Прикмета: розбити яйце, чому не можна бити об стіл, до чого впустити на підлогу

Яйце вважається символом майбутнього, зароджується життя. З цієї причини у старовину його наділяли містичними властивостями, існує безліч змов, шепотков і обрядів. Прикмета про розбитому яйці в більшості випадків має негативний характер, але є способи нейтралізувати її вплив на людину.

448e1d0713d34072b06e0bf8cebf2c00 Прикмета: розбити яйце, чому не можна бити об стіл, до чого впустити на підлогу

До чого розбити яйце

На що звернути увагу при інтерпретації прикмети, якщо розбити яйце:

 • скільки штук постраждало;
 • скотилося або вискочило з рук;
 • тріснуло або розбилося вщент;
 • скільки жовтків в пошкодженому яйці;
 • в який час доби це сталося.

Хороші і погані прикмети

Характер тлумачення може бути негативним або позитивним. Для точного визначення смислу повір’я рекомендується звертати увагу на те, з-за чого все сталося.

Не варто серйозно ставитися до випадків, коли яйця розбиваються через недбалість, неправильного поводження. Шкаралупа досить крихка, тому тріщини, сколи частіше з’являються з-за помилок господині, ніж як знак згори.

Найбільш поширені прикмети про розбите яйце:

 1. Впустити на підлогу і побачити, що воно протухла, темний зсередини – проблеми зі здоров’ям.
 2. Всередині виявилося відразу 2 жовтки – молодій дівчині скоро зроблять пропозицію руки і серця, заміжня жінка завагітніє, чоловік несподівано отримає більший прибуток.
 3. Яйця б’ються в сні – крах планів, матеріальний збиток, сварки, неприємності. Існує інша інтерпретація – приємний подарунок від коханої людини.
 4. Знайти розбите яйце на порозі, перед вхідними дверима – імовірний пристріт, псування, прокляття. Слід поставитися до цього серйозно і нейтралізувати вплив неприємної знахідки.
 5. Впало і розбилося вранці – день буде сповнений турбот, не варто будувати грандіозні плани або починати нову справу.
 6. Все сталося вдень – проблеми з фінансами, можливі незаплановані витрати, втрати, збитки.
 7. Впало ввечері – поганий сон, кошмари, хтось наполегливо заважати виспатися.
 8. Раптово скотилося зі столу на підлогу і разбилось – з’явилися заздрісники, недоброзичливці. Прикмета радить бути обережними, не довіряти малознайомим людям. Ворогом може виявитися навіть близький друг.
 9. Встигнути спіймати на льоту – до удачі, тривалого везінню у справах.

e992b7cc41b46bdd9e19f0c030c805a8 Прикмета: розбити яйце, чому не можна бити об стіл, до чого впустити на підлогу

Визначаємо долю за кількістю

Коли це трапляється з одним яйцем – завжди неприємно. Що вже говорити, якщо довелося позбутися відразу кількох або всіх. Тим не менш, навіть в цій ситуації є позитивні прикмети. Наприклад, розбити відразу 2 штуки – значить, можна не переживати за правильність вибору другої половинки. Швидше за все, ця людина призначений долею і зберігає вірність у стосунках.

Гірше, якщо неприємність трапилася відразу з 3 яйцями. Прикмета рекомендує бути обережніше, попереду чекає чорна смуга. Це може бути низка неприємних клопотів, нездійснених надій. Для зменшення або нейтралізації негативного впливу рекомендується провести спеціальний обряд.

Як не дивно, але розбити всі яйця – прикмета з позитивним тлумаченням. Подія може розцінюватися як початок світлої смуги в житті, удача, хороші новини.

По іншій інтерпретації повір’я означає, що попереду повинно було статися щось страшне, хворобливе, але замість цього вищі сили підштовхнули до псування продукту. У подібних випадках кажуть: «Дякую тобі, Господи, що взяв грошима».

Чому не можна бити яйця об стіл

Марновірство виходить з принципу, що передається з глибини століть, ігри, неповажне ставлення до їжі карається. Особливо часто про приймете згадують у свято Пасхи. При цьому в звичайні дні так робити теж не можна.

Найбільш поширені повір’я та прикмети, якщо розбивати яйця об стіл:

 1. Бити яйце об стіл – залучити неприємності на всю сім’ю.
 2. Стукати об стільницю – розбивати власне життя.
 3. Марновірство свідчить про можливість стати жертвою злочину, зробити поганий вчинок по дурості і згодом покаятися.
 4. Ще одна інтерпретація – втрата майна, звільнення, злидні.

Як позбавитися від негативу

Навіть якщо прикмета з негативним тлумаченням, засмучуватися не варто. Можна провести прості обряди по нейтралізації негативного впливу. У більшості випадків достатньо ретельно відмити підлогу і викинути ганчірку. Всі окропити святою водою, прочитати молитву. Якщо побоювання не проходять, рекомендується сходити до церкви і сповідатися.

Складніше позбутися від пристріту і псування, але тут головне правильно прибрати залишки яйця. Акуратно зібрати всі на чистий білий аркуш іншим таким же листочком. Зім’яти, унести як можна далі від дому у малолюдне місце, закопати під деревом, примовляючи: «Яєчко і підклад в папірці, псування і пристріт в землі». Поріг ретельно відмити, ганчірку викинути. Бажано це місце присипати четвергової сіллю або окропити святою водою.

Розбити яйце – прикмета з негативним тлумаченням за кількома винятками. Для точної інтерпретації рекомендується враховувати супутні фактори. При необхідності негативний вплив можливо нейтралізувати. Головне, не зациклюватися на подію, оскільки негативні думки шкодять більше всіх узятих разом прийме.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради