Чим чистити мідний посуд: домашні методи, що купити в магазині

Мідь — найпоширеніший метал, з якого часто виготовляють предмети кухонного начиння, наприклад, джезву, сотейник та інші. Посуд з цього матеріалу зручна в експлуатації і має привабливий зовнішній вигляд. Однак у силу своїх хімічних особливостей згодом на ній з’являється наліт. В цьому випадку гостро стає питання про методи чищення мідних виробів.

chem chistit mednuyu posudu: domashnie metody, chto kupit v magazine10 Чим чистити мідний посуд: домашні методи, що купити в магазині

Особливості матеріалу

Іноді трапляється так, що мідний посуд темніє або зеленіє, виглядає неестетично, а наліт шкідливий для здоров’я у зв’язку з токсичністю. Відбувається це із-за частого контакту металу з повітрям, до складу якого входить не тільки кисень, але і інші гази, такі як азот, вуглекислий газ і водяні пари. Все це призводить до окислювальним процесам і появи зеленого нальоту у вигляді гидроксидкарбоната міді.

Що купити в магазині для чищення?

За роки використання мідної посуду людиною було придумано багато методів позбавлення виробів від нальоту. У магазині побутової хімії можна придбати спеціальний засіб для чищення цього металу, проте можна обійтися і підручними засобами, такими як:

  • кетчуп;
  • лимон;
  • сіль;
  • оцет.

Проста очищення від нальоту не поверне мідним предметів колишній блиск, в цьому допоможе полірування, для якої знадобиться м’яка тканина.

Домашні методи

chem chistit mednuyu posudu: domashnie metody, chto kupit v magazine11 Чим чистити мідний посуд: домашні методи, що купити в магазиніЩоб правильно вибрати метод обробки, важливо точно знати складові сплаву.

Перш ніж розпочати роботу, необхідно переконатися, що предмет повністю складається з мідного сплаву. Для цього достатньо доторкнутися до нього магнітом і якщо він липне, значить, це інший метал з мідним покриттям. У цьому випадку не варто старатися з чищенням, так як є шанс пошкодити напилення. Ще мідні предмети можуть бути покриті спеціальним лаком, який необхідно видалити. Для цього достатньо розвести рідина для миття посуду з водою в пропорції 5 до 1, отримана суміш наноситься на річ і залишають на 20 хвилин, після чого промивається під проточною водою за допомогою губки. Після цього можна приступати до чищення.

Сік лимона

Для початку необхідно розрізати лимон на кілька частин, після чого натерти темні місця мідної начиння, для більшої ефективності рекомендується присипати сіллю. Далі, предмет ретельно миється і полірується сухий і не жорсткою ганчіркою. Також можна вичавити лимон в будь-яку ємність і сипати туди сіль до утворення в’язкої консистенції. Цією сумішшю і проводиться чистка, після чого посуд миється і полірується.

Чистка сіллю

Щоб почистити мідь необхідно натерти її сіллю і оцтом. Після чого очистити поверхню за допомогою серветки. Далі, потрібно промити і відполірувати предмет. Ще можна розвести 1 столову ложку солі і склянка оцту на літр води. В отриману суміш поміщається мідний предмет і ставиться на середній вогонь. Все це доводиться до кипіння і проварюється до повного очищення вироби.

Чистка кетчупом

chem chistit mednuyu posudu: domashnie metody, chto kupit v magazine12 Чим чистити мідний посуд: домашні методи, що купити в магазиніПродукт з томату без праці прибере бруд з металевої поверхні.

Також в домашніх умовах очистити наліт можна за допомогою кетчупу. Його невелика кількість нанести на поверхню мідного вироби. Після чого дати настоятися протягом декількох хвилин. Далі, його ретельно промивають під проточною водою за допомогою губки і полірують м’якою тканиною.

Оцтова кислота

Перед початком чищення необхідно змішати склянку оцту і 1 ст. л. солі після чого додавати борошно до пастоподібного стану. Отриману суміш необхідно нанести на поверхню металу і залишити в такому стані на 15-40 хвилин. По проходженню необхідного часу виріб промивається за допомогою губки і натирається сухою тканиною.

Інші методи

Для очищення міді також використовується сульфамінова кислота. Для чищення цим способом порошок розводять у воді відповідно до інструкції. Далі, мідний предмет поміщається в одержаний розчин, після цього починається бурхлива хімічна реакція. Як тільки вона припиняється, виріб дістається з суміші і ретельно промивається. Крім цього, існують методи засновані на застосуванні соди, картопляної шкірки і інші.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради