Можна дарувати перли жінці – прикмети

Вибір подарунка – справа клопітка і вимагає чимало часу. Одні вибирають для жінок презенти практичні, зразок побутової техніки, інші воліють презентувати гроші або сувеніри, треті дарують прикраси з каменями або без них.

Ювелірні вироби, прикрашені камінням, виглядають дорого і вишукано, проте, не всі камені підходять, наприклад, дарувати перли не рекомендується.

dabd611b1bde870d84911c5ee2475c67 Можна дарувати перли жінці – прикмети

Можна дарувати перли жінці?

Перли вважається одним із загадкових і навіть містичних дорогоцінних каменів. У всі часи до нього ставилися з трепетом і благоговінням, оскільки вироби, прикрашені цим каменем, були оточені різними прикметами і забобонами.

Одні говорять, що перли не можна дарувати, а інші в противагу переконують, що прикраси з цього дорогоцінного каменю дарувати можна і навіть потрібно:

 • Перли – примхлива коштовність, у народі кажуть, що він «шукає пару», з цієї причини перлинні прикраси дарують тільки парою, наприклад, намиста і браслети, сережки і перстень, перстень і намисто і т. д. Якщо прикраса відображені в єдиному екземплярі, то це загрожує новій володарці сльозами і іншими неприємностями. Єдине виключення – це кольє або намисто, що складаються з декількох перлинних ниток.
 • Раніше в заможних сім’ях на 30-річну річницю весілля чоловік підносив дружині намисто або кольє, що складаються з 30 бусинок. Кількість намистинок символізувало кількість прожитих років.
 • З давніх часів вважалося, що перли, володіє позитивною енергетикою. З нього робили обереги й талісмани, його ж дарували своїм другим половинкам.
 • Вважається, що парне прикраса відмінно підходить жінкам, які займаються комерційною діяльністю. З його допомогою вони доб’ються успіхів у роботі, знайдуть спільну мову з співробітниками і при цьому збережуть відносини всередині сім’ї.
 • Таке прикраса, піднесене самотню дівчину, обіцяє їй зустріч з коханим.
 • У Древній Русі дівчаткам на значущі і урочисті події дарували по одній жемчужинке і на момент повноліття їх збиралося достатньо, щоб зробити кольє або намисто, проте в даний час, дарувати перли зовсім юним особам не прийнято.
 • 5da40ef8eb2e3ecd812d81e120a2a62b Можна дарувати перли жінці – прикмети

  Перли в подарунок на день народження

  Існує безліч заходів і пам’ятних дат, на які дарують такі коштовності, однак не всім людям підходить подарунок у вигляді перлового прикраси на день народження.

  Астрологи кажуть, що найбільш гідними кандидатами на отримання такої прикраси вважаються люди, народжені під знаками водної стихії. Їм камінь допоможе стати більш успішним у справах, налагодити особисте життя і розкрити в собі нові якості. Іншим дарувати перли в день народження не рекомендується.

  З історичних джерел відомо, що російська цариця Олександра Федорівна дуже любила такі прикраси і мало вірила в прикмети, пов’язані з ним. Своїм дочкам на кожен день народження цариця дарувала тільки перли. Хоча важко назвати нащадків цариці счастливицами, оскільки мало хто з них дожив навіть до повноліття.

  Можна дарувати перли на весілля?

  У часи наших предків перли вважався цінним з подарунків, багаті женихи дарували своїм обраницям намиста, кільця або сережки з цього матеріалу, ті, хто жив скромніше – окремі перлинки, а дівчата розшивали ними кокошники і пояси. У більшості випадків, хлопець, той, хто припідносить такий подарунок, отримував позитивну відповідь на пропозицію руки і серця.

  В давні часи на весіллях в заможних сім’ях молодят обвивали перловими нитками, це робилося для того, щоб життя молодят було довгим і щасливим, а шлюбні узи міцними. Нитки перлів зберігалися як реліквія і передавалися від батьків дітям.

  В даний час підносити такий подарунок на весілля не прийнято, прикрасами з дорогоцінного матеріалу можуть обмінятися подружжя в день 30-ї річниці з дня весілля.

  У Російській імперії існувала традиція: короновані особи дарували своїм обраницям перлове намисто в день весілля. Особливо відзначився Олександр III, який презентував майбутній дружині намисто з 280 великих перлин.

  ea26a258efd58b35695546f530d39433 Можна дарувати перли жінці – прикмети

  Прикмети

  У часи наших предків поява цього каменю не могли пояснити з точки зору науки. Його вважали шматочками місяця, що впали на землю, застиглими крапельками дощу або сльозами богинь. Із-за малої освіченості люди вірили в надприродне, наділяючи його чарівними якостями. Деякі прикмети та повір’я збереглися і до наших часів:

  • Подарувати дівчині перли до сліз і розчарувань у житті, бо камінь символізує сльози богинь.
  • Деякі прикмети свідчать, що тільки перли, знайдений або отриманий у подарунок, уві сні до сліз, а отриманий в реальності до благополучного завершення всіх справ.
  • У деяких народів його вважали символом багатства, довголіття і успіхів. Як свідчать прикмети, якщо камінь з часом потемнів, варто відвідати лікаря. Перли змінив свій колір, свідчив про те, що володар каменю серйозно хворий. З цим повір’ям пов’язана легенда про Івана Грозному. Є відомості, що цар всія Русі дуже любив перли і не вірив ні в які забобони, пов’язані з ним. Тим не менш, коли одна з перлинок, що прикрашали його посох, зблякла, цар злякався не на жарт і наказав привести йому дівчину. Потемнілу перлину нанизали на нитку і змусили дівчину скупатися 101 раз, після чого камінчик повернув свій початковий колір і був поставлений назад на палицю.
  • Ідея розшивати вбрання перлами була запозичена у європейок. Дівчата з багатих сімей розшивали дорогоцінним каменем свої весільні сукні, тільки купували вони перлинки власноруч, взяти камінь у дар означало нещасливу заміжнє життя.

  Перли – камінь непростий, як кажуть у народі, «з характером». Щоб не хвилюватися за свою подальшу долю, жінка, яка отримала такий подарунок, повинна віддати за нього кілька монеток, як би відкуповуючись від можливих неприємностей і вже потім носити прикраси без будь-яких сумнівів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради