Автомобільний каталізатор – плюси і мінуси

За квітень, травень та червень 2022 року в Україну в’їхала величезна кількість авто з Європи, які були звільнені від мита. З однієї сторони це добре, та з іншої – якість цих авто не завжди відзначається високими показниками. А це означає, що перед експлуатацією таких автомобілів варто їх “привести в порядок”.

Перше, що потрібно зробити, це перевірити функціональність всіх систем та приладів. Автомобілі з-за кордону приїжджають з великим пробігом, тому найперш варто відвідати автосервіс, замінити необхідні рідини, обстежити авто на справність всіх основних систем та вузлів, а також перевірити стан каталізатора.

Автокаталізатори в Україні приймають за вигідною вартістю. Новіші авто останніх років випуску мають каталізатори, ціна яких вище. Старі автівки часто обладнані недорогими сажовиками старшого покоління, за які можна виручити певну суму, але не настільки хорошу. Але для чого взагалі перевіряти каталізатор? Чому так важливо вчасно видалити старий забитий сажевий фільтр? Навіщо здавати автомобільні каталізатори і куди? Саме про це наша стаття.

Переваги автомобільного каталізатора

1 Автомобільний каталізатор   плюси і мінуси

Автівки з каталізаторами / сажевими фільтрами менше забруднюють повітря і вважають екологічними. Автокаталізатор зменшує шкідливі викиди з відпрацьованого палива в рази. Його структура розроблена таким чином, що він не лише перетворює токсичні речовини в нешкідливі, а й затримує дрібні частки важких хімічних елементів, які з вихлопами можуть попадати в повітря і шкодити здоров’ю людини.

Аби забезпечити функціональність каталізатора при його виробництві застосовуються дорогі метали, які виконують функцію хімічного каталізатора. Якщо вам потрібно подорожувати Європою, то наявність каталізатора звичайно буде плюсом. Проте каталізатор, як і будь який фільтр, має обмежений ресурс. А отже має і свої слабкі сторони.

Недоліки авто каталізаторів / сажових фільтрів

2 1024x576 Автомобільний каталізатор   плюси і мінусиНайбільшим недоліком каталізатора (сажевого фільтра) є його строк дії, який в середньому вимірюється пробігом в 100 тис. км. Звичайно, багато залежить від умов експлуатації, тому ця цифра далеко не точна. Проте, якщо ви помітили, що динаміка розгону авто змінилася, з вихлопної йде сивий дим, а розхід палива далекий від ідеального, то однозначно варто перевірити справність каталізатора. І затягувати з цим не варто. І з цього випливає наступний мінус каталізатора.

Забитий сажею чи пошкоджений каталізатор може призвести до серйозних проблем з іншими системами авто. В гіршому випадку – до ремонту двигуна. Старий каталізатор починає “сипатися”, тобто його сердцевина кришиться. А справа в тому, що каталізатор повертає частину відпрацьованого палива назад, перемішуючи його з новою порцією, яка поступає в мотор. Якщо туди потраплять навіть дрібні часточки твердих речовин (сердцевина каталізатора керамічна, або металічна), то вони пошкодять стінки циліндрів.

З огляду на вищесказане, багато власників авто не бажають ризикувати. Старий каталізатор можна замінити новим, або аналогічним пристроєм – стронгером чи полум’ягасником. А старий каталізатор можна вигідно здати на утилізацію за грошову винагороду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради