Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер-класи

При створенні попереднього плану інтер’єру, макета найчастіше використовуються прості фігурки з паперу — орігамі. Крім того, застосовувати представлені нижче техніки можна для створення іграшок для дітей. Кожна дитина хоче мати ляльковий будиночок, обставлений тими ж предметами інтер’єру, що і квартира, в якій він живе. Допоможуть зробити меблі з паперу для лялькового будиночка схеми, покрокові інструкції, відео. Більш того, меблі орігамі — досить бюджетний варіант, що не вимагає великих фінансових і тимчасових витрат. Для того щоб змайструвати вироби, не потрібно спеціальних навичок володіння технікою або величезних зусиль, достатньо лише слідувати запропонованим поетапним інструкціям. Виготовлення меблів для лялькового будиночка або для конструювання макетів майбутнього інтер’єру — захоплююче заняття, яке може згуртувати за одним столом всю сім’ю. mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy237 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Переваги техніки орігамі

Основною перевагою орігамі є те, що робота в цій техніці передбачає обмежене використання матеріалів. Відсутність або мінімальне застосування в даній методиці клею і інших підручних засобів значно полегшує роботу, а також гарантує чистоту робочого місця. Шанувальників орігамі також приваблює простота форм і способу виконання.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy238 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Інструменти і матеріали

Матеріали, використовувані в цій техніці, максимально доступні, і знайдуться у кожного вдома. При бажанні можна придбати спеціалізовані й професійні речі, але це не принципово.

Для виготовлення меблів орігамі своїми руками потрібні такі матеріали:

 • папір (папір для принтера 70-90 г/м2 і товщі, для створення більш міцних виробів, спеціалізована — «камі», «васі», фольгована — «сендвіч», рисунок);
 • ножиці;
 • простий олівець або ручка;
 • клей ПВА, силікатна або будь-який інший, призначений для роботи з папером;
 • елементи для декорування (шматочки тканини, стрази, фарби, кольоровий скотч та інші).

В залежності від рівня складності можуть знадобитися і інші матеріали. Також необхідно взяти папери на запас, щоб у разі невдачі можна було переробити роботу. До елементів декору можуть ставитися найрізноманітніші матеріали, їх коло необмежений.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy239 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Майстер-класи з виготовлення меблів

У представлених нижче рекомендаціях докладно розглянуті способи виготовлення меблів з паперу. Грунтуючись на інструкціях, можна робити і інші предмети інтер’єру.

Диван

Диван з паперу відмінно впишеться в будиночок для ляльок, перед виконанням інструкції подумайте про розмір виробу його кольорі, про те, як він впишеться в концепцію інтер’єру в цілому.

Для того зробити з паперу диван орігамі, слід:

 1. Квадратний аркуш скласти навпіл, потім розкрити і знову скласти перпендикулярно першому згину.
 2. Далі слід провести додаткову подгибку. Нижній край скласти до серединної лінії згину, слідом цей край скласти таким чином ще раз. У підсумку виходить три згину, без урахування центрального.
 3. Нижню смугу загорнути на перший згин, потім відкласти два однакових трикутника шляхом згину бічних частин по діагоналі.
 4. Верхню частину заготовки зігнути до серединної лінії, а нижню гармошку складати до кінця. Заготівлю вироби перевернути.
 5. Верхні кути скласти вниз по діагоналі, а нижні підігніть вгору.
 6. Заготівлю перевернути, загинаючи один кут всередину, формуючи спинку.
 7. Необхідно сформувати ніжки дивана, перевернувши виріб.

Диван стане оригінальним арт-об’єктом або прикрасою іграшковою вітальні, а якщо виконати його з щільного паперу, меблі з легкістю витримає вагу іграшки.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy240 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Комод

Комод орігамі буде доречний і в ляльковому будиночку і послужить ідеальним місцем для зберігання дрібних речей.

Для того щоб створити це виріб, потрібно:

 1. Квадратний аркуш двічі зігнути по діагоналі і розгорнути.
 2. Кожен кут підігніть до центру.
 3. Відігнути верхній куточок і перегнути його на іншу сторону. Перевернути. Бік отриманого трикутника зігнути до основи найближчої сторони квадрата.
 4. Другу сторону трикутника зігнути до цієї ж підстави квадрата. Зробити це потрібно так, щоб вийшов маленький трикутник.
 5. Перевернути. Відігнутий кут повинен бути внизу. Ліву і праву сторони загніть до центру. Розкрити папір.
 6. Нижній і верхній краї підігніть до центральної лінії. Розкрити.
 7. Зробити діагональну складку в маленькому нижньому лівому і правому кутах. Перевернути. Зробити складку в маленьких квадратах над попереднім лівим і правим. Перевернути.
 8. Зібрати до центру бічні половини. З маленьким складочками відігнути папір.
 9. Залишилися клапани піднімаємо до стінок. Перевертаємо, прикладаємо клапани, утворюючи гострий трикутник, який ми ховаємо в кишеньку, так само робимо і з іншого боку.
 10. Зафіксувати стирчать клапани потрібно з допомогою випирає вгорі папери — складаємо її всередину. Клапан з однією з сторін потрібно відігнути вгору. Вийшов ящик з ручкою.

Це одна з деталей комода — шухляду. Інша частина буде вмістилищем для цього ящика.

Для того щоб зробити її, потрібно:

 1. Скласти квадрат по діагоналі і ще раз навпіл.
 2. Верхній кут трикутника трохи підігнути. Розкрити папір.
 3. Всередині вийшов квадрат. До кожного кутку цього маленького квадрата підігніть кути великого.
 4. Підігніть нижню і верхню частину до центральної лінії. Розкрити. Те ж саме треба зробити і з бічними сторонами. Розкрити.
 5. Зробити діагональ в маленькому правому і лівому нижньому квадратах. Перевертаємо.
 6. Робимо діагоналі в квадратиках вище ліворуч і праворуч.
 7. Перевернути. Скласти ліву і праву сторони до центру.
 8. Розкрити папір.
 9. Залишилися клапани підняти до стінок. Перевернути, прикласти клапани, створюючи гострий трикутник, який треба сховати в кишеню, те ж саме робимо і з іншого боку.
 10. Зафіксувати стирчать клапани необхідно з допомогою випирає вгорі частині листа – скласти його всередину. Клапан з однією з сторін потрібно відігнути вгору. Вийде коробочка.

Кількість ящиків і коробок для них повинно бути однаковим, проте їх кількість не обмежена.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy241 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Крісло

Виготовлення зручного та стильного крісла для ляльок та інших іграшок не займе багато часу, але додасть колориту в інтер’єр лялькового будиночка.

Слідуючи нескладної інструкції, можна з легкістю зробити крісло орігамі з паперу, для цього потрібно:

 1. Квадратний аркуш двічі скласти навпіл, щоб отримати згин у вигляді хреста.
 2. Всі кути скласти до центру аркуша, направляючи їх вперед.
 3. Загніть кути отриманого квадрата до центру із зворотного боку.
 4. Ще раз скласти куточки до центру, але з лицьової сторони фігури, а потім перевернути саморобку.
 5. Розгорнути і розрівняти складені куточки так, щоб отримати прямокутники.
 6. Один з прямокутників зігнути вперед, а три інших назад.

Можна прикрасити крісло оббивкою з рельєфних шпалер, тканини, стрічок, хутра.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy242 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Ліжко

Ліжко в техніці орігамі прикрасить спальню в ляльковому будиночку. Для її виготовлення можна підібрати папір, схожу за текстурою з тканиною.

Для того, щоб за короткий час зробити ліжко, необхідно:

 1. Зігнути навпіл нижню частину квадратного аркуша, потім розкрити її.
 2. Скласти верхню і нижню частину до вертикальної лінії, потім зігнути до цієї лінії сторони ще раз навпіл.
 3. Далі необхідно не повністю розкрити заготівлю, перевернути, зігнути, залишити 1-2 див.
 4. Потім слід відігнути верхні бокові куточки вниз, не заходячи за межі лінії. Кінці зігнутих кутів — це лінія згину першого шару заготовки, їх необхідно зігнути вгору.
 5. Перший шар паперу відігнути до горизонтальної лінії згину, а нижні бічні кути — вгору. Необхідно розкрити нижню частину заготовки.
 6. Далі треба скласти заготовку за допомогою бічних ліній згину, а щоб виріб тримала форму, необхідно зігнути верхню частину в середину.
 7. Скласти верхні куточки з боків, верхню лінію заготовки відігнути вниз. Ширина лінії при цьому повинна бути 0,5-1 див.
 8. У висновку потягнути пальцями за дві кишені і заготівля перетвориться в об’ємну ліжко з паперу.

Можна доповнити ліжко з паперу гармонійним спальним комплектом.

Для цього знадобиться:

 1. Квадратний аркуш паперу меншого розміру скласти навпіл.
 2. Далі необхідно розгорнути аркуш і скласти верхню і нижню сторону, а потім знову розгорнути.
 3. Слід перевернути лист таким чином, щоб лінії згину були вертикальними і відігнути нижню сторону листа на 1 см два рази.
 4. Бокові сторони потрібно зігнути вниз і просунути постільна білизна в кишені.

Таким чином, за короткий час може вийти ліжко в комплекті з постільною білизною.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy243 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Шафа

Ляльковий будинок неможливо уявити без шафи для одягу.

Для того щоб зробити шафа своїми руками, слід:

 1. Квадратну заготовку перегнути, розділяючи на три рівні частини.
 2. Лівий прямокутник необхідно зігнути, а правий — перегнути.
 3. Верхню і нижню сторони зігнути до лінії перегину.
 4. Згинаючи куточки, слід розкрити кишені.
 5. Випирають частини необхідно скласти навпіл.
 6. Після слід накласти праву частину на ліву, і розкрити кишені, згинаючи куточки.
 7. Випирають частини скласти навпіл назовні, а всю заготівлю зігнути навпіл.
 8. У завершенні розкрити роботу, надати їй обсяг, пропрасовуючи і защипывая згини.
 9. Тепер можна закрити двері.

Залежно від бажаного розміру можна збільшити розмір шафи і додати полиці, ручки виготовляються з намистин, вішалки — з скріпок, а ніжки — з допомогою канцелярських кнопок.mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy244 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Стілець

Стілець з паперу в техніці орігамі може стати в нагоді як в якості меблів для ляльок, так і у вигляді декоративного елементу на книжковій полиці.

Для виготовлення стільця орігамі необхідно:

 1. Двічі зігнути квадратний аркуш паперу по діагоналі, розкриваючи його кожен раз.
 2. Зігнути аркуш навпіл, відкрити — це горизонтальна лінія згину.
 3. Скласти бокові сторони так, щоб квадрат перетворився на подвійний трикутник.
 4. Зробити позначку на нижній частині трикутника, для цього потрібно зігнути лівий нижній кут до центру і трохи натиснути на нього.
 5. До отриманої позначенні зігнути правий кут, а потім відігніть його вниз.
 6. Зробити деталь тонше, зігнувши нижню частину навпіл. Маленький кут потрібно зігнути навпіл в лівий бік, а слідом розкрити. В середину куточка вставити тонкий предмет, і розпрямити кут. Так виходить одна нічка стільця.
 7. Друга ніжка стільця повинна виглядати дзеркально. Тому потрібно повторити дії 4, 5, 6 пункту в дзеркальному порядку.
 8. Третя ніжка. Другий шар правого куточка треба максимально зігнути в ліву сторону.
 9. Відігнути верхній кут назад до вертикальної крайньої лінії, а ліву частину скласти до правої. Нижній кут зігнути вгору. Розкрити.
 10. Створити маленький трикутник внизу. Відігнути навпіл. Це третя ніжка, четверту слід робити так само, як і третю.
 11. Відігнути гострі куточки всіх ніжок вгору, створити спинку стільця, відігнувши частину заготовки на задній план. Верх спинки відігнути у зворотний бік.

Якщо зробити стілець із щільного паперу або покрити його клеєм, можна гарантувати йому стійкість.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy245 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Стіл

Зібрати стіл з паперу буде неважко, особливо в тому випадку, якщо вже є досвід роботи з матеріалом. Серед безлічі варіантів, найбільш простим і привабливим є запропонований спосіб.

Насамперед нам знадобиться квадратний аркуш паперу.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy246 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Потрібно зігнути його навпіл.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy247 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Далі лист треба відкрити.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy248 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

До центральної вертикальної лінії скласти бічні сторони.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy249 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Потім слід загнути заготовку навпіл.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy250 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Розкрити.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy251 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Верхню і нижню частини зігнути до горизонтальної лінії.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy252 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Розгорнути.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy253 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Відігнути в сторону праву частину по діагоналі.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy254 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Те ж саме необхідно зробити і з лівого боку.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy255 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Відігнути нижню частину заготовки вгору.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy256 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Тепер потрібно повторити дії з 8-го по 10-е на верхній частині папери.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy257 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Розгорнути.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy258 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Далі потрібно зігнути верхній правий кут вниз по діагоналі.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy259 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Розкрити пальцем серединку.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy260 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Бічні частини розгорнути так, щоб вийшов квадрат.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy261 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Повторити цю дію з усіма іншими куточками.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy262 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Зігнути бокові сторони одного з квадратів за принципом літака.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy263 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Розкрити.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy264 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Зігнути з отриманої форми фігуру у вигляді ромба.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy265 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Зігнути всі інші квадрати таким чином, щоб усі чотири ромба перебували під кутами великого квадрата.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy266 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Потім необхідно зігнути дані ромби навпіл і відігнути вгору.

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy267 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Залишилося тільки перевернути стіл готовий!

mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy268 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

Додати стільниці святковий вигляд допоможе красива декоративна папір, також можна розмалювати її кольоровими фломастерами і акрилом.

  mebel origami iz bumagi svoimi rukami dlya kukolnogo domika: skhemy, master klassy269 Меблі орігамі з паперу своїми руками для лялькового будиночка: схеми, майстер класи

  Способи декорування

  Декорування готових виробів — окремий етап виготовлення паперової меблів.

  Для обробки можна використовувати:

  • самоклеющуюся папір для меблів (вона легко ріжеться, а клейовий шар допоможе без проблем задекорувати поверхню);
  • акрилові, сталеві або гуашеві фарби, змішані в пропорції 1:1 з клеєм ПВА;
  • тканина, що імітує структуру меблів;
  • блискітки і наклейки;
  • кольоровий скотч;
  • шаблони;
  • стрічки, мережива.

  Не варто обмежуватися тільки перерахованими варіантами, для створення дійсно оригінальної меблів потрібно дати волю фантазії.

  Відео про орігамі меблів

  В даному відео показано, як виконати комод в техніці орігамі.

  Відео присвячене виконанню ліжка в техніці орігамі.

  У відео представлена виготовлення стільця з паперу в техніці орігамі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради