Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

Правильно накручувати волосся можна кількома способами: на плойку, на утюжок, на бігуді. Також є безліч методів для завивки волосся підручними засобами. Мало хто знає, що сучасні афрокудри можна отримати з допомогою паличок для суші і стайлера. Але багато виробників випускають плойки різного розміру і форми для створення незвичайних і оригінальних локонів.

Види плойок і їх призначення. Як вибрати підходящу?

Існує величезна кількість видів кучерів, які залежать від плойки і методів накручування локонів.

Вид плойки Короткий опис
Класична Стандартна плойка, з зажимом для зручності накручування локонів забезпечує рівномірні кучері по всій довжині волосся. Діаметр її може бути різним, в залежності від бажаних завитків. Чим крупніше плойка, тим крупніше локони.
Конусна Такі плойки мають нерівномірний діаметр, з звуженням до вільного краю. Роблячи зачіску, потрібно плойку встановлювати так, щоб великі локони виходили у коренів, а до кінчиків були більш дрібні. Таким стайлером можна отримати прикореневій обсяг, а хвилі будуть виглядати максимально природно.
Спіральна Робочий стовбур вироби не гладкий, а ребристе і має борозну для укладання волосся. Завдяки цьому локони виходять спіральними і пружними. Такого ефекту складно домогтися класичної плойкою.
Трикутна Трикутна насадка на стайлер допоможе отримати зухвалі і оригінальні локони, які будуть не просто витися, але загинатися по периметру у вигляді кутів. Таку зачіску можна зробити на волосся будь-якої довжини.
Подвійна Поверхня плойки оснащена подвійною насадкою, завдяки чому виходять за стандартні класичні кучері, а плавні подвійні локони. При накручуванні потрібно два пасма накрутити на барабан у вигляді вісімки і протягнути по всій довжині, на рахунок чого і виходить оригінальна зачіска.
Потрійна Така плойка найчастіше використовується для ретро зачісок. Три робочих стовбура однакового розміру дозволяють створити рівномірні однакові хвилі вздовж всієї довжини. Як правило, такі стайлери мають титанове покриття, завдяки якому не псують волосся.
Плойка для афрокудрей Вона за зовнішнім виглядом нагадує класичну плойку, а різниця полягає лише в діаметрі. Афрокудряшки відрізняються від класичного накручування своєю мініатюрністю і такі плойки випускають діаметром не більше 1 см в діаметрі.
Автоматична плойка Такий прилад кардинально відрізняється від всіх попередніх плойок. У неї немає робочого стовбура, а волосся захоплюються на автоматичний барабан де і завиваються в локони. Такий апарат прискорює накручування в кілька разів. Зачіска виконується попрядно, але не витрачається час на завивание локона на стовбур.

Легкі хвилі, які створює стайлер з подвійним стовбуром, можна зробити з допомогою прасування для випрямлення волосся. Для домашнього використання досить класичної плойки, але для майстри зачісок не обійтися без кожного виду.e1d1f25a8e921f94b79bb3df7acd46b2 Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

Крім типу і форм при виборі потрібно звернути увагу на наступні аспекти:

 • Тип покриття робочого стовбура. Раніше випускалися тільки металеві плойки, які неабияк спалювали і псували волосся. Зараз сучасні виробники надають спектр титанових і керамічних покриттів.
 • Наявність перемикача температурного режиму. Деякі моделі оснащені екраном і реле, за допомогою якого можна встановити потрібну температуру. Власницям світлого і тонких волосся не рекомендується крутити волосся на високих температурах (до 140 °C), а для неслухняного волосся потрібно встановлювати не менше 200 °C.
 • Також потрібно звернути увагу на бренд. Багато виробників повірені роками. А це означає, що дороге виріб прослужить багато років, особливо, якщо буде використовуватися постійно.
 • Також необхідно подивитися на форму ручки і кріплення електричного дроту. Потрібно щоб він обертався для зручності використання плойки, інакше проведення буде закручуватися і створювати дискомфорт і майстрові, і клієнтці.

Перед покупкою плойки рекомендується уважно вивчити бажану модель, порівняти її з іншими виробами, переглянути огляди і рекомендації.

Підготовка волосся: засоби для завивки

Якщо голова милася раніше, ніж 2 доби тому, волосся потрібно ретельно вимити шампунем із застосуванням бальзаму-ополіскувача, щоб пом’якшити структуру волосся. Після цього вони більш слухняним, а зачіску буде зробити легше. Для тривалої стійкості локонів рекомендується використовувати засоби для волосся.

Топ-3 кращих засобів для захисту волосся і тривалої укладання:4cb5a49979b3f9c1a3109e035889882d Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

 • Hot Style Constructor від Лореаль Париж – це комплексний засіб, що виконує одночасно декілька функцій. Воно живить структуру волосся, проникаючи в кожну його лусочку. Захищає від негативного впливу термо і сприяє сильної фіксації. Ідеально підходить для високих зачісок і густого волосся.
 • Стайлінг-спрей від Biolage RAW розроблений для сухого і неслухняного волосся. Він зволожує і забезпечує надійну фіксацію без обважнення пасм. Не створює ефекту штучних пасом, легко змивається з волосся шампунем.
 • Термоспрей Хот Сетс 22 забезпечує потужну фіксацію. Використовувати засоби можна на мокрих волоссі і сухих при накручуванні на плойку. Завдяки серпанку забезпечує природний здоровий блиск волосся.

Кожне з засобів має різну фіксацію. По завершенню зачіски можна побризкати волосся лаком. При використанні якісних продуктів зачіска тримається до митися голови, в середньому 3-4 дні.

Підготовка пристрою: температурний режим

Перед накруткою потрібно підготувати не тільки волосся, але і інструменти. На плойки потрібно виставити температурний режим, що підходить під той чи інший тип волосся. Тонкі волосся мають особливість швидко перегорить, тому для них достатньо 120 – 140 °C. Такий же режим використовується для штучного волосся і канекалону.

Для щільних і здорових волосся можна використовувати температуру 180 – 200 °C. Також заздалегідь потрібно підготувати гребінця, затискачі та шпильки, які знадобляться для зачіски.

Техніка безпеки

Правильно накручувати волосся на плойку можна навчитися в домашніх умовах, але, враховуючи, що всі стайлери впливають за допомогою високої температури, важливо дотримувати техніку безпеки:

 • не можна використовувати плойки або стайлери на мокрих волоссі;
 • використовувати можна тільки допустиму температуру для типу волосся, щоб не зіпсувати їх;
 • локон з плойки потрібно знімати обережно, щоб не обпекти пальці;
 • не можна докручувати волосся до самої шкіри голови з-за ризику опіку.

Дотримуючись техніки безпеки при виконанні зачіски, можна в кілька разів знизити ризик псування волосся і опіків голови та рук.

Використання насадок різних діаметрів

Величина завитків безпосередньо залежить від діаметра насадки на плойку. Є прилади без насадок, якими можна крутити тільки один вид обсягу. Є моделі, на стовбур яких надягають насадки різної форми і величини.

Сучасні стайлери можуть бути представлені праскою для випрямляння волосся, а в комплектації мати безліч насадок:1595be96bd0b492f4eadd693d03b5d28 Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

 • велике і дрібне гофре;
 • трикутна плойка;
 • спіральна насадка для локонів.

Маленький діаметр дає можливість домогтися дрібних кучериків, візуально нагадують хімічну завивку.

З великими насадками можна отримати хвилеподібні локони (ефектно виглядає на довгому волоссі).

Скільки часу тримати на волоссі?

Час витримки плойки на волоссі безпосередньо залежить від виставленої температури. Виробники не радять гріти локон довше 10 секунд.

Якщо температура вище 170 °C, то для отримання пружного завитка достатньо 5-7 секунд. За цей час волосся завьется. Але не встигне зіпсується і підгоріти.

Довше покладеного часу не можна тримати прядку на плойки з-за того, що під впливом високої температури волосинка стає пористою, сухий і ламкою.

В результаті такого впливу зачіска перетворюється в «копицю соломи».

Покрокова інструкція правильної завивки коротких, середніх, довгих волосся

Щоб правильно, а головне, нешкідливо завити волосся, є покрокова інструкція:

 • Потрібно помити волосся і насухо витерти. Брудна голова покрита природним сальним секретом, який при впливі температури псує волосся. Також не можна користуватися термоинструментами на вологі волосся з-за високого ризику пошкодження структури волосся.
 • Далі необхідно нанести пінку, спрей або гель для фіксації та захисту від температури. Важливо засіб рівномірно розподілити по всій довжині волосся.
 • Коли волосся готові, їх потрібно розділити на зони – тім’яну і потиличну. Легше крутити пасма, коли решта волосся підібрані і не заважають.
 • Потім волосся з кожної зони поділяють на рівномірні пасма і накручуються плойкою.
 • Горизонтальне накручування

  Правильно накручувати волосся на плойку можна кількома способами і найпоширеніший з них – метод горизонтальних кучерів.32c1042f882b6a6708a6e7dbebd3c8bb Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

  Алгоритм:

 • Все волосся розділити на зони. Починати краще з потиличної частини і крутити кучері на голові вгору у напрямку до обличчя.
 • Одну зону розділити на пасма, виділити першу, а інші заколоти, щоб вони не заважали.
 • Пасмо треба прочесати гребінцем гребінцем.
 • Далі нагріта плойка встановлюється горизонтально, тобто паралельно підлозі.
 • Затиском на робочому стовбурі фіксується пасмо, і плойка простягається до кінчиків.
 • Потім накручується пасмо до голови на відстані 1-2 см (щоб не обпектися).
 • Плойка витримується від 5 до 10 секунд і розкручується.
 • Порада: поки локон гарячий, його краще не чіпати, щоб не деформувати.

  Вертикальне накручування

  Вертикальне накручування проводиться так само, як і горизонтальне, тільки спочатку інструмент слід тримати вертикально. Спочатку накручується потилична частина, потім скроневі. Щоб зачіска виглядала максимально натуральною, локони по голові крутяться по направленню до лиця, а спереду від особи. я

  Дрібні кучерики

  Дрібні кучерики можна отримати за допомогою тонкої плойки для африканських зачісок. Її діаметр всього лише 0.9 див. Підготовка волосся проводиться таким же способом, як і для іншого типу накручування. Починати теж краще від потилиці. Прядки краще брати дрібні, щоб отримати рівномірні і пружні локони-пружинки.

  Мінус такої зачіски в тривалості накручиваний. Якщо крутитися самостійно, це займає близько години, але результат буде триматися кілька днів до миття голови.

  Швидкі кучері

  З допомогою плойки великого діаметру можна отримати кучеряву зачіску за 5 хвилин. Для цього потрібно відокремлювати максимально широкі пасма, по 3-4 см і крутити звичним способом. Коли всі локони будуть накручені, потрібно акуратно пальцями наїжачити волосся, щоб великі пасма розділилися на більш дрібні.4fa4555ca58dfd34bdc7a29fd82ab4fa Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

  Завдяки такому способу виходить швидка і об’ємна зачіска. Вона підходить як для урочистих заходів, так і для повсякденно шкарпетки. Такі локони не будуть довго триматися, але при використанні засобів для сильної фіксації можна з однієї накруткою проходити 2-3 дні.

  Завитки на хвості

  Для створення такої зачіски потрібно спочатку підготувати волосся і зібрати хвіст. Потім розділити його на пасма і накрутити на плойку або праску. Виходять легкі і плавні завитки. Для фіксації хвіст можна трохи збризнути лаком. В кінці зачіску можна прикрасити шпильками, ободком або пов’язкою.

  Завивка кінців пасм

  Правильно закручувати волосся на плойку можна повністю або частково, наприклад, завивши пасмо не по всій довжині, а тільки на кінцях. Для цього не потрібно волосся розділити на зони і заколювати їх. Досить розчесати їх, кінчики для захисту покрити термоспреєм.

  Потрібно відокремлювати приблизно однаково товщини пасма і завивати їх. Для такого способу краще застосовувати метод вертикальної накрутки.

  Гофровані локони

  Локони гофре можна отримати за допомогою спеціальної насадки на утюжок для випрямлення. Волосся спочатку розчісується, а потім попрядно защипываются в плойку від коренів до кінчиків. Кожен затискач потрібно протримати близько 5 секунд, щоб надати порядку необхідну форму.10ccb7aa85d0d46acda4a6973dd14cad Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локони

  Такий спосіб допоможе отримати справжню гриву, яка протримається кілька днів, за умови використання фіксуючого засобу.

  Голлівудські завитки

  Суть голлівудської зачіски в тому, то все локони закручуються на одну сторону.

  Алгоритм:

 • Помити, висушити і розчесати волосся по всій довжині.
 • Зробити проділ, щоб завитки укласти на одну сторону.
 • Кожен завиток потрібно фіксувати невидимкою, щоб він не растрепался і не вивернувся в іншу сторону.
 • Коли все волосся завите, потрібно прибрати шпильки і крупкою гребінцем з’єднати всі прядки в одну для того, щоб вийшла справжня голлівудська хвиля.
 • Вісімки

  Пасмо потрібно розчесати і зафіксувати в затиску плойки. Потрібно зробити кілька оборотів, а потім накручувати залишок пасма у формі вісімки. Після охолодження виходить змееобразный локон. Щоб отримати великий обсяг, пасма потрібно брати тонше, тоді їх візуально буде більше.

  Джгути

  Перший етап підготовки такий же, як і в інших випадках. Потім тонке пасмо закручується в джгут і накручується на розігріту плойку. Щоб зачіска виглядала акуратною, потрібно все джгути крутити в одну сторону.

  Секрети об’ємної укладання

  Правильно закручувати волосся на плойку потрібно так, щоб зачіска виглядала об’ємною, і не створювався ефект злиплих і брудних волосся. Додатковий обсяг можна отримати, якщо перед накручуванням пасм зробити гофре біля коріння по всій голові, тоді візуально волосся стане більше, а зачіска буде мати максимальний обсяг.

  Накручування локонів на плойку без затиску

  Якщо на плойки немає затиску, тоді локони закручуються вручну. ac2d4109a63dee061d4899fa6331cb86 Як правильно накручувати волосся на плойку, щоб довго трималися короткі, довгі, середні локониПотрібно відокремити одну пасмо і починаючи від коренів навить її на стовбур плойки, кілька секунд потримати і відпустити.

  Що робити, щоб локони трималися довше?

  Правильно накручувати волосся мало, потрібно ще зробити так, щоб зачіска трималася. Перед тим, як навивать локони на плойку потрібно користуватися засобами для фіксації. Є безліч мусів і спреїв, які володіють комплексними властивостями: фіксують локони і захищають волосся від негативного впливу гарячих плойок і стайлеров.

  Догляд за волоссям після термозавивки

  Після термозавивки потрібно покрити волосся невеликою кількістю лаку, щоб зачіска протрималася довше. Під час миття голови потрібно використовувати креми і маски для волосся з відновлюючими властивостями. Також можна періодично робити медові або желатинові маски для живлення і зволоження волосся.

  Можна завити штучні пасма?

  Нарощування волосся в останні роки набуло популярності і багато цікавляться, чи можна завивати і піддавати термообробці штучні пасма. Це питання спірне, тому що все залежить від фізичних властивостей матеріалу, з якого зроблені волосся.

  Якщо нарощеними є пасма з натурального волосся, з ними можна робити все – фарбувати, крутити, рівняти. Якщо ж пасма з синтетики, то треба читати інструкцію.

  Популярний у всьому світі канекалон, на основі якого робляться багато зачіски і порядное нарощування можна накручувати, тільки при температурі 100 °C. Чи є інший спосіб для створення локонів на синтетичному матеріалу.

  Спершу пасмо вирівнюється праскою (теж не на високій температурі), а потім, поки вона ще не охолола, завивається на холодну плойку, палець або олівець. Синтетика відмінно запам’ятовує форму і після охолодження залишається завиток.

  Правильно накручувати волосся зможе кожна дівчина. Перед тим, як крутитися на стайлер, праску або на плойку, важливо обробити волосся і підібрати відповідний температурний режим, щоб їх не зіпсувати.

  Оформлення статті: Володимир Великий

  Відео про накручування волосся плойкою

  Як користуватися плойкою:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради