Чим відмити плитку на підлозі після ремонту

Сама трудомістка частина домашнього ремонту відбувається в санвузлі і на кухні. Уникнути появи великої кількості будівельної бруду при цьому процесі неможливо. Тому по закінченні ремонтних робіт на перший план виходить прибирання та відновлення санітарного стану цих приміщень. Одне із завдань – відмити плитку від фарби та інших будівельних сумішей.

Види забруднень керамічної плитки після ремонту

96233fdb2836e1ae71a974ad97a785a9 Чим відмити плитку на підлозі після ремонтуПісля ремонту на плитці залишаються сліди цементу, клею, грунтовки, штукатурки, затирки, побілки і т. д.

Керамічна плитка, якою обробляють підлогу і стіни у ванній і на кухні, користується великою популярністю завдяки своїй екологічності, зносостійкості і зручності при збиранні. Звичайна бруд з настінної і підлогової плитки видаляється легко, але та, що залишається після ремонту, міцно в’їдається в поверхню, якщо її не відтерти відразу.

Чим відмити кахель після ремонту, залежить насамперед від того, яке походження плям. Плита може бути забруднена наступними будівельними матеріалами:

 • крейдою при побілці;
 • фарбою;
 • плитковим клеєм;
 • цементом;
 • грунтовкою;
 • шпаклівкою;
 • затіркою для швів.

Легше всього очищати свіжі плями, яка б не була причина появи. Для цього достатньо гарненько протерти їх вологою губкою або ганчіркою. З іншого боку – мало хто готовий швидко відмивати забруднення в процесі не доведених до кінця ремонтних робіт.

До того моменту, як ремонт повністю закінчується, бруд встигає застаріти, затвердіти, і відтирати її буде складно. До застосування з цією метою механічних інструментів слід підходити обережно, так як при сильному натиску можна пошкодити плиткове покриття.

Способи видалення бруду

712cbb4249c7ed3215493a7650d76008 Чим відмити плитку на підлозі після ремонтуПеред чищенням плитки потрібно прибрати все будівельне сміття і ретельно пропилососити підлогу

Самий нешкідливий і безпечний вид будівельної бруду – білий крейдяної наліт, який залишається на плитці після побілки. Змити його з кахлю можна звичайною теплою водою з додаванням потертого на крупній тертці господарського мила або прального порошку. Однак потрібно бути готовим до того, що процедуру доведеться повторити двічі, а то і тричі – крейда наполегливо проявляється після висихання поверхні.

Патьоки від цементного пилу змивати важче. Перед початком вологого прибирання плитку бажано почистити пилососом. Видалити таким чином дрібну летючу фракцію буде простіше, ніж після ремонту мити плитку у ванній або на кухні, розмазуючи по поверхні намоклий цемент. Засохлі шматочки цементу, які не зміг прибрати пилосос, акуратно, намагаючись не пошкодити глянсове покриття кераміки, зчищають безпечною бритвою або гострим шпателем. Тільки після цього можна приступити до вологого прибирання. Для кращого ефекту потрібно додати у відро з водою:

 • Господарське мило або пральний порошок – найбільш доступні і недорогі інгредієнти.
 • Засіб для миття шибок не тільки поліпшить якість миття, але і додасть плиткового глянцю блиск.
 • «Містер Мускул» – засіб, здатний відмити підлогову плитку від цементного пилу тез праці.

Перед тим як очистити плитку від фарби, потрібно розібратися в її складі. Водоемульсійна змивається вологою ганчіркою. Акрилова, масляна видаляються спеціальними розчинниками. Щоб відтерти таку фарбу від плитки, потрібно змочити в розчиннику тканинну серветку і закріпити на плямі на кілька хвилин, потім зняти і знову протерти шматочком тканини, просоченим в розчиннику.

Сліди від засохлої затирання змочують водою, потім зчищають скребком або лезом, а потім протирають шматочком вовняної повсті. Коли це не допомагає, використовують кислотовмісні рідини. Але є одне важливе зауваження: якщо плитка має покриття з металізованим блиском, воно може постраждати від обробки кислотами – на поверхні залишаться білі плями.

Якщо використовувалася затирка на епоксидній основі, позбутися її слідів буде складніше. Для цієї мети буде потрібно спеціальний епоксидний розчинник – інші не допоможуть.

Народні засоби

1f03eaef4bad4b6715559557a8397576 Чим відмити плитку на підлозі після ремонтуОцет і лимонний сік допоможуть вимити плитку, якщо під рукою немає побутової хімії

Якщо під рукою не виявилося нічого підходящого з арсеналу побутової хімії, можна випробувати домашні способи. Найпростіше позбутися крейди або цементного пилу. З цією метою у воду для миття слід додати:

 • Столовий оцет – недороге засіб, який додасть кахлю сяючий блиск.
 • Лимонний сік – у результаті його застосування від вимитої плитки крім блиску буде виходити легкий приємний аромат – за умови, що концентрація соку у воді виявиться для цього достатньою.

Очистити плитку від слідів цементу або засохлою затирання допоможе звичайна поварена сіль. Шар солі наносять на місце забруднення і змочують водою. Дочекавшись, поки засохлий бруд стане пухкою, її зчищають гострим шпателем, ножем або лезом безпечної бритви. Діяти треба акуратно, щоб не подряпати кахель.

Якщо порівнювати народні й професійні засоби, останні, безумовно, переважують. Вони набагато ефективніше, а діапазон їх застосування ширше.

Щоб мінімізувати кількість бруду на кухні та у ванній, ремонт потрібно починати робити зі стелі, потім переходити на стіни, і тільки потім – на підлогу. Поки йде обробка однієї поверхні, неробочу краще закрити шаром поліетиленової плівки, закріпивши її скотчем.

Правильний догляд за керамічним покриттям стін і підлоги після ремонту допоможе вберегти плитку від надмірного забруднення. З цією метою необхідно час від часу, приблизно раз на тиждень протирати стіни сухою або трохи вологим серветкою з фібри, при митті підлоги додавати у воду господарське мило, питну соду, столовий оцет або пральний порошок.

Бажано ходити по плиткового підлозі тільки в домашньому взутті – пісок, принесений з вулиці навіть у невеликих, непомітних оку кількостях, впливає на плитку як абразив.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради