Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

bc329dc346ae692a9da149a7e25d66d8 Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

19 грудня християни святкують день пам’яті святого угодника Миколая Чудотворця, після якого починається низка новорічних і різдвяних гулянь.

За прикметами на Миколая Чудотворця 19 грудня віруючі визначають подальшу погоду на зиму – в народі кажуть, що на угодника мороз міцнішає. Крім прийме, 19 грудня вважається вдалим днем для змов і обрядів на щасливий шлюб і сімейне життя, достаток і виконання бажань, на зцілення від хвороби та захищає від негараздів.

Звичаї

До звичаїв свята відносяться прикмети, дійсність яких перевірена століттями.

Існує давня прикмета — 19 грудня дарувати подарунки дітям. Тим, хто не балувався протягом року і слухався батьків, святий угодник вранці приносить під подушку цукерки і солодощі.

19 грудня вважається серед християн особливим святом. Існує прикмета — якщо працювати або шити, прати, то угодник не дасть родині благословення.

6bef32abad1743394a72cdf4e18579ac Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

З ранку 19 грудня в православних церквах починався молебень. Після богослужіння віруючі приходять додому, і готують святковий стіл. За прикметами, в свято не можна бути сумним, інакше людська печаль призведе сильні морози. Свято Миколая Чудотворця відзначається народними гуляннями та ярмарком. Після 19 грудня починається різдвяний піст – не можна вживати тваринну їжу, наприклад, м’ясо і яйця.

Існує прикмета, що 19 грудня Чудотворець ходить по домівках і карає кривдників. Тому вранці прийнято просити вибачення за завдані образи у рідних і сусідів.

За шлюбним прикметами, 19 грудня молитви одиноких парафіян до святого угодника будуть почуті і друга половинка скоро знайдеться. Тому на свято дівчата влаштовують ворожіння на нареченого, ставлять свічку перед образом і просять допомоги в пошуках судженого.

Парафія святителя Чудотворця означає початок часу сватання і шлюбів. Вважається, що шлюб, благословенний ликом святого, буде щасливим і довгим.

19 грудня, за прикметами, жінці забороняється виходити з дому по господарській потребі. Вважається, що тільки 19 грудня вона може «винести» достаток і благополуччя з дому.

Існує прикмета, щоб відлякати від дому нечисть, господар повинен обійти будинок три рази. Вважається, що коли він обходить будинок, його супроводжує святитель.

0539f5326a68e258135a2b384948eaa0 Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

Прикмети

Прикмети на 19 грудня день Миколая Зимового беруть початок з багаторічних спостережень і забобонів російського православного народу.

 • якщо вранці іній – чекай хороший урожай вівса;
 • світить сонце і морозний день – наступний рік обіцяє хороший врожай;
 • за кількістю випав 19 грудня снігу визначається кількість трави навесні;
 • якщо на 19 грудня холодна погода – буде відлига до Спиридона (25 грудня);
 • багатий гість на порозі – удача в будинку, бідний гість на порозі – до нещастя;
 • свати прийшли в грудні – чекай сімейного раю;
 • в грудні не проси і не давай гроші в борг – будеш бідним;
 • у цей день багато снігу або опади – буде дощова весна;
 • Чудотворець приніс заморозки – до жаркого літа;
 • на Чудотворця зимушка грає.
 • Замовляння

  Замовляння на дев’ятнадцяте проводять вдома, читаючи молитву перед домашньою іконою святителя. Для ритуалу придбайте в церкві потрібну кількість свічок.

  Змова від болю в суглобах

  Запаліть перед святим ликом угодника свічку з церкви. Спочатку прочитайте молитву перед образом, потім вимовляти слова змови.

  97630d405feb886a88677b6532ce23e3 Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  Завершіть змова від болю в суглобах повторним прочитанням молитви образу святого.

  4edc577296ce3c357499c5d87b083172 Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  Замовляння від страху

  Опівдні 19 грудня поставте перед святим образом угодника церковну свічку і запаліть її. Під час горіння свічки вимовити слова змови кілька разів, повільно і чітко промовляючи кожне слово.

  7d1a84337d51dc054e1769eab7edf1bc Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  Змова, щоб дитина не потрапила в погану компанію

  Змова на благополучну долю читається перед узголів’ям ліжка над сплячою дитиною. Перед ритуалом помоліться Миколі Чудотворцю з запаленою свічкою в руках. Після слів змови, прочитайте над дитиною молитву «Да воскресне Бог» три рази і перехреститися.

  71b7c427d76cba8566d9097d9a4a1d7e Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  Змова на очищення організму

  Якщо людина стає неспокійним, втомленим і страждає від безсоння, йому необхідно робити змову на очищення організму саме в Миколаїв день.

  Для обряду запаліть біля образу Святого Миколая церковну свічку. Прочитайте молитву, дивлячись на лик, не відволікаючись на сторонні звуки.

  cc02723fba9338f60a4b707f2381e220 Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  Потім зробити 7-кратне контрастне обмивання. Для жінки душ починати з гарячої води, для чоловіка – з холодною. Останнім обмивання, дивлячись на стікаючу воду, вимовте прохання до води, щоб вона змила негоди і неприємності. Потім тричі прочитати «Отче наш».

  Обряди

  Миколаїв день славиться серед християн як чудотворний. Тому в день Миколи Чудотворця проводяться обряди на залучення достатку та сімейного благополуччя в будинок.

  Обряд для багатства в день святого Миколи Чудотворця

  В цей день з ранку покласти порожній гаманець на чільне місце. Вважається, що коли прийде в дім святий угодник, він побачить, що господар будинку бідний і допоможе. Іноді віруючі вішають на будинок табличку з написом «Нічого немає», аби швидше донести до Чудотворця прохання.

  28ca9b1a7700668ce2700c6a9fd24c3a Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  Обряд на виконання бажання

  Для проведення ритуалу візьміть домашню ікону Миколи Чудотворця і 40 свічок, куплених у церкві. Проведення обряду починається з почергового запалювання свічок по колу перед іконою на столі. Коли свічки горять, вимовляти слова прохання до Миколи виразно, не відволікаючись і не відводячи погляду від святого лику.

  Важливо знати, що не можна просити особисте матеріальне збагачення в сокровенне бажання. Святий угодник допомагає тим, хто потребує, а не тим, хто вже має.

  Ворожіння на судженого

  В цей день незаміжні дівчата проводять обряд ворожіння на нареченого. Для ритуалу береться чобіт і кидається через плече. Куди вкаже носок взуття, звідти і буде наречений. А якщо впаде чобіт від воріт далеко, значить, суджений з далеких країв прибуде.

  В ніч на Миколая сняться віщі сни. Незаміжні дівчата кладуть гребінець під подушку і просять перед сном судженого прийти і розчесати волосся.

  Щоб дізнатися, чи зустріне дівчина судженого в наступаючому році, незаміжні дами ставлять у воду гілку з вишні. За прикметою, якщо гілка розквітне на Великдень – скоро знайдеться суджений.

  Збережувальні слова в дорозі

  За прикметою, перед відправленням в далеку подорож, проводите ритуал напутніх слів в дорогу. Вважається, що прочитавши сохранный змова святителю Миколаю, хто просить, отримує благословення святого на вдалу і легку дорогу.

  73f9ec1aa9addad2880e4f398b4d6e22 Народні прикмети на 19 грудня (День Святого Миколая Чудотворця, Миколи Зимового) – звичаї, змови, обряди

  За життя старець вважався покровителем знедолених і пригноблених. 19 грудня святий угодник особливо близький до віруючих і приймає звернення просять.

  Народні традиції та прикмети на 19 грудня визначалися віками із спостережень віруючих за погодою і подіями цього дня. Вознесіння молитов Миколи Чудотворця допомагає людям отримати божу підтримку і допомогу від хвороби або життєвої негаразди, захист від зазіхань і образ. В молитвах до святого просять заступництва і благословення.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради