Народні прикмети про осінь

Помічаючи знаки долі, люди споконвіку створювали забобони. Народна мудрість не тільки допомагала в побуті, але і дозволяла заглянути в майбутнє. Помітивши одну з деталей природи в певну пору року, можна дізнатися про майбутні погодних умовах. До наших днів дійшли прикмети осені, за якими визначали, чого варто чекати найближчим часом.

2fa0845554662d406123d7629e7fdf3e Народні прикмети про осінь

Осінні прикмети на погоду

Народні прикмети про погоду восени ґрунтуються на поведінці птахів, домашніх і диких тварин.

 • Якщо домашня кішка часто лежить біля дверей, значить, осінь буде теплою. Дощі рідко будуть турбувати людей, а сонячні зайчики стануть частими гостями в кімнатах. Швидко иссыхающие опале листя і легкий вітер створять затишну атмосферу на вулиці.
 • Кішка, тривалий час лежить на підвіконні восени, — провісник дощів. Незабаром похмуре небо і бруд на вулиці стануть звичним осіннім пейзажем. Вогкість і вогкість вплинуть на індивіда, і він стане сумним і похмурим.
 • Як свідчать забобони, крикливі, осінньої ночі собаки вказують на ранню зиму. Сніг випаде раніше календарного строку, а холод прийде відразу після короткого бабиного літа. Після цього варто чекати морозний грудень, січень зі слизькими від льоду дорогами і хуртовинну лютий. У березні також не буде тепла, так як весна запізниться.
 • Побачити стрибають по гілках білок у вересні — до теплого бабиного літа. На 2 тижні в місто загляне сонце. Але незважаючи на його промені, на вулиці буде прохолодний вітер. Оманлива погода триватиме до самого грудня, тому варто чекати епідемії вірусних захворювань.
 • Білка на гілці у жовтні — передвістя рясних листопадов. За 2 тижні всі дерева вмить стануть голими. Товстий килим з пожухлою рослинності буде псувати приємну осінню меланхолію. З-за такого розкладу після першого снігу на вулиці буде брудно, а біле простирадло нескоро прикриє землю.
 • Якщо людина побачив білку в листопаді, то зима буде малосніжною і короткою. Не буде сильних заморозків, ожеледиці або рясних снігопадів. Однак в останній осінній місяць варто чекати вогкості і затяжних дощів. На кілька тижнів раніше прийде весна, завдяки чому вже в квітні можна буде милуватися зеленню і ранніми квітами.
 • Як свідчать прикмети, велика кількість метеликів на вулиці в перші тижні осені — передвістя хорошого грибного врожаю. Людині не доведеться витрачати багато часу на те, щоб знайти лісові плоди. Досить зазирнути в звичні місця, кількість їстівних капелюшків там буде більше, ніж зазвичай.
 • 1fcec6f127b427d925d37bc1d28062f8 Народні прикмети про осінь

  Осінні прикмети на сімейне життя

  Осінні прикмети стосуються не тільки майбутніх погодних умов. За ним також можна дізнатися, чого чекає людини і його сімейство в найближчий місяць.

  • Якщо восени на грядці біля будинку квіти зберігають свою красу, незважаючи на погодні умови, то варто чекати новини про народження дитини. У одного з близьких друзів з’явиться немовля. Малюк отримає гарне виховання. Надалі батьки подбають про правильному навчанні і можливості для самореалізації.
  • Згідно з прикметами, велика калюжа перед входом в будинок — передвістя ганьби. Один з членів сім’ї втратить контроль над ситуацією. Йому не підвладне, що відбувається, з-за чого він зробить безліч непробачних помилок. Це залишить на репутації великий слід, змити який вийде лише через тривалий час.
  • Птах, залетевшая в приміщення восени, — до швидкої поганої звістки. Людина дізнається про біду, яка трапилася з одним з родичів. Однак з-за власних проблем не буде можливості допомогти члену сім’ї. Єдине, що зможе запропонувати людина, це моральна підтримка і зв’язку.
  • Якщо в будинку дерево восени пожовтіло раніше, ніж інші, то в родині скоро буде конфлікт. Родичі не зможуть зрозуміти, яким нащадок представляє своє майбутнє. Нові можливості і варіанти розвитку не будуть схожі на традиційні, з-за чого з’являться сумніви в подальшому успіху. Лише після довгих пояснень і розмов людина зможе отримати схвалення рідні і почати роботу.
  • Як свідчать прикмети, листя, не опале з дерева біля будинку, вказує на прихильності молодих закоханих. Стосунки пари перейдуть на інший рівень, завдяки чому партнери стануть ближчими один до одного. Довіра супутників життя відіб’ється і на те, як їх сприймають оточуючі. У суспільстві складеться думка про парі як про міцному союзі, який скоро буде оформлений як офіційний шлюб.
  • Бачити зграю птахів, рассевшихся восени на дереві біля вікна, — до фінансових проблем. З-за незапланованих витрат і зменшення доходів, доведеться відмовитися від більшості витрат. Надалі ситуація лише погіршиться, що стане причиною перегляду звичок.

  Прикмети про осінь дійшли до нас у великій кількості. Тому ми можемо зазирнути у майбутнє, помітивши зміни в навколишньому середовищі. Причому, крім погодних умов перед індивідом відкриються і ті прийдешні події, які стосуються його особисто, друзів і сім’ї.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради