Ніж на столі: прикмета – чому не можна залишати на ніч?

Залишили ніж на столі – прикмета обіцяє неприємності. Цим народним повір’ям вже не одна сотня років, і з’явилася вона ще в стародавні часи. Тоді житло людини не було захищено дверима, а тому гострі предмети зазвичай ховали. Адже в будинок, коли господарі спали, міг зайти сторонній і використовувати ніж у своїх цілях.

І донині цей предмет домашнього начиння, залишений на столі, прикмета пов’язує з передвістям не найбільш сприятливих подій.

a1d875123114087ba3d6835e8613aef0 Ніж на столі: прикмета – чому не можна залишати на ніч?

Значення прикмети

Існує декілька забобонів, які здатні пояснити, чому на ніч варто ховати ножа, а не залишати його на столі. Одні прикмети обіцяють капості з боку будинкового, інші сварки в сім’ї; в будь-якому разі вони мають негативне значення.

У народі кажуть, що покровитель дому, який забезпечує нормальне життя сім’ї, дуже злиться, коли хтось з домочадців залишає гострий предмет без нагляду. І незважаючи на те що міфологічний господар в цілому вважається доброзичливим істотою, кинутий ніж він цілком може використовувати проти недобросовісних мешканців.

Коли домовик сердиться, господарі можуть чути дивні звуки ночами або помічати, як зникають різні речі і предмети.

 • Якщо хтось залишить на столі ніж, схрещений з виделкою, то по прикметі це є передвісником великого скандалу. Особливо часто в таких сім’ях сваряться і б’ються діти.
 • Згідно з народними прикметами, якщо господар не прибрав на місце гострі предмети домашнього начиння, на ранок він буде мучитися від різей в животі. Іноді в будинок приходять більш серйозні хвороби, від яких можуть постраждати всі домочадці.
 • Брудні ножики, залишені на видному місці, часто стають причиною порушення сну. При цьому після важкої ночі зазвичай відчувається занепад сил і загальна слабкість.
 • Поклали ніж на чільне місце і забули до ранку – чекайте непроханого гостя. Ця людина принесе у ваш дім негативну енергетику, що вплине на стосунки в сім’ї.
 • Залишити на столі ніж ребром вгору – дуже поганий знак. Представники старшого покоління переконані, що це обіцяє великі неприємності: ворожу атмосферу, серйозний скандал, який може закінчитися рукоприкладством.
 • Якщо ви регулярно залишаєте гострі предмети немитими до самого ранку, то через деякий час ви ризикуєте втратити дохід. Справи у фінансовій сфері підуть на спад, ви знайде масу боргів, а запаси помітно збідніє. Крім великих грошових втрат, можлива також зустріч з грабіжниками.

З ножами слід поводитися правильно. Ріжучі предмети блискавично вбирають негатив і пізніше повертають його господарям з подвоєною силою. З цієї причини не слід недбало кидати ножі і при цьому злитися.

Особливо небезпечні фрази, які ви вимовляєте у пориві гніву: «пропади все пропадом», «до біса» і т. п. незабаром вони почнуть збуватися, а господарі в подиві задаються питанням, чому раптом у хату нагрянули неприємності, адже ніж не був залишений на столі на ніч.

Прикмети для жінок

 • Якщо жінка ввечері разделывала м’ясо і не спромоглася відмити ніж від крові, то це може передвіщати втрату кровного родича чоловічої статі.
 • Для молодої господині залишити ніж на столі – до складних взаємин зі свекрухою. Та буде постійно втручатися в сімейні справи молодої подружньої пари, з-за чого великі і часті сварки неминучі.
 • Гострий предмет пролежав не на своєму місці до самого ранку – для забудькуватій дівчини це стане причиною поганих важких сновидінь або безсоння.

Прикмети для чоловіків

 • Молодому господареві залишати брудний ніж на столі також не рекомендується – прикмети обіцяють скандал з батьками дружини.
 • Якщо гострий предмет регулярно забуває мити холостяк – він ризикує пов’язати своє життя з меркантильною жінкою, яка буде постійно всім незадоволена.
 • Брудний ніж, кинутий на столі до ранку чоловіком, несе з собою фінансові труднощі. Можливі серйозні збитки, аж до втрати бізнесу.
 • Гострий предмет домашнього начиння з брудним лезом, залишений господарем на ніч не на своєму місці – це магніт для негативної енергії.

Намагайтеся не залишати немиті ножі на столі, так як прикмети в цьому випадку не обіцяють нічого хорошого. Зберігайте чистоту на кухні і завжди складайте все по своїх місцях – в такому випадку домовик точно захистить ваш будинок від негативу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради