Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Оформлення вікон — це одне з основних напрямків в стильовому рішенні інтер’єру. Для того щоб віконний проріз був оформлений у гарну раму з штор, потрібно знати деякі тонкощі шиття. Романтично виглядають портьєри з ламбрекенами, які можна виконати своїми руками за викрійками для початківців любителів шиття. Пропонуємо цікаві та пізнавальні майстер-класи.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii325 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Що таке ламбрекен?

Красиве слово «ламбрекен» прийшло до нас із Франції. Так називають красиво задрапірований відріз полотна, який кріпиться у віконному отворі у верхній його частині і є прикрасою цілісної гардинно композиції.

Види

Розрізняють кілька видів ламбрекенів.

Простий

Це відріз тканини, який закладається в збірку на шторної стрічці. Він має простий або фігурний нижній край. Перший варіант на шторної стрічці — простий, другий — сваг (звисаюча збірка тканини). Для того щоб зшити перший варіант, потрібно підігнути і прошити низ і бокові шви, а до верхнього краю прикріпити текстильну стрічку. Низ виробу можна оформити аркою. Воно стягується стрічкою і кріпиться до карнизу. Варіант сваг драпірується певним чином, для цього потрібно створити правильну лінію складок, щоб тканина була рівною.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii326 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

М’який

Для цього виду використовують легкі хвилясті тканини. Вони красиво драпіруються і виглядають ніжними і повітряними. М’які ламбрекени можна поєднувати в різних варіантах, таких як жабо, дзвіночки, перекиди або сваги. В обробці використовують рюші, стрічки або бахрому.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii327 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Жорсткий

Для цього варіанту потрібно вибрати дуже щільне полотно. Його натягують на каркас, виконаний з дерева, або приклеюють до нетканій основі. Так званий ламбрекен-бандо не має яких-небудь згинів і складок, він чудово тримає форму, яка також може бути різних видів — округла, пряма, фігурна. Для обробки можна використовувати золоте шиття, кисті, шнури або квіти.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii328 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Фігурний

Це красивий декоративний елемент, що нагадує мереживо. Ажурний візерунок може бути виконаний за трафаретом і спалений за допомогою лазерного обладнання.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii329 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Комбінований

З’єднання жорстких і м’яких типів ламбрекену дозволяє створити оригінальні моделі. Як правило, в них використовується 3 і більше елементів драпірування. Головна умова — не перевантажити оформлення зайвими деталями.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii330 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

З чого шити

Тенденції моди поширюються як на ламбрекени, так і інші текстильні вироби. Так, у новому сезоні бажано зупинити свій вибір на матеріалах пастельних відтінків благородної фактури і простого крою. Стриманий і лаконічний декор буде виграшно підкреслювати елегантність спадаючих штор.

Для важких щільних портьєр підійдуть:

 • жаккард;
 • льон;
 • бавовна;
 • атлас;
 • плюш;
 • оксамит.

Вони додадуть елегантності, респектабельності оформлення віконного отвору.

Для легких струмуючих шторок переважні:

 • шовк;
 • тафта;
 • поліестер;
 • органза.

Вони створять відчуття легкості, і додадуть вишуканості інтер’єру кімнати.

Підбирати матеріал для портьєр і ламбрекенів треба, виходячи зі стилістики житлового приміщення. Для вітальні можна вибрати благородний оксамит або блискучий жаккард, для спальні прекрасним рішенням буде льон і атлас, для кухні ідеальний льон, бавовна і поліестер. Ці матеріали практичні і красиві, особливо при виборі стилю прованс.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii331 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Визначення розмірів виробу

Щоб ламбрекен виглядав акуратно, він повинен відповідати розмірами віконного отвору.

При цьому потрібно врахувати наступні деталі:

 1. Ширина ламбрекену повинна бути довше штанги на 20-25 см з кожної сторони. В цьому випадку виріб буде мати закінчений вигляд і створить додатковий захист від сонячного світла.
 2. Якщо потрібно виготовити складчастий ламбрекен, то його ширина повинна бути рівна довжині карниза, збільшеного на коефіцієнт від 1,3 до 2.
 3. Висота виробу залежить від вибору моделі і власного уподобання. За класичним мірками ламбрекен повинно закривати 1/3 вікна і простінок над ним. Але якщо стелі високі, то, природно, простінок закривати не обов’язково.

Точний розрахунок викрійки позбавить від різних переробок.

Виготовлення викрійки

Спочатку можна підготувати викрійку в невеликому масштабі, а потім перенести її на тканину в потрібних пропорціях.

Викрійка ламбрекена з розмірами:

 1. Для односекційного виробу беремо довжину рівну довжині карниза.
 2. Якщо виріб складається з двох частин, одна перекриває іншу на одну третину.
 3. При виборі трисекційного вироби потрібно виконати наступний розрахунок: довжина штанги ділиться на 7 і множиться на 3. Кожна секція повинна бути дорівнює довжині отриманого показника. Наприклад, довжина карниза 180 см: 180:7?3=77. Кожен шматок повинен бути дорівнює 77 див. Кожен елемент повинен перекривати інший на 1/3.

При більшій кількості елементів складки почнуть заламуватись, і вид драпірування буде не настільки акуратним.

Якщо вибраної моделі сваги не перекриваються одне одним, то простір між ними прикрашається невеликими декоративними елементами — кокіль (прикраса з смуги тканини, розрізаний по спіралі), краватками, дзвіночками. Таким способом можна приховати шнури, що утворилися при стягуванні деталей в складки.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii332 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Лекала вироби потрібно креслити на стіні або великому столі.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii333 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Покрокові майстер-класи

Розглянемо детальніше, як робляться ламбрекени своїми руками з викройками для початківців.

Простий ламбрекен

З такою моделлю впорається навіть новачок.

Для цього досить виконати кілька дій:

 1. Виміряти довжину отвору вікна (наприклад, 220 см) і розрахувати довжину і ширину відрізу.
 2. Викроїти смугу тканини потрібного розміру довжиною від 30 до 60 см, а шириною 3 м. До ширини готового полотна додають 3 см для обробки краю.
 3. Обробити полотнища по краях і низу вироби з допомогою лапки для подгибки або зробити це вручну.
 4. Пришити тканину до шторної стрічці: підгинаємо верх полотна на ширину, рівну ширині стрічки плюс 1 см, і заутюживаем підгин праскою. Пришиваємо стрічку з одного боку від центральної смуги стяжки, попередньо підігнувши її на 1 см по краях ламбрекену. Потім пришиваємо стрічку з іншого боку стяжки.

На останньому етапі стягаємо полотно шнуром і прикрашаємо домашній інтер’єр обновкою.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii334 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

М’який

Вибираємо повітряну тканина: шовк, органзу або вуаль. Модель складається з наступних елементів: провисання петлі (сваг) і бічних елементів (краватка).

Покрокова інструкція:

 1. Робимо креслення. Довжину виробу ділимо на 3 частини: краватка (? ширини крою) + сваг (? ширини крою) + краватка (? ширини крою). Висота ламбрекену збоку в 2 рази довше центральній частині. Оформити плавно нижню лінію полотна.
 2. Розкроюємо тканину і формуємо складки.
 3. Низ обробляємо косою бейко, а зверху пристрочуємо шторну стрічку. Не забуваємо залишати по 3 см по краях тканини на обробку.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii335 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Жорсткий

Зшити жорсткий ламбрекен своїми руками можна без викрійки, д ля цього досить точно виміряти віконний простір. При виборі тканини керуйтеся щільністю текстури. Добре будуть виглядати жакард або сатин.

Крім і шиємо:

 1. Фрагмент тканини повинна відбуватися за правилами: важливо дотримуватися напрям частковій нитки і малюнка матеріалу.
 2. При створенні викрійки не забудьте зробити припуски на шви.
 3. Створіть жорсткість тканини можна за допомогою дублерина, його фіксують праскою.
 4. Всі частини полотна пришивають на портьерную стрічку.
 5. Нижній зріз тканини обробляється косою бейкой або обробної тасьмою.

Якісно виконана робота прикрасить ваш будинок.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii336 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii337 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Дитячий

Для дитячої кімнати можна зшити ошатний ламбрекен. Для дівчинки — пишну оборку, якщо буде використовуватися жорстка основа, то підійде декор у вигляді фестонів, рюш, бантиків, кокельє.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii338 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Для хлопчиків підійде строгий простий ламбрекен з невеликою оборкою.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii339 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Матеріали для роботи:

 • органза біла — довжина 4 м, ширина — 0,80;
 • органза світло-зелена — довжина 4 м, ширина — 0,80 м;
 • коса бейка білого і зеленого кольорів;
 • шторна тасьма.

Можна підготувати різноманітні декоративні елементи для прикраси.

Приступимо:

 1. Потрібно підготувати викрійку з паперу. Починаємо розкроювати полотно з білої тканини під кутом 45 градусів по типу арки, це дозволить створити красиві фалди. Найдовша частина вийде посередині відрізу — 0,8 м. Крій зеленої тканини можна робити по частковій, довжина виробу на кінцях по 0,8 м, посередині — 0,4 м.
 2. Обробити зрізи косою бейкой (крім верхнього).
 3. Поєднати верхні краї білої і зеленої органзи лицьовою стороною вгору, прострочити.
 4. Загнути верхній зріз на 4 см, накласти шторну стрічку і прострочити всі 3 шари тканини.
 5. Стягнути шнур до необхідної ширини.

Можна прикрасити ламбрекен квітами, аплікацією або вишивкою.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii340 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Зі складками

Для того щоб виконати таку модель потрібно взяти тканини в 3 рази більше, ніж довжина карниза. Наприклад, якщо його довжина 2,20 м, то тканини треба 6,60 м

Інструкція:

 1. Підготувати шаблон.
 2. Викроїти зелений шифон на 10-20 см коротше, ніж рожевий.
 3. Стачать два шматки тканини по верхньому зрізу.
 4. Закласти складки по 8-10 см, центральна складка вийде бантовими.
 5. Обробити зрізи косою бейкой.
 6. Зробити підгин 5 см на виворітну сторону і прошити по краю.
 7. Прикріпити штори і ламбрекени на гардину.

При бажанні можна створити більш складну модель, як на фотографії.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii341 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

З рюшами

Ламбрекен з рюшами може прикрасити будь-яку кімнату. Зшити його можна з двох полотен: одна основна, а друга — декоративний краватку. Потрібно взяти за основу ширину полотна дорівнює довжині карниза.

Що потрібно для роботи:

 1. Тканину жовтого і білого кольору. Жовта тканина — довжина 4 м, ширина 0,45 м. Біла тканина: довжина — 2 м, ширина — 1 м.
 2. Люверси — 11 штук.
 3. Коса бейка – 2 м.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii342 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Кріплення до карнизу можна виконати в іншому варіанті, не люверсами, а на стрічку.

Починаємо роботу:

 1. Побудувати викрійку для жовтої тканини — прямокутник 4 х 0,45 м, для білої — багатокутник 2 х 1 х 0,45 м. По викрійці вирізаються деталі на тканині.
 2. Обробити деталі крою по зрізах косою бейкой. Верхній зріз не обробляти.
 3. Тканини жовтого і білого кольору складаємо лицьовою стороною вгору, полотнище білої тканини повинна виявитися в бічній частині жовтої. Стачать деталі по верхньому краю і обробити рядком зигзаг.
 4. Верхній зріз відгинається на 5 см на ліву сторону і прострачивается.
 5. Проводиться СОТ — волога теплова обробка праскою.
 6. Зробити розмітку люверсів, крок 40 см
 7. Внутрішня окружність люверса обводиться олівцем. Ножицями робляться отвори для замикання люверсів.
 8. З косою бейки робиться 11 зав’язок для підтримки ламбрекену.
 9. Відрізки бейки просмикнути в люверси і зав’язати на карнизі.

По закінченні розправте складки так, щоб між ними була однакова відстань.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii343 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Зі смужок тканини

Можна створити цікаву модель з смужок матерії однакової довжини і різної ширини. Довжина готового виробу буде 2 м.

Що потрібно для пошиття:

 1. 18 смуг тканини, ширина смуги дорівнює довжині карниза (візьмемо, як приклад, 2 м).
 2. Довжина множиться на коефіцієнт від 1,5 до 2. Отриману довжину ділимо на 18 — це і буде ширина однієї смуги (22,2 см). В нашій роботі довжина смуг буде різна. Перші смуги по 1 м, а далі йде зменшення кожної наступної на 10 див.
 3. Біла тканина довжиною 8,4 м, завширшки 22,2 див.
 4. Бежева тканина довжиною 6,4 м, завширшки 22,2 см
 5. Шторна стрічка.

Варіанти довжини і кольору смуг може бути будь-якими, це залежить від бажання і фантазії.

Приступимо:

 1. Обробити краї матеріалу швом у підгинку чи косою бейкой. При розкрої не забуваємо додати 1,5-2 см на подгибку вироби.
 2. Смуги розкласти згідно зі схемою, зверху покласти шторну стрічку, всі верстви прострочіть на швейній машинці разом.
 3. Повісити ламбрекен на карниз. Смуги зв’язати між собою.

Якщо смужки тканини не прямокутної форми, їх можна накладати способом перекриття.

lambrekeny svoimi rukami s vykrojjkami dlya nachinayushhikh: kak sshit zhestkijj i azhurnyjj lambreken, razmery, poshagovye instrukcii344 Ламбрекени своїми руками з викройками для початківців: як зшити жорсткий і ажурний ламбрекен, розміри, покрокові інструкції

Секрети вдалої драпіровки

Прикрашені драпіровані штори та портьєри виглядають особливо привабливими. Для драпіровок краще вибирати тканину однотонних кольорів. М’які ніжні складки можна створити з матеріалів, що добре драпіруються — батисту, шовку, органзи, велюру.

Шторна стрічка — це прекрасний спосіб задати рівну складку по всій ширині штори, так як у її структуру вже закладена складочка.

Використовуючи драпірування, виготовлені методом сваг і жаботов, можна створити додаткові декоративні елементи.

Всі ці способи допоможуть створити виразний віконне оформлення і перетворять навіть найпростіші портьєрні матеріали.

Відео

На відео показано, як пошити ламбрекени своїми руками, інструкції з викрійками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради