Прикмета: кішка пішла з дому, чому коти ідуть і не повертаються

Кішки – тварини, дуже сильно привязывающиеся до будинку. А для більшості господарів вони стають повноправними членами сім’ї. Тому відхід з будинку улюбленця стає серйозною трагедією, особливо якщо кота не виходить знайти протягом тривалого часу.

Існує ряд прикмет і забобонів, які підказують, як можна розтлумачити така подія і підняти завісу таємниці над власною долею. Прикмети про те, що кішка пішла з дому, частіше носять не самий позитивний забарвлення, проте, в деяких випадках можуть принести господарям невелика втіха від втрати вихованця.

6935ccba43f790da13ecff035f885c1b Прикмета: кішка пішла з дому, чому коти ідуть і не повертаються

Причини відходу кота або кішки

Можна зазначити основні причини, по яким кішки йдуть з дому. Кому-то прикмети, засновані на народних спостереженнях, можуть здаватися суперечливими, але кожен вирішує сам, у що саме йому комфортніше вірити.

Поширена думка, що кішки вміють добре відчувати негативну енергетику, тому залишити якесь місце їх може змусити несприятлива аура в квартирі або будинку. У цьому випадку господарям варто звернути увагу на те, що вони в силах змінити: намагатися уникати сварок і конфліктів, вичистити з приміщення сміття (як у прямому сенсі, так і в переносному, позбавитися від поганих помислів і важких спогадів).

Негативні тлумачення

Зникнути з теплої, привітного вдома кішку може мотивувати передчуття насування біди – так вона намагається уникнути серйозних наслідків і врятувати своє життя. Тоді господарям варто бути максимально готовими до того, що незабаром може статися щось погане.

Прикмети кажуть, що якщо кіт пішов з будинку, де живе важкохвора людина, це може вказувати на те, що хвороба закінчиться швидкої смертю. За іншою версією кішка може, навпаки, спробувати відвести смерть від будинку, перейнявши її на себе і забираючи з собою якомога далі.

У слов’янських народів є цікава прикмета, яка свідчить, що кішка йде з будинку в тому разі, якщо в неї виник конфлікт з домовиком. Це вважається поганим знаком – наші предки вірили, що будинок залишається без захисту і стає вразливим для псування і злих сил.

Позитивні наслідки

Кішки догляд на дому може мати не тільки погані наслідки – на цей рахунок існують також і добрі прикмети.

  • англійці вважають, що кішечка, йдучи, звільняє місце комусь іншому, значить, скоро варто чекати поповнення в сімействі;
  • коти інстинктивно намагаються захистити свій будинок від нещасть, тому йдуть, якщо відчувають, що на них зосередилася погана енергетика;
  • по східній приймете, коти – провідники для душ вмираючих, тому догляд кішки з дому після смерті когось з домочадців означає, що його душа піде в кращий світ з допомогою улюбленого вихованця.

Не варто забувати і про цілком раціональних причини втрати тварини – найчастіше кішки залишають господарів з-за поганого догляду, стресової обстановки в будинку або з-за надто тривалою полювання, коли птах чи звір відводять їх далеко від житла. Варто прикласти всі зусилля, щоб повернути втікача додому.

308480747ed5518df3d6e5ab36c5b365 Прикмета: кішка пішла з дому, чому коти ідуть і не повертаються

Чому в хаті не затримуються тварини

У деяких будинках ні одна жива істота не затримується надовго – кішки йдуть з дому, маленькі кошенята починають хворіти, збігають і губляться собаки, а квіти сохнуть і гинуть. Цьому теж є пояснення, засновані на народному досвіді.

Сама зловісна ознака свідчить, що такий будинок може бути проклятий. Псування, наведена навіть кілька поколінь тому, може не тільки псувати життя господарям, але і заважати спокійному існуванню тварин. Тим, хто підозрює подібне, варто порекомендувати звернутися до священика для освячення квартири або виконати енергетичну чистку самостійно.

Навіть без псування або пристріту в житло може накопичуватися погана енергетика, яку дуже складно переносити вихованцям, оскільки вони набагато чутливіші людей. В цьому випадку краще почати з себе – привнести в будинок спокій, намагатися підтримувати добрі стосунки з домочадцями, частіше йти на компроміси і боротися з поганими думками.

Що означає, якщо кіт самостійно повернувся

Трапляється і так, що нагулявшийся кіт повертається додому самостійно. Забобонні люди іноді лякаються такого результату подій, тому що вірять, що кішка нібито приносить назад нещастя і біди, які забирала з собою. Можна заспокоїтися – це зовсім не так.

Якщо вихованець повернувся, значить, він відчуває, що ні йому, ні його рідному будинку більше нічого не загрожує. Це може вказувати на те, що енергетика в оселі нормалізувалася, а господарям залишається тільки порадіти поверненню улюбленця.

Для скептиків є просте пояснення – тварина повернулася після весняного загула або нарешті знайшов дорогу додому після тривалої полювання.

Як народні прикмети пропонують повернути потеряшку

Якщо традиційні способи пошуку втекла кішки, такі як оголошення на стовпах або прогулянки по довколишніх підвалах, не дають ніякого результату, можна вдатися до народних ритуалів. З їх допомогою можна повернути кота назад додому.

  1. Біля порога хати ставлять миску з чистою водою, тричі промовляють змова: «До дому мого, та до порога мого, після чого розгортаються спиною і йдуть у будинок. Воду не можна прибирати, поки він не повернеться додому.
  2. Беруть нову білу свічку (обов’язково ніколи раніше не використовувалося), запалюють її біля вікна і вимовляють «Дим в гору, а (кличка кота) до дому». Після цього потушенную свічку можна поставити близько мисочки улюбленця, куди попередньо насипають його корм.
  3. Можна попросити повернути котика у домовика, вважається, що цей дух дружить з кішками. Для цього опівночі на кухні потрібно поставити блюдечко з молоком, з повагою звернутися до містичного господарю оселі, чітко вимовляючи своє прохання.
  4. Православним краще утриматися від виконання обрядів, не дотримуватися прикмет і забобонів, але є способи і для них. Варто піти до церкви, звернутися з щирою молитвою до Бога. Також в пошуку пішли домашніх улюбленців допомагає святий Трифон – можна помолитися перед його іконою.

Як би те ні було, зневірятися після відходу вихованця не варто – відомі випадки, коли кішки приходили додому через кілька місяців і навіть років. Втрату вихованця можна вважати попередженням від вищих сил про те, що варто зайнятися зміною себе і власного життя на краще.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради