підкреслять досить високі стелі з грубою поверхнею.

В обробці стелі в основному переважають нейтральні білі або світло-сірі відтінки, хоча іноді допускаються і деякі більш темні тони.

У декорі стелі вітаються різні грубі балки, всілякі дерев’яні перекриття, вентиляційні металеві труби, електричні дроти і будь-які інші інженерні конструкції, які в будь-яких інших інтер’єрах зазвичай ретельно маскуються.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki231 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Меблі

Особливих вимог до предметів меблів промисловий спосіб не пред’являє.

Однак для підтримки загального стилістичного єдності дизайнери все ж радять звернути увагу на деякі моменти:

 1. По-перше, всі меблеві предмети повинні мати досить мінімалістичний і компактний дизайн. Від використання занадто об’ємних і громіздких конструкцій з великою кількістю декоративних елементів краще всього відразу відмовитися, особливо якщо санвузол не відрізняється великими розмірами.
 2. Вся корпусні меблі найчастіше виготовляється з масиву грубо обробленої деревини, проте допускається і її якісна імітація, наприклад з МДФ (деревоволокнистих плит середньої щільності) або ЛДСП (ламінованої деревинно-стружкової плити) . Також меблі може бути виконана з нефарбованого металу або містити елементи з напівпрозорого скла. Пластик використовувати небажано, але в деяких випадках допускається.
 3. Вбудовані шафи слід вибирати з фасадами, відповідними даному стилю, тобто без яскравих піскоструминних малюнків, ніжних пастельних кольорів. В обробці меблів не виключені деякі подряпини, потертості та інші дефекти.
 4. Колірна гамма меблів краща нейтральна. Найпоширеніші кольори — нейтральні сірі, білі і чорні відтінки, а також теплі коричневі кольори.

Меблі в індустріальному стилі може бути досить різноманітною. Цей стиль сприймає як ультрамодні дизайнерські новинки, так і ексклюзивні антикварні раритети.

Сантехніка

Щоб вдихнути промислове настрій в звичайну ванну кімнату, необхідно правильно вибрати сантехнічні прилади.

Розглядаючи фотографії авторських лофт-інтер’єрів, можна помітити, що ванна найчастіше має біле забарвлення і досить витончені, плавні форми, хоча іноді зустрічаються і більш строгі прямокутні моделі.

Зазвичай купіль встановлюється в центральній частині кімнати, проте в невеликих просторах можливі будь-які інші варіанти.

Всі сантехнічні прилади можуть бути як ультрамодними і нарочито дорогими, так і спеціально постареним або стилізованими під вінтаж. Водопровідні крани найчастіше мають дуже незвичайну і оригінальну форму, оскільки багато прості й стандартні моделі в подібних інтер’єрах виглядають вкрай нудно й сумно.

Для створення модного образу можна також використовувати лаконічні підвісні унітази і компактні душові кабіни з елегантною металевою окантовкою.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki232 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Освітлення, дзеркала і декор

Для того щоб приміщення з модним промисловим дизайном виглядало найбільш ефектно і атмосферно, необхідно ще на етапі планування ремонту приділити особливу увагу проектуванню якісного освітлення.

Щоб компенсувати нестачу природного денного світла у ванній кімнаті без вікна, краще всього використовувати вбудовані точкові світильники з ненав’язливим м’яким сяйвом. Також гармонійно впишеться будь-яка інша приховане підсвічування з ефектом денного або м’якого розсіяного світла.

Головне правило при виборі освітлювальних приладів — ні в якому разі не використовувати стандартні шаблонні моделі.

Промисловий стиль славиться своєю оригінальністю і тягою до всього незвичайного, тому всі освітлювальні прилади повинні обов’язково мати якусь родзинку. Наприклад, дуже вдало в промисловий інтер’єр впишуться оригінальні бра, ефектно стилізовані під виробу початку минулого століття, або підвісні ретро-лампи з незвичайним дротяним каркасом. Лампочки теж краще всього вибирати з оригінальним і незвичайним дизайном, наприклад, зі старомодною формою колби або у вигляді спіралі.

Колірне оформлення освітлювальних приладів має бути переважно нейтральним. Найбільш відповідні тони різні порошно-сірі, чорні, графітові і мідні відтінки, а також досить сильно потьмяніли від часу темно-золотисті кольори.

Дзеркалам в лофт-інтер’єрах відводиться особлива роль. Вони не тільки максимально сприяють зоровому збільшенню простору, але і за рахунок відбиття світла створюють дуже цікаві візуальні ефекти. Найчастіше для промислових інтер’єрів вибирають лаконічні прямокутні або квадратні моделі в простій дерев’яній або бронзовій оправі.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki233 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Що стосується декору, то промисловий спосіб не заперечує наявності в інтер’єрі предметів, несуть суто декоративні функції, однак всі предмети повинні строго відповідати цій стилістиці і не вибиватися з загальної інтер’єрної композиції.

Найбільш придатними і доречними можна вважати такі декоративні елементи, як:

 • різні модні постери в дусі 50-х років минулого століття;
 • репродукції модних картин, бажано середини минулого століття;
 • яскраві абстрактні вуличні графіті і ефектні об’ємні написи, нанесені безпосередньо на грубу бетонну або цегляну поверхню.

Щоб трохи пом’якшити брутальний промисловий інтер’єр, на підлогу можна постелити фактурний дизайнерський килим з імітацією невеликих подряпин. Зробити кімнату більш затишною також допоможуть різні дизайнерські арт-об’єкти та колекційні предмети (наприклад, оригінальні підставки для засобів особистої гігієни та рушників).

Як оформити маленьку ванну або душову

Останнім часом дизайнери все частіше використовують промисловий стиль для оформлення маленьких ванних кімнат і душових. Зрозуміло, для традиційного індустріального стилю краща ванна кімната достатньо великого розміру і з високими стелями, однак якщо зайвих квадратних метрів просто немає, то можна використовувати деякі хитрощі, що допомагають відтворити ілюзію великого заводського приміщення.

Для реалізації цієї затії досвідчені дизайнери радять в першу чергу поєднати ванну кімнату і туалет. Від встановлення габаритної ванни краще всього відразу відмовитися на користь простій і лаконічній душової кабіни.

Для обрамлення душової кабіни та зонування простору зазвичай застосовують прозоре оргскло без будь-яких шторок або фіранок. Індустріального стилю імпонують всілякі творчі експерименти, однак в малогабаритному і тісному просторі ними краще не зловживати.

При виборі колірної палітри слід відмовитися від темних і похмурих тонів на користь більш світлих і нейтральних. Всі меблеві предмети і сантехніку потрібно підбирати дуже обережно. Краще забути про габаритних і раритетних меблевих установках та сантехнічних приладах, а використовувати всі предмети строго по мінімуму — лише найнеобхідніші і максимально зручні.

Для візуального розширення тісного простору дизайнери радять використовувати велику лаконічне дзеркало, встановлене у всю стіну, без будь-яких вигадливих рам або будь-яких інших декоративних обрамлень.

vannaya v stile loft: osobennosti industrialnogo stilya, dizajjna sanuzla i vannojj komnaty, nyuansy vybora keramicheskojj plitki234 Ванна в стилі лофт: особливості індустріального стилю, дизайну санвузла та ванної кімнати, нюанси вибору керамічної плитки

Відео

У відео розповідається про те, як оформити маленьку ванну кімнату в стилі лофт.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради