Бурулька червона – урожайний томат з незвичайними плодами: опис сорту з відгуками садівників

Уважно ознайомившись з описом різних помідорних сортів, садівники підбирають для себе найбільш підходящі. Але серед овочівників є чимало любителів незвичайних томатів. До таких помідорів відноситься і Бурулька червона – володар плодів досить оригінальної форми.

sosulka krasnaya – urozhajjnyjj tomat s neobychnymi plodami: opisanie sorta s otzyvami sadovodov14 Бурулька червона – урожайний томат з незвичайними плодами: опис сорту з відгуками садівників

Опис сорту

Бурулька червона відноситься до ранніх сортів універсального призначення. Підходить для вирощування в більшості областей нашої країни. Використовується для свіжого споживання, консервації, приготування пасти, кетчупів та інших томатопродуктов. Зібраний урожай також солять, сушать і в’ялять.

Томат відноситься до индетерминантным сортам. Кущ швидко розростається, досягаючи протягом вегетаційного періоду висоти 1,6-1,8 м. Перше суцвіття з’являється над 5-6 листом. Всього на рослині може бути сформовано до 5-6 кистей по 10-15 плодів на кожній з них. Дозрілі помідори дуже красиві. Вони дійсно чимось нагадують бурульку, що добре видно на фото. Плоди середнього розміру, завдовжки близько 12 см, овально-витягнутої форми з вираженим носиком, яскраво-червоного кольору, солодкі на смак.

У поданій нижче таблиці можна ознайомитися з основними характеристиками томату.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (100-110 днів) Индетер-минантный (160-180 см) Універсальний Для теплиць і плівкових укриттів 170-200 22-24 Червоний. Видовжено-циліндричний, щільний, соковитий, з товстою шкіркою

Переваги і недоліки

Сорт помідорів Бурулька червона володіє масою достоїнств. Томат відрізняється:

 • швидким дозріванням;
 • стійкістю до основних хвороб культури і шкідників;
 • універсальністю застосування зібраного врожаю;
 • досить високою врожайністю;
 • можливістю збору насіння з доспілих плодів.

Увага! Врожайність томата буде дійсно високою лише за умови дотримання всіх правил догляду за рослиною.

Не можна не відзначити і гідності плодів цього томату, які:

 • володіють відмінним смаком;
 • не розтріскуються при дозріванні, а також під час зберігання і транспортування;
 • добре переносять перевезення навіть на далекі відстані;
 • можуть тривалий час зберігатися після збору.

Якщо ж говорити про недоліки томату, то вони радше пов’язані з особливостями догляду за кущами – це обов’язкове видалення пасинків і необхідність підв’язки рослини до міцної опори.

Особливості агротехніки та відгуки овочівників

Вирощують томат розсадним способом з подальшою висадкою молодих кущиків в теплицю або під плівкове укриття. Культивування цих помідорів можливо і у відкритому грунті, але виключно в південних регіонах із стійко теплим кліматом.

sosulka krasnaya – urozhajjnyjj tomat s neobychnymi plodami: opisanie sorta s otzyvami sadovodov15 Бурулька червона – урожайний томат з незвичайними плодами: опис сорту з відгуками садівників

Тільки при посадці таких високих рослин на городі потрібно мати на увазі, що стебла їх можуть обламуватися при сильних вітрах. Тому до вибору місця для розміщення молодих саджанців у саду потрібно підходити з урахуванням цього фактора.

Рослина формують у 1-2 стебла. Протягом всього сезону необхідно видаляти відростаючих пасинки. По мірі зростання кущ томату підв’язують до стійкої опори.

Рада. Підв’язувати потрібно не тільки стебло томату, але і плодові грона, інакше вони можуть обламати під своєю вагою.

Більшість садівників позитивно оцінює цей томат:

 • Олена Богатирьова з Краснодара зазначила відмінний смак помідорів і тривалість зберігання, а також те, що кущі зі стиглими гронами виглядали напрочуд красиво.
 • Валерію Третьякову з Воронежа сорт теж сподобався. Він зазначив хороший смак, універсальність використання врожаю, тривалість зберігання і можливість транспортування.
 • Садівник з ніком «sanj» з Курчатова теж не знайшов у томата особливих недоліків. Він назвав цей сорт високоврожайних, ідеально підходить для консервування.

Томат цього сорту дійсно непоганий: смачний, лежкий, універсальний в застосуванні і дуже красивий, в баночках. І всі ці його якості цілком підтверджуються відгуками практикуючих садівників.

Сорт Бурулька червона: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради